Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taaak, Wy się śmiejcie, tylko jak mi nie odbiorą stomatologii, to samemu będzie mi płakać :p

To trzeba napisać, że nie chodzi o dobrą wentylację a do odbioru przez Sanepid.

1 - Boże broń nie robić wspólnej wentylacji, gabinetu i mieszkania.

2- Nie ma wymogów do gabinetów, że blacha, Pan zobaczy warunki, tam jest podane przez sanepid .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy taki kanał http://domwent.pl/pl/p/Przewod-izolowany-z-folia-paroszczelna-AF-13-18-PE-160-10m/2171

jest ok na polaczenie czerpnia-reku, wyrzutnia-reku

od czerpni w scianie mam jakies 2 metry do reku

z reku do wyrzutni kanal przechodzi z kotlowni

przez niegrzewane poddasze i do kominka na dachu (z 5 metrow w sumie)

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy taki kanał http://domwent.pl/pl/p/Przewod-izolowany-z-folia-paroszczelna-AF-13-18-PE-160-10m/2171

jest ok na polaczenie czerpnia-reku, wyrzutnia-reku

od czerpni w scianie mam jakies 2 metry do reku

z reku do wyrzutni kanal przechodzi z kotlowni

przez niegrzewane poddasze i do kominka na dachu (z 5 metrow w sumie)

 

z gory dzieki za pomoc

OK. Pod warunkiem, że nie jest chiński. Zdarzają się śmierdzące. Na kartonie ( nie nalepce ) musi być producent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba napisać, że nie chodzi o dobrą wentylację a do odbioru przez Sanepid.

1 - Boże broń nie robić wspólnej wentylacji, gabinetu i mieszkania.

2- Nie ma wymogów do gabinetów, że blacha, Pan zobaczy warunki, tam jest podane przez sanepid .

 

Ale tutaj nie chodzi o SANEPID tylko o wymaganie par. 267 ust. 1 rozp. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, który mówi, że: "... Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych ..." i właśnie tego wpisu "czepia się" kierownik budowy, bo mu (mi) nadzór budynku nie odbierze.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To da Pan niepalne jak KB uważa, że są tam dwie strefy. Tylko dlaczego, głośne blaszane, których na dokładkę nie da się czyścić.

Kanały miękkie izolowane są niepalne, kanały płaskie z pcv mają atest niepalności. Nawet kanały PE są w wersji niepalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
28.04.2014 r

Czy to nie czeskie KLIMAFLEX SB rury i skrzynki?

Tylko te kanały białe w środku... czeskie ( i alnora) są mocno szare a osłonowe - czarne.

 

Nawiązuje do wyglądu przewodów wentylacyjnych elastycznych z Alnora .

Po rozmowie telefonicznej z panią z Alnora ,zażyczyłem sobie przesłanie zdjęć ,,opisów i oznaczeń tych przewodów .

Dostałem zdjęcia jak niżej oraz opis ;

 

- przewody z aktywną warstwą srebra FLX-HDPE-A-75 - jaki kolor mają wewnątrz ??? - białe/bezbarwne ,

 

– standardowy wentylacyjne standard FLX-HDPE-75 - jaki kolor mają wewnątrz ?? ? - w środku czarne

 

Czyli - nic się nie zmieniło ? I przewody FLX-HDPE-A-75 - nie są szare lecz białe

Biały środek -przewod antybakteryjny.jpg

Kanał antybakteryny -opis.jpg

Czarny środek -przewód wentylacyjny.jpg

Kanał wentylacyjny -opakowanie z opisem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązuje do wyglądu przewodów wentylacyjnych elastycznych z Alnora .

Po rozmowie telefonicznej z panią z Alnora ,zażyczyłem sobie przesłanie zdjęć ,,opisów i oznaczeń tych przewodów .

Dostałem zdjęcia jak niżej oraz opis ;

 

- przewody z aktywną warstwą srebra FLX-HDPE-A-75 - jaki kolor mają wewnątrz ??? - białe/bezbarwne ,

 

– standardowy wentylacyjne standard FLX-HDPE-75 - jaki kolor mają wewnątrz ?? ? - w środku czarne

 

Czyli - nic się nie zmieniło ? I przewody FLX-HDPE-A-75 - nie są szare lecz białe

 

WP_20141118_11_11_42_Pro.jpg Tak wygląda folia antybakteryjna w kanałach miękkich a obok, tak wygląda srebro wewnątrz kanału. kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg tu dla porównania, kanał higieniczny wentylacyjny i ze srebrem.

WP_20141120_10_09_44_Pro.jpg tu srebro występuje w ateście PZH.

