Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Mi go założyli niedawno, jak wymieniali rurki a tak wcześniej nic takiego nie miałem. Wgl Ci co mi robili tą instalację to nawet nie komentuje, okazuje się dopiero teraz ile błędów popełnili, jak poprawiają to inni. Chyba powinienem rozpisać konkurs na forum kto przyjedzie i poprawi przepływ w mojej instalacji.

Nie chce mi się po prostu wierzyć, że są aż takie różnice w przepływach.

Mam takie przepływy:

Łazienka drabinka - 1 i więcej się nie da

Łazienka podłoga - 1,5 tutaj mogę jeszcze podkręcić

Wiatrołap - coś koło 0,3

Hol - także coś koło 0,3

Małe W.c.- j/w

sypialnia - koło 1,2 i dalej nie da rady

2 pokoje - koło 1,4 i dalej już się nie da

salon pierwsza pętla - niecałe 1 i już dalej koniec

salon druga pętla - koło 1,3 i dale koniec

kuchnia - koło 1 i tyle starcza

 

Aha i pompa na 3 biegu.

 

Wcześniej mierzyłem temperatury na zasilaniu i powrocie kotła, jak zmierzę na belce rozdzielacz to z tego można coś innego wyczytać?

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jest możliwość, że serwisant przestroił mi kocioł na zły gaz i dlatego spala więcej? Czy wtedy kocioł ewentualnie cale by nie ruszył, czy pokazywałby inny błąd?

 

Jeszcze jedna sprawa. Jak u Was wygląda regulacja rotametrami?

U mnie jak jest zamknięty i powoli otwieram, to przy tych większych pętlach potrzebuje nieraz 2 obroty żeby wgl coś drgnęło. To jest normalne? Myślałem, że od razu jak otwieram to pojawia się jakiś przepływ. Rotametry są walnięte?

 

Aha dowiedziałem sie ile kosztuje jeden rotametr do mojego rozdzielacza - 220 zł netto. Taka cena jest możliwa?

 

Ten gościu co podawał tą cenę w sklepie to chyba pijany był. Znalazłem za niecałe 30 zł.

 

Jeden temat zamknięty, zostaje jeszcze główny problem z przepływami.

 

fotohobby Ty masz może tyle m rurek co ja, ale z tego co widzę to pętli masz chyba 8. Myślę, że tutaj też jest różnica, ale czy aż na tyle?

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Mojego victrixa odpaliłem jakiś miesiąc temu. Mam układ mieszany podłogówka + grzejniki, sterownik CAR V2, zbiornik 120L. Do sterownika dostałem sondę zewnętrzną której nie miałem kiedy zamontować. Moje pytanie brzmi czy jest wymierny efekt (mniejsze zużycie) z podłączoną sondą pytam bo nie wiem czy gramolić się na dach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testuję dopiero co pogodynkę, ale temperatury na dworze takie że cięzko cokolwiek stwierdzić. czy spalanie inne tego nie wiem, ale napewno wygodniej, bo nie trzeba pilnować temperatury zasilania kotła przy skokach temperatury, np w nocy.

 

mest - jak serwisant odpalał mi kocioł to była dysza od ziemnego a ja mam płynny. odpalił bez problemu. po pół godziny zmienił dyszę. ale kocioł pracował bez problemu (przynajmniej tak się wydawało, nie wiadomo jak z parametrami).

 

ja mam, a mam nadzieję że miałem problem z jednym pomieszczeniem - nie mogłem go dogrzac (chłodna podłoga). na moim rozdzielaczu na górnej belce mam siłowniki a na dolnej regulacje imbusami. poodkrecałem wszystko na maxa i najprostszym sposobem zrobiłem regulację. tam gdzie wydawało mi się że podłoga jest szybciej ciepła to skręcałem po obrocie. zostawiałem na noc żeby się wyrównało i znowu to samo. teraz temperatura w tym pomieszczeniu jest podobna do reszty. zobaczymy jak przyjdą niższe temperatury. będę też któregoś pięknego dnia odpowietrzał instalację bo wydaje mi się że gdzieś siedzi bąbel powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emmer wiem, że u mnie jak odpalał to też coś zmieniał z tą dyszą, ale ja mam gaz ziemny. To co początkowo bym miał dysze na gaz płynny? Hmm u mnie w regionie to są dziwnym trafem same wynalazki, wszystko trzeba samemu zgłębiać. Ciekawe ile sobie liczą za przegląd, później zadzwonię i się dowiem.

