Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek narożny od zera do 10 tyś ;o)


jwbrzezinski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 202
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 8 months później...

 

Ty to już tak zawsze.???Przecież napisał ,że rok użytkuje i co fotek nie może wkleić jak np.wygląda w środku wkład ,czy obudowa jest jak sprzed roku=czysta,Nie rozumiem o co ci chodzi ,żeby nie wklejał bo już ma wklejone zaraz po wybudowaniu???

....W grudniu minął 1 rok zamieszkiwania i oczywiście użytkowania kominka. Jak na razie wszystko wygląda ok,....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że sie gubisz....http://forum.muratordom.pl/showthread.php?189482-Kominek-naro%C5%BCny-od-zera-do-10-ty%C5%9B-o)&p=5225026&viewfull=1#post5225026

 

..Generalnie kolorystyka może jeszcze ulec zmianie, rozpatrujemy zmianę czarnego na brąz i zmianę tej mniejszej (wyższej) części kominka, bo jakoś nie pasuje.........

miał robić zmiany sam mu przecież proponowałeś

Zrób zebrę na całym kominku !

Czasami myślę ,że ty gulgasz coś zanim napiszesz :yes::D.Może zmień na słabszy.:D

i co fotki nie są wskazane???Zagubiony w akcji jak pragnę podskoczyć.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ta wielka rura doprowadzająca z zew. powietrze do spalania jak domniemam jest jak dla mnie nie w tym miejscu.Powtarzam dla mnie.

http://www.moja-budowa.eu/tag/kominek/

http://www.kominki.net/index.php?go=page&title=wentylacja

http://www.nietylkoubezpieczenia.pl/czad-%E2%80%93-cichy-zabojca/kominek_powietrze/

http://muratordom.pl/galeria/zdjecie_wkad-kominkowy-ma-kroccem,35_9736_30872.html

Proszę zobacz ile miejsca ma montier do zamontowania tej rury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura została podłączona bezpośrednio do wkładu przez flexa, zupełnie jak na pierwszym zdjęciu. Trudno na etapie fundamentów dokładnie wyliczyć gdzie i jaki będzie wkład...

 

W zabudowach takich jak Twoja, z rozbudowanym którymś z boków, projektując kominek zaznaczam, by rurę zrobić obok kominka, a nie pod nim. Nic głupszego jak męczenie się pod wkładem, by to wszystko szczelnie zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A o Arysto narożnym ogólnie nie mówi się dobrego słowa, to samo o Lechmie

Ktoś w końcu wyprodukuje w PL dobry i cenowo znośny narożny kominek najlepiej wodny?

Do tego co Piotr napisał należy jeszcze tylko dodać, że za fanaberię (narożne przeszklenie) to trzeba po prostu zapłacić jak się ją chce mieć, a tak w ogóle rozmawiając o dobrym wkładzie wodnym z narożnym przeszkleniem określenie "cenowo znośny" zaczyna się gdzieś po drodze zatracać ...

W tej chwili firma Hoxter zaprezentowała po raz pierwszy na rynku palenisko z boczną szybą ... ale podwójną ... i takie palenisko wodne z bocznym przeszkleniem też zaczyna pomalutku przybierać całkiem inny wymiar. Polscy producenci odważą się na takie coś za jakieś 3-4 lata ... a biorąc pod uwagę że i cenowo też przestanie to być atrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego, może taka konstrukcja nie powstanie u nas w kraju nigdy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do tego co Piotr napisał należy jeszcze tylko dodać, że za fanaberię (narożne przeszklenie) to trzeba po prostu zapłacić jak się ją chce mieć, a tak w ogóle rozmawiając o dobrym wkładzie wodnym z narożnym przeszkleniem określenie "cenowo znośny" zaczyna się gdzieś po drodze zatracać ...

W tej chwili firma Hoxter zaprezentowała po raz pierwszy na rynku palenisko z boczną szybą ... ale podwójną ... i takie palenisko wodne z bocznym przeszkleniem też zaczyna pomalutku przybierać całkiem inny wymiar. Polscy producenci odważą się na takie coś za jakieś 3-4 lata ... a biorąc pod uwagę że i cenowo też przestanie to być atrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego, może taka konstrukcja nie powstanie u nas w kraju nigdy ...

Pozdrawiam.

Jesteś pewny, że firma Hoxter tylko takie paleniska (wodny - podwójna szyba boczna bez szprosa) ma w swojej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ty żeś to "tylko" w jego wypowiedzi wydedukował?!

W tej chwili firma Hoxter zaprezentowała po raz pierwszy na rynku palenisko z boczną szybą ... ale podwójną ... i takie palenisko wodne z bocznym przeszkleniem też zaczyna pomalutku przybierać całkiem inny wymiar. Polscy producenci odważą się na takie coś za jakieś 3-4 lata ... a biorąc pod uwagę że i cenowo też przestanie to być atrakcyjne dla przeciętnego Kowalskiego, może taka konstrukcja nie powstanie u nas w kraju nigdy ...

 

Tak zrozumiałem na szybko.

Ale konkretnie chodziło mi o polskich producentów. Bo ja pierwsze egzemplarze takowych sprzedałem w 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...