Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Kociołek dzisiaj odpalony z car v2

zauważyłem że instalator zmienił temp.minimalną na 30oC / fabrycznie było 25

krzywą grzewczą ustawił na 5.0

Pytanie mam odnośnie temperatury maksymalnej po co ją obniżać , jak niektórzy to sugerują - czy nie będzie problemu z grzaniem cwu (wydłuży się czas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kociołek dzisiaj odpalony z car v2

zauważyłem że instalator zmienił temp.minimalną na 30oC / fabrycznie było 25

krzywą grzewczą ustawił na 5.0

Pytanie mam odnośnie temperatury maksymalnej po co ją obniżać , jak niektórzy to sugerują - czy nie będzie problemu z grzaniem cwu (wydłuży się czas)

 

Parametr S6 określa maksymalną temperaturę wody co, natomiast moc cwu określają parametry S0 i S1. Zajrzyj do instrukcji. Tam jest wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tylko podłogówkę, to zostaw modulację na ON i zostaw włączony cz. temp. wewn., wyłącz autoadaptację, ustaw odpowiednio niską krzywą, a resztę załatwi za ciebie automatyka kotła. Pamiętaj, że ta cała automatyka potrzebuje kilku dni żeby "nauczyć się" twojej chałupy. Każdy dom jest inny i preferencje mieszkańców też się różnią, więc raczej nikt na 100% nie powie ci, jakie powinieneś zastosować ustawienia. Sam potestuj sobie i zobaczysz co jest dla ciebie najbardziej odpowiednie.

 

Sterownik powiesiłem w salonie i to jest problem. Bo na parterze mam 1 lub nawet 1.5 stopnia więcej niż na poddaszu. Jeżeli ustawię wpływ czujnika temp. wewnętrznej to będę przegrzewał parter, żeby mieć ciepło na poddaszu. No chyba, że przeniosę sterownik na górę. Do tej pory jak było w granicach zero stopni w nocy to zakręcałem parter wogóle, a grzałem poddasze z krzywą 1 i było ok. pierwszy sezon trzeba będzie poświęcić na ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiejsz przepływy na pętlach podłogówki w salonie żeby dłużej grzał, a na piętrze daj na maksa.

 

Jak się rozpocznie sezon to zacznę kombinować z ustawieniami i próbować. Tylko póki co to nie widzę ustawienia wpływu czujnika wewn. bo jak zechcę zapalić w piecyku kominkowym to już zupełnie traci to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr S6 określa maksymalną temperaturę wody co, natomiast moc cwu określają parametry S0 i S1. Zajrzyj do instrukcji. Tam jest wszystko opisane.

OK znalazłem

Tylko zastanawiam się dalej po co obniżać tą temperaturę, tylko dla ekonomi rezygnując z ciepła w domu?

Czy może dla kondensacji - temperatura max. na powrocie 56-57oC

Jeżeli tak to na ile ograniczyć temperaturę pieca ( w wątku niektórzy obniżali do 50 inni do 60)

 

Sprawdziłem teraz na piecu serwisant zmienił temp.max na 75oC

a grzanie wody na P0/1

 

I tu znalazłem post #249 montixe (dzięki za wszystkie rady)

P0/1 - (Palnik włącza się, gdy woda w zasobniku spadnie o 2°C poniżej ustawionej i wyłącza się, gdy temperatura osiągnie wartość 1°C powyżej ustawionej -tryb słoneczny nieaktywny) - grzeje ok 25 min temp 54-55*C, wskaźnik mocy "świeczka" . Jeśli w tym czasie będzie nadal pobór wody i temp w zasobniku nadal będzie spadała, to palnik podniesie moc. W tym przypadku ustawiamy zadaną 44*C i też start mamy przy 42*C, a stop 45*C. Wydaje mi się, że w tym ustawieniu temp. maksymalna z jaką grzana jest woda jest maksymalną temp. ustawiona na kotle dla potrzeb C.O. (parametr S6)

 

I dlatego pytałem się czy jeżeli ograniczę do 50oC to woda będzie się grzała max taką temperaturą

Podejrzałem jak to wygląda u mnie temp. wody ustawiona na 39oC, piec startował od 72 i powoli schodził do 54, długości cyklu nie mierzyłem ale ok.20 min.

