Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

Aga roladę piekłam :yes: Nieskromnie mówiąc wyszła mi super jak na to, że robiłam ją pierwszy raz :D Niestety zapomniałam cyknąć zdjęcia po upieczeniu a przed zawiezieniem do rodziców no a potem nie było już czego fotografować ;) I cała rodzina ją komplementowała także dzięki za tak dobry przepis bo zrobił furorę :cool:

Nie ma za co pysiaczku:) i bardzo się ciesze, że Ci wyszła. Sama dawno jej nie robiłam i pewnie znajdzie się w karnawałowym menu;)

 

Bardzo fajny macie rozkład mieszkanka:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mugatko, Venusku, Aga dzięki :) Tak jak pisałam blok jest z płyty i nie wszystko jest fajne dzięki temu, no ale nie narzekam bo lepsze takie lokum niż żadne ;)

Te cienkie ścianki na projekcie są naprawdę cienkie - jak się w jednym pokoju wbija kołej na obrazek to można od razu wieszać też obrazek w drugim pokoju :lol:

A ta zakreskowana kolubryna w przedpokoju to szafa z drzwiami przesuwnymi, która nam się jeszcze ostała. Chcielibyśmy kiedyś wymienić na Paxy albo coś innego w zabudowie, ale to trzeba kasę uzbierać ;)

 

Aga ja może też zrobię znów roladę bo robi się prosto a skoro tak wszystkim smakowała to pewnie i na sylwestra chętnie by zjedli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne mieszkanko , ma potencjał a szafa może poczekać na swój koniec , nie zając :) . Uzbierasz i kupisz sobie nową . A jaką my mieliśmy łazienkę jak kupiliśmy mieszkanie , ło matko wanna, kibelek i umywalka były jakieś świńsko różowe , do tego dodaj łososiowe kafelki :( .

Dziewczynki a ja przegapiłam tą roladę , gdzie jest przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubełko przepis jest od Agi ale jej wątek dość szybko się rozrasta, więc trudniej będzie go tam znaleźć :) Ale ja sobie skopiowałam, więc podaję:

 

Rolada biszkoptowa Agi :)

 

Pysiaczku mogę Ci podać przepis na roladę biszkoptową:yes:

Ciasto musi być cienkie, żeby dało się zwinąć- pieczone koniecznie na papierze:D

 

Na biszkopt:

- 4 jajka

- 4 łyżki mąki

- 3 płaskie łyżki cukru

- 0,5 łyżeczki proszku do pieczenia

- kilka kropel aromatu waniliowego

 

Białka oddzielić od żółtek. Białka ubić na sztywno, pod koniec ubijania dodać cukier. Dalej miksując dodawać po jednym żółtku. Na końcu wmieszać delikatnie(!) mąkę przesianą z proszkiem do pieczenia. Ciasto wylać na dużą blachę (tą z piekarnika) wyłożoną papierem do pieczenia. Wyrównać ciasto. Piec około 10-15 minut w temp. 170oC. Upieczony, gorący biszkopt przełożyć papierem do góry na lnianą ściereczkę. Usunąć papier, zwinąć ciasto ze ściereczką w rulon wzdłuż dłuższej krawędzi. Odstawić do całkowitego ostygnięcia.

 

Następnie trzeba zrobić krem wg uznania- może to być bita śmietana lub świąteczne jabłka z cynamonem, rodzynkami i orzechami:)

 

Wystudzony biszkopt odwinąć delikatnie ze ściereczki. Wyłożyć masę, wyrównać. Zwijać biszkopt w roladę lekko dociskając. Delikatnie owinąć roladę w ściereczkę i tak wstawić do lodówki na co najmniej 3 godziny. Podawać z lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku świąteczne ozdoby super i idealnie dobrane dodatki :) cegła jednak robi niesamowity klimat.... szkoda, ze u siebie w salonie nie zrobiłam jej na jednej ścianie....może kiedyś ;)

Rozkład mieszkania idealny....w zestawieniu z moim to ideał :D nie wiem kto projektował nasze bloki ale miał człowiek fantazję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy miłe jesteście :p

 

Dziękuję bo naprawdę super się czyta takie komentarze :p

Mada od Ciebie takie słowa to dla mnie wielki zaszczyt, bo Twoje poddasze to jest ideał i cudo :yes:

 

To fakt, że rozkład mieszkania mamy fajny. Teraz mieszkanie 4pokojowe miałoby o 20m więcej powierzchni ale ja i tak nie narzekam, bo wiem, że ludzie mają gorzej. Jestem zadowlona z tego co mam i właściwie codziennie coś tam w domu robię i przestawiam :lol:

 

Kasiu fajnie, że podobają Ci się dekoracje. Troszkę od Ciebie ściągnęłam :oops:

Świeczniki chyba dziś skończę :D Tak ja, bo mąż coś się zebrać nie mógł ;) Jak będą to pokażę :yes:

I mamy też już w końcu kinkieciki na ceglanej ścianie i nie wiszą już te okropne kable. Teraz ta cegiełka wieczorem to dopiero super wygląda :yes: Ale jestem skromna co :oops: Cyknę dziś fotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy miłe jesteście :p

 

Dziękuję bo naprawdę super się czyta takie komentarze :p

Mada od Ciebie takie słowa to dla mnie wielki zaszczyt, bo Twoje poddasze to jest ideał i cudo :yes:

 

 

No nie żartuj sobie:hug: Piszę jak jest:)

Czekam na wieczorne fotki:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech w Nowym Roku świat będzie dla was pełen

ciepła, radości, przyjaciół, a w waszym domu

niech nigdy nie zabraknie miłości i zrozumienia:)

 

http://img444.imageshack.us/img444/2566/39155237.jpg

 

Beata z rodzinką:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...