Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Andżeliko, rere dziękuję za życzenia :)

Ja będę jeszcze składać w późniejszym terminie :)

 

Ale cudnie i nastrojowo:jawdrop: Choineczka śliczna- pasuje stylem do Waszego mieszkanka:yes:

Pysiaczku wstawiłam Ci u siebie ten przepis na roladę- myślę, że to dobry pomyśł na świąteczne ciasto:D

 

Dzięki Aguś :hug: I za przepis dziękuję - zaraz pędzie do Ciebie i go sobie skopiuję tutaj ok? :D

 

AAAAA no pieknie!!!!!!!!! a te piórka?! skad masz??? i wogole ta lampka i te piórka ze swieczkami ale cudo!!! pieknie!!!

a choinka biała cudna!!!

 

Dzięki Aniu :p

Piórka to zeszłoroczny zakup akurat - kupowałam w LM i Realu. Ale z pewnością i w tym roku gdzieś będą :yes: To takie małe płaskie przeźroczyste paczuszki są i kosztują kilka zł dosłownie :)

 

bosko u ciebie , choineczka malusia ale jaka pięknisia, prawie wszedzie białe ozdoby w tym roku

Dziękuję reni :) Choinka faktycznie mała (metr bez doniczki) ale to jak pisałam dlatego, że chcemy ją później do ziemi wsadzić a ponoć im mniejsza tym łatwiej się przyjmie :) Faktycznie biel chyba króluje w tym roku ale tu na forum widziałam kilka pięknych choinek w kolorze :yes:

 

Pięknie, choinka i ozdoby bardzo mi się podobają. Już kombinuję, jak wykorzystać u siebie patent ze świeczkami i piórami w szklanym wazonie :)

 

Dziękuję Ilonko :) To bardzo miłe jak można być dla kogoś inspiracją :D

 

Oooooojaaaa - jaki słodziak z tej choinki ! Cudna jest po prostu ! A zdjęcia baaaardzo klimatyczne - jednym słowem - REWELKA :)

 

arcobaleno takie słowa od Ciebie to zaszczyt - dziękuję pięknie :yes:

 

pysiaczku...cudnie, klimacik piękny, świąteczny:) A choinka śliczna....:)

 

Dziękuję Beatko :hug:

 

jaki nastrój:) cud-miód:)

 

Dzięki Asiu :p

 

Ależ pięknie pysiaczku!

 

Dzięki nemi :D A gdzie Twoja choinka co? :p

 

Pysiaczku pięknie i zdjęcia też fajnie wyszły :) , podoba mi się :D:D

 

Dzięki kubełku :lol:

 

Ja chcę białą choinkę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

I te świeczki w szkle z piórkami....

 

waderko nic prostszego - rób!!!!! :):):)

 

Pysiaczku do inspiracji zapisałam sobie wszystkie wasze świąteczne zdjęcia omg cuuudnie, jak z zagranicznych designerskich blogów :yes:

 

Venus to jest dopiero komplement :jawdrop:Aż nie wiem co napisać! Dzięki :hug:

 

Pięknie tu u Ciebie, pięknie...

 

Witaj Basiu :) Dziękuję :)

 

Pysiaczku, jak pięknie wszystko to zgrałaś! Ze zdjęć aż bije świąteczny klimat!

 

Dziękuję narendil - czyli cel osiągnięty :D

 

 

 

Najlepsze jest to, że ta ozdoba piórka i świeczki w szkle wyszła mi całkiem niechcący i przypadkowo, że tak powiem, bo po prostu nie wiedziałam gdzie wsadzić te piórka żeby mi ich nie rozwiewało a świeczki też leżały luzem na stole i nie chcialo mi się ich odnieść na miejsce i je po prostu wrzuciłam do tego szkła :lol2:

 

Rada dla mnie na przyszłość - nie starać się za bardzo :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolada biszkoptowa Agi :)

 

Pysiaczku mogę Ci podać przepis na roladę biszkoptową:yes:

Ciasto musi być cienkie, żeby dało się zwinąć- pieczone koniecznie na papierze:D

 

Na biszkopt:

- 4 jajka

- 4 łyżki mąki

- 3 płaskie łyżki cukru

- 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia

- kilka kropel aromatu waniliowego

 

Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodać cukier. Dalej miksując dodawać po jednym żółtku. Na końcu wmieszać delikatnie(!) mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia. Ciasto wylać na dużą blachę (tą z piekarnika) wyłożoną papierem do pieczenia. Wyrównać ciasto. Piec około 10-15 minut w temp. 170oC. Upieczony, gorący biszkopt przełożyć papierem do góry na lnianą ściereczkę. Usunąć papier, zwinąć ciasto ze ściereczką w rulon wzdłuż dłuższej krawędzi. Odstawić do całkowitego ostygnięcia.

 

Następnie trzeba zrobić krem wg uznania- może to być bita śmietana lub świąteczne jabłka z cynamonem, rodzynkami i orzechami:)

 

Wystudzony biszkopt odwinąć delikatnie ze ściereczki. Wyłożyć masę, wyrównać. Zwijać biszkopt w roladę lekko dociskając. Delikatnie owinąć roladę w ściereczkę i tak wstawić do lodówki na co najmniej 3 godziny. Podawać z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)))) e tam nie badz taka skromna;-) pieknie i juz;-)

 

A wogole to zawsze zaskakuje mnie Twoje mieszkanie, bo wyglada bardzo przestronnie (ile masz m2?) i tak jakby to powiedziec "lekko";-)

Pamietam w naszym mieszkaniu zawsze wszedzie cos stało, bo ciagle brakowało miejsca... teraz nie powiem co sie dzieje na strychu i w garazu..... ale my to jakies chomiki jestesmy... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu mieszkanie ma dokładnie 73,3mkw.

Spróbuję może zrobić jakiś rzut w paintcie :rotfl:

 

My wprowadzaliśmy się do totalnie pustego mieszkania, bo wszystko co w nim zostało wcześniej było podczas remontu wyrzucone. No dobra skłamałam ;) Szafy z drzwiami przesuwnymi w przedpokoju nam zostały bo nie było nas już stać na nowe - to wydatek na kiedyś tam ;)

Ale poza tym wszystkie meble były wymienione i ze względów finansowych daliśmy ich mało :D Jedyny błąd zrobiliśmy ze stołem. Kupiliśmy go równocześnie z kanapą i jak się okazało to już było za wiele na ten salon. I teraz stół robi za biurko w pokoju "komputerowym" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemi :D A gdzie Twoja choinka co? :p

 

Nie ma choinki i nie będzie. :) Nie ma chętnego do ubierania... :) Ale jest mała jemioła.

 

Byłam wczoraj w I. - chciałam kupić sobie latarenkę białą ROTERA i ZONK nie ma. Wykupili wszystkie - zostały tylko te srebrne. :( A ponieważ nie udało mi się kupić kilku zaplanowanych rzeczy (jakiś pogrom w Ikei) to się zezłościłam trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...