Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ba mają wymagane atesty te sreberka a atesty mają bo nie są z choinki, tak samo można się dziwić że ktoś kupuje wypiekacz do chleba z chin albo centrale za pół ceny, każdy towar ma kupca i jest tak dobry jak jego największa zaleta na której akurat zależy klientowi, dobry bo tani, dobry bo czerwony jak kolor lakieru do paznokci i torebki, dobry bo ma znaną nazwę, dobry bo sąsiad ma tańszy itp

 

możesz napisać petycję do inb by zabronili używania sreberek

 

p.s. są sreberka do których nalejesz wody i ta nie wlezie w wełnę bo nie ma którędy, są też takie w dodatkowej koszulce gumowej i nie są złe

 

twoje były złe (dla ciebie) bo miały perforację, kto inny bez wnikania byłby zadowolony

Edytowane przez kangaxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie jest uczciwe ze strony sprzedawcy wpychanie najtańszego badziewia nie tłumacząc różnic[oczywiście oprócz ceny]

generalnie każdy kto weżmię do ręki obydwa rodzaje przewodów nie bedzie się zastanawial

 

zwróć uwagę że jestem obiektywny w tej sprawie ponieważ nie mam ani tych ani tamtych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było mineło

choć fajnie byłoby żeby ktoś się odezwał z tych którzy sugerowali że chodzi mi o wycią gnięcie kasy

a nie o jakość przewodów

 

mi teraz chodzi żeby każdy to sobie przemyślal

a nie ulegal sloganom

 

szkoda że nie mogę tu umieścić tych kilkudziesięciu prywatnych listów które dostałem w tej sprawie

szczeg . od instalatorów

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbieżności w cenie ze tak powiem poważne. :eek:

 

Delikatnie mówiać ...

 

Skrzynka rozdzielcza wentylacyjna ...

Toć co zwykła skrzynka z kilkoma wyjściami ...

Proste w produkcji ...

 

Robienie z takiej skrzynki wentylacyjnej jakiegoś "produktu hi-tech" i żądanie za taki produkt astronomicznych kwot jest po prostu śmieszne ...

 

Cena delikatnie mówiąc z kosmosu , tym bardziej że te plastikowe ...

Plastik tani , technologia produkcji prosta ...

Dużo droższe w produkcji są skrzynki metalowe. Metal jest droższy i trudniejszy w obróbce.

 

Tak samo "zaawansowana" produkcja i koszty jak produkcja obudowy do pilota za 10zł ;)

 

Tyle że tamten kawałek plastiku jest sprzedawany za 10zł a ta "zaawansowana" skrzynka za ....

 

Po prostu rekuperatory zrobiły się "modne" więc można kosić klientów na kasę :)

Wiadomo jak ludzie usłyszą że będzie zdrowe powietrze , nie bedzie grzyba , pleśni , dzieci nie będą chorować to zaraz im sie portfel otwiera i nie patrzą na kasę ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się nadruki i kolor do tego dopisuje technologie i do przodu.

 

Mam wrażenie, że tak robi większość naszych konkurentów.

 

Uniflexplus+ został od samego początku opracowany przez COMAIR,

mamy własne pomysły na różne elementy systemu, są one innowacyjne i niepowtarzalne

np. kolektory superpłaskie - tylko 8 cm wysokości !

.

 

Ah ja kocham ten marketing ...

 

Niepowtarzalne , własne , inowacyjne ...

 

Rury np. 75mm karbowane znane są od wielu wielu lat i stosowane do np. drenażu (są wersje z dziurkami jak i bez). Kosztują grosze ...

Oczywiście niby te do wentylacji są lepsze , bo mają atesty , jakieś jony srebra i inne bzdety markeitingowe ...

 

Oczywiście nie zachęcam do stosowania takich rur , ale prawdopodobnie zapewne przy użytkowaniu nie było by żadnych różnic ...

 

Jeśli są sprzedawane kanały płaskie z plastiku (białego) , które nie mają zadnych jonów srebra i innych "nowości" i ludzie je stosują od wielu lat ..

 

Ale no cóż z tej kasy trzeba opłacić marketing , marże i itd , wiec ceny "inowacyjnych" rozwiazań nie mogą być tanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są sprzedawane kanały płaskie z plastiku (białego)

 

Ten biały plastik to jest PCV - tworzywo beznadziejne do instalacji nawiewnych, ale dające się wygodnie wytłaczać w formie rury czy kanału.

 

Tam gdzie decyduje cena [niska!] Klient zazwyczaj dostaje gorsze technicznie rozwiązania.

 

bo mają atesty , jakieś jony srebra i inne bzdety markeitingowe ...

oczywiście, że tak, porządna firma nie może sprzedawać komponentów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Uważam, że lepiej dopłacić kilka złotych i mieć pewność, ze instalacja nawiewająca świeże powietrze do pokoju dzieci nie jest wykonana z tworzywa z recyklingu zawierającego metale ciężkie.

Klocki hamulcowe też kupuję oryginalne :)

Dużo droższe w produkcji są skrzynki metalowe

Nieprawda!

Skrzynkę metalową wykonać można nawet w garażu, przy użyciu najprostszych narzędzi.

Właśnie dlatego w najtańszych systemach mamy rurę PE i akcesoria z metalu.

