Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Zakładam, że zworkę mam, nie było mnie przy pierwszym uruchomieniu, kocioł pracuje cały czas, pompa za sprzęgłem jest podpięta do kotła i pracuje wtedy, kiedy pracuje kocioł. Swoją drogą, jak by kocioł pracował bez zworki i bez sterowania?

Wyświetlana temperatura na kotle dzisiaj była 24*C a zmierzony powrót (między sprzęgłem a kotłem) - 20*C. Teraz już trochę po ptakach, bo trzeba było zmierzyć powrót zaraz po uruchomieniu wczoraj, ale wtedy nie miałem jeszcze termometru. No nic, dziękuję za pomoc, w sumie nic złego się nie dzieje, podpytam jeszcze mojego instalatora, jak to sprzęgło dokładnie działa, może ono dolewa trochę zasilania do powrotu, trzymając deltę w ryzach, nie wiem, nie znam się. Ciepła posadzki oddają dużo, bo dom jest duży, świeży, jeszcze wilgotny.

 

Tym kotłem nie zjedziesz poniżej 25stopni - ma za duża moc minimalną 1.9kW :) no chyba że masz odbiór i powrót na poziomie 17-18 stopni. Piszesz że masz jeszcze sprzęgło to jest to niewykonalne. W sprzęgle zasilanie z powrotem się miesza. Najlepiej na kotle ustawić t0 na 25stopni tak jak było fabrycznie za zasilanie t1 38stopni. Resztę regulujesz krzywą. Jeśli ustawisz na 20 stopni to w kotle będzie chodzić sama pompa bez palnika. Pompa będzie chodzić do czasu aż wychłodzi się podłoga. Najlepszy zysk z kondensacja jest w okolicach 30-35 więc nie ma sensu niżej schodzić.

Edytowane przez lukasz1006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OK, dziękuję.

Jeszcze jedno pytanie - TM MAX w opisie CAR, czyli maksymalna temperatura na wykresie krzywych grzewczych - to jest to samo co t1 na kotle?

 

Na to pytanie nie odpowiem ale jeśli chodzi o zejście z temperaturą to sprawdź ustawienie pompki za sprzęgłem. Może za duża prędkość i woda nie zdąży oddać temperatury. jeśli masz na rozdzielaczu od podłogówki rotametry to sprawdź czy są na pełnym przepływie czy ograniczone. Wszystko zależy jak ktoś ma zrobioną podłogówkę ale z reguły 0.8 l/h wystarcza. Nie wiem czy wszystko doczytałem ale myślę że jak ogarniesz te prędkości to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam mógłby ktoś doradzić potrzebuję kupić kocioł jednofunkcyjny immerasa myślałem nad takimi dwoma

https://www.immergas.pl/Produkty,6293/VICTRIX_EXA_24_X_1_ERP?dest=1

https://www.immergas.pl/Produkty,7579/VICTRIX_TERA_24_PLUS?dest=1

 

z tego co czytałem różnią się tylko wymiennikiem no i ceną EXA przeważnie jest droższy

ogrzewanie tylko grzejniki plus CWU z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam obecnie instalację składającą się z:

Immergas Victrix TT 12kW

Sterownika CAR V2

Płytka przekaźnikowa, która steruje mi drugą strefą (3.015350)

 

W domu do pierwszego rozdzielacza podłączone mam 12 pętli podłogówki (ok. 700m PEX) a do drugiego rozdzielacza 4 grzejniki (w garażu i kotłowni) + 2 drabinki. CAR V2 znajduje się w korytarzu, gdzie jest ogrzewanie podłogowe zaś w drugiej strefie (garaż i kotłownia) mam zwykły termostat on/off.

Chciałbym w tej instalacji założyć dla podłogówki siłowniki i posiadać w każdym pomieszczeniu sterownik, którym ustawie sobie zadaną temperaturę. W związku z tym mam pytanie:

1. Planuję założyć siłowniki + listwę firmy Salus, która posiada styk on/off dzięki któremu załączę kocioł jeśli w jednej z pętli będzie potrzeba grzania. Przy posiadaniu sterownika CAR V2 rozumiem, że nie mam możliwości wpięcia dodatkowo sygnału z listwy pod styki termostatu pokojowego w kotle?

