Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Witam

że to forum o immergasie to taka mała moja uwaga, spostrzeżenie, a przy okazji pytanie. Czy jest to możliwe aby ten sam, tylko w wersjach z wbudowanym zasobnikiem i bez miały rożne sprawności? mianowicie mam na myśli VICTRIX X 24 2 I oraz VICTRIX ZEUS 26 1 I. Dokładnie chodzi mi o to, że jeden posiada sprawność max, dla parametrów 40/30 przy obciążeniu nominalnej, a jego odpowiednim z zasobnikiem max sprawność osiąga przy tych samych parametrach ale przy mocy minimalnej. Bardziej widoczna jest ta równica przy parametrach 50/30... to jak to w końcu jest z tą pracą w kondensacji...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

A czy może ktoś z posiadaczy Victrix-a ma również kominek z płaszczem wodnym ?

Zastanawiam się właśnie nad takim rozwiązaniem. Victix 24 główne źródło ciepła + kominek z PW dodatkowe źródło.

 

pozdrowienia

 

Też planuję takie rozwiązanie + bufor CO dla kominka 19 kW o pojemności 500 - 700l oraz zasobnik 160 l grzany z kominka i kotła. Domek to Huragan 2 z małymi przeróbkami - na dole w wiatrołapie, holu kuchni i łazience i na pietrze w łazienkach podłogówka a w reszcie grzejniki V22.

 

jest nas już 2 szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy macie ustawioną modulację palnika?

Bo są 2 opcje, albo MOD (standardowo, uwzględnia CARa i zmienia temp czynnika) albo ONF (stała temp zasilania aż do uzyskania zadanej w pomieszczeniu).

Przyszły mrozy, i nie podoba mi się co robi CAR. Miesza temperaturami jak głupi. Zamiast lecieć od powiedzmy 30st i ewentualnie powoli ją podnosić, to bardzo często używa max możliwej temperatury (którą to muszę ograniczać)...

Teraz się wkurzyłem i przestawiłem na ONF - i kociołek pracuje ze stałą, ustawioną przeze mnie temperaturą.

Z chęcią wyłączyłbym branie pod uwagę temp. czujnika pokojowego, ale wówczas on się wogóle wyłącza i nie pokazuje temperatury tylko "---".

Głupie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuję takie rozwiązanie + bufor CO dla kominka 19 kW o pojemności 500 - 700l oraz zasobnik 160 l grzany z kominka i kotła. Domek to Huragan 2 z małymi przeróbkami - na dole w wiatrołapie, holu kuchni i łazience i na pietrze w łazienkach podłogówka a w reszcie grzejniki V22.

 

jest nas już 2 szt :)

 

Mój domek jest mniejszy ~ 140m2 (z garażem). W chwili obecnej ogrzewam go Victrix-em 24kW + zasobnik 160L. Temperatura na CAR jest ustawiona na 10 stopni (najniższa z możliwych, jeszcze nie mieszkam) ale patrząc jak pożera gaz już w tej chwili to jestem delikatnie mówiąc przestraszony co będzie dalej (5/6 m3 na dobę - nie wiem czy to normalne). Stąd pomysł, żeby dodatkowo podłączyć kominek z PW (max 12kW) o buforze nie myślałem. Czy masz już może wybrany jakiś konkretny model kominka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prośbę kolegi bdan wklejam post ze zużycia gazu:

U mnie ostatnie dni (data/licznik/temp. odczytu/temp. średnia/zużycie na dobę):

2012-01-28...623,05.......-13......-11,7........8,47

2012-01-29...631,07.......-18......-16,3.......7,67

2012-01-30...638,50.......-21......-18,7.......8,39

2012-01-31...648.34.......-21......-19,2.......9,84 (gruntowne sprzątanie i sporo lewego=mroźnego powietrza do domu wpadło...)

2012-02-01...656,54........-19......-18,1.......8,20

2012-02-02...665,01.......-23......-20,8........8,47

 

Dodam jeden fakt. Zmieniłem sterowanie kotłem. Odłączyłem pogodówkę, odłączyłem sterownik pokojowy i ustawiam sam temp.

Wcześniej sterownik głupiał (10 minut grzał na maxa by po chwili zejść na minimum i tak w kółko).

Nie wyłączał się, ale strasznie mieszał mocą...

Jak przy 0st miałem zużycie w okolicach 5,5m3 (i poprzednim sterowaniu), a teraz przy temp. średniej dobowej poniżej -15st mam 8-8,5m3 to jestem mega zadowolony.

