Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odbiegacie Panowie od tematu, nie o przewody pytam tylko o urządzenia.

Jeżeli Airpack jest nowiutkim produktem i nikt go nie używał, skąd to przekonanie o jakości i zaletach.

Moje wątpliwości budzi właśnie ta nowość, jak wiadomo każdy produkt potrzebuje czasu żeby dopracować go, a to się dzieje dopiero jak zaczną użytkować go ludzie, którzy będą zgłaszać usterki, problemy, uwagi, etc.

Np. ile kosztuje taki wymiennik w obu urządzeniach ? (gdyby uległ uszkodzeniu). Albo na ile dobry serwis mają obie firmy ? Ile kosztują filtry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegacie Panowie od tematu, nie o przewody pytam tylko o urządzenia.

Jeżeli Airpack jest nowiutkim produktem i nikt go nie używał, skąd to przekonanie o jakości i zaletach.

Moje wątpliwości budzi właśnie ta nowość, jak wiadomo każdy produkt potrzebuje czasu żeby dopracować go, a to się dzieje dopiero jak zaczną użytkować go ludzie, którzy będą zgłaszać usterki, problemy, uwagi, etc.

Np. ile kosztuje taki wymiennik w obu urządzeniach ? (gdyby uległ uszkodzeniu). Albo na ile dobry serwis mają obie firmy ? Ile kosztują filtry ?

Gdyby budował Pan Sobie drugi, czy trzeci dom, to byłoby za każdym razem mniej czy więcej błędów?

Wymienniki są te same i się nie psują, no może pożar domu, ale to chyba już nie ma znaczenia.

Wymiana filtrów w kasecie 3-4 zł . Airpack jest cichszy i pobiera mniej prądu. Z tym, że

nie o przewody pytam tylko o urządzenia
tego się nie oddziela, bo może być centrala słyszalna. Przewody dopasowuje się do centrali i domu, tak by V była od 2m/sek do 5m/sek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać w takim razie na jakich kanałach są wykonywane instalacje na przemysłówce?

Jak blacha to 4844d7f85ec560ebd37381a4cbaaa23d.jpg

 

 

Tabela: Całkowite tłumienie akustyczne (dB/m) w prostym przewodzie 40 x 50 cm dla różnych rozwiązań. (*)

 

Materiał Wynik

Blacha bez izolacji 0,10

Climaver B Black (pokryta welonem szklanym) 4,00

Climaver A2 Black (pokryta tkaniną szklaną) 4,55

Przewody pokryte aluminium perforowanym 3,00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się.

W budynkach biurowych, a tym bardziej przemysłowych nie stosuje się tych kanałów.

To obrazek z broszury producenta tych kanałów – szkoda, że to takie drogie rozwiązanie.

Druga sprawa, to ani w przemyśle, ani w budownictwie kubaturowym nie ma potrzeby zapewnienia tak wysokiego tłumienia dźwięku.

 

Natomiast w domu jednorodzinnym:

Nie ma przeciwwskazań, by podejścia do rozdzielaczy na rury PE wykonać ze zwykłego spiro.

Jeśli mamy źródło nadmiernego hałasu (np. centrala) to tanim sposobem wytłumienia hałasu jest montaż w kanale przegrody tłumiącej.

Do prostego kanału np. fi200, wsuwamy przegrodę z wełny laminowanej, na długości 1 – 2 metry.

Taki prosty tłumik jest całkiem skuteczny.

 

Stosując cichą centralę, nie ma żadnych przeciwwskazań by podejścia wykonać ze spiro.

 

Jeśli chodzi o serwis AirPack’a.

Produkuje je firma, która ma bardzo duże doświadczenie w wentylacji.

A same centrale składane są z markowych komponentów, które w razie ‘W’ jesteśmy w stanie kupić u innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładki kanał, powoduje "przyleganie" powietrza do ścianek ( zwłaszcza w większych średnicach). Powietrze to zwalnia, "środkowe" powietrze je wyprzedza i rozpręża się. Powstaje fala dźwiękowa i zaburzony przepływ. Stąd włókniny, perforacje, nierówne powierzchnie wewnątrz kanałów i matowiewnie kolektorów przy tiunigowaniu aut. A polerowanie blachy w instrumentach.

Niestety - w tym temacie pokutuje Maksymilian Malicki - to ma już 40 lat! W tamtych czasach nie było mechanicznej wentylacji w domach i mieszkaniach, nie było też kanałów innych jak blaszane!!!