 

ograniczeniem dla skrzynek metalowych są wymiary [ płaska jest mało wytrzymała] oraz technika wytwarzania [ trudno uzyskać areodynamiczne kształty]

oraz fakt, że zwykła blacha rdzewieje.

 

Przypuszczam, że kaszpir007 nie widział skrzynki Uniflexplus+ i dlatego twierdzi, że wszystkie skrzynki są identyczne.

 

zapraszam na nasze strony internetowe każdego, kto chciałby zobaczyć różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są sprzedawane kanały płaskie z plastiku (białego)

 

Ten biały plastik to jest PCV - tworzywo beznadziejne do instalacji nawiewnych, ale dające się wygodnie wytłaczać w formie rury czy kanału.

 

Tam gdzie decyduje cena [niska!] Klient zazwyczaj dostaje gorsze technicznie rozwiązania.

 

bo mają atesty , jakieś jony srebra i inne bzdety markeitingowe ...

oczywiście, że tak, porządna firma nie może sprzedawać komponentów, które mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie.

Uważam, że lepiej dopłacić kilka złotych i mieć pewność, ze instalacja nawiewająca świeże powietrze do pokoju dzieci nie jest wykonana z tworzywa z recyklingu zawierającego metale ciężkie.

Klocki hamulcowe też kupuję oryginalne :)

Dużo droższe w produkcji są skrzynki metalowe

Nieprawda!

Skrzynkę metalową wykonać można nawet w garażu, przy użyciu najprostszych narzędzi.

Właśnie dlatego w najtańszych systemach mamy rurę PE i akcesoria z metalu.

 

ograniczeniem dla skrzynek metalowych są wymiary [ płaska jest mało wytrzymała] oraz technika wytwarzania [ trudno uzyskać areodynamiczne kształty]

oraz fakt, że zwykła blacha rdzewieje.

 

Przypuszczam, że kaszpir007 nie widział skrzynki Uniflexplus+ i dlatego twierdzi, że wszystkie skrzynki są identyczne.

 

zapraszam na nasze strony internetowe każdego, kto chciałby zobaczyć różnicę.

 

Ale tu nie chodzi aby podniecać się technologiami i wykonaniem. Te elementy będą ukryte i nie widoczne ...

Co do kanałów PCV (białych) stosowane są od kilkudziesieciu lat i jakoś wytrzymują i problemów nie ma ...

Co z tego że badziewne , że nie mają jakiś sreberek i innych "technologii" ?

Powietrze któym oddychamy też jest zanieczyszczone więc co ma maja dać te jony srebra i inne bzdety marketingowe ?

Dają tylko ... drenaż kieszeni ...

 

Nie wpadajmy z paranoję. Dzieci poza domem przebywają też na powietrzu , na dworze i są narażone na dużo większe zanieczszczenia niż w domu.

No chyba ze Ty chodzisz po dworzu z masce tlenowej ...

 

Blacha może być tez ocynk ...

 

Plastik ?

 

Mój teściu pracuje na wtryskarkach. Robi obudowy dla pilotów i itd ...

Zajmuje się technologią produkcji .,..

 

Robi sie formę a potem "trzepie" masowo maszynami.

Taka obudowa wentylacyjna to żadne problem.

2 formy (góra i dół) a potem łączenie.

 

Co od różnic w wykonaniu.

Czy to takie ważne ? To ma działać a nie pięknie wyglądać ...

Płacenie za coś kilka (naście) razy więcej za ładne wykonanie i itd , za coś co będzie pod wylewką lub zakryte wełną to bez sens ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie przykład cen tych skrzynek blaszanych i plastikowych. Ciekawi mnie różnica w cenie, bo co innego jest dorzucić kilka złotych a co innego kilkaset procent. Ale nie wiem jak jest bo nie jestem instalatorem.

 

Zobacz np. na stronę Darco ...

Robią skrzynki , fakt dla rury od fi100 wzwyż ...

 

Skrzynkę rozdzielczą można kupić za niecałe 100zł a nie za 2000zł ...

 

Ceny osprzętu dla rur fi63 i fi75 są delikatnie mówiąc ... chore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie 2000 PLN za sztukę!

 

Skrzynka- kolektor superpłaski - Uniflexplus+ 180 mm / 18 x 63 mm cena katalogowa 175,00 EUR netto czyli na dzisiaj 743,00 PLN bez VAT

 

do 2000 PLN bardzo daleko !

 

Czyli i tak ponad 900zł za skrzynkę z plastiku ...

 

To chyba jednam wolę skrzynki polskie od Darco lub nawet od polskiego rzemieślnika. Daje pracę polskim firmom i pieniadze zostają w PL a do tego kosztują kilka razy mniej ...

 

Jak dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w błoto , ale bogatemu nikt nie zabroni ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat skrzynki/kolektory konkurencji też potrafią być dosyć drogie:

przykład comfo tube skrzynka 51/6 za 808,80 PLN netto z ofety zehnder

 

metalowe skrzynki termokontrol kosztują ok 400-600 PLN

 

Dlatego uważam że osprzęt do rur karbowanych fi63 i fi75 ma chore ceny ...

 

Jakoś taka sama skrzyneczka dla rur fi100 i większych kosztuje kilka razy mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...