Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Drzwi zewnętrzne DOORSY - proszę o opinie


Recommended Posts

Witamy wszystkich forumowiczów,

chcieliśmy doradzić się na temat drzwi zewnętrznych firmy DOORSY, wcześniej DOORSYSTEM, czy ktoś może takie posiada - jak je oceniacie? A jeszcze lepiej jakby ktoś miał model D23 lub D26 i mógł coś na ich temat powiedzieć.

 

 

 

pozdrawiamy

Edytowane przez pmgruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety nie posłużę radą jak sprawdzają się u mnie, bo jeszcze ich nie posiadam ;), ale..

Jak to w wielu wątkach bywa, zapewne mają swoich przeciwników. Kiedyś byłam w pewnym salonie drzwi i okien usłyszałam takie stopniowanie:

"polecamy te drzwi, solidne, całe drewniane, grubości (już nie pomnę ile), jak te drzwi pani zamontuje, nie ma mowy o przemarzaniu".

Ponadto panowie mieli jeszcze 2 rodzaje innych drzwi, których osobiście nie polecali. Jak się później okazało, reklamowane nam drzwi to AFB (z ceną ponad 5 tysi), a te pozostałe, to w kolejności jakości, były właśnie doorsy i KMT.

Wycena powaliła i okien, i drzwi, także zmieniłam dostawców na innych, którzy, że tak powiem, zamkną w całości mój dom.

A co do samych doorsów, uważam, że są dobre, w mojej rodzinie je montowano i zero zastrzeżeń użytkowych, ładnie się prezentują i wszystko działa jak należy.

Powiem tak, wszystko zależy od zasobności portfela, spotkałam wielu przedstawicieli polecających właśnie tę markę, uważam, że w miarę w przystępnej cenie, dlatego zdecydowałam się na DS29.

I cieszę się, że można je barwić pod kolor wybrany z palety RAL i dodatkowo zamontować pewne nowoczesne bajery.

Gdybym mogła, wybrałabym drzwi "marketowe" z uwagi na ich cenę i to, że inni moi ziomkowie je użytkują, też bez zastrzeżeń.

Niestety, designe, nie ten.

Także polecam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety też ci nie pomogę, ale zastanawiałam się nad drzwiami tej firmy choć zrezygnowałam z nich na rzecz porty, bo przy okazji kupowania paneli zobaczyłam fajne w sklepie dobre dla domu w płocku, doradzali mi, ze to jedna z lepszych firm i czasem warto kupić droższe i solidne, no a ja uległam, ale jest dobrze, jak na razie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 2 months później...
Pęcznieją? Można jakieś zdjęcia? Też zastanawiamy się nad nimi jako wersja ekonomiczna, ale we Wrocławiu w jednym z salonów zwrócono naszą uwagę na to, że w porównaniu do innych droższych producentów nie mają stalowego wzmocnienia pionu przy klamce, przez co są podatne właśnie na odkształcenia. Rozwiązaniem tego zalecają zastosowanie zamka listwowego, który dodatkowo wzmocni i usztywni skrzydło. Drzwi same z siebie w porównaniu do AFB wydają się być mało solidne niestety... Takie "ekonomiczne" rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Rozwiązaniem tego zalecają zastosowanie zamka listwowego, który dodatkowo wzmocni i usztywni skrzydło. ..

Czysta fantazja. Właściwie nie wiem jak to określić - sprzedawca może tak myśli, a może TY nie dokładnie przekazujesz...

Listwa sama w sobie jest na tyle cienka, że nawet wkrętem można ją nagiąć "na boki". Zamek listwowy spełni swoją funkcję dopiero, gdy będzie użyty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysta fantazja. Właściwie nie wiem jak to określić - sprzedawca może tak myśli, a może TY nie dokładnie przekazujesz...

Listwa sama w sobie jest na tyle cienka, że nawet wkrętem można ją nagiąć "na boki". Zamek listwowy spełni swoją funkcję dopiero, gdy będzie użyty :)

 

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem... ale idąc za informacją od sprzedawcy drzwi z jednej strony są usztywnione przed wypaczeniem conajmniej trzema zawiasami, ewentualnie dodatkowo wręgiem francuskim (zabezpieczenie przed wycięciem zawiasów, ale trzyma równo w ościeżnicy), a z drugiej strony jeśli rama nie jest na tyle sztywna może dochodzić do wypaczania, w przypadku zaproponowanych nam drzwi Doorsy zalecono dokupić zamek listwowy zamiast tego dostępnego w standardzie/cenie. A wogóle to bardziej nas przekonywano żeby zakupić drzwi firmy Dziadek, bo mają pionowy płaskownik metalowy w ramie od strony zamków.

