Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

Jak tam Pysiaczku, dajesz radę z lokatorem?

 

 

Anetko, dzięki :) czuję się bardzo dobrze. Myślałam, że będę 2 miesiące dochodzić do siebie (tak mi mówiły babki z rodziny po cc) a tymczasem mogę się już schylać, chodzić, sprzątać, gotować, w zasadzie robić wszystko tylko nie za długo. Nie jestem jakoś bardzo niewyspana, a do tego szczęśliwa że mamy zdrowe dziecko, które za równy tydzień kończy już miesiąc :rolleyes:.

Yokasta, to świetnie że tak dobrze doszłaś do siebie, ja nie przeżyłam cc, ale sama się dziwiłam, że niektórzy są w takiej dobrej formie po cc, a mnie się coś z biodrem stało przy porodzie i przez miesiąc czołgałam się po podłodze; nie przejmuj się nabiałem, ja byłam całe życie uczulona na mleko i w ciąży ani podczas karmienia nie jadłam nabiału, a mały rósł jak szalony, ledwo się mieścił na siatce centylowej :D, o dziwo po ciąży przeszła mi alergia o ile to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomarzyć można :lol2:. Ale tego Ci życzę pysiaczku :). Moja Mała też od początku prawie nie śpi w dzień :D, ucina sobie tylko krótkie drzemki :cool: Jedynie na dworze śpi jak suseł, aż ją budzić na karmienie muszę :yes:.

 

Magduśka fajnie, że się odezwałaś :)

Kurcze co to ma być, że same nieśpiące w dzień modele się trafiają :o No ja naprawdę mam nadzieję, że moja będzie wyjątkiem od reguły :lol2:

A na dworze to balkon się liczy? Bo wtedy mogę ją z wózkiem na cały dzień wystawić :lol:

 

u mnie akurat chusta w domu nie bła potrzebna, ale za to sprawdziła się super na szybkie wyjścia - albo i na długich wypadach np wakacyjnych - stosowana zamiennie z wózkiem ;) Tak więc ja akurat SZCZERZE POLECAM - i polecam też kupno firmowej, ale uzywanej - bo te chusty w ogóle się nie zużywają - ja potem sprzedałam kolejnej osobie :)A i jeszcze dodam - mój Adaś nie chciał siedzieć w chuście jak był taki maleńki - dopiero ok 3-4 miesiąca mu się spodobało - tak więc każde dziecko inne. I kręgosłup naprawdę nie boli - nie czuje się cięzaru.

 

Kamilciu właśnie też słyszałam, że warto kupić dobrą i firmową chustę ale właśnie używkę bo już jest złamana i łatwiej ją wiązać :yes: Dzięki, że i Ty to potwierdzasz :)

 

biedulek :(

napiszę Ci moje doswiadczenia i może tez cos Ci podpowiem, bo chcialabym pomoc

wiadomo ile osob tyle opinii i absolutnie niczyjej nie podwazam - to moje odczucia:

 

1. (...)

 

Słonko fajnie, że to wszystko napisałaś i dzięki Ci za to, bo jak pisze Yokasia na pewno mi się takie rady przydadzą jak już przyjdzie co do czego :yes:

 

Dzieki dziewczyny, mysle ze i Pysiaczkowi te opinie sie przydadzą bo chyba też rozważa zakup chusty :).

 

Dokładnie Aniu :)

 

Yokasia współczuję bo Łukaszek w dzień też mi nie spał, jeśli już to 15 minut maksymalnie, ewentualnie razem ze mną z cycem w ustach...był bardzo niespokojny i dużo płakał , potem się okazało że ma skazę , ciut lepiej było jak wyeliminowałam pokarmy mleczne ale generalnie to do dziś ma problem ze spaniem, w dzień w ogóle nie spał od kiedy skończył rok a i w nocy kiepsko bo śpi co najwyżej 9-10 godzin z przerwą na wędrówkę do naszego łózka:p

u nas ani chusta ani nosidełko nie sprawdziły się...:(

Aniu a jak się czujesz? :hug:

 

Ojej kolejny nieśpiący model :D

Że też takiemu dzieciaczkowi nie potrzeba tego snu jak tak się cały dzień wymęczy i wybiega :o

 

Ja nie jadłam nabiału od początku (z wyjątkiem masła :)), od niedawna mleko do kawy zbożowej, póki co po odstawieniu witaminy K - dzisiaj 3 dzień -jest duża poprawa :) młody ucina sobie już drugą godzinną drzemkę + na spacerach śpi super (dlatego są coraz dłuższe :lol2:). Po kąpieli je i zasypia, budzi się w podobnych godzinach w nocy. Zastanawiam się tylko jak mam dostarczyć organizmowi wszystkiego tego co daje nabiał. Bo jakoś boję się jeść ser biały itd.

