Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak zamocować wełnę do płaszcza wodnego?


brachol

Recommended Posts

Witam.

Romotop ma izolacje zewnętrzną dolnej części płaszcza wodnego wykonaną z włókna ceramicznego , osłona z blachy ocynkowanej

Śmiem twierdzić że ta firma po raz kolejny nie wie co robi ... A już na pewno do czego służy "włókno ceramiczne" ...

Kolejny przerost formy nad treścią.

Ale podobno nie lubię tej firmy ... to może dla tego tak mi się wydaje

Oczekuję na "kontrofensywę" ... :p

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Śmiem twierdzić że ta firma po raz kolejny nie wie co robi ... A już na pewno do czego służy "włókno ceramiczne" ...

Kolejny przerost formy nad treścią.

Ale podobno nie lubię tej firmy ... to może dla tego tak mi się wydaje

Oczekuję na "kontrofensywę" ... :p

Pozdrawiam.

 

 

Idąc dalej tym tokiem myślenia , skoro rzeczona firma tak robi , to

dla pewnych środowisk musi to być jedyne słuszne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak przystało na forum zapytało się A, trzeba odpowiedzieć B: MOCOWANIE WEŁNY DO PŁASZCZA, ustalone, wykonane: Po konsultacji w producentem kominka - makroterm - sreberko na wierzchu (bez żadnego uzasadnienia, po prostu innego przypadku nie znają), klejenie - próbowałem pattex fix (bezbarwny - wcześniej próba kilkudniowa czy wytrzyma na kominku) - porażka, wełna się rozwarstwia, nic nie trzyma, olałem po pierwszym kawałku. Wyciąłem maksymalnie duże kształtki ( w sumie 4 szt na cały kominek) i połączyłem taśmą alu zbrojoną siatką, zwykłą (taka chyba do 120*C, nie 1200 - jak do rur spalinowych), tą taśmą na obrzeżach do blachy kominka - tyle. Planowałem to na ok 1-2h, zeszło z 6 - teraz wiem, że warto było zlecić to jakiemuś kazkowi od regipsów, pewnie ze 100 by wziął, a ja byłbym zdrowszy (psychicznie), ale na pewno nie przemądrzałkom od kominków, za pewnie 1200...... Wnioski z funkcjonowania: po 1. ciepła z kominka nigdy za wiele, więc pitolenie, że mam za ciepło - kiedy palisz w kominku, w upały ?, teraz troszeczkę go mniej (strzelę że 10-20%), po 2. wyraźnie ustabilizowała się temperatura wody, tzn. nie mam problemu ze spadaniem temperatury po pierwszym szczycie od rozpalenia (było tak, że rosła np. do 75, za chwile spadała do 58 i za cholerę nie chciała wrócić do góry), po 3 nie wpłynęło to zauważalnie na czas osiągnięcia temperatury podczas rozpalania, to wyraźnie zależy o sposobu palenia w tym etapie (a znacznie się podciągnąłem w tej kwestii, niestety po wielu porażkach..). Ciekawostka: makroterm preferuje izolację całego kominka, wraz ze wszystkimi rurami, nawet spalinową do samej ściany - ja taki odważny nie byłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ale na pewno nie przemądrzałkom od kominków, za pewnie 1200.....

Jak byś trafił faktycznie na "przemądrzałka od kominków" to za zupełną darmochę doradził by Ci za podobną (do Makrotermu) cenę palenisko już "ogacone" wełną i w płaszczyku z ocynku, o nieporównywalnie lepszych parametrach spalania oraz użytkowych, niezmąconym sadzą widoku ognia, automatyką z prawdziwego zdarzenia w miejsce wentylatora do kotła miałowego i "dizajnem" ... trochę odbiegającym (:p) od rzeczonego wynalazku rodem z naszych pięknych gór ...

Potem ten "przemądrzałek" nauczył by Cię od razu poprawnie palić w kominku. I miałbyś w każdym momencie palenia w kominku taki widok ognia jak w załączniku, bezproblemowe użytkowanie i parametry pracy takiego kominka ...