 

Twierdzisz, że taka argumentacja sprzedawcy nie jest prawidłowa? Nadal poszukujemy drzwi i chętnie zapoznamy się z opinią na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba, wcięło mi post.. ech, więc jeszcze raz krótko:

- zamek listwowy - TAK. Ale sam w sobie nie usztywni skrzydła. Zadziała dopiero gdy będzie zamknięty. Wtedy zapobiegnie ewentualnemu nadmiernemu wypaczeniu. Tylko kto z Was zawsze zamyka za sobą drzwi na klucz? Mam nadzieję że większość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
Witam, odradzam kupno, dzwi z doświetlem, na zewnatrz orzechowe, w środku białe,zamontowane w pażdzierniku ubiegłego roku, w tym momencie ciężko sie otwierają, POPĘKANE OD ŚRODKA, reklamacja odrzucona ze względu na wilgoć, która jak wiadomo nie jest czynnikie stałym, wartość ok 5500 zł, wyglądaja jak drzwi 10- letnie, pozostaje rzecznik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...
Ktoś z bliskiej rodziny ma model DS 14 z dostawką przeszkloną. Wygląd OK, właściwości użytkowe OK. Jedynie problem, bo trochę chodzą pod wpływem temperatury i trzeba regulować 2x w roku. Montaż był jakieś 3 lata temu i póki co nie dzieje się nic z lakierem. Tyle mogę powiedzieć, bo sam tym nie handluję :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam!

Jestem posiadaczem drzwi doorsy od kilku tygodni, ogólnie są niezłe tak z trzech metrów, ale...

- widoczne są przebarwienia na listwach wykończeniowych, są zdecydowanie jaśniejsze od pozostałych części, widać to bardzo wyraźnie

- drewno posiada słoje i każdy wie, że nakłada się bejcę WZDŁUŻ słojów, jednak nie każdy bo fachury z DOORSY malują w poprzek proszę mi uwierzyć wygląd jest imponujący

- i najważniejsze gotowa gadka ludzi odpowiedzialnych za reklamacje, typowy bełkot jak bym słyszał naszego premiera, teksty "tak już ma drewno", nasza technologia" chyba nigdy nie byli na hali produkcji i sprzedają oklepane teksty, szczerze mogliby nagrać to na sekretarkę i puszczać wszystkim reklamującym

Jestem ciekawy co wyjdzie po dwóch trzech latach użytkowania, wtedy też wytłumaczą, że taki mamy klimat

OGÓLNIE NIE POLECAM!!!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Zamówiłem drzwi zewnętrzne DOORSY GARDA kolor antracyt lustro weneckie,

antaba + elektro zaczep. (najnowsz katalog) Wygląd super ale felerne.

Drzwi są już zamontowane w moim domu , niestety z uszczelką jakiś problem

nie da się domknąć a regulacja nie pomaga. Elektro zaczep bez prądu blokuje drzwi trzeba kluczem otwierać.

Zgłosiłem w fabryce problem i u pośrednika zobaczymy jak im zależy to w trybie pilnym to naprawią. Zamontowane 2014 Listopad.

Koszt drzwi ponad 5.000 zł !

Drzwi zamontowane w moim domu miasto Siedlce.

Jak tylko Fabryka to naprawi odpowiednie informację tutaj podam o Drzwiach DOORSY

tel. 502-083-850Doorsy Garda 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki muszą się ułożyć i to może być normalne zjawisko, choć nie wiem gdzie u Ciebie leży problem z uszczelkami. Regulacja nic nie daje? Nawet odsunięcie skrzydła od ościeżnicy (wykręcenie zawias w ościeżnicy)?

 

Niestety te moje drzwi Doorsy Garda da sie zamknąc a jedynie mocnym stuknieciem z dociskaniem ponad siły każdy widzi że lipa jest.

Widać nawet wzrokowo ze uszczelka zachodzi za jezyk (Zamek jezyczek tutaj tez coś zpitolone jest)

Monterzy regulowali w każdej pozycji na zawiasach nic nie pomogło (4 godziny kombinowali) Uszczelki zdejmowali. Z serwisem doorsy tez jakies rozmowy były prowadzone dzisiaj nikt mnie nie wtajemniczył co jak się to dalej odbędzie.

Drzwi mają tez elektrozaczep i kabel elektryczny wewnatrz budynku.Przy braku prądu przy przestawionym języczku tez kluczem trzeba je otwierac bo nie da się inaczej. Bez klucza tak czy siak się nikt nie dostanie.

 

Tylko radość że zaliczka poszła w kwocie 1/5 wartości bo nie wiem jak to się zakończy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...