Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Ponieważ kocioł przez ostatnie miesiące włączał się bardzo rzadko to postanowiłem go dzisiaj załączyć. Nastawiłem mu wyższą temp. wody i usłyszałem takie dziwne tyk,tyk jakby jakieś naprężenia obudowy czy coś takiego, takie jakby przeskakiwania. Mam to nagrane na telefonie ale nie wiem jak umieścić ten plik tutaj, więc może jak ktoś będzie chciał pomóc to mu po prostu prześlę. Nie wiem czy to powód do zmartwień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ponieważ kocioł przez ostatnie miesiące włączał się bardzo rzadko to postanowiłem go dzisiaj załączyć. Nastawiłem mu wyższą temp. wody i usłyszałem takie dziwne tyk,tyk jakby jakieś naprężenia obudowy czy coś takiego, takie jakby przeskakiwania. Mam to nagrane na telefonie ale nie wiem jak umieścić ten plik tutaj, więc może jak ktoś będzie chciał pomóc to mu po prostu prześlę. Nie wiem czy to powód do zmartwień.

 

Witam. Mój kociołek również tyka. Zaczęło się to jakiś miesiąc temu. Tykanie zaczyna się jak kocioł zaczyna pracować i kończy kilka minut po zakończeniu pracy. Zastanawiam się czy nie wezwać serwisu ponieważ trochę mnie to "tykanie" irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też tak "tyka" podczas i po grzaniu wyższą temp. np. podczas grzania CWU. Próbowałem to kiedyś zlokalizować, ale nie udało mi się to do tej pory. Ja grzałem teraz 3 sezon i nie przypominam sobie, abym wcześniej coś takiego zauważył. Mam wrażenie, że u mnie to się zaczęło po ostatniej wizycie serwisanta, w lutym. Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

witajcie

 

Jestem wlasnie na etapie zbierania klamotow do ogrzewania, hydraulicy wchodzą w najbliższym czasie, wybor padl na Victrixa, jednak teraz mam problem z nastepujacymi rozwiazaniami:

 

Dom 103m2, (wszystko w parterze), typy ogrzewania: 60m2 podłogówka (ok. 8pętli), reszta grzejniki - 3 pokoje po ok 13,5 m2. Najpierw sam chcialem zbudowac moduł mieszalnika - w sensie pompa z pieca daje grzejniki, zawór trójdrożny na podłogówkę i druga pompa, jednak biorąc pod uwagę motyw zaworu 3drożnego w piecu z priorytetem grzania CWU pojawił się problem wyłączania pompy podłogówki, na czas załączenia priorytetu aby nie mieliła ona pusto wody i nie tworzyła pęcherzy powietrza. Z tego co wiem w prosty sposób nie można wysterować dodatkowego wyłączania/załączania pompy zewnętrznej więc prawdopodnie zdecyduję się na DIM v2 ABT ale tu z kolei pojawia się pytanie. Do podłogówki dam sterowanie z CAR, a dla obiegu grzejników co dać ? chciałem ogólnie skorzystać ze zwykłych zaworów termostatycznych na grzejnikach, jednak wg. doradców immergas woda w rurkach i obiegu będzie krążyć i nie wyłączy pieca (a może obiegu?) dopóki nie będzie to wysterowane jakimś termostatem? Prawda to ?

 

PS: Inny doradca twierdził, że najlepiej wszystko w jednym obiegu (przewymiarowane grzejniki) i temp na piecu 35 stopni. Ja tak myślę, że nawet jakbym dał i 2m grzejnika to na 35stopniach i tak będą zimne, a co z CWU? przeciez dla CWU musi być trochę wyższa temp. niz 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie tego pieca

