Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakoś taka sama skrzyneczka dla rur fi100

 

technicznie jest ja łatwiej zrobić :)

 

proszę zwróć uwagę, że porównujemy gruszki z jabłkami.

W wypadku skrzynek powiedzmy fi 100 mamy zwykłe blaszane pudło z króccami. Na dobrą sprawę można samemu zrobić z płyty OSB [ widziałem takie wynalazki]. O trwałości połączeń i szczelności nie będę nic mówił.

 

Uniflexplus+ ma bardzo ciekawy system łączenia kanału ze skrzynką, łączy się "na klik" i jest szczelne i naprawdę wytrzymałe.

Jak to działa w praktyce widać na filmie: http://www.uniflexplus.pl/gallery.htm

 

Na skrzynkę Uniflexplus+ składa się więcej elementów niż tylko "pudło"

Inżynierowie w COMAIR w Holandii naprawdę się napracowali, wymyślili fajne rozwiązania, ja się nie dziwię, że firma chce na tym zarobić.

 

Nie rozumiem, dlaczego akceptujemy różnicę w cenie skody i audi [ a przecież to te same cześci!]

a nie możemy zaakceptowac faktu, że w wentylacji mamy lepsze i gorsze rozwiązania i wynikające z nich różnice w cenie.

 

Dla mnie powodem do dumy jest fakt, że ŻADEN z instalatorów po zmontowaniu instalacji z Unifleplus+ nie stwierdził, że system nie jest warty swojej ceny.

Rozumiem, że są inwestorzy poszukujący najtańszych rozwiązań i godzący się na różne techniczne kompromisy - dla nich są te tańsze alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś taka sama skrzyneczka dla rur fi100

 

technicznie jest ja łatwiej zrobić :)

 

proszę zwróć uwagę, że porównujemy gruszki z jabłkami.

W wypadku skrzynek powiedzmy fi 100 mamy zwykłe blaszane pudło z króccami. Na dobrą sprawę można samemu zrobić z płyty OSB [ widziałem takie wynalazki]. O trwałości połączeń i szczelności nie będę nic mówił.

 

Uniflexplus+ ma bardzo ciekawy system łączenia kanału ze skrzynką, łączy się "na klik" i jest szczelne i naprawdę wytrzymałe.

Jak to działa w praktyce widać na filmie: http://www.uniflexplus.pl/gallery.htm

 

A jaki problem jest zrobić taką skrzyneczkę na innych średnicy rur ?

Co to za różnica ?

Przecież i tak łączenie jest potem przez gumowe uszczelki ...

 

Ja ma skrzykę 125/5xfi80 ...

Przerabiałem ją potem na 125/7xfi80 ...

 

Ahhh , ten marketing ...

 

System łączenia , łatwość , klik ...

 

Zapewne łatwiej się robi instalatorowi , ale z drugiej strony co to interesuje inwestora ? On płaci za robotę a nie za wygodę instalatora ...

Pewność połączeń ?

Uważasz że montaż gdzie stosuje się opaski zaciskowe skręcane jest słaby ?

Osobiście uważam że taki montaż jest pewniejszy niż na "wcisk" ..

Guma parcieje i traci swoje właściwości ...

 

Cała instalacja po zamontowaniu jest w miejscu później nie dostępnym i nie widocznym. Po co więc ten "design" , kształty , "inowacje" ?

 

Co do porównaniu Skody i Audi to złe porównanie. Przy samochodach widać różnice.

Różnice są widoczne gołym okiem ...

 

Przy prawidłowo wykonanej instacji WM różnic żadnych nie ma bo nie może ...

Z anemostatów ma być nawiewane/wywiewane powietrze o żądanej prędkości i nic więcej ...

 

Czy rury będą z jakiegoś plastiku za 1000zł czy też za 100zł , czy z rur spiro , czy sztywnych , czy termoflex nie ma dużego znaczenia. Jeśli instalcja jest dobrze wyliczona i zaprojektowana to bedzie działała niezależnie czy za materiały do jej budowy zapłacimy 10tys zł czy też 1000zł ...

 

To marketingowcy starają się wciskać kit że tylko najdroższe systemy dadzą poprawnie działającą instalację i że te wszystkie "inowacje" są klientowi potrzebne a nie są ...

 

A że instalator nie nie mówi ?

Jeśli dzięki tych "inowacjom" łatwiej mu się robi i szybciej to nic złego nie powie , bo mniej czasu straci a klient i tak zapłaci "normalnie" ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie marketing a ... zysk ...

I polityka producenta ...

 

Produkt o wartości 200zł lepiej dać w cenniku na 1000zł a potem instalatorom dawać upusty :)

Instalator zadowolony bo czym droższy produkt tym upust większy :)

Wiadomo jakimi produktami wtedy będzie handlował instalator ...