Napisałeś w poprzednim poście o budowaniu i szansach na zmiany - właśnie poprzez oddanie tego typu wyborów i rzeczy w ręce "przemądrzałków" a nie Pana Kazka od regipsów na takie zmiany w naszej budowlanej rzeczywistości mamy dopiero szanse ...

O to chodzi właśnie także tutaj - na Forum :rolleyes:

Pozdrawiam.

Antoni 8.jpg

Granitowy pryzmat 8.jpg

Szamotowe płomienie 3.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiadowi "KOZAK OD RYGIPSÓW" samochód naprawiał . Pewnie

też za stówkę :D . Zapomniał koła dokręcić , bagatela ...

 

To zrozumiałe, bo przecież wkrętarka do płyt GK chyba nie pasuje do kół samochodowych. Tylko zastanawiam się jak to koło odkręcił...

 

Ja jednak nic nie mam do ludzi z wykończeniówki. Szczególnie tych znających swoje umiejętności i szanujących się finansowo.

ZRESZTĄ CHYBA TAK JAK KAŻDY Z INWESTORÓW.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jak byś trafił faktycznie na "przemądrzałka od kominków" to za zupełną darmochę doradził by Ci za podobną (do Makrotermu) cenę palenisko już "ogacone" wełną i w płaszczyku z ocynku, o nieporównywalnie lepszych parametrach spalania oraz użytkowych, niezmąconym sadzą widoku ognia, automatyką z prawdziwego zdarzenia w miejsce wentylatora do kotła miałowego i "dizajnem" ... trochę odbiegającym (:p) od rzeczonego wynalazku rodem z naszych pięknych gór ...

Potem ten "przemądrzałek" nauczył by Cię od razu poprawnie palić w kominku. I miałbyś w każdym momencie palenia w kominku taki widok ognia jak w załączniku, bezproblemowe użytkowanie i parametry pracy takiego kominka ...

Napisałeś w poprzednim poście o budowaniu i szansach na zmiany - właśnie poprzez oddanie tego typu wyborów i rzeczy w ręce "przemądrzałków" a nie Pana Kazka od regipsów na takie zmiany w naszej budowlanej rzeczywistości mamy dopiero szanse ...

O to chodzi właśnie także tutaj - na Forum :rolleyes:

Pozdrawiam.

 

Podzielam wypowiedź w 100%, tylko w innym wątku p.t. "Jaki kominek wybrać", tutaj rozważaliśmy: Jak mocować wełnę do już posiadanego. Nie jestem w pełni zadowolony z makrotermu, a zasyfiona szyba już mnie nie denerwuje tylko dlatego, że przestałem ją czyścić - to była "syzyfowa praca". Mam taką elektrociepłownię eko-doświadczalną w domu, na jaką mało kto się odważa (przychodzi do głowy), więc jeżeli chodzi o porady z prawdziwiej eksploatacji, kosztów i rozwiązań - mogę służyć wieloma radami, również w sprawie kominka z wentylatorem i wbudowaną wężownicą/wymiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kup w Makrotermie wermikulitowe wyłożenie paleniska, w tej chwili mają je już w ofercie. Podniesiesz znacząco parametry spalania. Jak już będziesz miał, to spalaj drewno mniejszymi porcjami częściej dokładając. A samo nagrzewanie układu zrób poprzez ułożenie stosu i zapłon górny - piszemy od pewnego czasu (głównie Piotr, Eniu i ja) o takim sposobie palenia i jak użytkownicy kominków to podchwytują to łapią się za głowy że wcześniej tak nie palili. To wszystko plus wełna, diametralnie zmienią walory użytkowe Twojego kominka.

Brachol - ww firma ma w ofercie paleniska w zakresie cenowym 4,5 - 14 tys. zł, czyli ... w grę wchodzi co najmniej kilku producentów i kilkadziesiąt modeli innych palenisk. Można wybierać, przebierać i dopasowywać akurat do tego co się chce :rolleyes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...