Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

panownie mam zamiar kupic ten piec

tylko mam pytanie czy ten piec moze obsluzyc taka funkcje ( dom 2 pietrowy )

np noc grzeje tylko na 2 pietrze a na 1 pietrze utrzymuje np tylko niska temperature powiedzmy 15-16 stopni

a w dzien odwrotnie - 1 pietro grzeje do 22c a 2 pietro 15-16 c

jezeli jest to mozliwe to co trzeba zrobic aby to zadzialalo

jestem przed etapem robienia hydrauliki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ibizpl, również dziękuję, mam podobny plan

pendrox, ja mam jeszcze sporo czasu, ale do rozeznania mam czy DIM i może centralka zagrają w tymi "X v2 2011"

http://www.tukado.pl/produkt-21-Immergas_-_Centralka_ogrzewania_strefowego-12729682439552-12493822998014.html

 

Włąśnie hydraulicy budyją mi CO oparte o podłogówkę w całym domu (180 m2 podłogi) i planuję kocioł Immergas Vitrix x2 24, którym będę ogrzewał również CWU (140l). W związku z tym mam pytanie, czy zgrać to wszystko za pomocą DIM-a, tej cenralki, o której pisze Grzeniu666,, czy sprzegła hydraulicznego i dodatkowej pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domek ocieplony ma być porządnie (podłoga na gruncie styropian 16cm lamda = 0,035, ściany 20 cm, skosy na poddaszu 30 cm, do tego WM z JanGazem), więc teoretycznie do ogrzewania piecyk 12 kW powinien wystarczyć, ale fachowcy mi mówią żeby wziąć pod uwagę CWU i tu ponoć im wieksza moc tym lepiej. A ponieważ cena za 24 kW jest niższa niż za 12, a posiada on duuużą modulację, to pomyślałem o nim.

Przy okazji jeszce jedno pytanko: Mój hydraulik namawia mnie na De Dietricha MCR 24, zamiast wybranego przeze mnie Imergasa, twierdząc że to piec wyższej klasy. Zastanawia mnie jednak jego moc minimalna (6,4 kW), czy przy moim zapotrzebowaniu to nie będzie za dużo i piec nie będzie taktował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta minimalna moc 6,4kW da ci sytuację, że kociołek będzie chodził w trybie ciągłym przy -25 stopniach na zewnątrz...

Weź zauważ, że Immergas 12kW ma start od 1,9kW. Nie ma kociołka z lepszym parametrem.

Nie zwracaj uwagi na cwu. 12kW starcza i ma jeszcze 2x zapasu. To typowe gadanie "fachowców".

Liczyłeś OZC? Ile ci wyszło przy -20* -> 3,5?4kW??? Więc na co ci 24kW?

 

Pompy powietrzne do cwu mają z reguły 1,5-2kW mocy cieplnej (co wg mnie trochę mało). Czasem zdarzają się mocniejsze jak hewalex 3,8kW i sam taką mam.

I na cwu starcza że hoho. Więc dodaj sobie do twoich powiedzmy 4kW na c.o. te 3,5kW na cwu i wyjdzie ci 7,5kW. Widzisz ile jeszcze zostaje...???

Teraz kupowanie kotła powyżej 14kW jest durne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym durnego, zeby kupić tańszy kocioł zamist droższego skoro i tak będzie pracował na zadanych parametrach. Co prawda ma on wyższą moc min. (3 kW v. 1,9)niż kocioł 12 kW, ale sam pisałeś o Junkersie 14 kW, który ma zakres mocy od 3,3 kW, więc myślę, żę Immergas 24 też będzie ok.

Ale powrócę do pytania o połączenie kotła z dużą ilością obwodów podłogówki (14 i 12) na dwóch kondygnacjach. Według Waszych doświadczeń, czy warto inwestować w ten rozdzielacz strefowy DIM (http://pl.immergas.com/options/dim/dim_v2/dimv2_a2bt_opis.htm , czy sprzęgło hydrauliczne wystarczy i pewnie ze dwie dodatkowe pompy za sprzęgłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Tak PPC sobie działa. Oba systemy są niezależne. Mogą też chodzić razem (w sensie PPC grzeje wodę, kocioł dom lub odwrotnie).

Sprawdziłem różnicę na początku wiosny.

