Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Do wiadomości Panów którzy twierdzą że filtry na powrotach do kotła powinny być montowane główką do dołu, jesteście w błędzie, poprostu na filtrze jest strzałka w którą stronę ma płynąć woda, jeżeli twierdzicie że jest inaczej, proszę o konkretne uzasadnienie

 

tak czy siak Pan Teres się myli

 

Chodzi o to, żebyś w razie odkręcenia filtra miał możliwość "wylać" zanieczyszczenia, które się w nim zebrały. Montaż odkręcanej części w górę bardzo to utrudnia.

Z filtrem montowanym pionowo w dół możesz się spotkać przy gazie.

Filtry najłatwiej zamontować tak jak to było pokazane na zdjęciu, ale niestety taki montaż jest niewłaściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie, spokojnie, Panowie!

no przecież rozmawiamy sobie o tych piecykach

nie ma co się tak unosić o tych parę rurek.

Szkoda zdrowia, szkoda nerwów, szkoda czasu!

 

Chodziło mi że instalacja wygląda poprostu nieźle, w sensie nie dopatrywałem się czy zawór jest z tej czy z tamtej strony i nie analizowałem tego od strony technicznej. U mnie jest poziomy wymiennik jeszcze po piecu węglowym (był 2 letni) i instalacja zajmuje trochę więcej miejsca, a tu bardzo fajnie wszystko ulokowane na przestrzeni 1m2 (wizualnie).

Jeśli chodzi o czujnik to zasobnik immergasa ma już czujnik temperatury wbudowany, może dlatego kolega go nie potrzebował.

 

Może Panowie mają rację że brakuje tam paru zaworów.. no ale mniejsza o to.

To że nie ma izolacji na rurkach to niekoniecznie musi być błąd. U siebie tak mam po to żeby w piwnicy było trochę cieplej, bowiem straty na rurkach przekładają się na ogrzanie pomieszczenia. Fakt że nie mają regulacji jak grzejnik, ale przynajmniej narazie utrzymują dobrą temperaturę jak na piwnicę (niewiem ile st. C, ale organoleptycznie jest OK)

Podobnie sprawa wygląda z cyrkulacją. Mówi się o tym żę cyrkulacja jest bardzo droga bo traci dużo ciepła. Owszem tak jest. Ale jeśli rurka od cyrkulacji idzie przez pomieszczenia ogrzewane i ciepłą wodę ogrzewamy z tego samego źródła ciepła co dom... no to ta rurka nam poprostu ogrzeje budynek.

Inaczej sprawa ma się latem, bo wówczas już ciepła nie dość że nie potrzebujemy to wręcz nie chcemy. No i tu całe sterowanie cyrkulacją ma jak najbardziej sens.

 

Jeśli chodzi o filtry to u siebie też patrzyłem i mam na obu powrotach ' główką' do góry i jest również strzałka przepływu wody i są zgodnie z tą strzałką.

Fakt że wygodniej byłoby wylać wodę z pieca, gdyby były do dołu, no ale wtedy nie były by zgodnie ze strzałką.. nie wiem na ile ta strzałka ma znaczenie bo to przecież kawałek siatki (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Pytanko do tych co maja CAR v2 + DIM v2 ABT (wysoka/niska temp) i maja uklad podlogowka + Grzejniki.

Poczatkowo chodzila sama podlogowka ale w koncu podlaczylem grzejniki i pytanko:

Przelacznikiem 26(4) (jak dobrze pamietam) przelaczam jakim ukladem ma zarzadzac CAR.

26(4) - OFF = grzejniki

26(4) - ON = podłogówka.

Przelaczniki TA1 i TA2 mam wolne - bez zworek.

 

Pytanko, czy musze miec tybox'a zeby zarzadzal drugim ukladem albo zworke na nim

bo inaczej jeden uklad (ten niezarzadzany) CARem pompa stoi, chyba ze czegos nie wiem...