 

Anetko, dzięki :) czuję się bardzo dobrze. Myślałam, że będę 2 miesiące dochodzić do siebie (tak mi mówiły babki z rodziny po cc) a tymczasem mogę się już schylać, chodzić, sprzątać, gotować, w zasadzie robić wszystko tylko nie za długo. Nie jestem jakoś bardzo niewyspana, a do tego szczęśliwa że mamy zdrowe dziecko, które za równy tydzień kończy już miesiąc :rolleyes:.

 

Rany Yokasiu już faktycznie za tydzień będzie miał Antoś miesiąc :o A dopiero co dałaś znać, że urodziłaś. Jak to ten czas leci :yes:

Super, że tak dobrze się czujesz po tym cc :hug: No i tak jak piszesz - największe szczęście to zdrowe dziecko :)

 

A powiedz odstawiacie całkiem tą witaminkę K? Można tak? Nie wpłynie to niekorzystnie na Małego?

 

Pysiaczku a co tam u Ciebie jak zdrówko i samopoczucie po weekendzie ?!:hug:

Jak tam Pysiaczku, dajesz radę z lokatorem?

 

Dzięki dziewczynki :) Jakoś daję radę :) Choć nie powiem - ciężko mi się podnieść w nocy z łóżka czy w dzień w kanapy :o A niby brzuch mam niewielki, więc nie wiem o co chodzi ;) Poza tym pogoda jest piękna i to dobrze wpływa na mój nastrój :) Co nie zmienia faktu, że do dnia ZERO czasu coraz mniej i chyba powoli zaczyna mnie to gdzieś tam w głębi stresować :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje dziecię w dzień nie śpi za to w nocy od początku ładnie spało, jak była malusia to 1 podbudkę mi robiła a od bardzo dawna śpi już całe noce, ma 1,5 roku choć wstaje o 5 rano od urodzenia, już przywykłam, a dziś się naumiała wchodzić po drabinie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu, na razie robiliśmy próbę. Od jutra przez dwa dni podajemy a potem lekarz zadecyduje. Witaminę K podaje się do ukończenia 3 miesiąca życia. Może być tak, że młody jej aż tyle nie potrzebuje (to dopiero byłby przypadek, bez żółtaczki, nie potrzebuje wit. K :lol2:). Nie można na siłę podawać jeśli organizm tak źle reaguje ale to dopiero zobaczymy. A nuż się okaże, że po prostu w 3 tygodniu życia nie chciało mu się spać :rotfl:. Bo odkąd zaczął 4 to zupełnie inne dziecko.

 

Pysiak, z dwojga złego lepiej żeby Ci malutka spała w nocy niż w dzień :).

 

My po wizycie położnej i ważeniu :cool:.

 

Kurcze, jeszcze niedawno byłam w ciązy a teraz o szczepieniach muszę decydować. Korzystaj z odpoczynku ile możesz !

 

Korzystam. Choć nie powiem, że włączyła mi się faza pt. "nie zdążymy ze wszystkim" :D

No i masz rację z dwojga złego wolę żeby Mała ładnie spała w nocy :lol2: A już na pewno mój mąż tak woli :rotfl:

 

Ciekawa jestem jak ten test z witaminką K Wam wyjdzie - daj znać jak Antoś po ponownym podaniu :yes:

 

Dostawał kropelki codziennie doustnie, od niedawna weszło zarządzenie że do 3 m-ca podaje się K a D do ukończenia roku (moim zdaniem warto).

 

Zgadzam się z Yokasią też uważam, że warto. A zastrzyków z wit.K to u nas chyba nie ma bo pierwsze słyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam. Choć nie powiem, że włączyła mi się faza pt. "nie zdążymy ze wszystkim" :D

No i masz rację z dwojga złego wolę żeby Mała ładnie spała w nocy :lol2: A już na pewno mój mąż tak woli :rotfl:

Zeby przynajmniej później bylo łatwiej, u nas sydnrom 2.5 latka, nie wiem czy to wytrzymam, najprawdopodobniej odwiozą mnie w kaftanie bezpieczeństwa niedługo :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Pysiaczku :)

 

Dołączam i ja do Twojego wątku. Przyznaję szczerze, że całości nie przeczytam, ale zobaczyłam początek i to mi wystarczy - jest pięknie! Ponadto na świeżo widzę, że temat dzieciaczkowy się tutaj uprawia - to już w ogóle komplecik rzeczy przyjemnych. Przy okazji pozdrawiam znane i nieznane "twarze" :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiazett witaj :)

No tak to się zbiegło jakoś w czasie na tym naszym forum i widzę, że teraz więcej tematów dzieciaczkowych niż budowlanych na wielu wątkach :lol2:

Dziękuję za pochwały pod kątem mieszkania :yes:

 

Pendraczku mam nadzieję, że jednak nie będą Cię musieli w tym kaftanie odwozić a bunt szybko minie :hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...