Rozumiem o co Ci chodzi z tymi przepływami,ale... teraz mam w miarę wszystko wyregulowane, ale na małych przepływach i panele grzeją się bardzo długo. Jakbym miał większe przepływy w tych pomieszczeniach to z resztą także nie byłoby problemu, bo obniżył bym temperaturę grzania. Ciekawe ile dzisiaj pójdzie mi gazu, aż się boję. Z rana kocioł startował z trzema kreskami, po 5 min zostały dwie, po kolejnych 25 min jedna i dalej nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie. Mojego victrixa odpaliłem jakiś miesiąc temu. Mam układ mieszany podłogówka + grzejniki, sterownik CAR V2, zbiornik 120L. Do sterownika dostałem sondę zewnętrzną której nie miałem kiedy zamontować. Moje pytanie brzmi czy jest wymierny efekt (mniejsze zużycie) z podłączoną sondą pytam bo nie wiem czy gramolić się na dach ;)

 

Z tym dachem to żartujesz, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mest, przypomnij ile masz tych rurek. Może po prostu pompa więcej nie da rady. U mnie przepływy są niewielkie, ale jakoś mam ciepło :)

 

Mam 12 pętli, łącznie koło 650mb rurki. No mi też nie jest zimno, ale pomyślałem sobie, że teraz pali mi za dużo gazu,a.... jakby tak przepływy zwiększyć to temp. kotła można by obniżyć i grzałby z mniejsza mocą (ilością kresek koło świeczki). Nie wiem czy moje myślenie jest prawidłowe. Jaką masz teraz temp. zewnętrzną i ile CI stopni idzie w podłogę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 12 pętli, łącznie koło 650mb rurki. No mi też nie jest zimno, ale pomyślałem sobie, że teraz pali mi za dużo gazu,a.... jakby tak przepływy zwiększyć to temp. kotła można by obniżyć i grzałby z mniejsza mocą (ilością kresek koło świeczki). Nie wiem czy moje myślenie jest prawidłowe. Jaką masz teraz temp. zewnętrzną i ile CI stopni idzie w podłogę?

 

Mam prawie 1800m rurek :)

Przepływy byle jakie.... niestety.

Przy temp. -2, zasilanie podaję 32 stopnie. Grzeję 2x 4 godziny na dobę.

Zamówiłem termometry żeby sprawdzić temp. na wyjściu z kotła, bo mam wrażenie, że jak kocioł pokazuje 32 to wcale na rurce takiej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawie 1800m rurek :)

Przepływy byle jakie.... niestety.

Przy temp. -2, zasilanie podaję 32 stopnie. Grzeję 2x 4 godziny na dobę.

Zamówiłem termometry żeby sprawdzić temp. na wyjściu z kotła, bo mam wrażenie, że jak kocioł pokazuje 32 to wcale na rurce takiej nie mam.

 

No właśnie, różnica spora jeśli chodzi o długość rurek. W 4 godziny dogrzeje Ci do zakładanej temp? Nie wiem czy masz sterownik czy prosto z kotła sterujesz. Jeśli sterownik to w 4 godziny o ile podnosi Ci sie temp?

 

Nie jest to dla Ciebie dziwne, że mam taki mały przepływ?

 

Jestem w szoku, że w tak krótkim czasie nagrzewacie swoje pomieszczenia, np. r19

i, że przy tym idzie Wam bardzo mało gazu, jak gorbagowi albo coś robię nie tak, albo mam konkretnie sp.....ne

Edytowane przez mest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

fotohobby Ty masz może tyle m rurek co ja, ale z tego co widzę to pętli masz chyba 8. Myślę, że tutaj też jest różnica, ale czy aż na tyle?

