Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Witam. Taki problem.

Mam Victrix 12. Podłączony zasobnik Immergas160. Zadana temperatura na zasobnik 30st (niska bo jeszcze nie mieszkam), Dziś byłem na budowie a temp w zasobniku 23 st (taki sam odczyt z termometru na zasobniku oraz na info 1.3 kotła). Dlaczego kocioł nie dogrzewa wody w zasobniku? Histereza 7 st chyba nie jest mozliwa?

 

Maksymalna histereza jaką możesz ustawić dla CWU to 10 stopni. Przeczytaj instrukcję i ten wątek. Warto. Capture+_2018-12-16-08-14-27.jpg

Parametr który za to odpowiada w nowszych wersjach tego kotła to t2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coolio0202, pobaw się plikiem wpisując dane. Jeżeli wiesz że np wystarcza Ci 33 st przy temperaturze na zewnątrz 0 st to odpowiednio ustawiaj temperaturę temp max i min. Możesz w pliku zobaczyć jak stroma będzie krzywa. Jeżeli znasz jeszcze temp zasilania przy -5 zewnetrznej to będzie łatwiej ogarnąć przy dwóch punktach. Tak jak pisał Teres, temp max masz raczej za wysoką. Ja żeby swoją krzywą utrzymać stabilnie mam 55 st

 

Mam podlogowke i grzejniki tylko na dole. Góra to same grzejniki. Nie mam DIMA ani sprzęgła. Podłogówka chodzi jedynie na dodatkowej pompie i trójdrożnym zaworze termostatycznym. Wyliczona krzywa, symulowana w arkuszu Montixiego jest dla mojego domu idealna. Są jednak takie sytuacje kiedy za sprawą krótkotrwałych zysków bytowych (goście, gotowanie itp) temp. w pomieszczeniu chwilowo i nagle rośnie i kocioł się wyłącza bo dobija do zadanej na sterowniku. Myślałem że MODUL sprawi że im bliżej do zadanej tym bardziej obniży temp. zasilania. Niestety tak nie jest, bo nawet kiedy mam różnicę 0.4 poniżej zadanej, MODUL np. przy 0 stopni na zewnątrz ustawia mi 31 stopni, kiedy powinienem mieć 38 stopni na zasilaniu żeby dogrzać do zadanej.

Uuuuufff. Trochę to chaotyczne, ale mam nadzieję że rozumiecie.

I w ogóle to dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksymalna histereza jaką możesz ustawić dla CWU to 10 stopni. Przeczytaj instrukcję i ten wątek. Warto. [ATTACH=CONFIG]423236[/ATTACH]

Parametr który za to odpowiada w nowszych wersjach tego kotła to t2

 

można ten parametr zmieniać bezpośrednio z kotła? Sorry, ale nie mam 2 dni na czytanie całego wątku. Może pomożesz bardziej bezpośrednio? zdjęcie zupełnie nieczytelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można ten parametr zmieniać bezpośrednio z kotła? Sorry, ale nie mam 2 dni na czytanie całego wątku. Może pomożesz bardziej bezpośrednio? zdjęcie zupełnie nieczytelne

 

Tutaj masz instrukcję do kotła: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.immergas.pl/resources/dokumenty/KOTLY/3.025640_VICTRIX_20_X_TT_2_ERP/3.025640_VICTRIX_20_X_TT_2_ERP_INSTRUKCJA.pdf&ved=2ahUKEwiy0rj1r6TfAhUHalAKHWO8B5EQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw1x4m_kV-aCHafJcerRNkba

 

Najpierw przeczytaj sobie rozdział 3.12 PROGRAMOWANIE KARTY

ELEKTRONICZNEJ

A później ustawiasz parametr t2 w menu kotła z tabeli poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podlogowke i grzejniki tylko na dole. Góra to same grzejniki. Nie mam DIMA ani sprzęgła. Podłogówka chodzi jedynie na dodatkowej pompie i trójdrożnym zaworze termostatycznym. Wyliczona krzywa, symulowana w arkuszu Montixiego jest dla mojego domu idealna. Są jednak takie sytuacje kiedy za sprawą krótkotrwałych zysków bytowych (goście, gotowanie itp) temp. w pomieszczeniu chwilowo i nagle rośnie i kocioł się wyłącza bo dobija do zadanej na sterowniku. Myślałem że MODUL sprawi że im bliżej do zadanej tym bardziej obniży temp. zasilania. Niestety tak nie jest, bo nawet kiedy mam różnicę 0.4 poniżej zadanej, MODUL np. przy 0 stopni na zewnątrz ustawia mi 31 stopni, kiedy powinienem mieć 38 stopni na zasilaniu żeby dogrzać do zadanej.