 

Jeśli chodzi o serwis AirPack’a.

Produkuje je firma, która ma bardzo duże doświadczenie w wentylacji.

A same centrale składane są z markowych komponentów, które w razie ‘W’ jesteśmy w stanie kupić u innego źródła.

Zapowiada się wojna z Frapolem o najlepsze centrale na rynku. Dla inwestorów to bardzo dobrze, a ja też lubię sprzedawać najwyższą półkę. Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładki kanał, powoduje "przyleganie" powietrza do ścianek ( zwłaszcza w większych średnicach). Powietrze to zwalnia, "środkowe" powietrze je wyprzedza i rozpręża się. Powstaje fala dźwiękowa i zaburzony przepływ. Stąd włókniny, perforacje, nierówne powierzchnie wewnątrz kanałów i matowiewnie kolektorów przy tiunigowaniu aut...
Jakim trzeba być matołem, by uparcie rozpowszechniać takie, nie mające nic wspólnego z rzeczywistością banialuki? Włókniny i podobne wygłuszenia są po to, by kanały nie przenosiły dżwięków z wentylatorów i pomieszczeń. Co za bęcwalizm!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładki kanał, powoduje "przyleganie" powietrza do ścianek ( zwłaszcza w większych średnicach). Powietrze to zwalnia, "środkowe" powietrze je wyprzedza i rozpręża się. Powstaje fala dźwiękowa i zaburzony przepływ. Stąd włókniny, perforacje, nierówne powierzchnie wewnątrz kanałów i matowiewnie kolektorów przy tiunigowaniu aut. A polerowanie blachy w instrumentach.

Niestety - w tym temacie pokutuje Maksymilian Malicki - to ma już 40 lat! W tamtych czasach nie było mechanicznej wentylacji w domach i mieszkaniach, nie było też kanałów innych jak blaszane!!!

 

Zapowiada się wojna z Frapolem o najlepsze centrale na rynku. Dla inwestorów to bardzo dobrze, a ja też lubię sprzedawać najwyższą półkę.

 

Jak można porównać domowy kanał wentylacyjny z instrumentem dętym, bądź kanałem dolotowym samochodu? To są zagadnienia leżące na zupełnie innym biegunie.

Drganie w instrumencie wywołuje stroik, a nie sam przepływ powietrza.

 

99% domów szkieletowych w Ameryce Północnej ma w piwnicy piec nadmuchowy, oraz najczęściej instalacje wykonaną z polerowanych rur ze stali nierdzewnej. Tam nikt, nie korzystał z Malickiego.

 

Wszędzie na świecie kanały robi się z blachy. Przechodzi się na PE, bo jest tańsze w produkcji, i szybsze w montażu. To księgowi wymyślili ten system, a nie specjaliści od hałasu.

 

Zapowiada się wojna z Frapolem o najlepsze centrale na rynku. Dla inwestorów to bardzo dobrze, a ja też lubię sprzedawać najwyższą półkę.

Już jedna wojna skończyła się tak, że teraz Frapol produkuje centrale Thessla. Oby z Airpackiem też się tak nie skończyło.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można porównać domowy kanał wentylacyjny z instrumentem dętym, bądź kanałem dolotowym samochodu? To są zagadnienia leżące na zupełnie innym biegunie.

Drganie w instrumencie wywołuje stroik, a nie sam przepływ powietrza.

 

99% domów szkieletowych w Ameryce Północnej ma w piwnicy piec nadmuchowy, oraz najczęściej instalacje wykonaną z polerowanych rur ze stali nierdzewnej. Tam nikt, nie korzystał z Malickiego.

 

Wszędzie na świecie kanały robi się z blachy. Przechodzi się na PE, bo jest tańsze w produkcji, i szybsze w montażu. To księgowi wymyślili ten system, a nie specjaliści od hałasu.

Brzęczkowskiemu nie wytłumaczysz. Wymyślił sobie misiu, że gładki kanał sam z siebie generuje dźwięki. Im wolniej płynie powietrze tym głośniejsze. Powtarza tę bzdurę jak i wiele innych bez oglądania się na prawa fizyki i zdrowy rozsądek. Coś ma nie po kolei, innego wytłumaczenia nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Wszędzie na świecie kanały robi się z blachy. Przechodzi się na PE, bo jest tańsze w produkcji, i szybsze w montażu. To księgowi wymyślili ten system, a nie specjaliści od hałasu.

 

 

(...)

