Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po uruchomieniu na piętrze były przepływy? Czy instalacja na piętro ma obejścia nadproży czy innych instalacji w dół? Czy układ odpowietrzany był po jednej pętli?

 

Po uruchomieniu nie było przepływów.

Obejścia? Hmm... idzie prosto w górę prosto do szafki rozdzielacza, od rozdzielacza w przedpokoju rozchodzi się do wszystkich pomieszczeń: 4 pokoje, łazienka i garderoba.

Odpowietrzany był ale czy każda pętla osobno tego to nie wiem., ale się dowiem.

Jak odkręcam zaworek na rozdzielaczu to ciśnienie jest i woda leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pompa chodzi na 5 i przepływ 600 l/h przy rotametrach ustawionych na 2, zmniejszenie ustawień rotametrów na 1 nic nie zmieniło w pracy pompy, na piętrze dalej nic się nie dzieje, brak przepływu. Wysokość od kotła do rozdzielacza na piętrze (dziś zmierzyłem) wynosi 5,3 m.

Wygląda na to, że to pompa nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pompa chodzi na 5 i przepływ 600 l/h przy rotametrach ustawionych na 2, zmniejszenie ustawień rotametrów na 1 nic nie zmieniło w pracy pompy, na piętrze dalej nic się nie dzieje, brak przepływu. Wysokość od kotła do rozdzielacza na piętrze (dziś zmierzyłem) wynosi 5,3 m.

Wygląda na to, że to pompa nie daje rady.

Ustaw minimalny bieg pompy na 8 lub 9 i zobacz czy coś ruszyło, ja mam ustawione najmniejszą prędkość 7, bo jak była na 5 to też miałem problem z przepływami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał.

Pompa spokojnie daje radę w podnoszeniu 5,5 m w górę. Zmieniłem parametry pompy 7-9.

Błąd to moje gapiostwo, na belce powrotnej rozdzielacza miałem zakręcone zawory ;)

Teraz już grzeje wszędzie.

Jak wygrzewaliście posadzi? Co ile stopni podnosiliście temperaturę? Monter zalecił mi po 2 stopnie aż do 45 stopni. Serwisant po 5 stopni. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał.

Pompa spokojnie daje radę w podnoszeniu 5,5 m w górę. Zmieniłem parametry pompy 7-9.

Błąd to moje gapiostwo, na belce powrotnej rozdzielacza miałem zakręcone zawory ;)

Teraz już grzeje wszędzie.

Jak wygrzewaliście posadzi? Co ile stopni podnosiliście temperaturę? Monter zalecił mi po 2 stopnie aż do 45 stopni. Serwisant po 5 stopni. Co o tym sądzicie?

Ja wygrzewałem wg takiego schematu. Wylewka nie popękała, mieszkam 2 zimę i żadna płytka też nie strzeliła.

 

1-25

2-25

3-25

4-28

5-32

6-35

7-38

8-38

9-38

10-42

11-42

12-42

13-38

14-38

15-38

16-35

17-32

18-28

19-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam prośbę do Was. Czy móglibyście zerknąć na te dwa pliki z obliczeniami CO ?Nie jestem pewien które dane wpisać w kalkulatorze krzywej. Załączam też plik z danymi które wpisałem do kalkulatora. Krzywa wyszła mi 11, więc zastanawiam się czy poprawnie wpisałem dane.

Z góry dziękuję za pomoc!Krzywa.jpg Wyniki CO 1.jpg Wyniki CO 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ciśnienie w instalacji podłogówki ?

Jana zimnym mam 1,8 bara. Teraz przy ustawieniu na temp. 43 (wygrzewam posadzki) ciśnienie wzrosło o 1 bar. Czy to nie za dużo?

Przy 3 barach zawor w piecu upuści ciśnienia.

Ja przy 1600m rurek bez dodatkowego zbiornika wyrównawczego mam skoki ciśnienia od 1 bara przy 19 stopniach do 2,8 przy 30stopniach. Nie powinno tak być ale zbiornik wyrównawczy po sezonie grzewczym dołożę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam serdecznie wszystkich.

W tym roku przymierzam się do ogrzewania domu gazem. Kocioł, który wybrałem to VICTRIX 12 X TT 2 ErP , Mam kilka dylematów, ale może zacznę od początku.

Do ogrzania mam 118 m2 + CWU zbiornik 140 L. Dom z użytkowym poddaszem. Na dole grzejniki + podłogówka (ok 27 m2), góra same grzejniki wszystko mam na rozdzielaczach osobno góra, dół i podłogówka. Oprócz tego na grzejnikach mam założone termostaty oprócz łazienki. Moje pytanie brzmi na jaki system sterowania się zdecydować? Czy założyć CAR V2 plus ewentualnie na górze tybox 137, zależy mi na tym aby utrzymać podobną temperaturę na górze i na dole ( tylko nie wiem czy dobrze myślę). Co polecilibyście w takim układzie, żeby to w miarę sprawnie chodziło? Z góry dziękuję za cenne uwagi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich.