 

Jesli masz wiecej pętli przy tej samej długości rur, to masz mniejsze opory, więc sumaryczny przeplyw powinien być na nich większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz wiecej pętli przy tej samej długości rur, to masz mniejsze opory, więc sumaryczny przeplyw powinien być na nich większy.

 

No to już nie mam pojęcia, gdzieś przyczyna musi być, nic samo z siebie się nie dzieje. Nie wiem jak mogę jeszcze bliżej opisać swój problem i gdzie szukać wadliwego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, różnica spora jeśli chodzi o długość rurek. W 4 godziny dogrzeje Ci do zakładanej temp? Nie wiem czy masz sterownik czy prosto z kotła sterujesz. Jeśli sterownik to w 4 godziny o ile podnosi Ci sie temp?

 

Nie jest to dla Ciebie dziwne, że mam taki mały przepływ?

 

Jestem w szoku, że w tak krótkim czasie nagrzewacie swoje pomieszczenia, np. r19

i, że przy tym idzie Wam bardzo mało gazu, jak gorbagowi albo coś robię nie tak, albo mam konkretnie sp.....ne

 

Ja nie dogrzewam do zadanej temp. Doswiadczalnie tak dobralem czas grzania i krzywa, ze praktycznie caly czas utrzymuje stala temperature. Przy duzych mrozach odpalam kociol na 24/h z niska krzywa i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już nie mam pojęcia, gdzieś przyczyna musi być, nic samo z siebie się nie dzieje. Nie wiem jak mogę jeszcze bliżej opisać swój problem i gdzie szukać wadliwego działania.

 

Ale średnia na jedną rurę może wyjść mniejsza, skoro jest ich wiecej. Mozesz zsumować wskazania wszystkich przeplywomierzy i poprosić o to innych użytkowników tego kotła, choc powstaje pytanie, na ine porównywalne sa wskazania różnych przepływomierzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale średnia na jedną rurę może wyjść mniejsza, skoro jest ich wiecej. Mozesz zsumować wskazania wszystkich przeplywomierzy i poprosić o to innych użytkowników tego kotła, choć powstaje pytanie, na ile porównywalne sa wskazania różnych przepływomierzy.

Ja po prostu myślałem, że jak poskręcam pętle pomieszczeń gdzie straty mam mniejsze to zyskam w innym miejscu, ale tak się nie dzieje,przykładowo:

w łazience mam ustawione koło 1,5 i jak zmniejszę to nie zyskuję nigdzie więcej możliwości podkręcenia, tak samo jak zwiększę to nigdzie nie ubywa. A na salon dojdę do 1m/l na jednej pętli i nic więcej nie zrobię. Może rzeczywiście tylko tyle ta pompa potrafi i niepotrzebnie się denerwuję. Tylko jaką pompę teraz kupić, żeby te przepływy były większe? Gdzie ją podłączyć? Czy może być tak, że z moja pompą jest coś nie tak? Pompuje ale nie tyle ile powinna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dogrzewam do zadanej temp. Doswiadczalnie tak dobralem czas grzania i krzywa, ze praktycznie caly czas utrzymuje stala temperature. Przy duzych mrozach odpalam kociol na 24/h z niska krzywa i jest ok.

Jakie to są według Ciebie duże mrozy? Poniżej -10? U nas nie wystepują aż tak często

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Victrixa.

Kilka dni temu mój serwisant podłączył dwa sterowniki Tybox 137. Pracują z victrixem v.2011 i DIM V2 A-BT. Niezależnie od tego czy piec pracuje czy nie cały czas chodzi jego pompa (24h/dobę) i cyrkuluje ze sprzęgłem. Czy u Was jest podobnie? Czy możliwe jest ustawienie bez ciągłej i bezużytecznej pracy pompy kotła?

 

za sposób pracy pompy kotła, odpowiada parametr P2 . Instrukcja kotła- str.22 (tabela z parametrami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...