Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wentylacja z reku + 2 "typy" powietrza do kominka - rzadko spotykany pomysł montera


Okiren

Recommended Posts

Wyobraźcie sobie taką sytuację:

- Rekuperator działa (nawiew, wywiew, wszystko gra) oraz

- W kominku się pali, lecz:

...........do komory spalania powietrze trafia z pomieszczanie w którym kominek sobie stoi

...........do DGP powietrze jest czerpane z zewnątrz, opływa wkład i trafia do turbiny a z niej do innych pomieszczeń.

 

Różnica ciśnień spowodowana kominkiem powinna wyjść na zero, gdyż co spali kominek z pomieszczenia, to sobie DGP "zaciągnie" z zewnątrz.

 

Czy "kominkowy spec" (de facto bardzo chwalony w okolicy) ma rację z takim systemem montażu? A może nawet jeśli ma rację, to i tak powinno się mieć "szczelny dom".

 

Jak namotałem za bardzo, to krzyczcie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

delikatnie mówiąc - kretyństwo.

 

Aż tak mocno to nie zareagowałem na ten pomysł :) Ale wolałem się upewnić zanim naskoczę na montera.

Gość jest naprawdę świetny w kwestii kominków, lecz nie montował go nigdy w domu z rekuperatorem - stąd taki sposób montażu.

Wkład z Kaw-met'u ma możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz (szczelnie) więc nie będzie problemu. Przynajmniej technicznie, bo pozostanie przekonanie montera :)

 

dzięki za info i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak mocno to nie zareagowałem na ten pomysł :) Ale wolałem się upewnić zanim naskoczę na montera.

Gość jest naprawdę świetny w kwestii kominków, lecz nie montował go nigdy w domu z rekuperatorem - stąd taki sposób montażu.

Wkład z Kaw-met'u ma możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz (szczelnie) więc nie będzie problemu. Przynajmniej technicznie, bo pozostanie przekonanie montera :)

 

dzięki za info i pozdrawiam

 

Gość nie pojęcia jak się podłącza kominek z tzw. zamkniętą komorą spalania z bezpośrednim poborem powietrza z zewnątrz.

Zaproponowany przez niego sposób podłączenie kominka, jest idiotyczny.

Także czy jest taki świetny, to bym nie powiedział.

Ciekawe, czego jeszcze nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że gość nie zakładała jeszcze kominka w domu z rekuperatorem.

Za to kilku znajomych użytkuje domy kominkiem (bez reku) już od wielu lat i nikt nie narzeka - stąd wybór padł na niego.

Wkład ma możliwość pobierania powietrza tylko z zewnątrz - więc nie ma problemu.

 

dzięki za pomoc w upewnieniu się.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...