Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

 

proszę o radę. Mam ustawiony sterownik CAR na AMB OFF. Kocioł Zeus Superior z podłączoną pogodówką (zasilanie przy 0stC idzie 40stC). Od 3 dni kocioł pracuję bez przerwy. Z tego co rozumiem funkcja AMB OFF polega na tym, że kocioł powinien się wyłączać po uzyskaniu odpowiedniej temp powrotu. Pracuję na minimum z konsumpcją 0,4m3 gazu/h. Mam instalację mieszaną. Parter podłogówka (na 3D ustawione 36stC) a reszta idzie na piętro w kalafiory. Jak uzyskać pracę kotła żeby wyłączał się po osiągnięciu odpowiedniej temperatury powrotu. Mam nadzieję, że powrót nie musi się zrównać w zasilaniem żeby się wyłączyć bo w tym przypadku w mojej instalacji mieszanej to jest chyba nierealne. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka. Jak nowym samochodem nie będziesz jeździł, to gwarancja przepadnie? Nie daj się serwisowi, walcz o swoje! Mów, ze kociol był podłączony do zasilania. Kto Ci udowodni, że nie był? Jak Ci powiedzą, że coś mówiłeś - mów, że nie i koniec dyskusji, nie daj pożywki cwaniakowi z serwisu. Powodzenia.

 

Pompa wymieniona na gwarancji, ale pojawił się inny problem.

Bardzo skacze ciśneinie w instalacji podczas grzania c.o. Zauważyłem to jak doszło powyżej 2bar, i upuściłem troszkę wody (około 1/3 szklanki) i spadło do 1bar.

Po kilkunastu minutach gdy kocioł zwiekszył moc, znów skok do 2,5 a nawet powyżej 3 bar i zawór bezpieczeństwa upuszcza nadmiar wody.

Zasilanie jest na 100% zakręcone, awarię zaworka raczej wykluczam bo są 2 szeregowo (kulowy na przyłączu i fabryczny plastikowy motylek w kotle).

Zaobserwowałem, że im wyższa moc pracy kotła tym wyższe ciśnienie.

 

Co może być przyczyną? Serwisant do którego dzwoniłem podejrzewa ze to naczynie przeponowe. Mieliście coś takiego u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona na gwarancji, ale pojawił się inny problem.

Bardzo skacze ciśneinie w instalacji podczas grzania c.o. Zauważyłem to jak doszło powyżej 2bar, i upuściłem troszkę wody (około 1/3 szklanki) i spadło do 1bar.

Po kilkunastu minutach gdy kocioł zwiekszył moc, znów skok do 2,5 a nawet powyżej 3 bar i zawór bezpieczeństwa upuszcza nadmiar wody.

Zasilanie jest na 100% zakręcone, awarię zaworka raczej wykluczam bo są 2 szeregowo (kulowy na przyłączu i fabryczny plastikowy motylek w kotle).

Zaobserwowałem, że im wyższa moc pracy kotła tym wyższe ciśnienie.

 

Co może być przyczyną? Serwisant do którego dzwoniłem podejrzewa ze to naczynie przeponowe. Mieliście coś takiego u siebie?

 

Jak padnie naczynie przeponowe, to taki będzie efekt. Ciepła woda zwiększa swoją objętość i ciśnienie idzie w górę, a że układ zamknięty to i szybko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kilka pytań.

Kocioł EXA 24 ERP, z sterownikiem Car V2,.S6 48, S5 25, Offset -4, OTC 4. Build 1 , Modul OFF, Auto A OFF. Temp.na Car zadana 22.

Na sterowniku widać tem. 21 kocioł się nie załącza. Widać sygnał pracy pompki ale palnik nie pracuje.

Drugie pytanie to ustawiłem pompę na pierwszy bieg. Mam ogrzewanie z miedzi już 11 lat i przy pompie na fabrycznym ustawieniu naparzała na maxa. A jak wiadomo, kolanka z miedzi 90 stopni po kilku latach jeszcze mogą się "wytrzeć ". Co sądzicie o takim ustawieniu pompy. Temp. spokojnie uzyskuje temp. w domu. Dom wszędzie grzejniki, oraz podłogówka w 2 łazienkach. Kocioł pracuje dopiero pierwszy sezon.

Edytowane przez lukas2306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dodam jeszcze kilka swoich obserwacji z pracy mojego kotła i zarazem proszę dalej o pomoc.