 

uruchomiłem go po raz pierwszy kilka dni temu na próbę ustawiony na grzanie non stop 45stopni do ogrzania 220 mkw podłogówki na 3 kondygnacjach piec zuzył 26m3 na dobe gazu czy to normalne? w tym momecie budynek jest ocieplony styropianem grafitowym 12cm podłoga 10cm na poddaszu 3cm w tej chwili dach nie ocieplony, ale na dworze w nocy bylo po 13 15 stopni w dzien 25 do 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz

norma, bo odpalasz pierwszy raz.. musisz nagrzac podloge. Ale jesli odpalasz go bez sterownika temp. w pomieszczeniu - to sterowanie odbywa sie tylko na podst. temp. wody. Przy 45 zasilania, to chyba dopiero powrot 38 wylaczy piec. = jak podloga tak sie nagrzeje, ze wracajaca woda bedzie ciepla piec stwierdzi, ze juz nie musi grzac.

 

BTW: skoro to pierwsze odpalenie, to poczytaj o wygrzewaniu podlogowki, bo sobie mozesz narobic problemow przez to 45 na start.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo wprowadzę się w końcu do swojego domku i muszę ustawić sobie grzanie ciepłej wody. Na jaką temp. najlepiej ustawić i wgl jak ogarnąć grzanie ciepłej wody? Nastawiając konkretne godziny czy jak?? Pewnie montixe odeśle mnie zaraz na inna stronę, ale szczerze mówiąc na to liczę:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

dzis zamontowany piec, pytanie jak ustawiacie na sterowniku car v2 czas podgrzewania wody i dni w które chciałabym grzac??

Wszystko chciałabym ustawić w trybie letnim, tak aby nie chodziło CO

 

Na jaka temperature macie ustawiona wodę oraz wyjscie w zasobniku??

moze byc 45 woda i zasobnik 65 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamy zamontowana płytkę przekaznikowa wewnątrz pieca.

Oddzielne sterowAnie dla co i podlogowki

Na car 2 przykrecilismy temp w pokoju aby nie włączały się obecnie grzejniki-pompa nie chodzi

Pompa od podlogowki chodzi Ale piec wskazuje 27st

Podłączona sonda zew

Cwu skrecona do min 10st

 

Chcemy wygrzewać wylewki ale nie potrafię podnieść temp na piecu

Kombinowalismy z otc wyższe nizsze ale nadal na piecu tylko 26-27st

 

A chcemy osiągnąć 40-50st

 

Prośba o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byliśmy na budowie

wygląda na to ze piec grzeje z identyczną temp jak pokazuje sonda zew na car v2.

Na car temp zew 27st i to samo mam na piecu tj. 27st.

Pomimo podnoszenia/obnizania OTC, temp nie rosnie. a wiec nie ma mozliwosci wygrzewania

 

Dodalismy OFF set na +15 i teraz pokazuje 45st.

Zobaczymy co bedzie po poludniu

 

Dziwna sytuacja, bo przed wczoraj pomimo wys temp za zew piec grzal nawet 50st. A wczoraj wszystko spadło

Moze maz cos poprzestawial w ustawieniach serwisowych, jak sie bawił. Moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś już rozgryzł to " pykanie/strzelanie w kociołku?

u mnie się pojawiło ze 2 miesiące temu, ale mam przegląd na przełomie lipca/sierpnia więc postanowiłem zaczekać na sewisanta

niemniej drażni mnie to jak cholera....

 

Witam

Mnie również bardzo irytuje "pykanie" i również czekam na przegląd, ale to dopiero w październiku. Ale jak już się strasznie wkurzę to zgłoszę reklamację. Proszę o info gdybyś coś wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

Więc tak: jak pisałem wcześniej dopadł mnie problem z tym 'pykaniem/strzelaniem'

parę dni temu miałem serwisanta w ramach przeglądu serwisowego, poinformowałem o problemie - padł tekst na zasadzie

"materiał się napręża więc strzela, oczywiście nie dałem się zbyć tym standardowym tekstem ;)

serwisant patrzył ogladał - zaznaczam że wywołałem ten efekt 'strzelania'

wykonał zalecane czynnosci serwisowe i...przestało,he

nie potrafił jednak stwierdzić, co tak naprawdę było powodem tego strzelania,hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...