Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do domu w jabłoniach


Bhm

Recommended Posts

Witam sąsiadkę :)

że też wcześniej nie wyczaiłam Twojego dziennika, z sąsiadów w mojej świadomości był jedynie Majki, którego domek już ślicznie wykończony.

My zaczeliśmy w tym roku, dziennik nie uzupełniony (fundamenty się kończą między jednym deszcze a drugim) mamy sporo wody na działce, glina, glina i sama glina a u Was jak jest z wodami gruntowymi? widziałam okresowo też było błotko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bhm, nie ustawiłem sobie subskrybcji Twojego dziennika i przegapiłem wpisy z tego roku (powiadomienia dostaję z komentarzy, ale tam nie było Cię od grudnia 2011):o

Odganiaj częściej tego sierściucha z klawiatury! ;):lol2:

Witam sąsiadkę :)

(...)fundamenty się kończą między jednym deszcze a drugim) mamy sporo wody na działce(...)

Johana, czy Ty aby na pewno jesteś sąsiadką Bhm-ki i Majkiego? Ja wprawdzie mam do nich nieco dalej, ale nie aż tak, żeby różnice w klimacie odczuć, a u mnie nie pada wcale i nawet w stawie wody tyle co kot napłakał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Johana , bo ja się rzadko ujawniam - więcej czytam i podglądam u innych :)

Więcej nas tu jest po sąsiedzku z Ksawerowa , nie wszyscy się ujawniają ale jakby zliczyć tak to pewnie z +/- 6 osób by było:) Z której strony się budujecie ? Bliżej IKEA czy Pabianic ?

Co do ziemi to jest z 15-20 cm a potem glina i jeszcze raz glina. Poziom wód gruntowych dość wysoki jest.

Nie mogę dostać się do Twojego dziennika :(, coś nie chce się otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeti miło że zaglądasz. :) zapadamy w sen zimowy pomału - w tym roku planujemy jeszcze położenie parapetów zewnętrznych i obróbkę blacharską, kominów. Koniec roku koniec funduszy .. a tu gwiazdka się zbliża a dzieciaki listy piszą do Mikołaja na potęgę..

Co do wody to ja się Johanie nie dziwie wczoraj byłam zrobić porządek w ogródku , przed zimą i nogi mi się ślizgały w kaloszach , takie błoto , mokra ziemia - chwasty rosną.. zarazy jedne , kwiaty zmarzły a mlecze mi rosną na potęgę.

 

A z Yago - znaczy się koteczkiem nie jest łatwo, od małego ukochał mój komp. i utrudnia pracę na maxa... to nic że jest w domu 5 innych cieplejszych wygodniejszych miejsc, tu jest ciepło , pani posmyra i z wszystkim jest na bieżąco .. :)

Edytowane przez Bhm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Johana(...)Nie mogę dostać się do Twojego dziennika :(, coś nie chce się otworzyć.

Link do dziennika rzeczywiście nie działa, ale da się go odszukać ;)

Proszę:

"moje małe parterowe spełnienie marzeń " - poznaj sąsiadkę ;):D

 

Widzę, że wy tam rzeczywiście w jakichś błotach się osiedlacie ;). Gdybyście chciały zdjąć na trochę kalosze i po suchym pochodzić, to zapraszam do mnie :p ...i zabierzcie ze sobą trochę tej wody - do stawu dolejemy :lol2:.

 

(...)A z Yago - znaczy się koteczkiem nie jest łatwo(...)

...a to ten sam, który jeszcze nie dawno Shrek się nazywał? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do dziennika rzeczywiście nie działa, ale da się go odszukać ;)

Proszę:

"moje małe parterowe spełnienie marzeń " - poznaj sąsiadkę ;):D

Dziękuje ... Yeti- dałam radę - zadziałałam w myśl... szukajcie a znajdziecie i znalazłam:) sąsiadkę :)

 

Co do odwiedzin to ja bardzo chętnie poodwiedzam :) sezon zaczyna się dla nas martwy, nie możemy sprzedać mieszkania (- za duże - w samym centrum - - to co jest jego + to się okazuje - ) więc i dalej ruszyć z budową, nie możemy. A tak mi się marzy rozpoczęcie współpracy z panem hydraulikiem.

 

A kot ten sam tylko większy, rozrabia jak nakręcony i z stąd na cześć córki hiszpańskiego kolegi (dokładnie taki sam aparat- 2 min. na tyłku usiedzieć nie potrafił) nasz ukochany zbój ma Yago .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Co do odwiedzin to ja bardzo chętnie poodwiedzam :) sezon zaczyna się dla nas martwy, nie możemy sprzedać mieszkania (...) więc i dalej ruszyć z budową, nie możemy(...)

To kiedy przyjeżdżasz?:)

Zasadniczo, to mnie lepiej odwiedzać akurat poza "martwym sezonem", bo wtedy ciepło i w ogrodzie można posiedzieć przy jakimś grilu, albo ognisku.

Teraz jest znacznie mniej atrakcyjnie i nie wytrzymamy tam zbyt długo, bo na dworze zimnisko, a dom nie jest jeszcze ogrzewany.

 

Twój zbój Shrek (alias Yago) wygląda prawie identycznie jak nasza działkowa znajda - przylazło to do nas nie wiadomo skąd jakieś 3 miesiące temu i, nie pytając nikogo o zgodę, przejęło kontrolę nad terenem ;).

Dzieciaki, po obejrzeniu jakiejś reklamy, ochrzciły sierściucha Gruby Benek, a on pracuje teraz z całych sił, żeby zasłużyć na przydomek (wcześniej lepiej pasowałoby: Szkieletor).

Tak właściwie, to nie do końca jestem przekonany czy to jest rzeczywiście kot..., bo gdy podjeżdżam pod bramę przybiega z taką prędkością, jak stróżujący brytan ...ale nie ujada :rolleyes:

Gdy przyjedziesz będę miał okazję sprawdzić - może na obcych jednak szczeka (?) :lol2:

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

Tak jakby- choć tak naprawdę to idziemy w ciemno bo w połowie marca dopiero wizyta u notariusza , ale fachowców mamy wyrozumiałych robią i nie wołają kasy za szybko, ale to nie pierwsza i nie ostatnia ich praca - więc wiedzą że się rozliczymy.

Dziś zakończyliśmy rozkładanie styropianu naszymi recyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 8 months później...

Hej

Postanowiłam sie przywitać, bo juz któryś raz męczę Cię pytaniami na priv. Przeczytałam dziennik i komentarze. Trochę brakuje postępów w urządzaniu. Strasznie juz bym chciała być na takim zaawansowanym etapie jak Ty. A w komentarzach widzę, że się osoby z Ksawerowa ujawniają - super, Ja też będę w przyszłości Waszą sąsiadką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...