Wczoraj zalozylem zworke na TA2 (bylo bez zworek)bo jak wrocilem popoludniu to podlogowka zimna :(

 

Bede wdzieczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Pytanko do tych co maja CAR v2 + DIM v2 ABT (wysoka/niska temp) i maja uklad podlogowka + Grzejniki.

Poczatkowo chodzila sama podlogowka ale w koncu podlaczylem grzejniki i pytanko:

Przelacznikiem 26(4) (jak dobrze pamietam) przelaczam jakim ukladem ma zarzadzac CAR.

26(4) - OFF = grzejniki

26(4) - ON = podłogówka.

Przelaczniki TA1 i TA2 mam wolne - bez zworek.

 

Pytanko, czy musze miec tybox'a zeby zarzadzal drugim ukladem albo zworke na nim

bo inaczej jeden uklad (ten niezarzadzany) CARem pompa stoi, chyba ze czegos nie wiem...

Wczoraj zalozylem zworke na TA2 (bylo bez zworek)bo jak wrocilem popoludniu to podlogowka zimna :(

 

Bede wdzieczny za info.

 

przełącznikiem 26;4 definiujesz którą strefą zarządza CAR, tzn czy on jest tam gdzie masz grzejnik, czy gdzie podłogówka i wtedy on uruchamia właściwą pompę. Strefa główna= 2 uruchamia pompę Z2, więc pompę Z1 uruchomi Tybox (zworka) na TA1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie bez podziału, to się robi przepływami, a w twoim przypadku gdy rozdzielisz na osobne strefy to sprawę temp. pomieszczenia załatwią osobne sterowniki, uruchamiające oddzielnie każdą strefę.A temp zasilania zdefiniujesz na CAR lub w przypadku jego braku na kotle.

Dobra decyzja, aby rozdzielić piętro i parter

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie bez podziału, to się robi przepływami, a w twoim przypadku gdy rozdzielisz na osobne strefy to sprawę temp. pomieszczenia załatwią osobne sterowniki, uruchamiające oddzielnie każdą strefę.A temp zasilania zdefiniujesz na CAR lub w przypadku jego braku na kotle.

Dobra decyzja, aby rozdzielić piętro i parter

Chcę dac u gory CAR (juz kable pociagniete w scianie) a na parter bezprzewodowego Tyboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przełącznikiem 26;4 definiujesz którą strefą zarządza CAR, tzn czy on jest tam gdzie masz grzejnik, czy gdzie podłogówka i wtedy on uruchamia właściwą pompę. Strefa główna= 2 uruchamia pompę Z2, więc pompę Z1 uruchomi Tybox (zworka) na TA1.

 

Czyli dobrze mysle ze MUSI byc albo zworka albo Tybox na drugiej pompie w DIM bo inaczej pompa nie ruszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze mysle ze MUSI byc albo zworka albo Tybox na drugiej pompie w DIM bo inaczej pompa nie ruszy ?

 

Tak, dobrze myślisz.

Ilość sterowników podpiętych do DIM jest o jeden mniejsza niż stref, czyli CAR zarządza jedna strefą i dla tej strefy/pompy nie może być zworki w DIM, a na kolejne strefy już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale zastanawialem się właśnie czy te strefy będą mogły chodzić po innych krzywych grzewczych czy po jednej z innymi nastawami temp. ustawionej na sterownikach.

 

Nie będą mogły. Gdybyś miał mieszacze i dodatkową drugą czujkę pogodową podpiętą pod DIM, to mógłbyś zróżnicować temperatury wody idącej do każdej ze stref, ale kocioł i tak dla obu stref, grzałby taką samą temperaturą wg krzywej z czujki podpiętej do kotła i dopiero obniżał temperaturę na mieszaczu wg krzywej czujki z DIM. Chyba że miałbyś kocioł, który umożliwia ustawienie dwóch osobnych krzywych.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...