Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elastyczne przewody wentylacji mechanicznej


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie odnośnie wentylacji mechanicznej na rurach zielonych termokontrolu: Jak ugryźć ten temat jeśli planuję w przyszłości małą saunę fińską.

W termokontrolu powiedziano mi że muszę sobie inaczej ten temat rozwiązać i oni tego nie tykają :)

Co zrobić z gorącym powietrzem z sauny i czy trzeba jakiś dodatkowy nawiew poza normalna wentylacją mechaniczną zapewnić?

Domek z poddaszem użytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz temat, może pomoże.

Ze swojego doświadczenia dodam, że robimy wyciąg za drzwiami od sauny, od zewnątrz.

Poczytaj sobie o saunach bazujących na podczerwieni.

 

od zewnątrz rozumiesz poza komorą sauny ale jeszcze w tym samym pomieszczeniu ?

też tak myślałem zrobić.

Normalnie sauna ma ten szyber w suficie i się zastanawiam gdzie i jak to podłączyć.

 

Z sauny podczerwonej korzystałem, ale jakoś wolę wyższe temperatury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zewnątrz rozumiesz poza komorą sauny ale jeszcze w tym samym pomieszczeniu ?

też tak myślałem zrobić.

Tak, zgadza się.

Z sauny podczerwonej korzystałem, ale jakoś wolę wyższe temperatury :)

Znajomy lekarz mówi, że nie ma większej różnicy dla organizmu czy jest to sauna fińska czy podczerwona - przy czym z podczerwieni mogą korzystaćosoby mające problemy z sercem i układem oddechowym, alergiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Odnośnie termokontrolu, skrzynki rozprężne macie metal czy plastik i jakie przewody: antystatyczne czy z powłoką "antygrzybiczna, antystatyczna i antybakteryjna"? Tak pytam ponieważ sam chcę robić WM i szukam czegoś "prostego na klik" - jest jeszcze coś ciekawego?.....Miał Ktoś może od nich projekt??? Edytowane przez Hanss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Odnośnie termokontrolu, skrzynki rozprężne macie metal czy plastik i jakie przewody: antystatyczne czy z powłoką "antygrzybiczna, antystatyczna i antybakteryjna"? Tak pytam ponieważ sam chcę robić WM i szukam czegoś "prostego na klik" - jest jeszcze coś ciekawego?.....Miał Ktoś może od nich projekt???

Hanss,widzę,że jesteś bardzo podatny na typową ściemę handlarzy czy to kablarskich czy to wentylacyjnych ;)

Uruchom opcję "myślenie" a będzie na pewno łatwiej i taniej ;)

termokontrol mial skrzynki metalowe z tego co pamiętam.Czy powlekane czymś to zależy od inwestora,jak bardzo podatny jest na bajeczki ;)

 

Ze swojego doświadczenia,u mnie od 3 lat śmiga WM z reku na typowej chińszczyźnie jeśli chodzi o kanały,nie sądzę,żeby ta chińszczyzna była antyczegokolwiek.

Jak mogę teraz pisać to znaczy,że żyję i że ani bakterie ani grzyby mnie nie zjadły ;)

A wentylacja od 3 lat sprawuje się bez zarzutu.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie termokontrolu, skrzynki rozprężne macie metal czy plastik i jakie przewody: antystatyczne czy z powłoką "antygrzybiczna, antystatyczna i antybakteryjna"? Tak pytam ponieważ sam chcę robić WM i szukam czegoś "prostego na klik" - jest jeszcze coś ciekawego?.....Miał Ktoś może od nich projekt???

 

wystarczą antystatyczne ale jeśli chcesz to zamontuj te droższe, w termokontrolu kupisz jedne i drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanss,widzę,że jesteś bardzo podatny na typową ściemę handlarzy czy to kablarskich czy to wentylacyjnych ;)

Uruchom opcję "myślenie" a będzie na pewno łatwiej i taniej ;)

termokontrol mial skrzynki metalowe z tego co pamiętam.Czy powlekane czymś to zależy od inwestora,jak bardzo podatny jest na bajeczki ;)

 

Ze swojego doświadczenia,u mnie od 3 lat śmiga WM z reku na typowej chińszczyźnie jeśli chodzi o kanały,nie sądzę,żeby ta chińszczyzna była antyczegokolwiek.

Jak mogę teraz pisać to znaczy,że żyję i że ani bakterie ani grzyby mnie nie zjadły ;)

A wentylacja od 3 lat sprawuje się bez zarzutu.

 

ta chińszczyzna jest z bhopalu, robi ją union carbide :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie termokontrolu, skrzynki rozprężne macie metal czy plastik i jakie przewody: antystatyczne czy z powłoką "antygrzybiczna, antystatyczna i antybakteryjna"? Tak pytam ponieważ sam chcę robić WM i szukam czegoś "prostego na klik" - jest jeszcze coś ciekawego?.....Miał Ktoś może od nich projekt???

 

Za około 2 tygodnie na rynek wejdzie nowy system PE wraz ze skrzynkami rozprężnymi z PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

uffff przebrnąłem przez 100 stron tego wątku :lol:

 

Podziękowania dla tych, którzy wnieśli w ten wątek dużo merytorycznych treści. Oczywiście , były też treści mocno emocjonalne, ale co tam, trzeba to traktować jako koszt alternatywny demokracji ;)

 

Jestem jak wielu z nowo czytających ten wątek na etapie wyboru - SPIRO (którą wciąż 4 na 5 instalatorów poleca w moim mieście i się zarzeka , że to jedyna słuszna słuszność) czy PE-FLEX. Inne systemu ze względu na cenę raczej odpuszczam. Postanowiłem napisać tego posta wraz z prośbą o opinię osób, które są już po zainstalowaniu i mieszkaniu w domu z instalacją opartą na systemie PE-FLEX ? Jesteście z niej zadowoleni ? Czy faktycznie w praktyce jest tak malinowo, jak to da się przeczytać w tym wątku?

 

Pytam, bo można tu znaleźć tonę informacji, ale głównie takich od wykonawców , albo tych, którzy wypowiadają się PRZED lub w trakcie instalacji, a rzadko od kogoś kto z taką wentylacją mieszka z rok, czy dwa.

 

Pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o ocenę.

 

Reku AirPack 300V. Reku 300m3/h z zapasem (w późniejszym czasie rozbudowa o poddasze). Kanały Vents 75 Silver.

 

3 osoby w domu.

 

Parter:

* Nawiew:

- pokoj 12m2 - 1 osoba (dziecko) - 1kanał 75/63mm

- pokoj 12m2 - 2 osoby - 2kanały 75/63mm

- salon 40m2 - 4kanały 75/63mm

 

* Wywiew:

- łazienka - 2kanały 75/63mm (7m2)

- toaleta - 1kanały 75/63mm (2m2)

- kuchnia - 2kanały 75/63mm (12m2)

- spiżarka - 1 kanał 75/63mm (3m2)

- garderoba 7m2 - 1kanał 75/63mm (5m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...