Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

Haaa!!! Wiedziałam, że tak będzie aneczko :lol: Strasznie się cieszę! Masz dokładnie ten sam typ cegiełki co ja?

 

Dokładnie. Posłużyłam się linkiem do aukcji, który mi zapodałaś. Jest świetna, bo ma różne odcienie. W pudełku jak ją zobaczyłam to się zmartwiłam, bo niektóre były prawie że kremowe. Ale w całości tworzą świetny efekt. Cała pomarańczowa takiego by nie dała.

 

Obiecałam, że pokażę :) Do skończenia zostało jeszcze jakieś 1/4 ściany i fugowanie. No i powieszenie kinkietów, kupno lampki nad obrazki i "dopracowanie" obrazków, tzn. pomalowanie ram na biało. Malować już zaczęłam.

 

Jestem bardzo wdzięczna za namiary. Pan powinien Ci chyba coś odpalić za reklamę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dokładnie. Posłużyłam się linkiem do aukcji, który mi zapodałaś. Jest świetna, bo ma różne odcienie. W pudełku jak ją zobaczyłam to się zmartwiłam, bo niektóre były prawie że kremowe. Ale w całości tworzą świetny efekt. Cała pomarańczowa takiego by nie dała.

 

Obiecałam, że pokażę :) Do skończenia zostało jeszcze jakieś 1/4 ściany i fugowanie. No i powieszenie kinkietów, kupno lampki nad obrazki i "dopracowanie" obrazków, tzn. pomalowanie ram na biało. Malować już zaczęłam.

 

Jestem bardzo wdzięczna za namiary. Pan powinien Ci chyba coś odpalić za reklamę ;)

 

Eeee no bez przesady ;) Wiele osób na forum ma cegłę od tego Pana i to właśnie ten rodzaj nawet :yes:

Myślę, że to ogólna siła Muratora :lol2:

Ale cieszę się, że się na coś przydać mogłam :wiggle:

 

Nawet nie wiedziałam, że są takie gotowce:eek::lol:

 

Są są i tak na szybko to naprawdę fajna sprawa. Dodaje się wodę i drożdże tylko :)

 

:) To jak są E to ja bym nie kupowała. Kilka produktów z "jakimiś E" i już gorzej dla nas a kupno kilku składników to nie problem :no: warto czytać skład. Nawet udało mi się ostatnio znaleźć pomidory w puszce bez kwasku cytrynowego a było naprawdę ciężko :D.

 

yokasia czytałam skład i naprawdę wiem, że to nie najlepsze rozwiązanie, ale chciałam tak na szybko spróbować czy takie coś w ogóle mi podpasuje i smakowo i czasowo. Teraz będę już robić z przepisu od Ciebie jak pisałam ;)

 

 

Lecę, bo mąż mnie woła, że mam zostawić tego kompa i idziemy spać :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam u yokasi przepisy to sobie przeklejam- mam nadzieję, że mogę? :)

 

Bagietki

300 ml wody

540 g mąki pszennej 550-tki

łyżka miodu (stanowczo za dużo! moim zdaniem pół łyżki wystarczy, chyba że wolimy pieczywo w stylu bułki maślanej)

łyżeczka cukru (dałam brązowy)

łyżeczka soli

łyżeczka drożdży suchych

 

Piekłam do ozłocenia w 170 stopniach najpierw od dołu (za długo :D) potem całość :D. Naprawdę polecam.

 

Chleb pszenny

570 g mąki 550

350 ml wody

łyżeczka soli

łyżka cukru

łyżeczka suchych droźdży

łyżka masła

4 łyżki prażonego słonecznika

 

yokasiu napisałaś też robiłaś potem pełnoziarnisty, ale przepisu nie ma. Czy czymś znaczącym róźnił się w składzie od tego? Oprócz ziaren oczywiście :lol:

 

I przy okazji :D:

Przepis na ciasto na pizzę :) http://www.video-kuchnia.pl/video/6200e5438be05f5/Pizza-przepis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wypiekowe dyskusje a ja nawet nie mam piekarnika :cry: ja się tak nie bawię :p

 

Drop wklejaj przepisy, ten jogurtowy chlebek brzmi ciekawie. My bardzo mało jemy chleba więc jak już będę w końcu miała ten piekarnik, to zamierzam zjadać tylko taki własnej produkcji :D Na pewno będzie zdrowszy niż pompowane bułki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w 18m salonie zmieścić stół i nie zepsuć nim wszystkiego?

 

Taki układ mebli mieliśmy przez jakiś czas. Szybko się okazało, że ten zamknięty lewy dolny narożnik jaki się stworzył jest niebardzo funkcjonalny. No ale to były czasy jak chciałam mieć sofę na środku salonu, bo się za dużo inspiracji naoglądałam :rolleyes:

pokojstaryuklad.png

 

Potem stół powędrował pod okno, sofa pod ścianę i zrobiło się przestronniej. Ale i tak miałam wrażenie, że ten stół to taki wielki grzmot i przeszkadza w przechodzeniu do sofki z tamtej strony.

pokojnowyuklad.png

 

Ostatecznie stół wynieśliśmy, słupek z prawego dolnego roku powędrował w lewy dolny, a ostatecznie i on zniknął z salonu.

 

I co tu mądrego można poradzić?

 

Aha stół był 140x84cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drop-Inn oczywiście wklejaj - ja bardzo chętnie potesuję inne przepisy :yes:

 

Znowu wypiekowe dyskusje a ja nawet nie mam piekarnika :cry: ja się tak nie bawię :p

 

Drop wklejaj przepisy, ten jogurtowy chlebek brzmi ciekawie. My bardzo mało jemy chleba więc jak już będę w końcu miała ten piekarnik, to zamierzam zjadać tylko taki własnej produkcji :D Na pewno będzie zdrowszy niż pompowane bułki.

