Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pojedyncze może tak, ale Bartuś ma na całej buźce taką kaszkę z niektórymi bardziej czerwonymi, jego siostry nie miały:no: wiec dlatego mnie ciutkę zaniepokoiło;)

Podobne miał na całym ciele, jak go kiedyś posmarowałam oliwką j&j tą z lawendą. Też zareagował takim uczuleniem, dlatego jak wyskoczyły mu na buźce to na początku alergię na mleko krowie obstawiałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też teraz sprawdzam a to płyn do prania a to płyn do kąpieli. Ilonka, teraz jest bardzo dużo dzieci alergicznych, to jest choroba cywilizacyjna. Gorzej z określeniem na co dziecko reaguje wysypką i innymi historiami. Też nie od razu biegłam do lekarza, sama potestowałam ale teraz mamy już hardcore, przecież nie będe czekać do 6 miesiąca !? Tylko, że u nas oprócz wysypki są liszaje i inne atrakcje :(. No i na dodatek rodzinne niestety. Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, ja nie pisałam o sytuacjach ekstremalnych, kiedy na pierwszy rzut oka widać, że coś się dzieje, bo objawów jest sporo.

 

Chodzi mi o to, że lekarz na ból brzucha czy wysypkę ma tylko jedną diagnozę: "Alergia". Podobnie jest z kolkami - każdy ból brzucha to kolka.

 

Choroba cywilizacyjna mówisz? Też tak myślałam, uczę w szkole, miałam w klasie dzieci ze "skazą białkową", nietolerancją mleka krowiego (nie biorą udziału w programie "Szklanka mleka"), w jakim szoku byłam jak na wycieczce jadły chleb z masłem i serem, zupy i sosy zabielane śmietaną, a na deser lody :o, a potem nie skarżyły się na żadne dolegliwości brzuszkowe :no:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się może ujawnię w punktach dotyczących dzieci :-) Sama przerabiałam z moją Młodą "4 trymestr" ciąży (znaczy rączki i spanie na mamie, tacie itp.) i kolki mieliśmy do 7 miesiąca. Karmiłam piersią do prawie 11 miesiąca... powoli przechodząc na mm- już właściwie jedno karmienie. Nasza Młoda w 4 tygodniu dostała nietolerancji laktozy tzn. skręcało ją od mojego mleczka, gazy, wzdęcia, wiła się przy piersi, że nie szło jej nakarmić, spała po kilkanaście minut i płacz. Dawałam jej krople Delicol i tylko one spowodowały, że mogłam dalej karmić. Niestety dawka z ulotki była zbyt mała i pediatra zezwoliła na zwiększenie do 12 kropli, po tygodniu stosowania- do każdego karmienia 12 kropli Młodą dało się karmić. Gazy i wzdęcia zmalały i wszystko stało się bardziej znośne. Obecnie dodajemy jeszcze krople do mm. Niemowlęta czasami mają za mało enzymu laktazy- niedojrzałość układu pokarmowego, przechodzi powolutku w większości przypadków. Nam też pomagały takie rurki- "kateter rektalny"- tak do 4 miesiąca, uwalniały od dużej ilości nagromadzonych gazów. Malutka odczuwała natychmiast ulgę i się uspokajała. Z każdym dniem coraz lepiej. Pozdrawiam wszystkie mamy :-):yes: Acha Delicol jest w aptekach stacjonarnych drogi- można kupić, żeby się przekonać czy działa, a potem zakupić z apteki internetowej za mniej niż połowę ceny. Polecam spróbować, to jest tylko enzym laktazy i krzywdy nie zrobi- najwyżej nie pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo matko, już po szczepieniu :eek: Bartek się rozwył bardziej niż jak mu krew z żyły pobierali :eek: Tylko cycuś był w stanie go uspokoić :rolleyes: Jak na razie je i śpi. Też mi pani dr poleciła paracetamol ;)

 

Wczoraj byliśmy u ortopedy :) Młody taki był radosny przed gabinetem, tak się rozochocił w guganiu do mnie, że potem jak leżał z gołym siusiakiem jeszcze do lekarza się szczerzył :D:D

 

Nie pamiętam czy ktoś już pytał - na co szczepiłyście poza obowiązkowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkoto, ja jeszcze na nic :no:.

W grę tak naprawdę wchodzą pneumokoki, ale to dopiero jak Robert będzie szedł do ludzi (do przedszkola).

Rotawirusy - sama nie wiem? Lekarz nie namawiał, ale ja uczyłam w szkole i wiem, że grypa żołądkowa nawracająca to największy problem dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym :yes:. Dodatkowo synek mojego brata wylądował przez to w szpitalu :(, odwodnił się, bo nie chciał pić z piersi (wymiotował mleczkiem i miał biegunkę), a z butli/kubeczka pić nie umiał, zwłaszcza woda była mu obca (nigdy nie był dopajany, bo na piersi), więc w końcu trafił pod kroplówkę.

Edytowane przez Ilona Agata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorkotko, ten jest genialny :yes:. Oglądałam go, nie wiem dlaczego wybrałam inny, Twój wydaje się być idealnym, bo to nawet łóżeczko turystyczne jak się jedzie w gości, maluch zawsze może być przy mamie - czy śpi, czy zwiedza :yes:.

 

Ja naszego muszę zanosić do snu na górę, a potem latam po schodach, jak nie może usnąć i uspokajam. Koleżanki się ze mnie śmieją, że bez Chodakowskiej będę miała ekstra figurę, obliczyły, że tak z 50 razy latam w ciągu dnia :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja swojego albo bujam w leżaczku a dzisiaj po 2h masakry usnął w końcu na rękach ;). Wieczorem zasypia przy karmieniu albo w łóżeczku, najrzadziej na rękach ale też bywa.

 

My szczepiliśmy na rotawirusy. Fakt, że później dzieci chorują częściej ale te najmniejsze dużo cieżej to przechodzą, najbardziej narażone są te od 6 miesiąca do 3 roku życia. To tylko 2 dawki szczepienia doustnego, już za nami z resztą. Na pneumokoki też później :).

 

Dorko, bardzo fajny leżaczek, jaką ma długość i do ilu kg jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu, dla Ciebie przede wszystkim dieta bezmleczna. Mleko HA ma po prostu trochę mniej białka.

 

Ilonko, w przypadku Stasia pisałam jak było... Testy z krwi nic nie wykazały, ale alergia była mocno zaawansowana. Reakcja alergiczna występowała również po podaniu białka kurzego.

Z Magdą reagowałam szybciej, bo nie chcę doprowadzać do sytuacji, żeby dziecko wypróżniało się krwią...

Ania-yokasia dobrze mówi. To jest choroba cywilizacyjna. Mam bardzo dobrą panią pediatrę i ona mówiła, że obecnie co czwarte dziecko ma alergię, U Stasia ona zaczęła ustępować po roku. Teraz jest już ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...