Edytowane przez as1as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ as1as

zerknij sobie na krzywe grzewcze w instr. kotlła, to zrozumiesz dlaczego się ogranicza temp.max na kotle dla układów niskotemperaturowych. Jeśli ktoś ma prosty układ np. tylko podłogówka i podłączone bezpośrednio do kotła, to w ten sposób się zabezpiecza przed zbyt wysoką temp. czynnika. Nawet jeśli ktoś ma układ z podmieszaniem, to zawór mieszający i tak obetnie temp. czynnika do temp ustawionej na mieszaczu, więc jaki sens pozwalać kociołkowi, którym zarządza np. sonda zewnętrzna, grzać temp. max. od pewnego zakresu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co to nie widzę ustawienia wpływu czujnika wewn

instr. od CAR strona 30. - rozdział12. Funkcje zabezpieczone kodem (Funkcje Serwisowe) 12.1 AMB (czujnik temp. pomieszczenia). KOD SERWIS 1122 (klikasz 1raz + i zatwierdzasz menu/ok, znowu 1x + i ok, potem 2x+ i ok 2x+ iok)

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ as1as

tak mi się wtedy wydawało, ale w rzeczywistości grzanie C.W.U. żyje swoim życiem i ten parametr (S6) nie ma na to wpływu. Tak wtedy myślałem, bo nie zaobserwowałem żeby na P0/1 grzał wyższą temp niż 55*C. Okazuje się że jak kocioł zauważy szybki znaczny spadek temp. w zasobniku, to podnosi moc na jakąś chwilę. Ja mam ograniczone C.O. do 55*C, a jak ustawię na P0/2 to wodę użytkową grzeje od 85*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instr. od CAR strona 30. - rozdział12. Funkcje zabezpieczone kodem (Funkcje Serwisowe) 12.1 AMB (czujnik temp. pomieszczenia). KOD SERWIS 1122 (klikasz 1raz + i zatwierdzasz menu/ok, znowu 1x + i ok, potem 2x+ i ok 2x+ iok)

Dzieki. Wiem jak to ustawic.

Napisalem "nie widze" w sensie "nie wyobrazam sobie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem taką rzecz i nie wiem jak to rozwiązać

na CARV2 temperatura wody ustawiona na 45*C temperatura pomieszczenia ustawiona na 20,5*C

zauważyłem że priorytetem jest woda bo gdy temperatura pomieszczenia na CARv2 wynosiła 20,1*C to ogrzewanie nie działało tylko grzało bojler i to na min. mocy bo na wyświetlaczu kotła była tylko świeczka.

Dlaczego nie załączyło się również ogrzewanie i kocioł nie zwiększył mocy.

Nawet gdy na sterowniku ustawiłem krzywą grzewczą na 9 kocioł nie włączył ogrzewania, dopiero gdy ustawiłem niższą temperaturę wody w bojlerze ogrzewanie się załączyło.

Może ktoś podpowie jak to ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez 8 dni licznik pokazał 28 m3 czyli ok.73PLN

I tu trochę się przeraziłem. Kocioł grzeje praktycznie tylko bojler 120l, standardowo wieczorem prysznic 4 osoby, zmywarka bo podłączona do ciepłej wody, na zasobniku ustawione 40 C, ale zużycie wody bez żadnego szaleństwa.

grzejniki uruchamiały się tylko nad ranem, czasami w ciągu dnia i wieczorem ale pracowały na świeczce przy temp na dworze 10 C zasilanie 30-35 C

nad ranem przy 2-3 C na dworze kocioł pracował na temp. 35-42 C. Z obserwacji zauważyłem że częściej stał niż był uruchomiony, za dnia temp. zewn. dochodziła do 15-16 C

dom 107m2 Steruję CARv2 + czujka zewn. temp. komfortowa 20,5 C od 8-22, obniżona 18 C

Z ustawień CAR krzywa grzewcza na 3, autoadaptacja OFF,

 

Zastanawiam się nad wymianą zasobnika na nowy.

Bojler wykonany swego czasu u rzemieślnika ma już 18 lat jak montowaliśmy czujkę widać było że wężownica jest zakamieniona, ale z doświadczenia wiem że paląc w zwykłym kopciuchu latem 2 szufelki węgla wystarczyła aby nagrzać porządnie wodę.

Dlatego pytam się czy jest sens wymienić bojler, może ktoś podpowie?

Edytowane przez as1as
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest temperatura poniżej której kocioł nie zejdzie podczas modulacji mocą w trakcie grzania C.O. W czasie grzania automatyka kotła dobiera sobie odpowiednią temp. czynnika, na podstawie temp. wewnętrznej pomieszczenia , zewnętrznej, temp. powrotu i ustawień zadanych na sterowniku. Użytkownik może ustawić min i max temp. czynnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...