Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

Pysiaczku melduję się u Ciebie z wizytą :) Prześliczne mieszkanko i dodatki cudniaste!! Cegła, szarości, ławeczka w przedpokoju, stolik w salonie pod lampką!! żyrandol, szafeczka w łazience, wszelkie przydasie, schodki, nowe roletki (i na bank jeszcze o kilku rzeczach zapomniałam) żywcem wyjęte z moich inspiracji :) Cudnie, mogłabym się wprowadzić od razu :D:D:D

I mam pytanko - co to za szarość w salonie?? i te w sypialni?? Chcę u siebie szare ściany, i szukam faworytów, a Twoje wyjątkowo dobrze wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki kochana i wzajemnie:hug:

 

Aga bo ja tyle tych przepisów zamieszczam http://webczat.pl/img//hahahaha.gif

 

A podziękować:) To pewnie na razie patyczki pójdą na rzepy..

 

A łazienka Twoja, jest jak najbardziej OK.. Ale reszta wnętrz jak dla mnie jest AAAAAACCCHHHHHH:)

 

anagat jak tylko nie dasz za ciężkiego materiału i nie będziesz dużo ruszać roletkami to ta taśma dwustronna powinna dać radę :yes:

 

dziękuję agawi za przepis i za wskazówki :)

i dziękuję pysiaczku z możliwość zapytania w Twoim wątku :hug:

 

No problem lakorun ;)

pysiaczku latam znów po Twym lokum na picassie i mam pytanie - skąd masz tą ławeczkę na przedpokoju? Szukam czegoś podobnego tzn. żeby można było doopsko usadzić przy wiązaniu butów :)

 

alanko ta ławeczka jest z Lidla - jakoś we wrześniu zeszłego roku była w ofercie :)

Na posadzenie 4liter przy wiązaniu butów jest w sam raz :yes:

 

Pysiaczku melduję się u Ciebie z wizytą :) Prześliczne mieszkanko i dodatki cudniaste!! Cegła, szarości, ławeczka w przedpokoju, stolik w salonie pod lampką!! żyrandol, szafeczka w łazience, wszelkie przydasie, schodki, nowe roletki (i na bank jeszcze o kilku rzeczach zapomniałam) żywcem wyjęte z moich inspiracji :) Cudnie, mogłabym się wprowadzić od razu :D:D:D

I mam pytanko - co to za szarość w salonie?? i te w sypialni?? Chcę u siebie szare ściany, i szukam faworytów, a Twoje wyjątkowo dobrze wyglądają.

 

zosiu (?) bardzo mi miło czytać taką opinię :D

Szarość (a właściwie grafit) w salonie to Flugger - tu nazwa i numerki z naklejki:

Rodz.farby: 78106, flutex 10, baza 3 PL

Wzornik: Flugger 700 1999

 

Szarość w sypialni to gotowa farba Beckers Stardust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie:welcome: u ciebie Pysiaczku, bo mam wrażenie, że jeszcze sie tu nie wpisywalam, chociaz Twoje mieszaknie znam, bo pokazywalam je kiedyś bratowej jako przykład jak mozna fajnie urzadząc swoje M. :)

 

Napisalam Ci na watku Venus a propos posiadania kotów w malych mieszkaniach (chociaz 80m2 to wcale nie mało) :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Sporo tu super inspiracji, to stwierdziłam, że i ja dołączę:) Dużo rzeczy mi się u Ciebie podoba, mimo, że nigdy nie myślałam o takim stylu (mówie o cegłach), ale... kto wie:) Moim faworytem jest jednak...przedpokój! I od razu pytanie - co masz na ścianie położone? Chodzi o te białe płytki... śliczne:)

i jeszcze jedna prośba o informację - podłoga w kuchni - gdzie kupiona? jaki model?

Jeżeli już o tym pisałaś to przepraszam - czytałam od początku i doszłam dopiero do 12 strony, ale nie wytrzymałam i już musiałam się wpisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sie:welcome: u ciebie Pysiaczku, bo mam wrażenie, że jeszcze sie tu nie wpisywalam, chociaz Twoje mieszaknie znam, bo pokazywalam je kiedyś bratowej jako przykład jak mozna fajnie urzadząc swoje M. :)

 

Napisalam Ci na watku Venus a propos posiadania kotów w malych mieszkaniach (chociaz 80m2 to wcale nie mało) :)

 

emirando dzięki :) Ale z tą powierzchnią 80mkw to trochę przegięłaś :D ;)

Zaraz poczytam u Venuska :yes:

 

Hej! Sporo tu super inspiracji, to stwierdziłam, że i ja dołączę:) Dużo rzeczy mi się u Ciebie podoba, mimo, że nigdy nie myślałam o takim stylu (mówie o cegłach), ale... kto wie:) Moim faworytem jest jednak...przedpokój! I od razu pytanie - co masz na ścianie położone? Chodzi o te białe płytki... śliczne:)

i jeszcze jedna prośba o informację - podłoga w kuchni - gdzie kupiona? jaki model?