Nie tanimi (dla klienta) a takimi gdzie są największe upusty i najwiekszy zysk.

 

Klient zadowolony bo widzi na stronie cenę "sugerowaną" i jest szczęśliwy że dostał 10% rabatu , a instalator jest szczęśliwy bo dostał dodatkowo 30% rabatu :)

 

A przy tanich produktach nie jest to możliwe bo producent nie przewiduje tak sporych "upustów" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa pytania do p. Michała:

 

1) czy można łączyć system unflexplus z kanałami sztywnymi (np. uniflexplus obsługuje parter, a kanały sztywne - poddasze)?

2) jakie są wymogi odnośnie grubości posadzki - słyszałem, że uniflexy wymagają minimum 10 cm na stropie? Planuję tylko 5 cm styropianu + 5 cm wylewki nad terivą - czy to wystarczy aby ukryć uniflexy?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy można łączyć system unflexplus z kanałami sztywnymi (np. uniflexplus obsługuje parter, a kanały sztywne - poddasze)?

 

Tak, można to bez problemu zrobić. Przemyśleć trzeba tylko drobiazgi i wszystko zadziała jak trzeba.

 

2) jakie są wymogi odnośnie grubości posadzki - słyszałem, że uniflexy wymagają minimum 10 cm na stropie? Planuję tylko 5 cm styropianu + 5 cm wylewki nad terivą - czy to wystarczy aby ukryć uniflexy?

 

Du układania Uniflexplus+ wystarczy typowa posadzka 5 cm styropianu + 5 cm samej wylewki. Uniflexplus+ układasz bezpośrednio na stropie.

Potem układasz styropian i powinno to wygladać mniej wiecej tak:

Uniflexplus_styropian_A.jpg Uniflexplus_styropian_B.jpg

na to lejesz wylewkę i gotowe.

 

W najwyższym punkcie system Uniflexplus+ ma 8 cm wyskości, więc mieści się w 10 cm wylewce bez problemu.

Nic nie pęka itd.

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tanimi (dla klienta) a takimi gdzie są największe upusty i najwiekszy zysk.

 

Strasznie zagmatwana teoria.

Ale prawdziwa, chociaż tylko częściowo.

1. Oczywiste jest, że nie oczekuję, aby instalator oferował moje produkty nie mając w tym interesu.

Są więc rabaty dla instalatora i firmy handlowej. Myślę, że każda firma, w dowolnej branży tak właśnie robi.

2. Nie jest prawdą, że im droższy produkt tym wyższy rabat dla instalatora. Jest wręcz przeciwnie.

Jak produkt sprzedaje się dlatego, że jest tani, to instalator albo niewiele na tym zarabia, albo żąda większych rabatów, niż ma jego konkurencja.

Bo musi swoją ceną przebić i ofertę konkurencji i ofertę na alledrogo - inaczej nie sprzeda.

3. Z mojej obserwacji wynika, że im gorszy jakościowo produkt tym większe rabaty - jak nie ma innych argumentów to firma kusi wielkim zarobkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro mamy tu specjalistę od kanałów Uniflexplus+ to mam pytanko być może naiwne.

Czy kanały można układać na rurkach od ogrzewania podłogowego? A potem to razem zalać betonem?

Chyba chciałeś powiedzieć odwrotnie - kanały ze styro a na to podłogówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rurkach? Pod rurkami? naprzemian ?

 

Uniflexplus+ fajnie się układa razem z podłogówką.

 

1. pamietajmy, że Uniflexplus+ wentyluje "od góry" czyli układamy na podłodze PIĘTRA kanały obsługujące pomieszczenia parteru.

 

najczęściej podłogówkę robi się na parterze - czyli zupełnie nie ma problemu z Uniflexplus+

a na piętrze są np. grzejniki :)

 

2. jeżeli jednak Uniflexplus+ ma być układany razem z podłogówką na tym samym stropie

to mamy dwa wyjścia zależnie od sytuacji.

W sytuacji kiedy mamy miejsce na "podwójną" warstwę styropianu i wylewki

układamy najpierw Uniflexplus+ [bezpośrednio na stropie] a później styropian jak na zdjęciach wyżej

a na to jakby nigdy nic podłogówkę.

 

Gorzej jeżeli nie ma miejsca "na wysokość" wtedy można kombinować z ułożeniem Uniflexplus+ wzdłuż ścian [ tam gdzie i tak nie robimy podłogówki] niejako "obok" podłogówki.

 

rozwiązanie to stosowane jest często, kiedy np. na piętrze podłogówka jest tylko w łazience i nie ma sensu za bardzo podnosić podłogi

czyli: podłogówka na środku pomieszczenia a Uniflexplus+ bokami :-)

Edytowane przez michal_l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...