Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek narożny od zera do 10 tyś ;o)


jwbrzezinski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 202
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kominek prezentuje się świetnie.

Jednak został wykonany nieprawidłowo.

Proszę o wniesienie ewentualnej reklamacji u wykonawcy,

 

myślę, że wszystkie szczeliny są na miejscu, nawet lekko przewymiarowane.... proszę zerknąć na zdjęcia z budowy, wszystkie można zlokalizować

pozdrawiam

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wloty ukryte są pod kamieniem - ok

Niemniej jednak reszta, tak jak pisałem.

 

ok, znam gościa co budował, wiem gdzie mieszka, jak go spotkam przekaże uwagi :o)

póki co używam kominek już ładnych parę lat i śladów zabrudzenia brak, ani na obudowie, ani na suficie, jak również na luftach...

 

szczelina między obudową i wkładem wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciu - za mała??

57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wloty ukryte są pod kamieniem - ok

Niemniej jednak reszta, tak jak pisałem.

Błędem jest to że zrobił szczelinę i to jest powód brudzenia, bo tamtędy dostaje się dym do luftów? Dobrze zrozumiałem Twoje uwagi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie.

Wiadomo że przy nieprawidłowym otwieraniu drzwiczek kominkowych jak też nieprawidłowym rozpalaniu część dymu może przedostawać się na zewnątrz a dalej szczeliną która jest najbliżej położona - do komory cieplnej, stamtąd na kratki oraz dgp. Niwelując maksymalnie tą szczelinę zapachy trafiają nie do środka a na zewnątrz obudowy a dalej do wentylacji. Przed zabrudzeniami chroni kamień bądź jakaś blenda.kot.jpg

Edytowane przez DUNTE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie.

Wiadomo że przy nieprawidłowym otwieraniu drzwiczek kominkowych jak też nieprawidłowym rozpalaniu część dymu może przedostawać się na zewnątrz a dalej szczeliną która jest najbliżej położona - do komory cieplnej, stamtąd na kratki oraz dgp. Niwelując maksymalnie tą szczelinę zapachy trafiają nie do środka a na zewnątrz obudowy a dalej do wentylacji. Przed zabrudzeniami chroni kamień bądź jakaś blenda.

Oj Dunte ;) ...Niwelując maksymalnie popełnić można błąd w sztuce montażowej, która doprowadzi do uszkodzenia obudowy, lub delikatnego wkładu. Szczelina musi być! A przez minimalną dym zasuwa jeszcze szybciej...Nie tędy droga. Oczywiście widziałem mądrali pakujących tam sznur z włókna szklanego...Jeszcze większy błąd!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szerokość szczeliny jest bez znaczenia w dyskutowanym problemie dymu, który tą drogą dostaje się do obudowy. A z technicznego (konstrukcyjnego) punktu widzenia, tym bardziej. Można robić szczeliny nawet wielkości nogi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...