 

Kanały ze srebrem stosujemy do klimatyzacji, bo tam jest wilgoć. W przypadku wentylacji, dobre będą higieniczne.

Ps. Te czarne, przysłano mi kiedyś na budowę, miały wewnątrz żyłkę (pilota) . Szkoda chyba tłumaczyć, że taka żyłka jest potrzebna przy prowadzeniu kabli, nie powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]291305[/ATTACH] Tak wygląda folia antybakteryjna w kanałach miękkich a obok, tak wygląda srebro wewnątrz kanału. [ATTACH=CONFIG]291308[/ATTACH] tu dla porównania, kanał higieniczny wentylacyjny i ze srebrem.

[ATTACH=CONFIG]291309[/ATTACH] tu srebro występuje w ateście PZH.

 

Kanały ze srebrem stosujemy do klimatyzacji, bo tam jest wilgoć.

W przypadku wentylacji, dobre będą higieniczne.

 

Ps. Te czarne, przysłano mi kiedyś na budowę, miały wewnątrz żyłkę (pilota) .

Szkoda chyba tłumaczyć, że taka żyłka jest potrzebna przy prowadzeniu kabli, nie powietrza.

 

Czy nic nie da się zrobić w tej materii ?? Zainterweniować np; do odpowiednich służb !!

 

Proszę szanownych internautów o interwencję do odpowiednich służb - aby zakupić towar zgodnie z ceną i przeznaczeniem .

 

Czytając to forum - wynika , że skrzynki rozdzielcze z Alnora są OK , problemem są przewody wentylacyjne elastyczne .

 

Do skrzynek z Alnora , jak pisali poprzednicy przewody wentylacyjne z Termokontrol nie pasują w sposób zadowalający

- są zbyt elastyczne i przy wkładaniu do króćców skrzynek nie łączą w sposób OK.

 

Czy jakiej innej firmy przewody wentylacyjne - pasują do skrzynek z Alnora w sposób zadowalający ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do skrzynek z Alnora , jak pisali poprzednicy przewody wentylacyjne z Termokontrol nie pasują w sposób zadowalający
Te z białym środkiem są wentylacyjne, a rozmiary są takie same 75/63 jak odpowiednie w termokontrol. Jest uszczelka albo się uszczelnia taśmą.

Najlepiej to zobaczyć, a jak nie to brać wszystko z jedne firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przewody Smartflex (to czeska produkcja Klima-flexa) z jonami srebra - były ciemnoszare.

Dwa miesiace póżniej, jak je oddawałem (bo ostatecznie zdezydowałem się na Termokontrol) to przewody antybakteryjne z nowej serii (od Klima-flex) były już białe wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem przewody Smartflex (to czeska produkcja Klima-flexa) z jonami srebra - były ciemnoszare.

Dwa miesiace póżniej, jak je oddawałem (bo ostatecznie zdezydowałem się na Termokontrol) to przewody antybakteryjne z nowej serii (od Klima-flex) były już białe wewnątrz.

 

To były inne przewody. Na tym zdjęciu jest higieniczny z atestem i ze srebrem.kanał wentylacyjny i klimatyzacyjny.jpg

atest srebro.jpg atest kanały.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowano mi instalacje rekuperacji używając przewodów PE-FLEX. Problem w tym ze położyli mi cala instalacje na podłodze poddasza zamiast pod stropem poddasza jak to było w projekcie. Czy z Waszego punktu widzenia jest jakaś różnica? Powinienem się zacząć martwic?

 

To kanały do układania w styropianie stropu. Będzie tam jeszcze izolacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kanały do układania w styropianie stropu. Będzie tam jeszcze izolacja?

 

Według projektu ma być 5cm izolacji + 5cm wylewki. Kanały maja około 7.5cm wysokości wiec będzie ciężko. Dodatkowo zakupiłem już wcześniej styropian do ogrzewania podłogowego 5cm. Czy jedyne wyjście to dać więcej izolacji: np 5cm styropian, 5cm styropian do podłogówki i 5 cm wylewki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według projektu ma być 5cm izolacji + 5cm wylewki. Kanały maja około 7.5cm wysokości wiec będzie ciężko. Dodatkowo zakupiłem już wcześniej styropian do ogrzewania podłogowego 5cm. Czy jedyne wyjście to dać więcej izolacji: np 5cm styropian, 5cm styropian do podłogówki i 5 cm wylewki?

Nie będzie ciążko, skrzynki mają 8 cm a kanały są mocno "konstrukcyjne". Ale jak można dać więcej styro to będzie lepiej.

Podłogówka... Kable czy mata są w wylewce i nie kolidują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...