Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

Dorko pierwsze słyszę żeby pneumokoki szczepili za darmo :o Tzn. u nas nie szczepią, być może u Ciebie tak :D

My chcemy zaszczepić na pneumokoki już teraz. Nie wiem co z rotawirusem bo nie myślałam, żeby na to szczepić a teraz jednak może powinnam? Skoro Wy zamierzacie?

 

Leżaczek fajny ale drogi z tego co pamiętam bo już go sprawdzałam :)

 

Aneczko kurcze ja już byłam na tej diecie i nie widziałam, żeby Młoda lepiej się od tego czuła, za to ja czułam się gorzej i zaczęłam jeść z powrotem nabiał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

yokasta - długość leżaczka wewnątrz ok 70cm, waga dziecka do 18kg. Chociaż nie wiem czy dziecko przy wadze 18kg ma mniej niż 70cm :confused: Leżaczek faktycznie jest super, zwłaszcza jak Bartek nie śpi a ja muszę coś zrobić np w kuchni. A szkoda mi go tak zostawiać samego w łóżeczku czy na podłodze na macie.

 

A właśnie, czy to możliwe że Bartek przez 2m-ce urósł tylko o 1cm?? Dzisiaj był mierzony w przychodni.

 

U nas sajgon po szczepieniu, Mały drze się do czerwoności, dobrze że do sąsiadów daleko, bo by policję wzywali albo opiekę społeczną, że dziecko torturuję :( Dobrze, że mąż z pracy wrócił, bo mi już ręce i kręgosłup bolą od noszenia prawie 6kg klocka. No i bez paracetamolu się nie obeszło :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu szczepionka przeciw pneumokokom jest bezplatna zanim dziecko pójdzie do przedszkola, trzeba pokazać tylko zaświadczenie ze chodzi do przedszk.

 

Do banku kom.mac. nie oddawała.. Droga sprawa, a z tego co się dowiadywalam nikt nie jest w stanie powiedzieć ze do czegoś te komórki beda nadawały po rozmrożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yuka my bioderka mamy w piatek :) napisz dzis jak bedziecie po jak tam wyszlo :)

 

Jesteśmy już po badaniu. Wyszło dobrze, tzn. prawe bioderko Istopień, lewe IIa, podobno często tak się zdarza, poza tym mamy jeszcze trochę czasu, żeby osiągnęło ten I stopień. Trafiliśmy na przesympatycznego pana doktora, który wszystko wyjaśnił, począwszy od ułożenia dzidzi jeszcze w brzuchu mamy, poprzez obciążenia na kręgosłup małego podczas porodu i jaki to ma wpływ na rozwój włąsnie bioderek, kręgosłupa. Rozwiał moje wątpliwości co do sposou noszenia Bartusia. Jestem pod wrażeniem, bo jak byliśmy z Julią (starsza siostra Bartka, ma teraz 6 lat) na USG to wyglądało tak, ze do gabinetu wchodziło się z dzieckiem, kiedy jeszcze poprzedni rodzice nie wyszli, lekarz tylko pach-pach, jest ok, kontrola za 6tyg. i następny. Dopiero potem patrzę w książeczce, jest napisane dokładnie to samo co ma Bartek teraz i sama musiałam się dowiedzieć czy to ok i z czym to jeść.

Mamy robić rowerki i kółeczka nóżkami, ale to chyba standard:yes: i nosić na żabkę (zresztą maly sam się tak uklada najchętniej:yes:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mamuśki :hug:

nie nadrobię, nie ma szans tyle naklepałyście:P co do szczepienia ja szczepiłam na rota i pneumokoi - moją dwójkę, rota zdaje się pierwszą dawkę należy podać do 6 tygodnia życia:rolleyes: nie wiem na ile pomogły szczepienia ale jak u Łukaszka w przedszkolu rota się rozszalał to moje dzieci tylko rozwolnienie miały:rolleyes:

ściskam wszystkie dzieciaczki:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokasiu to dobrze, że mnie uświadomiłaś bo ja jakoś o tym nie pomyślałam :o Nieźle :lol2:

 

Dorko serio nigdy nie spotkałam się z tym, że pneumokoki później przed pójściem Malucha do przedszkola są darmowe. Ale ja i tak chcę szczepić wcześniej bo Młoda wcześniej będzie miała kontakt z małymi dziećmi z pewnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co pediatra na pytanie o szczepienie na rotawirusy powiedział? "Jak nie mają państwo co z kasą robić, to możemy zaszczepić".

 

Jeśli młody zachoruje, to wiem, gdzie zażalenie składać, o!

Ilonko szczepionka nie gwarantuje, że dziecko nie zachoruje bo szczepów jest strasznie dużo ale bardzo prawdopodobne, że dziecko jeśli już złapie to paskudztwo to będzie przechodziło łagodniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Anetko :yes: - podczytałam ostatnio.

Małe dzieci przez rotawirusy często trafiają do szpitala (po szczepionce raczej nie), a w Poznaniu jest taki problem, że nie ma szpitala dziecięcego, a oddziały, które są, są przepełnione po brzegi. Stary leży obok młodego, trzy łóżka w klitce 2x2 m2 :(, dziecko przychodzi z zapaleniem płuc, a wychodzi z rotawirusem, tak to tutaj niestety wygląda :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonko u nas niestety podobnie:bash: jak po powrocie do Pl trafiłam z Marysią na oddział dziecięcy u nas to sam lekarz dyżurujący kazał nam czym szybciej uciekać bo rota i inne paskudztwa...Prawda jest taka, że w polskich szpitalach (przynajmniej tych które znam) nie ma właściwego reżimu sanitarnego...:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...