Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Smrodzi w domu. Jak sprawdzić czy rekuperacja została dobrze wykonana ?


Recommended Posts

W moim domku jest często brzydkie powietrze, jakby ciągnęło z szamba. Podejrzewam, ze rekuperacja jest zrobiona niestarannie. Sam wykryłem, że nie założono syfonu na skropliny ale instalacja syfonu nie poprawiła istotnie sytuacji. Jak sprawdzić czy rekuperacja została dobrze wykonana ? Zauważyłem na przykład, że część instalacji wykorzystuje przewody kominowe i nie ma tam wtedy przewodów aluminiowych. Czy to zgodne ze sztuką i normami? Boje się, że zapachy przedostają się z instalacji odpowietrzającej kanalizację do kanałów rekuperatora. Niestety mamy szambo, które nie posiada oddzielnego odpowietrzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam różnych przyczyn tego smrodu. Dzieki za podpowiedź. Slyszałem jednak, że w kotłowni nie powinno być WM z uwagi na możliwość przerw w dostawach elektryczności. Nie wiem czy ta zasada (norma ?) obowiazuje również dla pieców gazowych , które zasysają powietrze przez komin.

Tak czy inaczej, chciałbym sprawdzić również rekuperacje, bo w niektórych pokojach zawsze musze uchylać okno aby przyjemnie oddychać.

 

W iinym wątku opisałeś problem nieco inaczej. Masz wsteczy ciąg w kotłowni i stąd problem bo zaciąga z odpowietrznika kanalizacji.

Zrób wywiew podłączony do WM zamiast tej feralnej kratki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...