2. A gdyby sygnał z listwy podpiąć pod styki sterownika CAR V2 (oznaczone jak REMOTE/TEL) to kocioł wystartuje?

3. Aktualnie instalacja pracuje ze stałą temperaturą zasilania (45*C) ale mam w razie czego sondę zewnętrzną do podpięcia. Czy to będzie dobre rozwiązanie jeśli ją podepnę? Czy wtedy temperatura na grzejniki nie będzie szła zbyt niska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jestem zdecydowany na zakup pieca kondensacyjnego jednofunkcyjnego immergas victrix z zasobnikiem 125 l do domu - powierzchnia użytkowa 170m2, 4 osoby, parter podłogówka, poddasze grzejniki. Z kalkulatora ogrzewania wychodzi mi zapotrzebowanie max na CO 9,5 kw natomiast na CWU 4 kw. W związku z tym mam pare pytań:

1. Jaki model victrixa wybrać starszy X2 czy nowszy TT 2 erp, chodzi mi głównie o walory użytkowe i ewentualne usterki?

 

2. Jaka moc pieca 12kw czy 20kw czy jeśli model starszy to 24kw - tak jak mówiłem piec jedno funkcyjny czyli jak dobrze rozumiem to grzeje w danym momencie CO lub CWU, czy dobrze myślę ze 12 kw w moim przypadku (max 9,5kw) byłby wystarczający dla CO i CWU?

 

3. Ze względu na podział podłogówka i grzejniki muszę zakupić magiczną skrzynkę/moduł z mieszaczem itd. rozumiem że chodzi tutaj o moduł DIM wysoka/niska temperatura od immergas, czy jest jakiś tańszy zamiennik tego modułu jak się nie mylę to koszt modułu imm. koło 4 tyś?

 

4. Na stronie immergas podpowiada mi że powinienem zakupić "Zestaw TT 20 komfort plus 125" czy jest to dobre rozwiązanie, w necie znalazłem cenę zestawu 10,5 czy jest to dobra cena?

 

5. W sklepie namawiają mnie na viessamana vitodens 100/200 czy jest sens przepłacać? podobno 200 ma wszystkie bajery do sterowania podłogówka/grzejniki.

 

Dziękuję za pomoc :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie grzeje tak samo, a mam ten sam piec. Ale w trybie lato co grzeje mniejszą temperatura??

 

Grzeje do tej samej temperatury ale wolniej. Niby na wyświetlaczu idzie na maxa ale słychać że idzie na pół gwizdka. Przy grzaniu wody w trybie zima na dworze widać malutki obłoczek pary/dymu w trybie lato nic nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy grzaniu wody w trybie zima na dworze widać malutki obłoczek pary/dymu w trybie lato nic nie widać.
A czy przypadkiem widoczność pary nie jest uzależniona od temperatury punktu rosy? Latem temperatura powietrza jest zazwyczaj dużo powyżej temperatury punktu rosy stąd i rzadziej można zobaczyć stan nasycenia pary wodnej w postaci mgiełki unoszącej się nad kominem. Edytowane przez daro.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czyżby model VICTRIX 12 X TT 2 ERP powoli wycofywano ze sprzedaży? Chcę kupić ten piec w zestawie i tak jak trzy miesiące temu bez problemu była taka możliwość, tak dzisiaj niewiele sklepów go oferuje, a zestawów z zasobnikiem, sterownikiem i sondą jak na stronie Immergasa brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Zamierzam zmienić piec węglowy na kocioł gazowy Immergassa victrix victrix 24TT 2 ERP lub EXA 24x1 ERP.

Czy czymś różnią się te piece między sobą?

Jaka jest orientacyjna cena wraz z montażem?

 

Instalacja tzn, rurki są wlaściwie przygotowane, pozostaje zamontować piec, wkład kominowy (około 6m), nowy zbiornik na wodę około 150l, i jak rozumiem jakieś dodatkowe elementy instalacji (są tylko grzejniki- bez podłogówki)

 

Chciałbym spytać również czy ktoś zastanawiał się jaka tak naprawdę jest różnica w kosztach przygotowania wody użytkowej dla 5 osób w tanim, najprosciej zaaizolowanym boilerze który ma 1 wężownicę i 5 lat a nowoczesnym jakimś z wyższej półki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam zmienić piec węglowy na kocioł gazowy Immergassa victrix victrix 24TT 2 ERP lub EXA 24x1 ERP.