Uuuuufff. Trochę to chaotyczne, ale mam nadzieję że rozumiecie.

I w ogóle to dziękuję za zainteresowanie.

 

Podczas imprez delikatnie uchylam okno i w ten sposób mam świeżo i ciepło bo kocioł normalnie grzeje. Dla potrzeb ciepłej podłogi na kaloryferach mam ustawione głowice na temperaturę 2 st niższą od zadanej na Car. Mam beton komórkowy i gdybym tak nie robił to podłoga bardzo by się ochłodziła. Generalnie tak nie powinno się robić bo rośnie delikatnie zużycie gazu ale dla mnie komfort ciepłej podłogi jest ważniejszy. 90% płytki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję do kotła: https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.immergas.pl/resources/dokumenty/KOTLY/3.025640_VICTRIX_20_X_TT_2_ERP/3.025640_VICTRIX_20_X_TT_2_ERP_INSTRUKCJA.pdf&ved=2ahUKEwiy0rj1r6TfAhUHalAKHWO8B5EQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw1x4m_kV-aCHafJcerRNkba

 

Najpierw przeczytaj sobie rozdział 3.12 PROGRAMOWANIE KARTY

ELEKTRONICZNEJ

A później ustawiasz parametr t2 w menu kotła z tabeli poniżej

 

dzięki!

wyglada na to że faktycznie jest 10st histerezy domyslnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od początku października uzytkuje pięc immergas 20 kw do dzisiaj spalił mi 218 m3 wydaje mi się że to sporo dom 200m dół podłogowka Góra grzejniki, teraz tak patrzę na ustawienia na car 2:

Hf tmp 49

Hr tmp - -

Dhw t 46

Ver pi 2.0

 

krzywa 2.5

 

modul OFF

bezwładność 20

 

temp 21 i 20

 

Wydaje mi się że nie mam ustawionej temperatury powrotu wody, więc kondensacja pewnie zachodzi słabo, czy dobrze myślę? Jak ustawić hr tmp i na jaką wartość?

 

Pomoże mi ktoś w moim temacie, wciąż wydaje mi się że spalam za dużo gazu, dodam jeszcze że mam magiczną skrzynkę DIM.

Edytowane przez heres1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś w moim temacie, wciąż wydaje mi się że spalam za dużo gazu, dodam jeszcze że mam magiczną skrzynkę DIM.

 

Myślę że 218 m3 za 2 miesiące to jest wynik REWELACYJNY. Nie masz się tu co doszukiwać bo około 1 m3 dziennie to woda użytkowa a reszta to ogrzewanie. Policz sobie średnią.

Gdy się wyświetli Hr tmp to odczekaj chwilę, powinna się po pewnym czasie pokazać temperatura powrotu. Tego się bezpośrednio nie ustawia. Z tego co widzę u mnie to kocioł utrzymuje powrót około 6 st niżej zasilania i wtedy jest tylko świeczka na wyświetlaczu. Jak jest więcej to kocioł mocniej grzeje. oczywiście chodzi o okres dogrzewania tylko bo jak są mrozy duże to bywa różnie. Generalnie oblicz dokładnie średnią spalania na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kocioł mi taktuje bo nie ma odbioru ciepła ponieważ pokoje osiągnęły temp żądaną to należy zmniejszyć krzywą czy ofset?

Obecne parametry:

Victrix 12 tt 2

T min 22

T max 40

100% podłogówki

Na car V2 AMB off

Krzywa 3 ofset 0

W pokojach termostaty

Lazienki grzeją na max.

Na dworze od 0 do -2 temp zasilania 32.

Jak pozamykaja sie silowniki kociol gasnie pracuje sama pompa. Co jakis czas zapala na dwie kreski płomień dogrzewa do 34 i znowu gaśnie.