Jeżeli już o tym pisałaś to przepraszam - czytałam od początku i doszłam dopiero do 12 strony, ale nie wytrzymałam i już musiałam się wpisać

 

Witaj Domi :)

Te białe płytki w przedpokoju to zwykła płytka klinkierowa (najtańsza z Leroya) pomalowana na biało :)

Kafli z kuchni nie jestem w stanie Ci podać ponieważ to była końcówka kolekcji, kupiona spontanicznie w Leroyu na wyprzedaży jakiejś. Z tego co wiem nie produkują jej już. A jedyne co pamiętam to to, że to jakiś gres z Cersanitu :)

 

Oj tam, oj tam pysiaczku:D Czasami coś zamieszczasz lub dajesz rady:yes::cool:

 

No dobra dobra niech będzie :D

Na weekend muszę zrobić jakieś fajne ciacho i nie wiem co - musisz Aga zarzucić jakimś nowym przepisem http://emoty.blox.pl/resource/jupi2.gif

Może być Zosiu, takie 2 przyszywane imię :)

 

Dzięki wielkie za nr farb. Mąż zaakceptował, więc dołączam je do wybranych :D:D

 

Pozdrawiam :)

 

W takim razie Zosiu :D cieszę się, że farby przypadly mężowi do gustu :) Od razu zaznaczam, że zaczęłam wczoraj czytać Twój wątek (ten nowszy) ale nie skończyłam. Zrobię to w wolnej chwili, ale już zazdroszczę tego poddasza z ogromnym potencjałem :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeeee no to kapa....z Lidla i to jeszcze z zeszłego roku...no trudno

 

A powiedz Ty mi - masz już jakieś pomysły na balkon? o roślinki mi chodzi :)

 

alanko czasem oferty powtarzają się - obserwuj gazetki :yes:

 

Jeśli chodzi o balkon to właśnie próbuję skombinować skrzynki ;) i chcialabym w nich dać zwisające kwiatki. Najbardziej chciałabym surfinie, ale mój balkon jest od południa - nie wiem czy one dadzą radę?

 

Podobają mi się takie

http://www.zielonyogrodek.pl/images2/4589Surfinia.jpg

 

A może lobelia zwisająca

http://www.pnos.pl/images/of_nas_kw_gat/85_d.jpg

 

Ładny jest też ten żeniszek

http://www.zielonyogrodek.pl/images2/4590zeniszek.jpg

 

Oprócz tego mam dużą szarą skrzynkę 50x100 w której też muszę coś posadzić - tuje nie przetrwały, bo miały za mało miejsca na korzenie. Dałam je na działkę i zobaczymy czy odżyją. Także tam chyba też muszę postawić na jakieś kwiatki, ewentualnie jakiś mały krzaczek co nie potrzebuje aż tak wiele miejsca na korzenie, ale co by to mogło być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vesilko ale taki prostokątne w miarę te doniczki skrzyneczki z jyska?

Fotki mogą być tu a mogą na PW jak Ci wygodniej :)

 

Domi ziółka sobie raczej odpuszczę właśnie z racji wszędobylskich spalin, ale kwiatów chcę dużo :)

 

Marzy mi się tez markiza ale to droga sprawa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra dobra niech będzie :D

Na weekend muszę zrobić jakieś fajne ciacho i nie wiem co - musisz Aga zarzucić jakimś nowym przepisem http://emoty.blox.pl/resource/jupi2.gif

 

Pysiaczku, ale ja nie mam nic nowego...:eek::( A może zrób takie rogaliki z marmoladą- ostatnio Beatka (bogumił) robiła i zamieściła przepis:D

 

 

Jeśli chodzi o balkon to właśnie próbuję skombinować skrzynki ;) i chcialabym w nich dać zwisające kwiatki. Najbardziej chciałabym surfinie, ale mój balkon jest od południa - nie wiem czy one dadzą radę?

