Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do domu w jabłoniach


Bhm

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Heejjo.

Poczytałam. Pooglądałam. Ekipę znam: wróci.

Oni tak mają: u mnie też działali, prowadząc kilka budów jednocześnie.

Pan K. też się u mnie nie popisał. Właściwie to tylko rozrysował układ płyt. Mieliśmy inspektora nadzoru inwestorskiego, który dopilnował kwestii konstrukcyjnych w związku ze zmianą technologii na Ytong. Wykonał stosowne obliczenia i też przypilnował zbrojenia wieńca i rdzeni, polecając wykonać je także w ścianach szczytowych.

Nie wspominam, że byłam stale na budowie i sprawdzałam, czy budowa przebiega zgodnie z zeszytami technicznymi ze strony xelli.

 

Mam pytania: Jakiej wysokości będą u Was pomieszczenia? Jakiej wysokości okna? jaka wysokość będzie od podłogi (wykończonej) do parapetu? Jaka od górnej krawędzi okna do sufitu? Czy będziecie dom ocieplać? I ... co wspólnego ma więżba ze stropem?

 

PS. Macie dobrego kierownika budowy, wszystkiego pilnuje. Pogratulować.

Edytowane przez bajanadjembe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytania: Jakiej wysokości będą u Was pomieszczenia? Jakiej wysokości okna? jaka wysokość będzie od podłogi (wykończonej) do parapetu? Jaka od górnej krawędzi okna do sufitu? Czy będziecie dom ocieplać? I ... co wspólnego ma więźba ze stropem?

 

PS. Macie dobrego kierownika budowy, wszystkiego pilnuje. Pogratulować.

 

Witaj

Kierownika mam poleconego z forum:) dzięki namiarom jakie dała Kajka.Z

 

Co do ścian kolankowych to mamy je dość wysokie bo 171 cm. Okna będą w ścianach na wysokości 75 cm od podłogi, 60 cm to wysokość okna i 36,5 od górnej krawędzi do sufitu. Dom będzie otulony 15 cm. styropianem.

 

A co ma wspólnego więźba z stropem to tak na szybko , strop który mieliśmy pierwotnie w projekcie wiązał się z ścianami i słupami jakie tam są zaprojektowane i przy naszych dość wysokich ścianach i dość płaskim dachu siły rozprężające jakie powstawały były odciążane przez ten strop.

Bo to było z sobą połączone poplątane itd. a my położyliśmy strop ytong, równiutkie płytki które oprócz tego, że leża to jeszcze zabrały kawałek wieńca (org był 24x30) a się odchudził do 16x24, to z niczym się za bardzo nie "powiązały" teraz mamy dozbrojony wieniec - i taka ilość stali na piętrze że ..... nie będę już nic więcej pisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie ocieplamy. Jednakże u nas inaczej rozwiązano wieńce i rdzenie. Wykonane były z dociepleniem przed wylaniem betonu.

Gdy zimą robiłam badania termowizyjne, facet od kamery był pełen podziwu dla solidności wykonania. Żadnych mostków termicznych.

Pytałam o wysokość okien, bo jak patrzę, to mi się trochę za niskie te otwory u Was wydają (6 ? <6,5 ?> bloczków). Wychodzi mi 120 - 130 cm. Budujecie z tego 20 cm? Jaki gruby mur? U nas 36,6cm.

A stali u nas też jest że oj. Wieniec stropowy (dwupoziomowy) wykonany w dwu etapach. Ściana kolankowa 150cm. Dach 30 stopni (albo 33 - kurcze, już zapominam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściany mamy budowane z 24 cm ( grubość) a wysokość 20m, faktycznie z zewnątrz patrząc można mieć wrażenie, iż okna są nisko osadzone, ale to przez ten wieniec który mamy gigantyczny

poniżej wklejam zdjęcie na którym lepiej widać

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=82635&d=1320227185

i dodam tylko że są to okienka w garderobie, łazience , stryszku. Okna doświetlające pokoje będą w dachu.. ale to jeszcze trochę .. :)

Edytowane przez Bhm
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również kibicuję. I gratuluję. B-30 lali? Schody na górę robicie betonowe, czy "samodrewniane"?

