Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Ja tak chciałem ale instalator mi doradził po 1 mieszaczu na kondygnacje , u mnie rurki wyszło 1350mb i mam 17 sekcji + kaloryfer garaż.

 

Polecam zrezygnować z kaloryfera w garażu na rzecz podłogówki albo mocno go przewymiarować, tak aby mógł działać na niskiej temperaturze tak jak podłogówka. Wtedy niepotrzebny jest mieszacz. Polecam przejrzeć temat trochę do tyłu, ponieważ ktoś chyba miał nawet większą instalację na samej pompie w kotle. Instalator poleci mieszacze (zupełnie niepotrzebne przy tym kotle i 100% podłogówki i będzie tylko wprowadzał straty) i kilka pomp, za co dodatkowo będziesz musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Polecam zrezygnować z kaloryfera w garażu na rzecz podłogówki albo mocno go przewymiarować, tak aby mógł działać na niskiej temperaturze tak jak podłogówka. Wtedy niepotrzebny jest mieszacz.

No w planie są dwa mieszacze i sprzęgło. kaloryfer w garażu planowo jest ok 120cm. Jestem własnie przez montażem pieca i osprzętu.

Tylko czy pompa w piecu uciagnie mi te 1350mb rurki, ( 10 sekcji na piętrze i 7 na parterze ) kaloryfer w garażu. Z drugiej strony pompy elektroniczne tak dużo tego prądu nie pobierają. Krucze sam już nie wiem a byłem zdecydowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niemal identyczną sytuację (zasobnik 200L, 2 poziomy po ok 65m2, po 7 obwodów każdy, sumarycznie ok 900 mb pex 16). Podpięte bezpośrednio pod kocioł, bez żadnych dodatkowy pomp czy innych urządzeń. Przepływy ustawione na rozdzielaczach na max (ok 2,5 na łazienki i 1,5 na pozostałe pomieszczenia). Działa bardzo dobrze, nie widzę sensu w niepotrzebnym komplikowaniu systemu ogrzewania.

 

Da radę uciągnąć pompa z piwnicy na pierwsze piętro, to około 5 m. Jakie parametry ma ta pompa?

A co w kwestii sterowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

980m rurki, sama podłogówka, 17 sekcji. Bez żadnych mieszaczy. Tylko pompa w piecu. Nie jestem wyjątkiem. Mnóstwo ludzi tutaj tak ma i nie narzeka.

 

Czyli kocioł z niego zasilanie na c.w.u. i zasilanie oddzielnie na podłogówkę. Zaraz za piecem rozdzielać na dwa, jeden na parter a drugi na piętro do rozdzielaczy. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kocioł z niego zasilanie na c.w.u. i zasilanie oddzielnie na podłogówkę. Zaraz za piecem rozdzielać na dwa, jeden na parter a drugi na piętro do rozdzielaczy. Tak?

 

dokładnie tak. od pieca idze CU28, potem trójnik i na oba rozdzielacze również CU28. Pomp nie dawaj. Zawsze możesz później dołożyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak chciałem ale instalator mi doradził po 1 mieszaczu na kondygnacje , u mnie rurki wyszło 1350mb i mam 17 sekcji + kaloryfer garaż.

 

No to ci instalator doradził hehe... za taką przyjemność (z 1 grzejnikiem) tzn. skrzynkę din immergas liczy 3 tys :) ja jak bym teraz robił instalacje to dałbym tylko podłogówkę. Tak jak kolega radzi teraz to przewymiaruj grzejnik na temperaturę z podlogówki i nie kupuj tego badziewia bo szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj został u mnie uruchomiony Victrix 12 tt. Dzisiaj "przeleciałem" przez ustawienia i mam parametr A2 (typ pompy) ustawiony na 02. Instrukcja mówi, że domyślnie ma być 0. Co powoduje zmiana tego parametru??

Dodam, że na razie nie mam podpiętej sondy zewn. ani CARa. Zbiornik CWU też na razie odpięty. Wygrzewam posadzki :D w środku lata:lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...