Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam się ślicznie.:bye:

Trafiłam tutaj - jak zapewne większość z was - kiedy okazało się, że "nasz dom" musi wyjść ze sfery "może kiedyś w przyszłości" ;) Przyszedł tak zwany CZAS aby wybrać MIEJSCE do kompletu, ponieważ nasz komplet to już 2+2 :cool:

Miejsca szukałam: na allegro; na "jakichśtam" innych portalach internetowych; jeżdżąc z tż (towarzysz życia) po szeroko pojętej OKOLICY i zapuszczając wici gdzie się dało i przez kogo się dało. W chwilach kiedy nie szukałam działki - szukałam projektu:D Od tego o mało nie dostałam odleżyn ( a raczej odsiedzyń) w wiadomym miejscu:lol2: a w chwilach oczopląsu spowodowanego rzutami (które w pewnym momencie przestały się od siebie różnić ;) ) buszowałam po Waszych dziennikach budowy, utwierdzając się w przekonaniu, że i nasz czas i miejsce zejdą się kiedyś w parę...

Wymagania co do projektu były twardo ustalone i do nich dobierałam "kandydatów", których tż - prawie budowlaniec teoretyczny ;) - przeliczał, kontrolował możliwości ułożenia belek (cokolwiek to znaczyło ) i różne takietam, i odrzucał, odrzucał, odrzucał :bash: W końcu wybraliśmy:

Dom przy cyprysowej 2bis

Wydawał się idealny ale oczywiście miał sporo ALE. Głównym była kotłownia, za mała na paliwa stałe - albo według nas za mała. Do projektu dopasowywaliśmy działki - jakoś tak odwrotnie :cool:

Jednak natknęłam się przypadkiem zupełnie na takie cudo:

ARN Kiwi

Tż oczywiście przepuścił przez swoje filtry budowlane w głowi, skonsultował ze swoim szefem/przyszłym wykonawcą i...

Zrobiło się owocowo!!!

Oczywiście nie obędzie się bez drobnych "adaptacji" (słowo klucz w moim słowniku ostatnio :D )

Parter: salon plus kuchnia 28m2; gabinet 11m2; najważniejsze: kotłownia prawie 7,4m2 do tego z wyjściem na ogród bez konieczności adaptacji!!!

http://gotowe-projekty-domow.pl/images/352/17234_rzuty1_kiwi.jpg

Poddasze: pokoje 11m2, 12,6m2, 13,5m2

http://gotowe-projekty-domow.pl/images/352/17234_rzuty2_kiwi.jpg

Działeczka również w tym samym czasie została wybrana. Troszkę odbiega stronami świata, ale co tam. Póki co się odralnia i 10.11 mamy geodetę :wave: Jak się "wytnie" z pola, napiszę jakie wymiary i dokładny metraż, ale wstępnie to 25mx65m czyli około 16arów.

Długa droga przed nami, ale mamy nadzieję, że do wiosny uda nam się pozałatwiać papierologię. Zwłaszcza, że czasowo stoję nie najgorzej - jestem na tzw: wychowawczym :D I oczywiście to ja jestem ta bardziej zaangażowana - czasem - wg mojego tż-ta - za bardzo, ponieważ np. mebluję już kuchnię :popcorn:

A to "moja adaptacja wstępna" :D

http://www.allegaleria.pl/images/4gvjoz30y7nk9rcej3.jpg

Jeśli się tak zdarzy, że ktokolwiek zechce czytać moje wypisywanki, to komentarze poproszę w tym samym wątku. Będę wdzięczna za wszelakie wskazówki i podpowiedzi :)

Edytowane przez kami1227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za zaglądnięcie do mnie ;)

To chyba właśnie dlatego że nasze domki są trochę podobne Twój tak mi się podoba ;)

Jeżeli jesteś z tego Lututowa które znalazłam na mapie to mamy do siebie 150 km czyli 2 godziny i 30 minut. Tak mi mapa pokazała :D

