Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

konkurencja zaniża cenę zdecydowanie, w tamtym roku kupiłem kanały fi 75 po niecałe 1000 zl brutto, w tym już są po 400, przy takiej cenie nie ma się co zastanawiać...

 

Mam jeszcze jedno pytanie, można by je podciągnąć pod temat rur elastycznych, mianowicie czy spotkaliście się z kanałami fi 125, 150 180, wykonanych ze spienionej pianki, potrzebuje takie średnicy 125 mm, do podłączenia reku do czerpni i wyrzutni, no i do podłączenia skrzynek rozprężnych które rozchodzą się później na kanały fi 75.

Znalazłem na tą chwilę 3 producentów, niestety ceny powalają, (około 150 zl za rurę 2mb) a wg mnie jest to dość ciekawy materiał, który przydaje się do pełni szczęścia jeżeli chodzi o instalacje na rurach elastycznych, bo jak wiadomo te nie maja większych średnic niż 90 mm.

znalazłem takie:

ned - air systemu Isounduct

zehnder -ComfoPipe

comair - isocomplus

 

Może macie jakiś polski odpowiednik (tańszy) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeśli układam przewody na stropie (poddasze nieużytkowe), który przykrywam 30cm wełny to nie muszę izolować dodatkowo kanałów?(uniflex będzie POD wełną).

 

TAK, jeżeli Uniflexplus+ będzie POD wełną to nie wymaga ocieplenia np. otuliną.

 

 

I może banalne pytanie - czy nawiewy powinny być jak najbliżej okien czy mogą być np nad drzwiami do pokoi (ale pewnie nie bo wpadające powietrze od razu będzie uciekać pod drzwi do wywiewu, który jest w korytarzu).

Dokładnie TAK, dla zapewnienia wentylacji całego pomieszczenia, elementy nawiewne powinny być możliwie daleko od drzwi, nawiewy montuje się przy oknie ze względów praktycznych - w tym miejscu powietrze może się w miarę swobodnie wymieszać. W innych miejscach w pokoju może to być utrudnione np. ograniczone meblami. Nawiewów NIE zalecam bezpośrednio nad łóżkiem czy biurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej - czy termokontrol to sensowna alternatywa (jakościowo, bo cenowo napewno) dla uniflexów?

 

z wielu różnych systemów kanałów z PE produkty firmy termocontrol są chyba najtańsze i jakościowo nie najgorsze.

 

Ale bardzo proszę, bądźmy uczciwi i nie piszmy, że Termokontrol to jest TO SAMO co Uniflexplus+

 

Każdy kto kiedykolwiek miał w rekach skrzynkę, kolektor Uniflexplus+ może potwierdzić, że nasz system jest zrobiony na najwyższym poziomie technicznym, wyposażony w rozwiązania gwarantujące szczelność w każdych warunkach, przemyślany w najdrobniejszych szczegółach.

No i jest w CAŁOŚCI z tworzywa co także ma niebagatelne znaczenie.

 

Proszę każdego wątpiącego instalatora o wykonanie prostej próby rozłączenia kanału Uniflexplus+ wcześniej podłączonego do skrzynki.

Przekona się jakim prostym i skutecznym rozwiązaniem jest Uniflexplus+

 

Jeszcze raz podkreślam, system Termokontrol jest fajny, w Polsce jest kilka gorszych jakościowo od Termokontrol "podobnych" systemów,

ale NIE JEST on prawdziwą alternatywą dla Uniflexplus+.

 

Jeżeli inwestor NIE MOŻE sobie pozwolić na Uniflexplus+ , który [po podliczeniu CAŁEJ instalacji - a nie tylko ceny za metr kanału PE]

wcale nie jest taki drogi - co potwierdzają instalatorzy i inwestorzy [ nawet na tym forum]

 

powinien zainteresować się Termokontrol i nie dać się nabrać na inne xxx..fleksy :-)

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"zwykłe puste pudło" to wtedy ilość powietrza w danym pomieszczeniu zależna jest od ilości doprowadzonych kanałów.