Pysiaczku, dadzą radę, pod warunkiem zapewnienia im dużej ilości wody- przed pracą i po pracy. Nie ukrywam, że na słońcu szybciej przekwitają, ale na pewno pięknie ozdobią Ci balkon:yes::D

Sporo skrzynek widziałam ostatnio w Obi i Praktikerze. U nich sezon ogrodowy już się rozpoczął:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te doniczki to prostokątne, były z takimi haczykami do zawieszenia na barierce z wyglądu ładne, ale za pierona nie mogę sobie teraz przypomnieć jak dokładnie wyglądały, na pewno nie takie zwykłe plastykowe, tylko bardziej ozdobne, chyba to te widziałam :???: nie jestem pewna ...

 

no i listwy, na drugim i trzecim zdjęciu widać takie wybrzuszenia, porażka:bash:

DSCN2733.JPG

DSCN2729.jpg

DSCN2731.JPG

DSCN2730.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku, nadrabiam pomalutku :) - piękne roletki w gościnnym :yes:.

I jak wiosennie z kwiatuszkami w wątku :)

 

Najbardziej chciałabym surfinie, ale mój balkon jest od południa - nie wiem czy one dadzą radę?

 

Ja mam balkon na południe - i miałam kilka sezonów surfinie na balkonie - spokojnie dawały radę :yes:

Tylko w upały trzeba było dodatkowo podlewać :yes:.

Przez całe lato mieliśmy pięknie ukwiecony balkonik :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie pysiaczku wiosna u Ciebie :)

ja też chcę w tym roku trochę balkon udomowić i przyozdobić, więc chętnie podpatrzę pomysły i inspiracje i jakie kwiatki...

narazie stoi tam tylko choinka :) a balkon mam na południe i południowy zachód :)

 

vesila współczuję problemów z listwami, sama miałam montowane trzy tygodnie temu, ale narazie wszystko jest ok i nic się nie wybrzusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz balkon też od południa :) Surfinie właśnie mają to do siebie, ze wymagają podlewania praktycznie codziennie. Za to POLECAM pelargonie :) Moja matula sadzi je co roku. Ja podniecona swoim sporym balkonem, zaraz po zakupie mieszkania, posadziłam sobie pelargonie z kocankami w 80 cm donicy. Mieszkanie i balkon w opłakanym stanie ale kwiaty tak mi się pięknie rozrosły, ze aż przyjemnie było posiedzieć w przerwie między kuciem a sprzątaniem :) No i są dużo mniej wymagające. W związku z tym, ze mieszkanie było remontowane powoli naszymi rękoma to i kwiaty były doglądane tylko od czasu do czasu.

Tak wyglądały po miesiącu od zasadzenia, w czerwcu, a sadzonki kupiłam takie mega marne na wyprzedaży bo myślałam, ze i tak bez opieki się nie przyjmą :)

http://images43.fotosik.pl/1432/993f23290e38cfbfmed.jpg

Szkoda, ze nie zrobiłam zdjęć w pełni lata, były piękne :)

 

Acha no i moje propozycje na dzień dzisiejszy:

- bacopa (muszę ją mieć)

- lobelia (muszę ją mieć)

- pelargonia angielska

- bratek zwisający

- kocanka

- komarzyca

W zasadzie wszystkie powyższe są zwisające :)

 

No i są fajne iglaczki karłowate. Ja w zeszłym roku kupiłam Blue Stara i coś jeszcze, ale nie pamiętam nazwy :) Mają wolno rosnąć i są zimozielone (faktycznie całą zimę - sprawdzone :) ) Myślę, ze do donicy się nadają takie karzełki

Edytowane przez alana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku, ale ja nie mam nic nowego...:eek::( A może zrób takie rogaliki z marmoladą- ostatnio Beatka (bogumił) robiła i zamieściła przepis:D

 

Aga zapowiada się ciepły weekend, więc nie wiem czy na jakieś ciasto na zimno nie postawię ;)

 

Pysiaczku, dadzą radę, pod warunkiem zapewnienia im dużej ilości wody- przed pracą i po pracy. Nie ukrywam, że na słońcu szybciej przekwitają, ale na pewno pięknie ozdobią Ci balkon:yes::D

Sporo skrzynek widziałam ostatnio w Obi i Praktikerze. U nich sezon ogrodowy już się rozpoczął:cool:

 

Niestety nie ma u mnie ani Obi ani Praktikera nad czym bardzo ubolewam :(

No nic - jakieś skrzynki się zorganizuje na bank :)

 

A sufrinie bardzo mi się podobają, więc raczej na nie się zdecyduję i będę tylko musiała pamiętać podlać je codziennie o 6 przed wyjściem do pracy :sick:

 

Te doniczki to prostokątne, były z takimi haczykami do zawieszenia na barierce z wyglądu ładne, ale za pierona nie mogę sobie teraz przypomnieć jak dokładnie wyglądały, na pewno nie takie zwykłe plastykowe, tylko bardziej ozdobne, chyba to te widziałam :???: nie jestem pewna ...

