Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja u siebie mam włączoną opcję co 7 dni. Dziwnym trafem u mnie woda (ciepła) ma niezbyt przyjemny zapach jeśli uruchomiona jest cyrkulacja wody (24h/7dni). Po wyłączeniu pompki od cyrkulacji woda przestaje śmierdzieć...Z zimną wodą takiego problemu nie mam.

 

Mam pytanie - czy w kotle Victrix TT 12kW zawór odpowietrzający na zaworze trójdrożnym powinien być non stop odkręcony? Kolejna sprawa to w trakcie podgrzewania wody w zasobniku słychać jak woda krąży między nim a kotłem z powietrzem - słychać przelewanie wody w instalacji. Jak mogę to wyeliminować? Czy odkręcenie zaworu na górze wymiennika (na schemacie oznaczony jako odpowietrznik ręczny) będzie dobrym pomysłem?

Czy by-pass powinien być ustawiony w pozycji max czy min?

Przechwytywanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę tam jest automat więc kapturek powinien być odkręcony. U mnie też słychać pęcherze powietrza mimo odpowietrzania wymiennika. Wygląda na to że nie można się tego pozbyć. To wynika z prędkości obrotowej pompy w trybie c.w która tłoczy 1300L na 1h i brak jest możliwości regulacji obrotów pompy ,moim zdaniem jest to za dużo jak na jeden krótki obieg. U mnie na tryb c.o tłoczy 400L na 1h. W by-pass nie powinno się ingerować nie ma takiej potrzeby, kocioł fabrycznie ma go wyłączony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę tam jest automat więc kapturek powinien być odkręcony. U mnie też słychać pęcherze powietrza mimo odpowietrzania wymiennika. Wygląda na to że nie można się tego pozbyć. To wynika z prędkości obrotowej pompy w trybie c.w która tłoczy 1300L na 1h i brak jest możliwości regulacji obrotów pompy ,moim zdaniem jest to za dużo jak na jeden krótki obieg. U mnie na tryb c.o tłoczy 400L na 1h. W by-pass nie powinno się ingerować nie ma takiej potrzeby, kocioł fabrycznie ma go wyłączony.

 

U mnie akurat po odpowietrzeniu wymiennika dźwięk pęcherzy powietrza ustąpił, zobaczymy na jak długo ;)

Aktualnie pompę na C.O. mam ustawioną na max i też tłoczy 1300L na 1h.

By-pass mam wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zainstalowałem kocioł vitrix tt12. Zasila cwu i podłogówka na 140 m2. Kocioł jeszcze nie pracuje, czekam na gaz.

Póki co zastanawiam się nas regulatorem pogodowy czy pokojowy?

Co polecacie bardziej?

Jaka jest faktycznie bezwładność podłogówki? Ile czasu minie do dogrzania (podniesienia temperatury np. o 2-3 stopnie i odwrotnie? Z jakim wyprzedzeniem należy zacząć dogrzewanie i odczuć w potrzebnym czasie komfort cieplny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zainstalowałem kocioł vitrix tt12. Zasila cwu i podłogówka na 140 m2. Kocioł jeszcze nie pracuje, czekam na gaz.

Póki co zastanawiam się nas regulatorem pogodowy czy pokojowy?

Co polecacie bardziej?

Jaka jest faktycznie bezwładność podłogówki? Ile czasu minie do dogrzania (podniesienia temperatury np. o 2-3 stopnie i odwrotnie? Z jakim wyprzedzeniem należy zacząć dogrzewanie i odczuć w potrzebnym czasie komfort cieplny?

 

Mam Carv2 i raczej nie kupiłbym drugi raz. Nie wykorzystuje jego możliwości. Grzeje wg temp. wew. czyli czujnika pokojowego.

 

Bezwładność jest bardzo duże. U mnie np. podniesienie temperatury o 0.4 stopnia trwa ok. 3-4 godzin. A co dopiero 2-3 stopnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Carv2 i raczej nie kupiłbym drugi raz. Nie wykorzystuje jego możliwości. Grzeje wg temp. wew. czyli czujnika pokojowego.

 

Bezwładność jest bardzo duże. U mnie np. podniesienie temperatury o 0.4 stopnia trwa ok. 3-4 godzin. A co dopiero 2-3 stopnie...

 

czyli nie ma sensu stosowania dwóch programów grzania, ze w nocy np na niższą temperaturę a w dzień na wyższą.

Jeśli jest taka bezwładność to najlepiej gdzieś od południa nie włączać kotła ustawić na temperaturę pokojową np. 18 a w nocy ustawić na 21 i dogrzewać , żeby w dzień było cieplej niż w nocy.

 

Zastanawiałem się czy nie dało by radę termoregulację według temperatury podłogi, żeby czyjnik termoregulatora miał sondę pod posadzką na powierzchni wylewki i ustawioną na 27-29 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Car pełni przede wszystkim funkcję termostatu pokojowego (daje sygnał włącz wyłącz dodatkowo w strefach czasowych), informacyjną (podgląd temperatury c.o, c.w i zewnętrznej), regulacyjną (można ustawić temperaturę obiegu c.o i c.w i jeszcze kilka innych parametrów). Nie ma wszystkich funkcji co sterowanie bezpośrednio na kotle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...