Ja okolice Słupcy, czyli z Twojej strony za Koninem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znalazłaś, bo jeden Lututów w Polsce jest :D Tak niestandardowo - na ogół kilka miejscowości z jedną nazwą, a tutaj proszę :popcorn: ;) Ale z tymi godzinami to chyba lekko przesadzili w tej mapie... Ja bym dała góra dwie godziny :D

Cieszę się, że nie tylko my chcemy mieć po prostu przytulny domek, a nie "wielospadowo - facjatkowo - wykuszowe" skarbonki za grube lata kredytu :)

I na dzień dobry wpadł mi w oko projekt ewentualny "wzór" poprawki do mojej kuchni, która nijak mi nie pasuje w tym domku (chyba jako jedyna w projekcie.... no może jeszcze poza dolną łazienką ;) ) Mam teraz kuchnie otwartą na salon i chciała bym uniknąć tego w moim domu z wiadomych względów. Wymyśliłam sobie, że tak jak u Ani i Bartka widziała bym tam ścianę z kominkiem, z przejściem z każdej strony, tylko psuje mi koncepcje spiżarnia. (ze spiżarni nie mogę zrezygnować, bo uważam ją za mega przydatną i MUSI być. Ale gdzie ją ustawić, to już insza inszość... Tak mi się podoba ale oczywiście nie wejdzie! Szukam inspiracji. Może ktoś doradzi? :(

http://www.allegaleria.pl/images/xen70yhhs7f6cvndzd5p.gif

 

Jeszcze zrobiłam dziś tak: Nie wiem jak z wymiarami, bo projekt nadal "w drodze"... I ten zlewozmywak pod oknem mnie męczy jeszcze. Muszę z tym pokombinować, nie zaburzając ergonomii. Hmmm....

 

http://www.allegaleria.pl/images/c3i0c1sllip6ma7hdyj8.jpg

Edytowane przez kami1227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja! Co prawda nie buduję na wsi, ale też pięknie :D Trzymam kciuki i życzę jak najmniejszych problemów z budowaniem :)

 

A jakie plany? na pewno już jakieś masz :D ja mam wszystko rozplanowane na każdy miesiąc ,a potem ciągle coś poprawiam i zmieniam :D ale plan jest :D

 

A tż hmmm..chyba buszujemy na tym samym forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj msdracula :) Tż - hehe - raczej na pewno :popcorn:

Plany na razie żadne :bash: Póki co działka wymierzona, zamówiony wyrys działki do celów projektowych, wpłacona zaliczka i wstępnie umówiony notariusz na połowę grudnia. Jak już dostaniemy akt, zacznę papierologię, którą mam nadzieję pozałatwiać do hmmmm... Marca :D Wersja oczywiście wysoce optymistyczna ;) Na wiosnę od razu fundamenty, mury, tynki, instalacje, wykończeniówka i już! Łatwo no nie? ;) Na pewno rzeczywistość zweryfikuje mocne mój optymizm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

plan planem a potem i tak albo pogoda nie taka, albo ekipa ma przesunięcia:sick:.Najlepiej uznać to za rzecz oczywistą:cool:.

 

Przyspieszacz w postaci kredytu bywa koniecznością, w naszym przypadku także.A co do papierologii, to mimo, że sama pracowałam w administracji jak przyszło załatwiać papiery, to mnie krew zalewała,pech chciał że mieliśmy do czynienia praktycznie z samymi "biurokratami". Do dziś nie mogę zrozumieć jak to jest, że w jednym kraju co powiat, to inna interpretacja tych samych przepisów:spam:.

 

Mam nadzieję, że wy traficie na normalnych ludzi, którzy będą chcieli pomóc, a nie utrudnić(bo tak).

