Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kominek narożny od zera do 10 tyś ;o)


jwbrzezinski

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 202
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pomylka to jest 2 cm ale i tak swoje wazy.

Plytowanie jest podwojne, a welna dlaczego? Chyba cena zagrala role, i tak kominek po ukonczeniu wyniesie mnie ca. 20 tys. :-( No ae tak jak kolega pisal za narozny wklad sie placi (14 tys). Kominek bedzie skonczony dopiero przed swietami wiec jak tylko beda zdjecia zaraz wrzuce.

 

Eniu a co jest nie tak z welna? Ha?

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?221470-Czy-we%C5%82na-rockwool-klimafix-nadaje-si%C4%99-do-kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Na znak uznania dla autora wątku chciałem pokazać ,że stał się moim guru i poszedłem jego śladami ...

 

http://www.ppawelz33.mojabudowa.pl/?menu=pokaz&miesiac=4&rok=2014

 

Mam nadzieję ,że moja twórczość nie okaże się radosną i nic nie sknociłem :)

Pali się i dobrze hula ciepło z kratek i DGP... resztę zweryfikuje czas lub wytkną fachowcy kominkowi,

 

Podsumowując - jwbrzezinski - DZIĘKI / bez Twojej pracy nie było by tak łatwo /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za co! Nie bądź taki skromny. Kawał dobrej roboty zrobiłeś dla FM!:bye:

 

Korzystając z okazji obecności w wątku

 

Czy kanały DGP mogą rozpoczynać się pod samym sufitem ? - czy też powinny być trochę przedłużone ,żeby nie zgarniać większości ogrzanego powietrza, które wyleciałoby kratkami w obudowie ?

 

Kanały bądź jeden z nich ( który ma wylot bezpośrednio nad kominkiem 0,5 wyżej ) mogę jeszcze przedłużyć ,żeby zmniejszyć temperaturę albo ilość ogrzanego powietrza ? (Czy takie "strojenie" kanałów GDP ma w ogóle sens i uzasadnienie ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sporo kardynalnych byków walnąłeś ...

1. wejście do komina jednak za wysoko

2. brak przegrody zaraz nad kratkami wylotowymi (konsekwencja punku 1)

3. niewłaściwie wykonane wyjścia do DGP - kraktki wylotowe w zabudowie będą zaciągały powietrze z salony zamiast "dmuchać" powietrzem z zabudowy na salon)

4. brak wentylacji wokół wkładu (konsekwencja punktu 3)

5. kratki zbyt blisko siebie (słupek między nimi będzie wiecznie sprawiał problemy z pękaniem oblicówki

Jeszcze można by do tego dodać brak dodatkowej izolacji naprzeciwko płomieniówek w czopuchu wkładu (mało kto to robi, a warto bo wali z nich powietrze 2 krotnie bardzij nagrzane niż z korpusu paleniska), i widoczne krawędzie łączenia płyt poziomych (wokół wkładu i na górnej półeczce) - mogą sprawić psikusa i kiedyś zarysować. Ale to już takie szczególiki.

Trochę na żywioł poszedłeś, na zasadzie - "poczytałem i wiem wszystko" ... tymczasem Jwbrzeziński omawiał tutaj każdy etap i każdą wątpliwość jak mu się nasunęła podczas monrtażu. I robił to w myśl zasady - zanim zrobię to się dowiem ... :yes:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeszcze można by do tego dodać brak dodatkowej izolacji naprzeciwko płomieniówek w czopuchu wkładu (mało kto to robi, a warto bo wali z nich powietrze 2 krotnie bardzij nagrzane niż z korpusu paleniska), i widoczne krawędzie łączenia płyt poziomych (wokół wkładu i na górnej półeczce) - mogą sprawić psikusa i kiedyś zarysować. Ale to już takie szczególiki.

 

Pozdrawiam.

 

Zdarzają się przypadki, że firmy budując kominek właśnie na UNICO Dragonach w tym miejscu dają izolacje wełnianą 3 cm oddaloną kilka - kilkanaście centymetrów od płomieniówek (odzysk ciepła z spalin).

