Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anetko, nie mam i bardzo przydałby się namiar jeśli mogłabyś pomóc. Antoś rzut choroby taki porzadny ma od poczatku lipca z lepszymi dniami. Od jutra podaje mu probiotyk. Wiem, ze testy u takiego malucha nie wyjdą chyba i alergolog poki co jest mi potrzebny do trzech rzeczy: po pierwsze zeby powiedział co mi wolno jeść bo mam zamiar karmić Antosia jak najdłużej dam radę, po drugie jak mu rozszerzac diete i ktore z emolientow beda najbezpieczniejsze i po trzecie taki, ktory wezmie wszystko pod uwage pod wzgledem alergii. To nie takie proste z tym lekarzem :(.

 

Wkurza mnie to bo ja na poczatku probowalam jesc nabiał i inne rzeczy żeby nie ograniczac ale to nic nie dało, nie wiem skad u Antka alergia bo ani w mojej rodzinie ani męża nie ma takich przypadkow :( jedynie córka siostry ma AZS, ale po szwagrze. I wiecie co? Ma 3 latka a wieczorem modli sie zeby nie miec wysypki :( ja jestem przerażona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeny Yokasiu nie wiedziałam, że jest tak źle :(

Bardzo Wam współczuję i mam nadzieję, że na jakiegoś dobrego lekarza traficie. A testy u takiego malucha to chyba z krwi?

 

Ilonko a dokąd nad morze się wybieracie?my we wrześniu też chcemy skoczyć na kilka dni :)

 

Dorko no u nas z karmieniem to w zasadzie już głównie mm w związku z czym pysie małej Pysi będą pewnie szybko przybierać i tak jak najpierw rozpaczalam, że nie ma faldek tak pewnie zaraz będę płakać, że za gruba jest po mm - nie dogodzisz ;)

 

Yuka u nas dziś już było całkiem spoko 25 stopni za to w sobotę i niedzielę było po 35 to Mała byłą mokrutka mimo, że w cieniu na tarasie spała. Próbowałam ją dopajac woda lub herbata rumiankowa ale nie za bardzo chciała to pić :(

 

Dziękujemy za wszystkie miłe słowa pod adresem corci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu, no jest nieciekawie ale będziemy walczyć. Mąż miał liszaje po mleku jako kilkulatek, dzisiaj nie ma śladu. Mam nadzieję, że zwalczymy to cholerstwo!

 

Przepraszam, że się tak u Ciebie i Ilonki na wątkach panoszę ale jako forumowa bezdomna nawet nie wiem gdzie mam z kim pogadać, a już tym bardziej się poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokasiu nie przepraszaj! Przecież po to jest forum :yes: Ja niestety nie umiem Ci pomóc ale na pewno ktoś będzie umiał coś doradzić, więc pisz ile wlezie :hug:

 

My po szczepieniu. Lenka bardzo płakusiała :( Ehhh dobrze, że to tylko jedno ukłucie, bo nie wiem jak ja bym więcej zniosła :cry:

No i w końcu waga skoczyła jak powinna :) Panna waży 4560g w 6tyg życia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiu ale masz słodką córę aż by się chciało iść i zrobić taką samą :lol2:

 

Yoka jak jest tak źle to probiotyki niewiele pomogą :no: Wybierz się do jakiegoś dobrego dermatologa być może już jakaś maść sterydowa jest potrzebna i bez syropu przeciwalergicznego raczej się nie obejdzie :no: Spróbuj sobie tą serie o której ja pisałam :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nessko, nie wiem czy tak źle bo się kurcze nie znam, dzisiaj już trochę lepiej, przede wszystkim nawilżanie nawilżanie i nawilżanie. Stronię od sterydów, one będą w ostateczności bo tylko zaleczają. Przede wszystkim musimy znaleźć alergen ale najpierw złagodzić objawy. Z tego co wiem ten probiotyk działa super, mam na razie kupiony na miesiąc a kuracja min. 3 miesiące, a kosmetyki kupuję Aderma te które pisałaś :yes: + Eucerin Omega bo miałam próbkę i jest super :yes:. Dermatologa szukam, jutro wizyta u pediatry najpierw bo maść cholesterolowa się skończyła a pomagała.