 

Oki doki :) Poszperam potem trochę w maminym komputerze i podeślę znaleziska. http://emoty.blox.pl/resource/naughty.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie stół wynieśliśmy, słupek z prawego dolnego roku powędrował w lewy dolny, a ostatecznie i on zniknął z salonu.I co tu mądrego można poradzić?Aha stół był 140x84cm.

 

Powiem Ci pysiaczku, ze papier wszystko przyjmie i najlepiej to próbować w realu poprzestawiać mebelki. W Waszym przypadku chyba lepszy byłby narożnik no i ta komoda pod tv jakaś wielka jest:eek: czy mi się tak wydaje?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś, narożnik chyba by jeszcze bardziej zagracił :yes: i ciężej przestawić.

Może i tak, ale miejsce pod pojedynczym oknem jest niewykorzystane, zrobiło by się luźniej:)

 

Pysiaczku ale w efekcie to Wy w ogóle nie macie tego stołu czy się gdzieś w kuchni zmieścił?

Bo twój salonik jest bardzo ładny i może nie ma co tam na siłę stołu wciskać. No chyba że go bardzo chcesz to coś się wykombinuje ;)

Two, ale stół jest chyba w domu potrzebny- no tak mi się przynajmniej wydaje:lol2:

 

Mi się najbardziej podoba ta po lewej na dole, najbardziej przestronna i zbliżona do tego co masz :) tylko komody pod tv przesunięte i kanapa z szafką pod lampkę zamienione miejscami :).

Yhyyy yokasia dobrze prawi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga no pewnie że potrzebny :lol2: tylko ja nie zrozumiałam czy on w ogóle poszedł out czy też został wytransportowany do kuchni.

Bo jak stoi sobie w kuchni to na większą imprezę można go na chwilę przenieść a na co dzień w kuchni może być. No ale jak w efekcie tego stołu w ogóle nie ma to rzeczywiście trzeba kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga no pewnie że potrzebny :lol2: tylko ja nie zrozumiałam czy on w ogóle poszedł out czy też został wytransportowany do kuchni.

 

No właśnie tez nie wiem... Ale taki wielki stół do kuchni?:eek: pysiaczku jak to jest?http://forum.barcis.pl/images/smilies/hmmm.gif

 

Bo tam pewnie kabelki wyprowadzone?

O tym samym pomyślałam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow yokasia fajne rzuty - dzięki :yes:

 

Od razu dementuję - nie ma żadnego pojedynczego okna na ścianie tylko to są drzwi wejściowe do salonu więc niezastawione muszą pozostać :lol2:

Na przeciwko jest okno (to szersze) i drzwi balkonowe (to węższe).

 

Szafka pod tv musi zostać absolutnie na tej ścianie na której stoi bo ta ściana jest wyłożona cegłą w tym właśnie celu żeby nam się z kanapy na nią miło patrzyło :p No i jednak chyba musi zostać na środku tak jak mniej/więcej było chyba na moim rzucie bo po środku mamy wyprowadzony w cegle tunel na tv, który mamy zamiar powiesić (jak tylko kupimy wieszak - czyli musi znów minąć trochę czasu urzędowego ;)). A nie wiem czy jeśli przesunęłabym te szafki do górnego prawego rogu to tv asymetrycznie dobrze by wyglądał?

Obecnie jak nie ma stołu to kanapa jest idealnie na przeciwko szafek rtv, więc symetria jest :yes:

 

Po wstawieniu stołu, z którejkolwiek strony już się ten układ burzy. Dlatego właśnie wkleiłam Wam rzuty, żeby pokazać, że to wcale nie takie proste ;) I wierzcie mi, że jeździliśmy z meblami po salonie i naprawdę ciężko wymyślić coś tak żeby było dobrze w każdym calu ;)

Wersja pokazana przez yokasię jest najlepsza i pewnie jak już stół będzie musiał stanąć w salonie to na nią się zdecydujemy, ale wtedy chyba mniejszy stół (jakiś kwadrat albo koło tylko rozkładany) kupimy. No bo właśnie jeszcze jednak kwestia - czy stół musi być? :D

 

No musi. Aby wygodnie zjeść musi być stół. Póki jesteśmy sami jemy przy stoliku w kuchni (mały kwadratowy). A ten nasz z salony wywędrował do pokoju komputerowego i jest obecnie naszym biurkiem ;) Ale jak np.w styczniu robiłam urodziny to rozłożyliśmy go właśnie w tym małym pokoiku i tam zrobiliśmy imprezkę na 12 osób - ciasno było, ale dało radę. Osobną jadalnią bym nie pogardziła, ale naprawdę nie bardzo widzę tu na nią przestrzeń :no:

 

Nie mniej jednak Aga, yokasia, Two, mugatko, karolku i nemi - dzięki dziewczyny!

 

 

Aha! Słupek czyli szafka nr 9 dawno już wyjechał z salonu do komputerowego właśnie :yes:

Planuję jakąś małą komódkę (w lewy dolny róg raczej), może ten przerobiony dół kredensu po dziadkach a może coś innego? Musimy najpierw przewieźć ten kredens i zobaczyć czy się nada. Może w przyszłym tygodniu się uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu podepnę się pod opinie Yokasty http://forum.barcis.pl/images/smilies/oczko.gif Tv wcale nie musi być symetrycznie względem ściany. Galeria to jest myśl http://forum.barcis.pl/images/smilies/pomysl.gif

 

U ,mnie tak właśnie będzie ;) ( niesymetrycznie)

 

A co do stolików to teraz jest na prawdę dużo fajnych małych zgrabnych i co najważniejsze rozkładanych :yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...