 

no i listwy, na drugim i trzecim zdjęciu widać takie wybrzuszenia, porażka:bash:

 

Fajne te doniczki vesilko, ale będę chyba polować na czarne Hosto z I. :) Póki co nie ma ich na allegro, ani w sklepach w Poznaniu i Katowicach, ale może jeszcze gdzieś się trafią :D

 

Tymi listwami to mnie poważnie zmartwiłaś, bo naprawdę nie spodziwałam się, że takie wybrzuszenia mogą się porobić :o Na co je kleiliście? To jakiś specjalny dedykowany do tych listw klej? Jeju nie rozumiem czemu tak na nie podziałał :o

 

Pysiaczku, 5mkw ? To sporo :D u niej jest mniej na pewno :) 3-3,5 m ?

 

Czyli mówisz yokasiu, że mogę szaleć? :D

 

Pysiaczku, nadrabiam pomalutku :) - piękne roletki w gościnnym :yes:.

I jak wiosennie z kwiatuszkami w wątku :)

 

Ja Twój wątek admete nadrabiam jeszcze wolniej, bo on coraz szybciej pędzi :oops:

 

Roletki dziękują :) Podwiązałam je wczoraj na jeszcze jedną kokardkę, żeby im takie ogony nie wisiały z tych wstążeczek i tak jest lepiej :yes:

 

Ja mam balkon na południe - i miałam kilka sezonów surfinie na balkonie - spokojnie dawały radę :yes:

Tylko w upały trzeba było dodatkowo podlewać :yes:.

Przez całe lato mieliśmy pięknie ukwiecony balkonik :wiggle:

 

To pocieszające co piszesz, bo może jeśli nie zapomnę o podlewaniu to i u mnie te kwiatki przetrwają sezon :wiggle:

 

normalnie pysiaczku wiosna u Ciebie :)

ja też chcę w tym roku trochę balkon udomowić i przyozdobić, więc chętnie podpatrzę pomysły i inspiracje i jakie kwiatki...

narazie stoi tam tylko choinka :) a balkon mam na południe i południowy zachód :)

 

lakorun to podziel się tym co będziesz u siebie sadzić jak już wymyślisz, bo mamy podobne warunki na to wychodzi :)

 

Nasz balkon też od południa :) Surfinie właśnie mają to do siebie, ze wymagają podlewania praktycznie codziennie. Za to POLECAM pelargonie :) Moja matula sadzi je co roku. Ja podniecona swoim sporym balkonem, zaraz po zakupie mieszkania, posadziłam sobie pelargonie z kocankami w 80 cm donicy. Mieszkanie i balkon w opłakanym stanie ale kwiaty tak mi się pięknie rozrosły, ze aż przyjemnie było posiedzieć w przerwie między kuciem a sprzątaniem :) No i są dużo mniej wymagające. W związku z tym, ze mieszkanie było remontowane powoli naszymi rękoma to i kwiaty były doglądane tylko od czasu do czasu.

Tak wyglądały po miesiącu od zasadzenia, w czerwcu, a sadzonki kupiłam takie mega marne na wyprzedaży bo myślałam, ze i tak bez opieki się nie przyjmą :)

http://images43.fotosik.pl/1432/993f23290e38cfbfmed.jpg

Szkoda, ze nie zrobiłam zdjęć w pełni lata, były piękne :)

 

Acha no i moje propozycje na dzień dzisiejszy:

- bacopa (muszę ją mieć)

- lobelia (muszę ją mieć)

- pelargonia angielska

- bratek zwisający

- kocanka

- komarzyca

W zasadzie wszystkie powyższe są zwisające :)

 

No i są fajne iglaczki karłowate. Ja w zeszłym roku kupiłam Blue Stara i coś jeszcze, ale nie pamiętam nazwy :) Mają wolno rosnąć i są zimozielone (faktycznie całą zimę - sprawdzone :) ) Myślę, ze do donicy się nadają takie karzełki

 

alanko ja jakoś nie przepadam za pelargoniami - nie wiem czemu? Choć te Twoje wiszące są naprawdę ładne :yes: Także może i taka odmiana przypadłaby mi do gustu :) Zaraz sobie obejrzę co tam jeszcze polecasz :yes:

 

Iglaczki karłowate to może być to :) Dzięki rozejrze się :)

 

 

Dziś ładnie i słonecznie od rana - nie mogę się doczekać aż wrócę do domu i zasiądę z kawką na balkonie!!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...