Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mieszkanie pysiaczka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pysiaczku już pewnie dawno po problemach ale daję huga :):hug:

 

Mam małe pytanko :)

Jaką fugę kładłaś do cegły? Widzę chyba że jasną szarą

Kupowałaś w tym samym sklepie co cegiełki?

 

Na początku chciałam ją od razu machnąć na biało, później padł pomysł że na razie zostanie taka kolorowa - bo jest bardzo ładna :yes:, a później może się ją przemaluje, Tylko teraz pytanie czy taka cegła - jak i u Ciebie dobrze będzie wyglądać z białą fugą???

Jak myślisz?

 

Pozdrawiam i buziaki zostawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej admete :)

 

Jeśli o cegłę chodzi to u nas fuga jasnoszara :yes: Zamawialiśmy ją u tego samego sprzedawcy co cegiełkę. Ale myślę, że i z białą fugą będzie ok. Wtedy ta cegła może być nawet bardziej wyrazista :)

Nasza jest naprawdę jasnoszara także można ją i do białej przyrównać jak się przymknie oko ;)

 

Kłopoty to niestety długofalowe ale jest lepiej z dnia na dzień, więc nie chcę już nawet do tego wracać :)

 

 

 

Obiecuję się poprawić i w końcu jakieś zdjęcia Wam pokazać, ale to na razie jeszcze muszę poczekać na lampki do kuchni :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku czytałam,że u Was tak pada,że kwiatki Ci zalewa ... pamiętaj następnym razem przed wsypaniem ziemi do doniczek ułożyć kamienie, wtedy kwiatki nie będą zdychać bo woda gromadzi się w kamieniach i swobodnie spływa przez dolne dziurki w doniczce ...

A właśnie, a jak tam Twoje petunie ??? Wczoraj o Tobie myślałam jak poszłam zobaczyć jak moje samosiejki rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie impregnowaliśmy. Ale gdybyśmy mieli to zrobić to też bralibyśmy preparat od tego sprzedawcy co cegłę, bo wiem, że ma coś takiego :)

 

A jak z brudzeniem się tej cegły?, bez impregnacji nic się nie dzieje?

W sumie to tylko kurz może osiadać, więc sama nie wiem czy to potrzebne ;)

Chyba że u mnie moje dzieci ją czymś zaatakują :lol2: - tego nigdy nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko ale moje doniczki nie mają dziurek na dole bo wiszą na balkonie i nie chciałam zalewać sąsiadów pod spodem :lol2:

Ale teraz po prostu jak się spodziewam opadów to odpowiednio wcześniej ściągam doniczki ;)

 

Jeny faktycznie tak obiecuję te zdjęcia i obiecuję a tu nic z tego ostatnio :o

Obiecuję poprawę i to, że w ten weekend w końcu coś popstrykam :p

 

Aga z ciast ostatnio zrobiłam torta czekoladowego do babci na imieniny - ciocie wychwalają go do dziś :D

A tak na szybko to piekłam tarty z kremem waniliowym i truskawkami bo to sezon przecież :)

I kilka razy piaskowe z owocami i kruszonką :yes:

 

admete :) Ja nie zauważyłam by z nasza cegłą działo się cokolwiek :) U nas w salonie na tej ścianie to nie ma co się brudzić. W kuchni też mam ją tylko na ścianie z oknem, więc od tłuszczu daleko. Kurz pewnie osadza się tak samo na zaimpregnowanej i na tej nie impregnowanej. A ja się obawiałam efektu wyświecenia bądź zmiany koloru w ogóle i dlatego jak na razie tego nie robiliśmy :) I póki co nie planujemy, chyba, że życie nam zweryfikuje ten plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki :)

 

Karolku można uznać, że sytuacja jest ustabilizowana ;) A co będzie to jeszcze życie pokaże.

 

Maju jestem jestem i nawet mam zdjęcia, ale coś mi picassa nie działa i nie mogę ich załadować, więc spróbuję je tutaj dodać bezpośrednio z komputera.

Nie mam fotek petunii bo obecnie znów stoją w błocku. Masakra - wczoraj w ciągu dnia nie było mnie w domu i wtedy musiało do nich strasznie napadać jak wisiały na balustradzie. Jak wróciłam zaraz je zdjęłam i wodę odlałam, ale mimo to nadal mają baaaaaardzo wilgotno. Mam nadzieję, że jakoś to przeżyją :rolleyes: Ale to obecnie niezbyt ciekawy widok, więc nie robiłam im zdjęć.