Jak silowniki są pootwierane czyli pokoje odbierają ciepło grzeje tylko ma swieczce z temp 31-32-33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kocioł mi taktuje bo nie ma odbioru ciepła ponieważ pokoje osiągnęły temp żądaną to należy zmniejszyć krzywą czy ofset?

Obecne parametry:

Victrix 12 tt 2

T min 22

T max 40

100% podłogówki

Na car V2 AMB off

Krzywa 3 ofset 0

W pokojach termostaty

Lazienki grzeją na max.

Na dworze od 0 do -2 temp zasilania 32.

Jak pozamykaja sie silowniki kociol gasnie pracuje sama pompa. Co jakis czas zapala na dwie kreski płomień dogrzewa do 34 i znowu gaśnie.

Jak silowniki są pootwierane czyli pokoje odbierają ciepło grzeje tylko ma swieczce z temp 31-32-33.

 

To zła strona siłowników. Ja jestem zwolennikiem zmiany tylko temp min na kotle a dopiero jak to nie pomoże to krzywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko na odległość. Ja jeden sezon spędziłem na ustawianiu osobno obiegów, miałem się bawić w sterowniki i siłowniki po wifi ale ostatecznie zmniejszyłem przepływy w sypialniach a zwiększyłem na salon. Przez siłowniki będzie Ci kocioł czasami taktował. Niestety przy podłogówce zużycie jest zawsze troszkę większe. Nie do końca się sugeruj tym co inni piszą o zużyciu bo niektórzy grzeją tylko wieczorem i podpalają w kominku. Ja miałem teraz 210 m3 za listopad, po podłodze mam 230 m2 plus poddasze 30 m2 nad garażem które jeszcze nie dociepliłem. Dopytaj serwisanta czy u Ciebie to taktowanie czy tak ma być. Wszystko zależy jak często na dobe występuje. Myślę że nie masz się co martwić, za komfort trzeba zapłacić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień temperaturę minimalną na kotle o 1 st niżej, na 21 st. Jak dobrze pamiętam można maksymalnie do 20 st. Zobacz też czy na Car nie masz ustawionęj temperatury minimalnej na sztywno. Temp min na kotle służy do ustalenia krzywej a na Car blokuje że po niżej zadanek kocioł nie zejdzie. Generalnie przejrzyj wszystkie ustawienia od zera bo mi się zdazyło np włączyć autoadaptacje. Przy zmianach wszystko notuj bo się nie połapiesz.

 

Nie piszesz nic o instalacji, ustawienie zaworu 3d, jaki rozdzielacz

Edytowane przez Mr. Do
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nikt nie jest zorientowany co do twojej instalacji. Nie szukałbym w ustawieniach kotła, tylko sprawdził poprawność instalacji pod kontem czy czegoś nie brakuje. jest takie forum https://forum.info-ogrzewanie.pl. Jak Ci si chce to załóż tam temat w odpowiednim dziale. Nie wtajemniczaj nikogo w ustawienia kotła tylko opisz swoją instalacje i Twój problem. Jest tam kilka osób które sprawdzą poprawność montażową podzespołów. Ja nie mówię że masz coś źle ale warto sprawdzić. Tylko uważaj bo tam czasem wypowiadaja się laicy, sprawdzaj poprzednie posty zawodników. Mi tam pomógł niejaki sambor. Tylko jak pisałem, niech nie wnikają w ustawienia kotła bo to tutaj potem dograsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 218 m3 za 2 miesiące to jest wynik REWELACYJNY. Nie masz się tu co doszukiwać bo około 1 m3 dziennie to woda użytkowa a reszta to ogrzewanie. Policz sobie średnią.

Gdy się wyświetli Hr tmp to odczekaj chwilę, powinna się po pewnym czasie pokazać temperatura powrotu. Tego się bezpośrednio nie ustawia. Z tego co widzę u mnie to kocioł utrzymuje powrót około 6 st niżej zasilania i wtedy jest tylko świeczka na wyświetlaczu. Jak jest więcej to kocioł mocniej grzeje. oczywiście chodzi o okres dogrzewania tylko bo jak są mrozy duże to bywa różnie. Generalnie oblicz dokładnie średnią spalania na dobę.

 

Wczoraj sprawdziłem wyszło mi 6m3 na 24h, przypomnę dom 200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...