Na efekty nie trzeba długo czekać, zaraz najpierw je czuć, potem się wdycha elementy wełny....

no ale to już nie są szczególiki, tylko poważne błędy konstrukcyjne, odbijające się na zdrowiu i stwarzające bezpośrednie zagrożenie

 

Pozdrawiam radośnie z osiedla jurajskiego w Krzeszowicach

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sporo kardynalnych byków walnąłeś ...

1. wejście do komina jednak za wysoko

2. brak przegrody zaraz nad kratkami wylotowymi (konsekwencja punku 1)

3. niewłaściwie wykonane wyjścia do DGP - kraktki wylotowe w zabudowie będą zaciągały powietrze z salony zamiast "dmuchać" powietrzem z zabudowy na salon)

4. brak wentylacji wokół wkładu (konsekwencja punktu 3)

5. kratki zbyt blisko siebie (słupek między nimi będzie wiecznie sprawiał problemy z pękaniem oblicówki

Jeszcze można by do tego dodać brak dodatkowej izolacji naprzeciwko płomieniówek w czopuchu wkładu (mało kto to robi, a warto bo wali z nich powietrze 2 krotnie bardzij nagrzane niż z korpusu paleniska), i widoczne krawędzie łączenia płyt poziomych (wokół wkładu i na górnej półeczce) - mogą sprawić psikusa i kiedyś zarysować. Ale to już takie szczególiki.

Trochę na żywioł poszedłeś, na zasadzie - "poczytałem i wiem wszystko" ... tymczasem Jwbrzeziński omawiał tutaj każdy etap i każdą wątpliwość jak mu się nasunęła podczas monrtażu. I robił to w myśl zasady - zanim zrobię to się dowiem ... :yes:

Pozdrawiam.

 

Dodatkowe uwagi i pytania

Ad.1 i 2 Raz za nisko , raz za wysoko - Czym może przy stopie żelbetonowym nad kominkiem i podwojeniu płyty varmsen na 60mm skutkować ten brak przegrody / czyli jak rozumiem komory dekompresacyjnej ?

Ad 3. Czy przedłużenie tych kanałów poniżej wysokości kratek wentylacyjnych rozwiąże sprawę ? ( widzę technicznie taka możliwość )

Ad 4 . Wentylacje wokół wkładu ma zapewniać tak jak u jwbrzezinskiego szczelina 6 cm wokół całego cokołu oraz 2 i 3 cm przy górnej krawędzi wkładu.

( przy paleniu czuć jak tymi otworami wciągane jest powietrze z pomieszczenia )

Ad 5 . Jeśli słupek łączący kratki będzie notorycznie pękał przemyślę całkowite usunięcie i połączenie kratek np poprzez zespawanie - ale to na przyszłość / grunt żeby działało.

Ad 5 nr 2 Co do dodatkowej izolacji naprzeciwko płomieniówek pomyślałem o tym i tam jest podwojona płyta varmsen ( dwumiesięcze palenie bez obudowy dało mi poznać ,że tam faktycznie powietrze jest gorące - raz nawet płomieniówka przy solidnym paleniu w ciemności przybrała lekko czerwonawą barwę )

Dodam jeszcze ,że każde łączenie doczołowe płyt wzmacniałem dodatkowym kawałkiem płyty ( klej + wkręty ) także mam nadzieję ,że jednak nie będzie pękać ale to faktycznie szczegół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

2. brak przegrody zaraz nad kratkami wylotowymi (konsekwencja punku 1)

3. niewłaściwie wykonane wyjścia do DGP - kraktki wylotowe w zabudowie będą zaciągały powietrze z salony zamiast "dmuchać" powietrzem z zabudowy na salon)

.

 

 

Ponowię pytanie - mam nadzieję ,że ktoś z branży odpowie

 

Czy przedłużenie tych kanałów poniżej wysokości kratek wentylacyjnych rozwiąże sprawę ? ( widzę technicznie taka możliwość i chcę przystąpić do działania.

 

Poza tym modyfikując górę zabudowy ocenię możliwość dołożenia przegrody i stworzenia komory dekompresacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię pytanie - mam nadzieję ,że ktoś z branży odpowie

 

Czy przedłużenie tych kanałów poniżej wysokości kratek wentylacyjnych rozwiąże sprawę ? ( widzę technicznie taka możliwość i chcę przystąpić do działania.