 

Z tym syropem to dla mnie nieporozumienie jakieś. Pediatra owszem zapisał - Fenistil ale ja nie chcę tak małemu dziecku podawać kropelek uspokajających, które powodują senność i mają milion skutków ubocznych. Chciałabym te 4 godziny w nocy pospać a nie ślęczeć nad łóżeczkiem (jak to miało miejsce ostatnio kiedy Antek postanowił jedną noc przespać na brzuchu). Bardzo ograniczyłam dietę, wyprałam w naszym pierwszym płynie do prania wszystkie ubranka (bo zmiana płynu zbiegła się z pojawieniem suchej skóry), ograniczam kontakt z kotem. Kurzu chyba nie da się uniknąć :/. Będziemy szukać :).

 

Pysia, szczepiliście 6w1? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoka Znaleźć alergen to najważniejsze tylko u takiego maluszka nie jest to łatwe bo przecież nie robi się testów. Właśnie sobie zdałam sprawę, że mojej już niedługo możemy zrobić testy :o U nas to jest tak, że jak zaczęła leczenie (ketotifen) to jej wszelkie objawy minęły-tylko od czasu do czasu przy szczepieniach np robiła jej się taka sucha skóra. A w czerwcu okazało się, że jeszcze ją coś z powietrza uczula bo miała katar i kaszel i znowu bierze ketotifen :o Boję się trochę żeby jej się na oskrzela nie rzuciło :bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nessko, zobacze co powie alergolog, w nocy sie Antosiowi pogorszylo nna szyi i poprawilo na reszcie ciala. mamy skierowanie tak na szybko, chociaz Ige oznaczymy. no i kropelki fenistil bo maly zaczal sie drapac :( do tego probiotyk, masc cholesterolowa i emolienty. lekarz powiedzial ze probiotyk to placebo ale nie zaszkodzi podawac. za tydzien mamy szczepienie i zobaczymy jak sie zmieni stan skory. dzieki ze sie dzielisz doswiadczeniem. pediatra powiiedzial ze teraz co trzecie dziecko ma atopie. niby u tak malych dzieci alergia pokarmowa objawia sie pod postacia azs ale mlody moze tez byc uczulony na siersc kota i nie ma jak tego sprawdzic :bash: Edytowane przez yokasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu, miałam Cię właśnie zapytać czy aby nie kot...

Ja byłam kilka dni temu u p. alergolog (nawet trafiłam na panią doktor doktor - z doktoratem). Powiedziała, że u tak małych dzieci testy z krwi wychodzą błędnie fałszywe (nie wychodzą), więc najlepsze co to dieta eliminacyjna.

W ojej rodzinie (w zasadzie w rodzinie męża) jest chłopczyk z alergią na mleko. Również był karmiony mm, więc sprawa jasna, a mimo tego do tej pory boryka się z łuszczącą, suchą skórą na rączkach. Ma 1,5 roku i nie wiadomo co mu jest z tymi rączkami i z czego to...

 

A z kotem :) Spróbuj odstawić kota :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula, to nie takie proste bo alergeny kota utrzymuja sie bardzo dlugo w domu nawet jakbym wszystko wypucowała i wyparzyła co jak wiemy jest niemożliwe. Na szczescie kot raczej mało prawdopodobny, sprawdzic moge jedynie wyjezdzajac z malym na dwa trzy tygodnie do rodzicow bo u nich w domu nidy zadnego kota nie było, co tez zrobię :yes: tak dla własnego spokojnego sumienia.

 

Predzej stawiam na jedzenie bo jak małemu zniknela wysypka poprzednia (liszajów nie było) to sobie mamusia trochę pofolgowała :/ a teraz nie wiem po czym i jem ziemniaki z dynią i dynię z ziemniakiem :) chociaz ponoc sa dzieci uczulone na ziemniaki! To juz bym musiala miec jakis wybitny egzemplarz :D w co tez watpie, mam nadzieje ze to na mleko albo coś co latwo wyeliminować z diety ;).

 

Z krwi to tylko igE mozemy oznaczyc, jak wyjdzie wysokie to wiadomo ze alergia a nie wiadomo na co, a jak wyjdzie niskie to wcale alergii nie wyklucza :lol2: niezłe, co? :) Mamy bardzo fajnego pediatrę :rolleyes:.

 

Aniu, ma łuszczycę czy AZS? AZS to chyba inaczej egzema ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...