Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Najwygodniej to sreberkiem na zewnątrz i łączenia oklejać taśmą.

Wokół przyłącza dymowego ze 2 cm luzu - niech się wietrzy i nie przypala.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura

Ja jestem zwolennikiem nie izolowania wkładów z płaszczem wodnym. Bo według mnie nie ma racjonalnego i zrozumiałego ku temu uzasadnienia.

 

No chyba, że takowy wkład znajduje się w nieogrzewanych piwnicach jako typowy kocioł CO...

Edytowane przez bohusz
wełna ma zapobiec wychładzaniu sie płaszcza wodnego i niepotrzebnemu nagrzewaniu pomieszczenia w którym znajduje się kominek

 

to salon ma być zimny ? :(

Witam.

Nie stosuj wełny mineralnej. Do takich zastosowań poprawna będzie włóknina ceramiczna .

To weź pytającemu napisz konkretnie jaką i gdzie ją ma kupić. Potem go przekonaj że ma dać kilka razy więcej za taki sam efekt plus o wiele większą kłopotliwość w montażu.

Pozdrawiam.

Czytam o wełnie na wkład , to mi się scyzoryk w kieszeni sam

otwiera . Najlepiej na szybę też !!

brachol zadał konkretne pytanie, do którego się przyłączam i bardzo proszę o odpowiedź, jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia w tej kwestii. Odczucia i wrażenia osobiste i zawodowe są cenne, ale nie tak jak konkretna odpowiedź na zadane pytanie: JAK ZAMOCOWAĆ WEŁNĘ NA KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM, dokładnie, czyli: którą stroną (taką z folią alu, dlaczego), czym (klej, taśma itp), wymiary (padła już informacja o odległości od rury spalinowej, czy się potwierdzi ?) i co jeszcze trzeba wiedzieć o temacie.

No widzisz brachol zadał konkretne pytanie, a tu nie ma konkretnej odpowiedzi. No i co teraz bedzie...

Administracja tego forum jakoś nie dba chyba i nikogo nie zatrudniła do etatowego udzielania odpowiedzi.

 

Można jedynie liczyć na jakąś darmową odpowiedź kogoś sporadycznego, komu się akurat nudzi i coś tam od siebie naskrobie "na odczep się"

No widzisz brachol zadał konkretne pytanie, a tu nie ma konkretnej odpowiedzi. No i co teraz bedzie...

Administracja tego forum jakoś nie dba chyba i nikogo nie zatrudniła do etatowego udzielania odpowiedzi.

 

Można jedynie liczyć na jakąś darmową odpowiedź kogoś sporadycznego, komu się akurat nudzi i coś tam od siebie naskrobie "na odczep się"

 

Szczęście, że tacy ludzie ciągle są, zwłaszcza że to fachowcy - tak przynajmniej się wyrażają. Dlatego też inne nieświadome owieczki, które na tak dobrych fachowców podczas wydawania pieniędzy na inwestycję nie trafili, kasę wydali a teraz muszą poprawiać (bo zima za progiem).

Forum - masz rację, jak większość biznesu w naszym kochanym kraju: płać i spadaj, niczego nie oczekuj w zamian. Nie robiąc nic - nie zmienimy tego, robiąc cokolwiek - budujemy szansę na zmiany.

Tylko zawsze i wszedzie zasada jest taka.

Że wszelkie zmiany należy zacząc od własnego podwórka, od siebie. Bo na innych mamy znikomy wpływ, albo nie mamy go wcale.

Możemy wymusić pewne działania u innych, ale te wymuszone są z reguły na pokaz i okresowe, robione wyłącznie aby osiągnąc zamierzany cel.

Czytam o wełnie na wkład , to mi się scyzoryk w kieszeni sam

otwiera . Najlepiej na szybę też !!

 

Akurat w przypadku kominka z płaszczem wodnym ograniczenie "straty ciepła" przez szkło daje dobre efekty .. dla pracy części wodnej. Czy stosować wełnę na szybę ? W większości wkładów wodnych i tak nie bardzo widać ogień :D więć może warto ?:lol2::lol2:

Ja jestem zdania, że izolowanie wkładu w sumie nic nie daje.

Głównie w wkładach tych co mnie interesują ogrzewane są lamele wodne (wymienniki) spalinami w czopuchu. Tak zresztą jest również w kotłach CO na paliwa stałe

czyli co nie stosować wełny? A nie będzie problemu z niedogrzaniem płaszcza albo z przegrzaniem pomieszczenia w ktorym umieszczony jest kominek?

 

Więcej oddaje szyba i rura spalinowa niż korpus wkładu.

Izolowanie wkładu to wymysły hydraulików , którzy mają pojęcie o kominkach takie jak

ja o rurkach...:D. Co innego ,gdy wkład jest profesjonalnie zaizolowany(izolacja

osłonięta blachą).

 

Najwyżej zakręcisz kaloryfer w salonie ...

Edytowane przez eniu

A ja tam izoluję płaszcz, moim zdaniem ciepła i tak jest za dużo od szyby i kawałka rury spalinowej. A izolacja podniesie o kilka stopni temperaturę wody, dzięki czemu zbiornik buforowy szybciej naładuje się i wcześniej będzie można przestać palić.

Po za tym nie demonizujcie aż tak tej wełny. Nawet najlepsi producenci wkładów z PW izolują korpusy wełną mineralną (np. Brunner, Spartherm) Ciekawe jak izoluje się Romotopy? Wszak chłodzony wodą płaszcz nie nagrzewa się do temperatury wyższej niż 100st.C. Więc o czym ta rozmowa w tej temperaturze to się nawet papier nie zapali.

Margod : Romotop ma izolacje zewnętrzną dolnej części płaszcza wodnego wykonaną z włókna ceramicznego , osłona z blachy ocynkowanej . http://www.kafle-kominki.pl/wklad_kominkowy_dynamic058.htm

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...