 

Poza tym modyfikując górę zabudowy ocenię możliwość dołożenia przegrody i stworzenia komory dekompresacyjnej.

 

 

PROSZĘ o dalsze porady . Chcę coś poprawić a jak zrobię źle to będą kolejne zarzuty ,że "zrobił a nie zapytał"

 

W załączonym artykule z Muratora są dwa schematy / rysunki obudowy kominka

 

http://muratordom.pl/instalacje/kominki-i-piece-wolno-stojace/rozprowadzanie-ciepla-w-systemach-dgp-schematy-funkcjonowania,35_4924.html

 

Wg podpisów w DGP niewymuszonym / bez turbiny przewód zaczyna się w górnej części obudowy tzn powyżej kratek.

Czy zgodnie z komentarzem Foresta DGP nie będzie zaciągało powietrza poprzez kratki w górnej części obudowy zamiast nimi tylko wydmuchiwać ?

 

 

Czy u siebie mam poprzedłużać przewody DGP poniżej kratek czy tylko do poziomu tuż nad kratkami z jednoczesnym dorobieniem dodatkowej przegrody tworzącej komorę dekompresacyjną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ o dalsze porady . Chcę coś poprawić a jak zrobię źle to będą kolejne zarzuty ,że "zrobił a nie zapytał"

 

.....

 

No cóż , nie pierwszy raz fachowcy z branży kominkowej ignorują pytania i pozostawiają człowieka w próżni.

Pewnie jakby była jakaś pyskówka towarzystwa wspólnej adoracji kominkowej to wszyscy znaleźli by czas na korespondencję a tak "martw się człowieku sam"

Przedstawiany jako wzorzec autor tego wątku musiał mieć wiele szczęścia ,że udało mu się zmobilizować doradców do udzielania odpowiedzi,

 

Podsumowując :Bez dalszego doradztwa rozebrałem górę zabudowy - dorobiłem półkę nad kratkami ( choć nie całkowicie szczelną bo musiałem ominąć przyłącze komina) , przedłużyłem przewody DGP poniżej kratek. W najbliższym czasie muszę dodać jeszcze dodatkowe kratki do tej powstałej komory dekompresacyjnej.

Czy działa lepiej ciężko jednoznacznie stwierdzić. Psychicznie czuję się trochę lepiej bo posłuchałem pierwszych / i niestety jedynych/ rad Foresta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uważasz że "fachowcy z branży kominkowej" powinni udzielać porad za darmo?

Jak ktos obcy poprosi to tez pracujesz za darmo?

 

Uważam ,że jeżeli ktoś się udziela na forum ( i nie czyni tego w profilu płatnym reklamowym ) to nie tylko po to ,żeby czerpać z tego korzyści i "łowić " klientów.

Jeżeli byłoby tak jak piszesz to forum byłoby w ogóle niepotrzebne.

Krok dalej byłaby do abstrakcji ,że nawet autor tego wątku nie powinien pisać o swoich pracach za darmo bo w końcu mógłby wyrwać za porady parę złotych.

 

Najgorsze jest udzielenie odpowiedzi " masz źle to i tamto " a jak dopytujesz o szczegóły przedstawiając rysunki schematy z muratora to już temat zostaje zignorowany.

 

 

Mimo wszystko fachowców kominkowych pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam ,że jeżeli ktoś się udziela na forum ( i nie czyni tego w profilu płatnym reklamowym ) to nie tylko po to ,żeby czerpać z tego korzyści i "łowić " klientów.

Jeżeli byłoby tak jak piszesz to forum byłoby w ogóle niepotrzebne.

Krok dalej byłaby do abstrakcji ,że nawet autor tego wątku nie powinien pisać o swoich pracach za darmo bo w końcu mógłby wyrwać za porady parę złotych.

 

Najgorsze jest udzielenie odpowiedzi " masz źle to i tamto " a jak dopytujesz o szczegóły przedstawiając rysunki schematy z muratora to już temat zostaje zignorowany.

 

 

Mimo wszystko fachowców kominkowych pozdrawiam.

 

A ja uważam, że Forest po prostu maluje jaja wielkanocne...

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...