Czy czymś różnią się te piece między sobą?

Jaka jest orientacyjna cena wraz z montażem?

 

Instalacja tzn, rurki są wlaściwie przygotowane, pozostaje zamontować piec, wkład kominowy (około 6m), nowy zbiornik na wodę około 150l, i jak rozumiem jakieś dodatkowe elementy instalacji (są tylko grzejniki- bez podłogówki)

 

Chciałbym spytać również czy ktoś zastanawiał się jaka tak naprawdę jest różnica w kosztach przygotowania wody użytkowej dla 5 osób w tanim, najprosciej zaaizolowanym boilerze który ma 1 wężownicę i 5 lat a nowoczesnym jakimś z wyższej półki?

 

Co do kotłów nie wypowiem się, natomiast jeśli chodzi o CWU owszem. Mam piecyk jak w stopce, zasobnik Immergas UBS 160, na przygotowanie ciepłej wody dla czterech osób kociołek zjada około 0,4 m3 /dobę czyli pi razy drzwi jakieś 1 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W instrukcji wyczytałem, że w sterowniku pokojowym Car v2 oprócz wyboru krzywej grzania można ustawić również offset. Natomiast w instrukcji obsługi samego pieca tego nie widzę. Czy rzeczywiście nie można tego zrobić z poziomu pieca? Jakie jeszcze opcje nie są dostępne z poziomu pieca, a są dostępne tylko ze sterownika (oprócz tych związanych z harmonogramem co i cwu)?

 

Co do modeli pieca to chodzi o TT 20 ERP oraz EXA ERP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie już instalacja wstępna założona

Parter 8 pętli , Piętro 10 pętli w sumie 1350m

Garaż 1 kaloryfer będzie bezpośrednio z pieca.

Teraz moje pytanie podłóg 180m2 , który piecyk wybrać z Imergasa VICTRIX 12 X TT 2 ERP czy VICTRIX 20 X TT 2 ERP. Wielkich różnic miedzy nimi nie widze bo tylko w mocach min i max 1,9-12 i 3,0-20 KW.

Co do zasobnik a idzie Biawar kwadro 150l. I tera z pytanie czym sterować kupić czujke zewnętrzą i Trybox czy lepiej bez czujki zew. stwrować mam zamiar jednym urządzeniem nie będe rozbudowywał sterowania bo pod moją nieobecność nikt sobie z tym nie poradzi w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie już instalacja wstępna założona

Parter 8 pętli , Piętro 10 pętli w sumie 1350m

Garaż 1 kaloryfer będzie bezpośrednio z pieca.

Teraz moje pytanie podłóg 180m2 , który piecyk wybrać z Imergasa VICTRIX 12 X TT 2 ERP czy VICTRIX 20 X TT 2 ERP. Wielkich różnic miedzy nimi nie widze bo tylko w mocach min i max 1,9-12 i 3,0-20 KW.

Co do zasobnik a idzie Biawar kwadro 150l. I tera z pytanie czym sterować kupić czujke zewnętrzą i Trybox czy lepiej bez czujki zew. stwrować mam zamiar jednym urządzeniem nie będe rozbudowywał sterowania bo pod moją nieobecność nikt sobie z tym nie poradzi w domu.

 

Bierz tego mniejszego, da radę bez problemu. W moim domu jadę na Tyboxie, gdyż w myśl Twojej zasady, nikt tego nie ogarnie jak mnie nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dopytam jeszcze taką kwestie tych piecyków i ich mocy.

Bo generalnie obsługa i ich menu est pewnie takie samo. na różnicy 1,9 a 3,0 kw minimalnego nie za oszczędze jakiś kokosów no może na piwo miesięcznie. Ale maksymalna moc jest znacząca i czy nie lepiej wybrać z większą mocą maksymalną bo różnica to 100zł w zakupie i nawet w danych producenta ciszej pracuje. Na dodatek w przyszłości może dość jakieś pomieszczenie do ogrzewania. Obecnie będzie to 120mk2 + i kaloryfer w garażu 30mk2 , póżniej dojdzie pomieszczenie nad garażem 28m2. A co dalej nie wiem jeszcze czy coś dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...