Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak odnowic piec kaflowy.


robin31

Recommended Posts

Mam pytanie jak odnowić stary piec kaflowy,czym wypełnić szczeliny miedzy kaflami.

Czy istnieją jakieś farby do malowania kafli.

 

Malowanie kafli odradzam. Ich kolor to glazura wypalana w temperaturze

ca 1000 st C. Szczeliny możesz wypełnić elastyczną fugą do glazury dobrej

jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po co chcesz obkładać piec kaflowy płytkami ... ?

Po co chcesz cokolwiek robić jak dobrze funkcjonuje?

Fugi i tak będą się wykruszać - piec rośnie i kurczy się podczas pracy. Jedynie fugi elastyczne (silikonowe z kartusza) w pełni mogą zrobić to o co Ci chodzi.

Nie ma farby czy też szkliwa, która po pewnym czasie nie zaczęła by się łuszczyć i odpadać z takiego pieca.

Tak jak nie ma kleju, który by nie odpadł sam z siebie ze szkliwa na kaflu. To tylko kwesta czasu. Szkliwo na kaflu stanowi nienasiąkliwy "film", który nigdy nie zespoi kafla z czymś co się do niego przyklei lub tym, czym się go pomaluje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam ... Czepiacie się ! Chłop pańszczyznę odrobił, bączka

aż w czterech watkach puścił , a wy go naciskacie...

 

W przeciwieństwie do Ciebie pracuje aktywnie budując z kafli ... czas na pisanie na FM mam w przerwach . Eniu minimum 2800 wpisów ,od grudnia 2010 czyli 10 miesięcy - 280 w miesiącu , ciekawe ile jest wszystkich :D Eniu;) co Ty robisz poza pisaniem na FM;) ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piec to podstawowe ogrzewanie ,w drugim pokoju tez mam piec nowy ładnie się prezentuje ,lecz ten nowszy grzeje gorzej od tego starego .

Tam gdzie są te białe mazgaje był wymieniany kafel i to białe to jest glina dokładnie nie wiem jaka .

 

Tak myślałem . Może ktoś "umiejętnie" naprawiał górę paleniska, lub

osadzenie drzwi. Ale skoro dobrze grzeje....

Musisz chyba polubić ten piec :). Kafel można znaleźć identyczny (popytaj

zdunów w okolicy , może na allegro , może poszwendaj się po innych forach

pokazując fotkę. Jak wymienisz ten nieszczęsny kafel , to chyba nie będzie tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do Ciebie pracuje aktywnie budując z kafli ... czas na pisanie na FM mam w przerwach . Eniu minimum 2800 wpisów ,od grudnia 2010 czyli 10 miesięcy - 280 w miesiącu , ciekawe ile jest wszystkich :D Eniu;) co Ty robisz poza pisaniem na FM;) ??

 

Koordynuję pracę "wszystkich" Eniu i ...konserwuję komputer :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak wygląda ten piec ,pomieszczenie w którym się znajduje będzie remontowane,nowe drzwi ,jakieś panele ,tylko nie wiem co z tym piecem zrobić.

Wytrzyj ładnie i będziesz miał "vintage" w domu ... znajomi będą Ci zazdrościć jak zobaczą jak grzeje - staniesz się ikoną i znawcą trendów ...

W przeciwieństwie do Ciebie pracuje aktywnie budując z kafli ... ??

Ja tam przyjąłem taktykę budownictwa kaflowego nie aktywnego ... ale o tym za południową granicą jeszcze pewnie nie słyszeli ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...