1 kanał 25m3/h, 2 nakały 50m3/h, 3 kanały 75m3/h

 

Dokładnie TAK. - skrzynka rozdzielcza Uniflexplus+ nie ma [ i nie potrzebuje] przepustnic regulacyjnych.

 

Przepustnice regulacyjne są dla tych, którzy NIE POTRAFIĄ zaprojektować instalacji, a potem maskują błędy.

 

W systemie Uniflexplus+ mamy do dyspozycji aż 4 średnice kanałów : 50mm, 63 mm, 75 mm oraz 90 mm

i do każdej instalacji jesteśmy w stanie dobrać OPTYMALNĄ ŚREDNICĘ.

 

Rozumiem, że nasza konkurencja, próbuje jedną średnicą uszczęśliwić na siłę wszystkich

i wciska kit o przepustnicach regulacyjnych itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale ma Pan rację że system uniflex+ jest super fajny ale inne systemy są troszkę gorsze aczkolwiek idea i rozwiązanie jest bardzo spójna :)

Montowałem i na jednym i na drugim i trzeci i czwartym systemie...

I szczerze mówiąc dobrze wykonać instalację można na każdym materiale trzeba tylko ruszyć szare komórki do pracy..

A ogólnie większość klientów niestety ma ograniczony budżet :)

Ale jakby co to zawsze z chęcią zrobię montaż na uniflexie+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie jak Klient ma bardzo ograniczony budżet

należy się zastanowić, czy tego Klienta stać na eksperymenty.

 

Według moich obserwacji: Klient z ograniczonym budżetem buduje dom bez szaleństw

więc i wentylację, i to w systemie Uniflexplus+, da się zrobić w takim domu za niewielkie pieniądze.

 

Dobrym przykładem że się da zrobić jest Pan TB, który proponuje sprawdzone rozwiązania na każdą kieszeń [ jest na forum wielu jego zadowolonych Klientów ].

Pan TB potrafi to zrobić także na Uniflexplus+ czyli: Jak się chce to można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p. Michale wszystko pięknie ale cały czas kręcimy się w okół ceny. Jeśli firmy proponuja zrobić wentylację na waszych materiałach za 26K to chyba lekka przesada. Robocizna w tym to 4K i to jeszcze można ostatecznie przełknąć reszta to materiał. O czym więc rozmawiamy. Zdaję sobie sprawę z tego że jest część klientów dla których cena nie gra roli. Ale większość ogląda każdą złotówkę z obu stron zanim ją wyda. Rozumiem że jakość powinna iść w parze z ceną tylko jeśli 50m Przewodu fi 63 ma kosztować 2400 a u konkurencji która jak sam pan zauważył jest trochę gorsza ale poprawna 500 to sam pan przyzna że większość zagłosuje na konkurencję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50m Przewodu fi 63 ma kosztować 2400

 

Chyba nie rozmawiamy o Uniflexplus+

katalogowa cena rolki 50 m Uniflexplus+ 63 to 170,00 EUR czyli na dzisiaj 722,00 PLN netto bez VAT

Nie wiem skąd pomysł, że kanał kosztuje więcej!!!!

 

Wszystkich Klientów, którym zaproponowano Uniflexplus+ cenie wyższej niż katalogowa proszę o kontakt telefoniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Michale.

Na rynku jest miejsce na każdy produkt.

W wielu z tych produktów jest produkowanych w tym samy miejscu :)

Zmienia się nadruki i kolor do tego dopisuje technologie i do przodu.

Skrzynki są robione w kilku miejscach w Polsce.