 

Miłego dnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula teraz kończymy etap sso za swoje oszczędności i już na przyszły rok staramy się o kredyt, czyli na wykończenie(instalacje i wykończeniówka).Będziemy się cieszyć jak dostaniemy, bo znowu w bankach się przepisy od stycznia zmieniają i kolejna rekomendacja wchodzi.Jeżeli nie dostaniemy kredytu to na pewno na wiosnę 2013 nie ma co marzyć o zamieszkaniu.

 

Przepraszam właścicielkę wątku za offtopa:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula teraz kończymy etap sso za swoje oszczędności i już na przyszły rok staramy się o kredyt, czyli na wykończenie(instalacje i wykończeniówka).Będziemy się cieszyć jak dostaniemy, bo znowu w bankach się przepisy od stycznia zmieniają i kolejna rekomendacja wchodzi.Jeżeli nie dostaniemy kredytu to na pewno na wiosnę 2013 nie ma co marzyć o zamieszkaniu.

 

Przepraszam właścicielkę wątku za offtopa:).

 

Nic nie szkodzi :D Podaduszki o wszystkim i o niczym to moje hobby ;) A co takiego znowu zaostrzają od stycznia? Jakoś mi ciężko się za te kredytowe sprawy zabrać... Na razie - motywacji brak bo zima idzie :bash: Ale może by tak jeszcze w tym roku się zabezpieczyć w promesę chociaż? Jak ma się pozmieniać znowu... U nas oszczędności się skończą na etapie działka + papiery/pozwolenia/projekty.

Co do ekipy/ekip to wszystkie są już zaklepane :cool: Tylko wchodzić i budować. Niestety z terminami będzie gorzej, bo to szef tż-ta będzie "ekipą" ze swoimi "chłopakami", to trzeba będzie się dostosować do jego "międzyczasu", bo zawalony robotą, a terminy u niego to za 3 lata... Ale obiecał się postarać - hehe zobaczymy. Powiedział: ojej, co za problem (przy stękaniu mojego Tomasza, coby nam kogoś dobrago polecił jak on taki zajęty) - wskoczymy, raz dwa się pobuduje i już. :cool: Jak budowanie trwa tak, jak on mówi to już się cieszę ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msdracula zaostrzają obliczanie zdolności kredytowej. Teraz maksymalnie na 25 lat, spotkaliśmy się nawet z bankiem ,który tą zdolność oblicza maksymalnie na 15 lat:eek:. To już przesada.No i nie możesz mieć raty większej jak 40% dochodów.Wiadomo przecież, że dąży się do jak najniższej raty miesięcznej(przynajmniej nam na tym zależy).

 

Nasza ekipa jak już u nas etap zaczynała to go kończyła. Nie skakali na inne budowy jak nie było skończone.Ale i tak mnie wkurzało czekanie między etapami;).Ot, takam niecierpliwa:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janiseya dzięki za info :* my na szczęście będziemy brali kredyt na dokończenie dopiero, może na dach już weźmiemy. Jakbyśmy mieli brac na całosć to faktycznie mógłby być problem...

A macie jakiegoś faworyta jeśli chodzi o banki? rozglądaliście się już?

Sorki Kami ale pewnie też ten temat cię zainteresuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja się przywitam i życzę dużo optymizmu i cierpliwości - i jedna malutka rada jeśli na 100 % nie macie pewności że wyrobicie się finansowo, ekipowo itd. to nie zakładaj że np. wprowadzę się na święta .. czy jakoś tak - bo potem tam w środku jest strasznie ciężko,..

Ale póki co to życzę by projekt spełniał wszystkie wasze wymagania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm....ja też z tych co uważają, że dom powinien "oddychać" po postawieniu murów, a na pewno wyschnąć.

 

My też na dokończenie(wykończenie) chcemy się kredytować. A co do faworytów, to jak na razie Bank Spółdzielczy w Strzyżowie(każdy BS ma swoje warunki)daje nam dobre warunki.Ale to jest temat na luty/marzec.Jeszcze chcemy w Podkarpackim Banku Spółdzielczym zapytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...