A komin to niech postawią na tym "garnku z dziurką" (z odprowadzeniem kondensatu), nie na wyczystce, jak u mnie. I najlepiej, żeby drzwiczki wyczystki dało się zrobić po innej stronie, niż podłączenie czopucha. Bo jak byście kiedyś chcieli kominek, albo piecyk kaflowy...

U mnie komin też przy słupie. Oddylatowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-30 lali? Schody na górę robicie betonowe, czy "samodrewniane"?

A komin to niech postawią na tym "garnku z dziurką" (z odprowadzeniem kondensatu), nie na wyczystce, jak u mnie. I najlepiej, żeby drzwiczki wyczystki dało się zrobić po innej stronie, niż podłączenie czopucha. Bo jak byście kiedyś chcieli kominek, albo piecyk kaflowy...

Oddylatowany.

 

Witaj lali B-25 , mam nadzieję iż wytrzyma - stal go wzmocni:) .

Schody planujemy drewniane, zabiegowe pod nimi toaletę, tak nam to sprytnie wymyślił architekt.

Drzwiczek wyczystki nie dało się inaczej bo z dwóch stron są kanały wentylacyjne i one właśnie będą "stykały" się z słupem, a tak naprawdę wiem że będzie miedzy nimi cienki styropian. marzy mi się ta koza podwieszana, co z tego wyjdzie pożyjemy zobaczymy

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=80495&d=1319229455

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heejo,

Ta koza, to na kominie miałaby zawisnąć? Tak pytam, bo widziałam, że wyczystka na wysokości tej kozy jest, a i wejscie do komina wysoko. Czy może macie zamiar jakaś konstrukcję do powieszenia kozy przed kominem skombinować (z dojściem do wyczystki), i ewentualnie rurę zabudować (jak w przypadku kominka)?

 

Koza wygląda na porządny sprzęt.

Widzę, że krążysz blisko minimalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj koza "krąży" w mojej głowie, ale zawiśnie na ścianie obok komina, z lewej strony będzie postawiona ściana (najprawdopodobniej na dobudowanym stelażu - bo chcę sprytnie ukryć rury, a z dołu zostawić wyjście wyczystki z komina na zewnątrz) a wysoko wejście jest bo chciałam wyżej ja mieć zainstalowaną niż na tym zdjęciu. Ale to jeszcze wszystko musi się wykrystalizować w mojej wyobraźni. A styl nie do końca jest określony jeśli chodzi o całość salonu -choć pewnie ta koza go jakoś narzuci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

;) no co ty Czuprynek i Dziobek siedzą dzięki Bogu i babci na wsi i są rozpieszczane przez wakacje i weekendowo podczas roku szkolnego. Ale już naszą altankę Ola przeznaczyła na swój kurnik, zresztą tego pierzastego zwierzyńca jest więcej - ale po cichu liczę że tylko te dwa przyjadą do nas do Ksawerowa, na stałe ;)

Domek może sprawia takie wrażenie, ze jest spory to przez te wysokie ściany kolankowe (1.70m) . Generalnie coś ok . 160 m powierzchni użytkowej będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a poza tym dwa koguty???

ja tam się nie znam na kogutach.. ich orientacjach itd, ważne że się nie tłuką, zawsze razem

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=86681&d=1322040773

i spokojnie znoszą okazywanie im uczuć przez moje dzieci ;) dlatego mają u mnie dożywocie zagwarantowane .. do gara nie trafią ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się również :bye: Wyładowywanie drewna po prostu masakra! Debil jakiś czy co? Przecież to się mogło wszystko połamać!

Mają ludzie fantazję... :sick: Dom wygląda faktycznie na większy :eek: A dach? Dachówka czy co?

 

Witam witam ;)

O tym drewnie to już nie chce nawet wspominać, jak je mąż układał to co nadwyrężone zostało - złamane odkładaliśmy na bok, cóż całe życie popełniamy jakieś błędy - tu ten tartak - ten kierowca....

A co do domu to malutki jest przecież ;) .. daje 2 tygodnie dzieciom na zapchanie nowych pokoi i mogę się założyć że nie da się wejść do nich nie potykając się o coś.

Na dachu będzie blacho dachówka z posypką Gerard Corona firmy AHI Roofing .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...