 

Mam tylko mój dzisiejszy wypiek - muffinki z porzeczkami odgapione od Kasi z bloga :D

Obraz00001.jpg

 

I mam dla Was zapowiedź kuchni. Jutro albo we wtorek powinny do mnie dotrzeć w końcu lampki (chyba, że znów się coś opóźni w dostawie - zamawiałam przez internet). Jak tylko uda mi się dorwać kogoś kto je zamontuje to będę mogła w końcu pokazać moją kuchnię w szerszym ujęciu :)

Obraz00002.jpg

A na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majeczko ale moje doniczki nie mają dziurek na dole bo wiszą na balkonie i nie chciałam zalewać sąsiadów pod spodem :lol2:

 

Pysiaczku wystarczy kupić doniczki z podstawkami ;) Nie wiem czy na dłuższą metę uda Ci się hodować kwiatki w szczelnych doniczkach ... deszczu zazwyczaj nie uda Ci się przewidzieć ;)

 

Zdjęcie okna kuchni bardzo zachęcające, czekamy na więcej ... ale jaki Ty masz ładny widok z okna ( czy tylko mi się wydaje, chodzi mi o zieleń za oknem )

 

I mufinki smaczne ... jako,że mam dzień lenia właśnie zrobiłam sobie kawę i do kawy ciacho ...

 

Miłego popołudnia Ci życzę :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju u nas tak lało, że przelałoby się i przed doniczki z podstawkami i ciekło by do sąsiadów. Naprawdę jedyna rada na te deszcze to ściąganie kwiatków. Teraz od kilku dni ich już nie wywieszam bo nie ma po co - codziennie pada :( Na przyszły rok pomyślę nad jakimś innym rozwiązaniem może :yes:

 

Z kuchni mamy dość przyjemny widoczek to fakt - jest spore stare drzewo, trochę żywopłotów i trawki :)

 

Ciacho do kawy dobra rzecz i ja też bym zjadła ale dziś już nie mam co :cry: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju u nas tak lało, że przelałoby się i przed doniczki z podstawkami i ciekło by do sąsiadów. Naprawdę jedyna rada na te deszcze to ściąganie kwiatków. Teraz od kilku dni ich już nie wywieszam bo nie ma po co - codziennie pada :( Na przyszły rok pomyślę nad jakimś innym rozwiązaniem może :yes:

 

To nie za ciekawie z tym deszczem ... Qurcze zastanawiam się jak u niektórych wiszą kwiaty na balustradzie, to mają porobione dziurki czy nie ...hmmm ... ale słuchaj czy faktycznie zalewałabyś sąsiadów ??? przecież teoretycznie rzecz biorąc ta woda powinna przelecieć na sam dół nie zalewając sąsiadów ... no ale do końca to nie wiem jak to jest ... ;);)

 

Z kuchni mamy dość przyjemny widoczek to fakt - jest spore stare drzewo, trochę żywopłotów i trawki :)

 

Właśnie to drzewo rzuciło mi się w oczy :)

 

Ciacho do kawy dobra rzecz i ja też bym zjadła ale dziś już nie mam co :cry: ;)

 

Zapraszam do mnie ... jeszcze kawałek się został :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pysiaczku kuchnia pięknie się zapowiada! i widzę, że roletki uszyłaś :)

 

Marta no niezupełnie ja, tylko mama, ale zgadza się - są :yes: Jeszcze mi w jednym pokoiku tylko takiej brakuje :)

 

To nie za ciekawie z tym deszczem ... Qurcze zastanawiam się jak u niektórych wiszą kwiaty na balustradzie, to mają porobione dziurki czy nie ...hmmm ... ale słuchaj czy faktycznie zalewałabyś sąsiadów ??? przecież teoretycznie rzecz biorąc ta woda powinna przelecieć na sam dół nie zalewając sąsiadów ... no ale do końca to nie wiem jak to jest ... ;);)

 

Maju ja też właśnie nie wiem. A trochę boję się sprawdzać na sobie ;)

Chodziłam po osiedlu i patrzyłam na balkony ale niespecjalnie widać czy dziurki w skrzynkach są ;)

 

Idę do Ciebie na ciacho :D

 

Pysiaczku dzięki za osp w sprawie cegły :hug:

 

Ja też mam taki okres na budowie , że nie lubię deszczu :mad:

 

Czekam na kuchnię w szerszej odsłonie :lol:

 

Miłego dnia życzę :)

 

Dzięki admete :) Lampki powinny dziś dojść, bo wczoraj zostały wysłane :)

Montaż po weekendzie jeśli się uda :)

Tobie również miłego dnia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...