 

Zgadzam się! Teraz księgowi dyktują co jest najlepsze na rynku i zlecają marketingowcom by "uświadomili" to klientom. I tak jest ze wszystkim - nie tylko w budowlance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jedna wojna skończyła się tak, że teraz Frapol produkuje centrale Thessla. Oby z Airpackiem też się tak nie skończyło.
To ciekawe... Bo sam brałem udział przy robieniu prototypów niektore-konstrukcje-nie-spelniaja-naszych-wymagan-wiec-nie-wchodza-do-produkcji.jpg To prototyp 550-tki!i nie znałem Thessli!

Właśnie prze szumy zaprzestano montować na blaszanych kanałach.

Edytowane przez Tomasz Brzęczkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe... Bo sam brałem udział przy robieniu prototypów i nie znałem Thessli!

Thessla celowała w rynek większej kubatury - widocznie nie interesujesz się tym segmentem.

witam

 

:jawdrop:

 

pozdrawiam

http://thessla.pl/film

 

Jeszcze jakieś pozostałości są.

Niemniej wojną bym tego nie nazwał.

Sprzedaż dobrego i obiecującego produktu większej firmie, która posiada środki na certyfikacje to nie nowość w dzisiejszym świecie.

 

Tym razem centrale produkują sami, więc ograniczyli koszta do minimum. Jeśli tylko są nastawieni na promocje i sprzedaż większej ilości, to nie pozostaje nic jak tylko się cieszyć z dodatkowej solidnej konkurencji.

Edytowane przez _John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thessla celowała w rynek większej kubatury - widocznie nie interesujesz się tym segmentem.

 

http://thessla.pl/film

 

Jeszcze jakieś pozostałości są.

Niemniej wojną bym tego nie nazwał.

Sprzedaż dobrego i obiecującego produktu większej firmie, która posiada środki na certyfikacje to nie nowość w dzisiejszym świecie.

 

Tym razem centrale produkują sami, więc ograniczyli koszta do minimum. Jeśli tylko są nastawieni na promocje i sprzedaż większej ilości, to nie pozostaje nic jak tylko się cieszyć z dodatkowej solidnej konkurencji.

Nie interesuję się innymi segmentami. Po prostu wiem, kto projektował i jak powstawały centralę serii ONYX . Jeden z prototypów (ten na zdjęciu ) przechwyciła inna firma i zaczęła go robić seryjnie pod nazwą "laria"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thessla celowała w rynek większej kubatury - widocznie nie interesujesz się tym segmentem.

 

http://thessla.pl/film

 

Jeszcze jakieś pozostałości są.

Niemniej wojną bym tego nie nazwał.

Sprzedaż dobrego i obiecującego produktu większej firmie, która posiada środki na certyfikacje to nie nowość w dzisiejszym świecie.

 

Tym razem centrale produkują sami, więc ograniczyli koszta do minimum. Jeśli tylko są nastawieni na promocje i sprzedaż większej ilości, to nie pozostaje nic jak tylko się cieszyć z dodatkowej solidnej konkurencji.

 

witam

 

ja tu żadnej wojny nie widziałem i nie widzę

 

piszesz w taki sposób, że sam sobie zaprzeczasz:jawdrop:

Już jedna wojna skończyła się...

Niemniej wojną bym tego nie nazwał.

 

rynek rekuperatorów jest bardzo duży i mocno rosnący

jest miejsce dla jednego i drugiego produktu, oba są b. dobre

konkurencja jak najbardziej pożądana

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Panowie :) czy kanały wentylacyjne z PE powinny leżeć na stelażu podwieszanym ( sufit ) czy lepiej żeby wisiały przyczepione do wiązarów nad stelażem ?

Czy jeśli będą leżeć na stelażu to będą przenosić hałas ?

 

W obu przypadkach będą w strefie ciepłej .

Wg mnie jak wygodniej,ja bym zrobił na stelażu bo tak wygodniej :)

Kanały nie mają prawa przenosić hałasu a tym bardziej ponad siebie,także leżąc an stelażu będzie cisza jak makiem zasiał ;)

 

No ale ja jestem laik i niech podpowiedzą "fachmany" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) czy kanały wentylacyjne z PE powinny leżeć na stelażu podwieszanym ( sufit ) czy lepiej żeby wisiały przyczepione do wiązarów nad stelażem ?

Czy jeśli będą leżeć na stelażu to będą przenosić hałas ?

 

W obu przypadkach będą w strefie ciepłej .

Kanały PE przenoszą szumy. Nie ma znaczenia jak są ułożone. Centrala powinna byc niesłyszalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...