PPC - zużywało 2-2,5 kWh/dobę.

Kocioł - 1,5-1,7m3/dobę.

Moje ceny to:

0,6zł/kWh -> 0,6*2,5=1,5zł/dobę razy 180 dni=270zł

2,1zł/m3 -> 2,1*1,7=3,57zł/dobę razy 180 dni=643zł

Oszczędności ok 370zł/rok (naprawdę więcej, bo dogrzewałem pompą też i dom).

Ja dałem 7tyś, ale ze zbiornikiem (który i tak musiałbym kupić). Sama pompa to niecałe 4 tyś więc okres zwrotu to blisko 10 lat.

Do tego mam trochę darmowego chłodu w lecie...

 

Ciekawe co będzie z prądem po nowym roku.

Liczymy liczymy a cholera wie co będzie za rok, dwa, pięć...

 

EDIT:

Acha, dodam, że teraz więcej się kapiemy a i podłoga wychłodła całkowicie.

Cyrkulacja swoje zabiera. Średnią z miesiąca mam 2,8kWh/dobę.

W tym jest cotygodniowe wygrzewanie grzałką do 65st (antylegionella).

Mam prąd jednotaryfowy (jeszcze). Przy dwóch taryfach można jeszcze sporo zaoszczędzić.

Edytowane przez swistak81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te dane. Bardzo fajnie to się prezentuje.

 

Ja dałem 7tyś, ale ze zbiornikiem (który i tak musiałbym kupić). Sama pompa to niecałe 4

Rozumiem, że ze zbiornika korzysta również kocioł. Sory za może laickie pytania, ale jestem w temacie zielony.

 

Gdzie o tym rozwiązaniu/połaczeniu można poczytać? Nie chciałbym Cię zamęczać pytaniami, tym bardziej że to nie wątek po temu.

Interesuje mnie też jak odzyskujesz chłód w lecie.

ps.

Czytałem wcześniej, że niewiele potrzeba żebyś miał w chałupie zaduch. Czy rozwiązałeś problem? Znasz przyczynę?

Martwi mnie to bo też mam (mieć) wm+reku+ggwc, ściany też dobrze docieplone itd - więc teoretycznie takie zjawiska nie powinny mieć miejsca...

 

thx i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich.

Mam pytanie - posiadam ogrzewanie podłogowe w całym domku( ok. 100m)

I jestem przed zakupem kociołka kondensacyjnego.

Wybór wstępny padł na dwufunkcyjny IMMERGAS VICTRIX 24 i na termet Ecocondens Crystal 20

Immergas mnie przekonuje bo ma zakres modulacji dość dobry - od 3

Termet bodajże od 6,4

I sam nie wiem który brać?

Dodatkowo mam zapytanie -czy ten sterownik pogodowy CAR się sprawdza?

Czy jest sens i się opłaca go montować, razem z czujnikiem temperatury?

Szczególnie świstak81 widzę służy obszernymi informacjami, więc Ciebie szczególnie proszę o radę i spostrzeżenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego dwufunkcyjny? Chcesz wodę grzać przepływowo? Nie masz cyrkulacji?

Co do wyboru - właśnie z powodu modulacji Immergas jest taki dobry. Termet z takim startem ja bym od razu odrzucił. Tym bardziej że masz malutki domek.

Sterownik Car. Hmm powiem ci że wygoda z nim, sterujesz z pokoju (ja salonu). Ale nie jest wart swej ceny. Tyle że na to wpływu nie mamy :).

A to co bym w nim chciał najbardziej używać (antylegionella) - nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzienx za odpowiedź :)

tak, zdecydowałem się na 2-funkcyjny - pobór ciepłej wody mam blisko - max chyba 2,5 - 3m

jest nas dwójka, jedna łazienka, i oboje pracujemy - jest tak że przez większość dnia nikogo

w domku nie ma/nie będzie :)

Co do tego CARA, naczytałem się że naprawdę trudno go porządnie ustawić - czyt. optymalnie.

Może lepiej zainwestować w mniej skomplikowany - np; zwykły, pokojowy?

Wracając do termetu - cóż, zdobył prestiżową nagrodę na targach poznańskich(więc może coś jest warty) i jest nas - polski

może mieć to wpływ na późniejszą eksploatację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...