Ustawienia zmieniłem na: OTC 2,7, OFFSET 5, Temp. min. 25, Bulid 1, Modul OFF, Auto OFF. Przy takich ustawieniach kocioł osiąga zadaną temperaturę czyli 21,5 lecz dzieje się to według mnie za szybko. Kocioł pracuje z temp zasilania między 38-41 a powrót 32 (temp na zew.0). Próbowałem innych ustawień, wpisywałem wyliczoną krzywą z kalkulatora od montixiego i nic. Tylko pracuje na takich ustawieniach. Niestety albo kocioł się w ogóle nie załącza pomimo za małej temp. otoczenia, albo nie dobija do ustawionej temp. Zauważyłem, nie wiem jak u was, że jeślina sterowniku jest temp. np. 21 i inne ustawienia niż te moje właściwe (OTC 2,7, OFFSET 5, Temp. min. 25, Bulid 1, Modul OFF, Auto OFF) to wentylator pracuje cały czas wraz z pompką, a co równe 3 minuty załącza się palnik. Gdy są inne ustawienia po prostu się wyłącza palnik i znów czeka 3 min. Przy obecnych temperaturach chciałem zejść z temp. zasilania aby kocioł pracował dłużej, aby nie taktował tak często i za cholerę nie mogę tego rozgryźć. Zmniejszając Offset lub OTC lub temp. min. zasilania, zaraz palnik się wyłącza i restarty co 3 min. Pompkę zmieniłem na razie do ustawień fabrycznych.

Edytowane przez lukas2306
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Musze w najbliższych dniach wybrać kocioł i pozostałe elementy instalacji grzewczej do nowego domu rodziców. Całość to 190 m2 użytkowej, do tego garaż i kotłownia. Przybliżone obliczenia wskazują na maksymalną moc grzewczą na poziomie na poziomie 8-9 KW. Parter w całości ogrzewanie podłogowe, na poddaszu użytkowym korytarz i łazienka ogrzewana podłogowo, reszta pomieszczeń grzejnikami. Zapotrzebowanie na moc wskazuje na kocioł Victrix TT 12 KW i zasobnik 100l, który będzie wystarczający dla 2 osób, choć zastanawiam się na 160l, ze względu na liczne odwiedziny latem w wakacje. Moje obawy budzi wymiennik AlSi w tym kotle i biorę także pod uwagę kocioł 24 KW z serii EXA, niestety tutaj minimalna moc to 5,7 KW. Jest tez zupełnie nowy kocioł 24 KW Tera Plus z wymiennikiem stalowym z jednego kawałka stalowej rury, bez żadnych spawów, ma też nowszą elektronikę i jest możliwość sprzężenia ze sterownikiem bezprzewodowym i sterowania przez PC lub Androida. Moc minimalna to 4,3 KW, więc nadal za dużo, jednak konstrukcja wymiennika przemawia za tym kotłem. Chciałem zapytać użytkowników serii TT, jak sprawują się te kotły po 2 lub 3 sezonach, starszych chyba jeszcze nie ma? Może są też użytkownicy serii Tera i mogą napisać kilka zdań?

 

Kolejna sprawa to sterowanie mieszanej instalacji, rozumiem, że są potrzebne mieszacze? Pojawia się pytanie, czy warto kupić oryginalny zestaw - kocioł, zasobnik, moduł DIMM AB-T ErP, czujnik temperatury zewnętrznej i CAR V2 i sondę zasobnika? Niestety cena niska nie jest i może bardziej warto kupić kocioł, zasobnik innej firmy (co polecacie?), Sterownik CAR V2, dorobić sondy i zestaw mieszający innego producenta - co byście polecili? Nie ukrywam, że zależy mi na niezawodności całego systemu, ponieważ rodzice są już w zaawansowanym wieku i po przeprowadzce będę miał do nich 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwa u was podbicie temp. o np 0.4 stopnia? u mnie trwa to prawie 6 godzin. wydaje mi sie to za długo.

 

W tym roku się wprowadziłem i podłączyłem sondę zew. Moja krzywa wyliczona z arkusza to 4.8

Autoadaptacja = off.

 

Mam ustawione na Carv2 22 stopnie. piec sie włącza dopiero przy 21.7 a kończy 22.1. Czy można zmniejszyć histereze do z 0.4 do 0.2 ? Wydawało mi się że parametr BUILD za to odpowiada ale nie. Często jest tak że zanim podłoga zacznie się nagrzewać, temp. spada do 21.6 a to już robi się mało komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od początku października uzytkuje pięc immergas 20 kw do dzisiaj spalił mi 218 m3 wydaje mi się że to sporo dom 200m dół podłogowka Góra grzejniki, teraz tak patrzę na ustawienia na car 2:

Hf tmp 49

Hr tmp - -

Dhw t 46

Ver pi 2.0

 

