Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek narożny od zera do 10 tyś ;o)


jwbrzezinski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 202
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowny Panie to właśnie lata doświadczeń i obserwacji pozwalają mi sądzić tak a nie inaczej.

 

Doświadczenia Szanownego Pana absolutnie nie neguję, widać je przecież w wypowiedziach - szkoda tylko, że w tym wątku zabrakło właśnie obserwacji. Opisywanie teoretycznych wad kominka, który działa bez uwag od ok 5 lat i został wykonany przez autora wg wskazówek podobnie doświadczonych doradców mija się z sensem - reklamować u samego siebie po 5 latach może i da się - tylko czy ta reklamacja ma szansę być pozytywnie rozpatrzona? :)

 

PS

Wybacz moje złośliwości - czepiam się, bo Jacek (autor wątku) wkleił tu tylko ponownie zdjęcia z pierwszych stron, które przestały się otwierać z racji upływu lat - a pytania o wykonanie podobnego rozwiązania pojawiły się w innym wątku. Z rozpędu zacząłeś oceniać to, co bez problemu działa od lat.

Nie ma o co dalej kruszyć kopii - pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od oceny wyrażałem swoje obawy.

Owszem, jak pisze autor, doloty powietrza pod wkład zostały wykonane. Tutaj wymagania producenta wkładu zostały wwiązane i niema podstaw reklamacyjnych.

Jeśli chodzi o przechodzenie dymu do komory cieplnej - będę się upierał iż należy maksymalnie niwelować szczelinę tuż nad wkładem.

Nie każdy klient prawidłowo obsługuje wkład, dlatego należy zabezpieczyć maksymalnie przed możliwościami zabrudzeń. Jeżeli użytkownik deklaruję iż zabrudzenia nie wystąpiły - gratuluję umiejętności i staranności palenia w kominku.

Ap-ropo moich wypowiedzi pewnie będzie ich coraz więcej gdyż zawód zduna pociąga za sobą kłopoty zdrowotne (kręgosłup, kolana). Pisuję tutaj jedynie jak choruję i mam wolny czas. Moim celem co podkreślam nie jest teoretyzowanie i chęć zabłyśnięcia na jakimś forum internetowym, ale pomoc i chęć podzielenia się posiadaną wiedzą czerpaną od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od oceny wyrażałem swoje obawy.

Owszem, jak pisze autor, doloty powietrza pod wkład zostały wykonane. Tutaj wymagania producenta wkładu zostały wwiązane i niema podstaw reklamacyjnych.

Jeśli chodzi o przechodzenie dymu do komory cieplnej - będę się upierał iż należy maksymalnie niwelować szczelinę tuż nad wkładem.

Nie każdy klient prawidłowo obsługuje wkład, dlatego należy zabezpieczyć maksymalnie przed możliwościami zabrudzeń. Jeżeli użytkownik deklaruję iż zabrudzenia nie wystąpiły - gratuluję umiejętności i staranności palenia w kominku.

Ap-ropo moich wypowiedzi pewnie będzie ich coraz więcej gdyż zawód zduna pociąga za sobą kłopoty zdrowotne (kręgosłup, kolana). Pisuję tutaj jedynie jak choruję i mam wolny czas. Moim celem co podkreślam nie jest teoretyzowanie i chęć zabłyśnięcia na jakimś forum internetowym, ale pomoc i chęć podzielenia się posiadaną wiedzą czerpaną od lat.

W takim razie zalecam każdorazowe zapoznanie się z tematem, w którym chcesz pomagać. Najlepiej przed udzieleniem porady, a nie po. By Twoje występy nie stały się tzw niedźwiedzią przysługą, czy po prostu strzępieniem języka po próżnicy, proponuję logiczne myślenie i unikanie powielania mitów branżowych...Świat się trochę rozwinął w czasie kiedy byłeś zajęty uprawianiem pięknego zawodu zduna ...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek prezentuje się świetnie.

Jednak został wykonany nieprawidłowo.

Proszę o wniesienie ewentualnej reklamacji u wykonawcy,

 

Moim zdaniem to ewidentna ocena - żadna uwaga, jak napisałeś.

Twoja pomoc z pewnością się przyda potrzebującym, tylko (tu zgadzam się z Piotrem) zanim napiszesz i przyjdziesz z pomocą, poczytaj wątek czy ktokolwiek na Twoją pomoc czeka (tu akurat nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze Pańska chęć supremacji czasami mnie powala.

Pomimo różnic w wielu kwestiach szanuję Pana jako fachowca.

Trochę tęsknię za szalonym, zapalonym zdunem w tureckim sweterku;)

Ale tak jak Pan pisał świat się rozwiną a z nim ludzie

- lecz czy na lepsze?.

Racja, czasem przeginam...W Twoim przypadku z pewnością, więc przepraszam...Nie wiem czy to zarozumialstwo, czy troska o bliskie mi klimaty...Pewnie jedno i drugie;)...Z pewnością też trzecie. Czasem człowiek się gubi w tej internetowej przestrzeni, w której trudno odróżnić normalność od rozwydrzonej nachalnej agresji....Przestrzeń internetowa została w większości zawłaszczona przez idiotów. Tu mogą, jak im się wydaje, bezkarnie funkcjonować. A to poważny problem w sieci. Bo fakt, że ją zawłaszczyli, nie oznacza że mamy im ją całkowicie udostępnić.

 

Sweterek francuski...:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

Jacku jaką powierzchnię czynną dolotu udało Ci się uzyskać w tak zbudowanym cokole?

Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale mój producent (romotop) chce mieć na wlocie aż 900 cm i nie wiem jak ugryźć. Dać dodoattkowe kratki poza cokołem?

Oczywiście możesz dołożyć kilka innych "dziur" w mniej widocznych miejscach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy rozmieszczenie kratek wlotowych tylko na jednej z trzech ścian komika będzie miało jakiś większy wpływ na obieg powietrza w pomieszczeniu? ( wyloty będą na trzy strony)
Jeśli to gilotyna, lepiej wentylować równomiernie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 7 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...