Czytając przed momentem zużycia niektórych 12-15-20m3... Z obawą poszedłem dziś do licznika...

 

Myślę, że dla stałej temp. -20st miałbym ponad 10m3/dobę.

Ale dla aktualnych powiedzmy 9m3 (pomijając, że to z cwu i cyrk) kocioł leci z mocą ok 3600W (wg tabeli Immergasa). Obliczeniowo miałem 4400W dla -20st.

 

Pow. użytkowa jakieś 125m2 (155m2 po podłodze). Gaz GZ50. Temp na dole 21,5 a na górze lekko lekko ponad 20st.

Reku - byłem teraz zobaczyć i tak:

Na zewnątrz -14,5st

Przed GWC -12,2st

Za GWC +2st (to wpada do reku)

Zużyte powietrze 18,5st

Świeże powietrze 17,4st (z anemostatu 15,6st)

Na zewnątrz wylatuje +10st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja też mam Immergasa 12 kW ogrzewa 280 metrów po podłodze, 50 metrów podłogówki plus 10 grzejników. Teraz na dworze - 17 na piecu 55 stopni wyłączona podłogówka grzeją tylko grzejniki w domu super ciepło, załączam podłogówkę ( kuchnia przedpokój łazienki ) grzejniki grzeją bardzo słabo, na poddaszu b. zimno ( spada temp do 18 stopni ), podóogówka chodzi na I biegu gdy włączam wyższe biegi grzejniki przestają grzać całkiem. I pytanie, piecyk za słaby czy schrzaniona instalacja ? ( grzejniki oczywiście odpowietrzone ). Obecnie piecyk ciągnąc tylko 10 grzejników bez podłogówki pracuje na pół mocy, (trzy kreski na sześć ) to chyba nie za słaby. Dzięki za sugestje. I do cieplejszych dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W podłodze mam 40 cm czarnego styropianu, jak grzeje podłogówka to podłogi szybko się robią ciepłe, nawet aż za ciepłe, i wtedy grzejniki grzeją b słabo. Już dwóch hydraulików było i mi nie pomogli ( wykonawca się połamał i nie może przyjść ), jeden się zapytał o moc pieca jak powiedziałem 12 kW to się zapytał no tak od dwunastu kW ale do ilu ?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może uda mi się wkleić zdjęcie ale tego jeszcze nie robiłem. Dwie szyny z wyjściem wejściem pętl dodłogówki połączone są pompką, za nią jest rurka również łącząca te szyny i sterownik elaktryczny z pokrętłem, teraz ustawiłem na nim około 50 stopni to pompka jest wyłączona, jak na nim ustawię niższą temp, to pompka się załącza, i jeszcze na początku górnej szyny jest zawór termostatyczny ustawiłem go na minimum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Panowie - DUŻY problem.

Właśnie sprawdziłem oba ustawienia przeciwlegionelli. (to co 24h i to co 7dni).

ŻADNE z nich nie działa. Wczoraj włączyłem to 24h. Powinno rozgrzać wodę o 2 w nocy. Rano niestety nadal mam 42st.

Czyli od 5 miesięcy nie był wygrzewany zbiornik...

Ręcznie nie da się ustawić wyższej temp niż 60st. Jak go zatem wygrzać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - DUŻY problem.

Właśnie sprawdziłem oba ustawienia przeciwlegionelli. (to co 24h i to co 7dni).

ŻADNE z nich nie działa. Wczoraj włączyłem to 24h. Powinno rozgrzać wodę o 2 w nocy. Rano niestety nadal mam 42st.

Czyli od 5 miesięcy nie był wygrzewany zbiornik...

Ręcznie nie da się ustawić wyższej temp niż 60st. Jak go zatem wygrzać???

 

A 60 stopni nie starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie jednak była wina kotła, jestem świeżo po wymianie wymiennika oraz po dokładnym oczyszczeniu instalacji w kotle, mechanik wygarnął z przewodów dość dużo czarnego czegoś, coś jakby kamień kotłowy tylko czarny z zawnątrz i w środku pan serwisant mówi że już z czymś takim kilka razy się zetknął ( do instalacji używam wody ze stacji uzdatniającej ), nie wie co to za kamiań i skąd pochodzi. Po tej naprawie instalacja działa jak nigdy przedtem, nawet nowa tak nie działała. I jeszcze jedno pytanie czy używacie głowic termostatycznych, czy je polecacie ? Dzięki za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...