Wydaje mi się że nie mam ustawionej temperatury powrotu wody, więc kondensacja pewnie zachodzi słabo, czy dobrze myślę? Jak ustawić hr tmp i na jaką wartość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do osób których Victrix 12 zasila podłogówkę pompą z kotła, możecie mi podać jakie macie parametry sprawdzając info na kotle, chodzi mi o wartości w parametrach nr 1.2 oraz 1.4. Z góry dzięki Edytowane przez ig0r-
Doprecyzowanie parametrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kocioł Victrix 12kW + CAR V2, usunałem mostek X40 tak jak w tym poscie https://forum.muratordom.pl/showthread.php?190052-Immergas-Victrix-X-2-v-2011-ustawienia-opinie-porady&p=7405980&highlight=mostek#post7405980

 

Po usunieciu mostku przy pierwszej próbie uruchomienia kocioł włączył sie na moment (zaswiecil sie wyswietlacz na pól sekundy) po czym wyłączył, teraz nie reaguje na próby włączenia.

 

Wróciłem do oryginalnego ustawienia czyli mostek X40 na swoim miejscu i nadal kocioł nie włącza sie.

 

Co robić?

X40.jpg

Edytowane przez sebastianbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Usunięcie mostka przy wyłączonym kotle nie powinno go uszkodzić, chyba, że miałeś pecha i uszkodziłeś go elektrostatycznie. Człowiek jest wstanie zgromadzić na ciele kilkanaście kV.

Czy gdy odkręcałeś zworkę nie zauważyłeś lekkiego przeskoku iskry pomiędzy wkrętakiem a stykiem 40 lub 41?

 

Jeśli jesteś pewien, że masz zasilanie w gniazdku oraz nie znasz podstaw elektroniki aby sprawdzić działanie obszaru zasilacza na płycie sterującej kotła pozostaje wezwanie serwisu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Piec byl odlaczony od zasilania, żadnych iskier. Wlasciwie wykonywalem polecenie serwisanta ktoremu zgłosiłem że piec grzeje pomimo osiągniecia temp zadanej w pomieszczeniu (CAR V2). Serwisant polecil sprawdzić bezpiecznik 'topikowy' na plycie kotła, na moje oko wyglada ok, jest jeszcze bezpiecznik niskiego napięcia ale tego juz sam nie sprawdze. Jutro bedzie serwisant. Dam znać co zdechło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Usunięcie mostka przy wyłączonym kotle nie powinno go uszkodzić, chyba, że miałeś pecha i uszkodziłeś go elektrostatycznie. Człowiek jest wstanie zgromadzić na ciele kilkanaście kV.

Czy gdy odkręcałeś zworkę nie zauważyłeś lekkiego przeskoku iskry pomiędzy wkrętakiem a stykiem 40 lub 41?

 

Jeśli jesteś pewien, że masz zasilanie w gniazdku oraz nie znasz podstaw elektroniki aby sprawdzić działanie obszaru zasilacza na płycie sterującej kotła pozostaje wezwanie serwisu.

Pozdrawiam

 

Kurcze, przecież styki są bez potencjałowe. Jaki przeskok iskry (łuk)? Znasz podstawy elektryki (elektroniki)? Elektryczność statyczna w tym przypadku to chyba lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam piec Immergas Victrix, sterowany CAR v2 z sondą zewnętrzną. Zużycie w ostatnim miesiącu od 6.11.2018 do 2.12.2018 wyniosło przy obecnych temperaturach 8,9m. Dom około 100m. Stare budownictwo. Temperatura na sterowniku ustawiona 23,3 stopnia. Czy takie zużycie gazu to dużo? Ściany nieocieplone. Strop docieplony. Krzywa ustawiona na 4,5. Autoadaptacja ON, BUILD 11, temperatura zasilania 36 stopni.

 

Czy ktoś może mi coś doradzić jak poprawić efektywność ogrzewania? Dodam, że ogrzewanie mam mieszane w pokojach grzejniki REGULUSA, tam gdzie płytki tj łazienka, kuchnia korytarz mam podłogówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do osób których Victrix 12 zasila podłogówkę pompą z kotła, możecie mi podać jakie macie parametry sprawdzając info na kotle, chodzi mi o wartości w parametrach nr 1.2 oraz 1.4. Z góry dzięki

Nikt nie pomoże? Chodzi mi o podanie prędkości działania pompy (parametr 1.2) i natężenie przepływu wody (parametr 1.4)

Mam dziwną sytuację z kotłem, ciężko mu dobić do zadanej temp w ostatnim tygodniu, zużywa tyle gazu ile w zeszłym roku jak było -10 w dzień a w nocy -15.

Hydraulik wpadł ostatnio, bo poprosiłem żeby zobaczył czy może filtr jest przy rozdzielaczu zawalony i rzeczywiście był brudny, ale szczególnie to nie pomogło.

Jeżeli może mi ktoś podać jakie ma u siebie parametry zasilając ogrzewanie pompą tylko z kotła byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...