Co do UNIFLEX przewód jest dostępny ale ceny skrzynek nie są najmniejsze:)

Fakt że system jest super do montażu ale warto korzystać z różnych rozwiązań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50m Przewodu fi 63 ma kosztować 2400

 

Chyba nie rozmawiamy o Uniflexplus+

katalogowa cena rolki 50 m Uniflexplus+ 63 to 170,00 EUR czyli na dzisiaj 722,00 PLN netto bez VAT

Nie wiem skąd pomysł, że kanał kosztuje więcej!!!!

Wszystkich Klientów, którym zaproponowano Uniflexplus+ cenie wyższej niż katalogowa proszę o kontakt telefoniczny.

 

Panie Michale mam wstawić wycenę na forum?

Wstawiam tylko tą pozycję

8. Kanał wentylacyjny Uniflexplus Ø63mm/50mb kpl. 1 ... 2 211,00 zł 176,88 zł 2 387,88 zł

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze raz podkreślam, system Termocontrol jets fajny"

 

"powinien zainteresować się Termocontrol i nie dać się nabrać na inne xxx..fleksy"

 

Termokontrol panie Michale, Termokontrol....

 

chyba że wpis ten miał na celu utrudnienie trafienia do produktu - dość skuteczny aczkolwiek żałosny sposób.

 

bo ciezko znaleść w wyszukiwarce Uniklekspuls+ :bye:

Edytowane przez annndrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie cen Unifleksplus+ odbiegających od katalogowej proszę o kontakt na priv. - nie warto zaśmiecać forum.

 

faktycznie, produkt konkurencji nazywa się Termokontrol a kto szuka ten znajdzie.

 

co do cen skrzynek Uniflexplus+ kontra reszta świata

trudno jest mi porównywać metalowe skrzynki konkurencji z naszymi wykonanymi z tworzywa sztucznego.

Inna technologia, inne wykonanie, inna szczelnośc i wytrzymałośc, inna cena

 

Konkurencja oferuje zarówno skrzynki droższe [a gorsze technicznie] jak i skrzynki tańsze niż Uniflexplus+.

Podkreślam: Uniflexplus+ jest cenowo w "środku stawki"

 

Przykro mi, że plusfoto dostał dziwną cenę za nasz kanał - będę to wyjaśniał. :bash::bash::bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przydał, przydał. Wyjaśniliśmy sobie z p. Michałem wątpliwości i raczej będzie normalnie. Jak na razie firma która robiła projekt i wycenę trochę namieszała ale sprawa jest do wyprostowania a z materiałów które niby by były potrzebne do wykonania instalacji prawie połowa będzie niepotrzebna. Da się prościej i taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się nadruki i kolor do tego dopisuje technologie i do przodu.

 

Mam wrażenie, że tak robi większość naszych konkurentów.

 

Uniflexplus+ został od samego początku opracowany przez COMAIR,

mamy własne pomysły na różne elementy systemu, są one innowacyjne i niepowtarzalne

np. kolektory superpłaskie - tylko 8 cm wysokości !

 

Uniflexplus+ jest jako jedyny dostępny w 4 różnych średnicach.

 

Konkurencja faktycznie pracuje z kanałami 75 mm i próbuje wszystkich uszczęśliwić.

 

COMAIR proponuje kanały 63 mm jako OPTYMALNE dla typowych instalacji w domach [ do 450 m3/h]

ale jeżeli potrzebne są inne średnice to nie ma żadnego problemu!

Mamy instalacje robione na kilku średnicach bo tego wymagał projekt.

 

Zarzut, że zmieniamy kolor i dorabiamy marketing nie odnosi się do COMAIR -

Uniflexplus+ był "inspiracją" dla co najmniej kilku znanych mi polskich producentów podobnych systemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w hutownii oglądałem przewody deca w porónaniu do sudoductów czy jak je tam zwał

to dzień do nocy

podejrzewam że wagowo 1mb przewodów to są z 2-3 razy ciezsze

ilosc wełny w wełnie b. duza

w tanszych przewodach porównalbym ilość welny do gęstosci waty odpustowej

podatności na rozrywanie nawet nie warto poównywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...