W tym roku przymierzam się do ogrzewania domu gazem. Kocioł, który wybrałem to VICTRIX 12 X TT 2 ErP , Mam kilka dylematów, ale może zacznę od początku.

Do ogrzania mam 118 m2 + CWU zbiornik 140 L. Dom z użytkowym poddaszem. Na dole grzejniki + podłogówka (ok 27 m2), góra same grzejniki wszystko mam na rozdzielaczach osobno góra, dół i podłogówka. Oprócz tego na grzejnikach mam założone termostaty oprócz łazienki. Moje pytanie brzmi na jaki system sterowania się zdecydować? Czy założyć CAR V2 plus ewentualnie na górze tybox 137, zależy mi na tym aby utrzymać podobną temperaturę na górze i na dole ( tylko nie wiem czy dobrze myślę). Co polecilibyście w takim układzie, żeby to w miarę sprawnie chodziło? Z góry dziękuję za cenne uwagi..

 

Można taniej, bez rozdzielacza DIM, nawet na samej pompie z kotła jeśli jest wystarczająca dla twojej instalacji. Na jednej z belek każdego rozdzielacza (obojętnie czy zasilanie czy powrót), zamiast ręcznego zaworu kulowego, montujesz taki z napędem elektrycznym np taki >> https://allegro.pl/oferta/elektrozawor-kulowy-1cal-z-silownikiem-naped-dn25-7130047215 (na dole strony masz podane wersje sterowania, ja wybrałem wersję 4-ro przewodową), a do kotła kupujesz dedykowaną płytkę przekaźnikową >>>https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/immergas-plytka-przekaznika-.html?oferty%20polecane%20ceneo , w serwisie aukcyjnym trochę taniej >> https://allegro.pl/oferta/immergas-plytka-przekaznikowa-do-kotlow-victrix-2-6674109358, do tego CAR i TYBOX albo dwa TYBOX-y bez CAR-a, . Sterowniki stawiasz w pomieszczeniach z największymi stratami, a w pozostałych regulują głowice termostatyczne na grzejnikach. Jak podłogówka ma osobny rozdzielacz, to możesz dać kolejny trzeci sterownik albo zostawić cały czas otwarte (te zawory można otwierać i zamykać ręcznie za pomocą klucza imbusowego), żeby grzało zawsze podczas grzania góry i dołu, wszystko zależy od Ciebie jak sobie wymyślisz wystarczy ze na etapie budowy doprowadzisz przewody do rozdzielaczy a sterowniki(termostaty) dasz bezprzewodowe

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Dzień dobry. Od 7 lat bezawaryjnie użytkuję Victrixa II 24. Jestem bardzo zadowolony. Teraz do innego domu chcę kupić kocioł Victrix 12 TT2 ERP 1-funkcyjny, do tego zestaw zestaw CarV2+sonda, do tego zestaw kominowy do szachtu 60/100 i pewnie jeszcze kilka dodatków. Muszę na rachunku na osobę prywatną mieć wpisane np zestaw kotła gazowego (model) albo kocioł gazowy (model) komplet, bez rozbijania na poszczególne pozycje. Polecicie miejsce gdzie można dokonać takiego zakupu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam Szanowne Grono.

Mam pytanie jako nowo startujący "gazownik" :D kocioł Immergas EXA 24 jakie polecacie rozwiązania sterownicze w przypadku mieszanego ogrzewania tzn. podłogówka(2 łazienki,kuchnia,przedpokój- całość ok. 30% powierzchni) + grzejniki (reszta pokoi). Do tej pory piec na ekogroszek na którym była stała temperatura i zworami trójdrogowymi ustawiałem sobie jaką temp. puszczać na grzejniki a drugim zaworem jaką temp. na podłogówkę.

Pytanie jak to jest w przypadku kotła gazowego bo przecież ten kocioł nie działa ciągle z jednakową zadaną temperaturą?

Co doradzacie, jakie zastosować sterowniki i gdzie tak żeby podłoga o wybranych porach dnia była ciepła?

Z góry będę wdzięczny za wszystkie porady i sugestie.

Edytowane przez Michal_Dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam. Od pewnego czasu mam problem z kotłem Victrix 24. Na wyświetlaczy pojawił się błąd E37 (niskie napięcie zasilające). Niby wszystko działało bez zarzutów, aż do niedawna. Teraz piec nie grzeje już nawet ciepłej wody. Podobno jest to problem płyty głównej. Stąd moje pytanie, czy ktoś z Was ma pojęcie co mogło się uszkodzić? Gość na jednym z portali sprzedaje regenerowane płyty za 300zł, ale może to być jakaś pierdoła, którą trzeba przelutować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...