Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Od kiedy mam panele to kocioł wyłączam na lato. Aby nie stanęły pompki, raz w miesiącu, na kilka minut go włączam. Podczas sekwencji startowej jest uruchamiana funkcja automatycznego odpowietrzania która przez kilka minut załącza pompki w kotle oraz DIMie.Jak do tej pory też bez problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Widzę że temat cały czas żyje :-) potrzebuję pomocy wyskakuje mi błąd E02 wezwałem serwisanta na analizatorze wyskoczyło mu ze w zasysanym powietrzu jest CO... uznał że może być nieszczelny przewód spalinowy.... rozebrałem osobiście przewód od kotła (rura w rurze) a w kominie jest przejście już tylko na odprowadzenie spalin....okazało się ze na kolanie było całkowicie zatkane jakimś osadem nagarem..... myślałem, ze to załatwi sprawę poskładałem odpaliłem i cały czas błąd E02 może ktoś miał takie problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewam podlogówke, pogodynka odłączona, steruje kotłem ręcznie. Gdy nastawilem na sterowniku 25 stopni to też tyś było na kotle, jak było 30 stopni na sterowniku to też tyle było ja kotle. Obecnie mam nastawione 40 stopni, A na kotle 27. Czy kocioł się zawiesił? A może w podłodze faktycznie jest 40 stopni, a kocioł sobie dozuje, aby takową temperature utrzymać? Może mi to ktoś wyjaśnić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 weeks później...
Witam mam prosbe jak ustawic piec 12tt bez car a mam pogodowke (sonde) zeby piec dzialal w ciagle a nie co chwila sie włączał ? Bardzo dziękuję za pomocą.

 

Witam. Prawdopodobnie kocioł nie jest w stanie utrzymać niskiej temperatury która jest zadana. Odbiór ciepła jest mniejszy niż jego minimalna moc. Jest to częsty problem w okresach przejściowych. Ustaw wyższą temperaturę zadaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie sterownika car v2 oraz sondy zewnętrznej tzw. pogodynki.

Czy na tym sterowniku się coś ustawia? Krzywą grzewczą albo coś? Czy tylko się podłącza, a kocioł i sonda robią swoje?

Mam ustawione na sterowniku 22,5st oraz maksymalna temperaturę grzania 40st. Czy ta maksymakna temp, która może iść w ogrzewanie podłogowe ma jakiś sens? Czy ta sonda oraz kocioł i tak będą regulować po swojemu?

Kocioł immergas 12tt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz na wyświetlaczu sterownika ikonkę krzywej grzewczej ? Na prawo od temperatury ?

Jesli jej nie ma, to może znaczyć, że albo sterownik, albo sonda nie są poprawnie podpięte.

Nie wiem, jak Jest w Twoim modelu, ale w moim przy podłączeniu CAR trzeba było zdjąć zworkę z dwóch pinów na panelu podłączeniowym kotła, bo dopiero wtedy kocioł "widział" CAR i zmiany na nim dokonywane.

Tutaj seryjnie pojawiali się użytkownicy, którym instalatorzy zworki nie ściągali i kocioł nie komunikował się ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Użytkownicy Immergas . Robicie co roczne przeglądy ? Mam ostatnio rok gwarancji (jeśli zrobię przegląd) jednej o mało z butów nie wypadłem jak Elmar Certyfikowany Immergas z Lubonia zawołał mi 379zl brutto przegląd + 50zl dojazd. Jaki jest sens przeglądów w takich cenach jeśli po 5 latach takich przeglądów prawie mamy nowy kocioł w cenie zakupu netto ? Ja rozumiem że trzeba dodatkowo czyścić wymiennik u nas w 12tt ale bez przesady . Jak wygląda u Was.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam błąd E27 w Immergas victrix Exa 24. Sytuacja wygląda tak, że ten błąd pojawia się raz na 2-4 dni, chyba zawsze w wieczornej porze, czyli kiedy korzystamy w dużych ilościach z ciepłej wody. Umyje się dziecko, żona, ja idę pod prysznic po jakimś czasie i już ciepłej wody nie mam, piec jakby startuje i wyrzuca E27. Czyściłem filtr siatkowy pod piecem, ale nic to nie zmieniło. Za każdym razem tylko restart urządzenia pomaga i piec zaczyna działać (odłączenie od zasilania bo sam przycisk reset nic nie robi). Był już ktoś autoryzowany oglądać piec, ale nic nie zauważył niepokojącego przy pompie i zaworach, kamienia po odgłosach pracy też nie ma za wiele. Jestem na etapie szukania, jak wywołać ten błąd za każdym razem, a nie losowo, żeby zbliżyć się do znalezienia przyczyny. Nie wymieniać wszystkiego w ciemno. Spotkał się ktoś z was z czymś takim? Co to może być?

 

Z takich podstawowych informacji, piec ma 4 lata, sterownik typbox i termostaty na grzejnikach, są tylko grzejniki i jedna podłogowa na powrocie. Woda ustawiona na 47, C.O. na 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...