Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Poczytalem troche i faktycznie w instrukcji wszystko pisze tzn ze P0 na "0" kociol startuje jak temp spadnie o 7°C, na "1" gdy spadnie o 2°C, a na "2" gdy temp na zasobniku spadnie o 10°C Tylko ze u mnie spada nawet o 20°C Poza tym jak dostac sie do tego parametru P0 Np do parametru S1 S2... wchodze wciskajac jednoczasnie "info" i "wylacznik" na kotle Zaznaczam ze mam podlaczonego CAR ale tam tego chyba nie znajde...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche i faktycznie w instrukcji wszystko pisze tzn ze P0 na "0" kociol startuje jak temp spadnie o 7°C, na "1" gdy spadnie o 2°C, a na "2" gdy temp na zasobniku spadnie o 10°C Tylko ze u mnie spada nawet o 20°C Poza tym jak dostac sie do tego parametru P0 Np do parametru S1 S2... wchodze wciskajac jednoczasnie "info" i "wylacznik" na kotle Zaznaczam ze mam podlaczonego CAR ale tam tego chyba nie znajde...?

 

Przeczytaj post #211 na str. 11 tego tematu albo jeszcze raz opis parametru P0 w instr. (w tabeli parametrów), bo zdaje sie ze nie zrozumiałeś poniewaz P0/0 i P0/1, oba mają histerezę 3*C , a różnica jest w temp. zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moc kotla 24 kw,ustawiony na 12kw ogrzewanie tylko podłogowe na całym metrazu,

 

Nie rozumiem sensu ograniczania mocy maksymalnej w kotle. Kocioł nawet bez "obcinania" mocy i tak nie będzie pracował z mocą nie wyższą, niż jest potrzebna w danym momencie. Jeśli maksymalne zapotrzebowanie domu będzie na poziomie np 8kW w czasie 20-sto stopniowych mrozów, to i tak kocioł pracujący w oparciu o dobraną krzywą, nie będzie pracował z mocą większą niż potrzeba. Ograniczając moc zmienia się tylko zakres obrotów wentylatora, co w praktyce objawia się, jego (wentylatora) pracą na wyższych obrotach przez dłuższy czas, a to na pewno ma wpływ na jego żywotność.

Kotły mniejszej mocy mają mniejsze wymienniki i mniej wydajne pompy

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w dzisiejszych czasach fachowcy wykorzystuja nasza nie wiedze tematu, w moim przypadku jestem zadowolony niskie koszty eksploatacji na ktorych mi zalezalo przy dobrym komforcie cieplnym

 

W moim przepadku żaden fachowiec nie wykorzystał mojej niewiedzy, gdyż odpowiednio wcześniej trochę się douczyłem.On proponuje 19 kw. Ja chcę 12 kw i taki kocioł ma mi zainstalować. Ja płacę i ja wymagam. Oczywiście nie obyło się bez stwierdzeń typu: 12-stka nie da rady; weź większy a skręcimy na mniejszą moc. Dobrze napisał MONTIXE, że po to kocioł ma modulację palnika, żeby sam dobierał moc w zależności od zapotrzebowania na nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety w dzisiejszych czasach fachowcy wykorzystuja nasza nie wiedze tematu, w moim przypadku jestem zadowolony niskie koszty eksploatacji na ktorych mi zalezalo przy dobrym komforcie cieplnym

 

jeśli się nie boisz (a nie ma czego) przeprogramuj sobie parametr S3 na np 4900 obrotów i sprawdź czy dobrze masz ustawione S8, przekonasz się że kocioł (wentylator) zacznie pracować spokojniej i ciszej, a zużycie będziesz miał takie same. Nie można ślepo ufać serwisantom, należy stosować zasadę ufaj i kontroluj. U mnie po wymianie płyty głównej, zaraz po wyjściu serwisanta chciałem sobie poustawiać parametry po swojemu , tak jak miałem na starej płycie. Okazało się, że serwisant zostawił parametr S8=0, a to jest nastawa dla 12kW ( mój kocioł ma 24kW max), jak przy następnej wizycie wypomniałem mu to, to zrobił wielkie oczy i powiedział: "a bo wiedziałem że pan i tak ustawi po swojemu" , znam się z gościem od 5 lat i nie raz zaskakiwałem (co sam przyznał) poziomem wiedzy na temat ustawień tego kotła. Jaki jest numer części (termistora) w czujce pogodowej, też się dowiedział ode mnie i się cieszył, że będzie mógł teraz zarobić, bo do tej pory klientom proponował nowe kompletne i drogie czujki a teraz będzie wymieniał tylko termistorek za 2PLN (bo tam nic więcej nie ma) i będzie mógł skasować tylko połowę ceny lub mniej w stosunku do ceny nowej czujki.

Dlatego warto dzielić się informacjami i doświadczeniem na dobrych forach, aby nie dać się "strzyc jak barany"

Co do ustawień, to też żaden serwisant nie jest w stanie znaleźć ustawień optymalnych dla twoich preferencji i wymogów twojego domu. Po pierwsze nie ma na to czasu,a po drugie co go obchodzi ile ci spali gazu, kocioł ma chodzić, a ty masz mieć ciepło. Dlatego często zostawiają nastawy fabryczne albo ustawiają na AUTOADAPTACJĘ

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: W obu przypadkach pracy modulacja palnika odbywa się w oparciu o różnicę pomiędzy obliczeniową i rzeczywistą temperaturą wody w kotle.

Własnie to mnie od razu zastanawiało, że z opisem tego MODUL cos nie halo...

Narazie nie mam czasu na testowanie bo kafle sie klada, poddasze sie wykancza (razem ze mna :p) itd.

Sprawdzilem tylko zworke na TA2 i jak rozlacze to pompa staje, jak podlacze to chodzi non stop.

Poczatkowo mialem chyba jak pamietam podlaczony kociol z DIM na zaciskach w 17,18 w DIM.

Ale wtedy nie sprawdzilem czy pompa staje z pompa w kotle...

 

@Monixe WIELKIE dzieki za.. przede wszystkim CIERPLIWOŚĆ do nas wszystkich :)

Odzewe sie jeszcze moze na Priv za czas jakis jak ogarne sie troche i czas pozwoli na testowanie

ale mysle ze jak juz podlacze grzejniki i bede mial obraz calosci do rozwiazania :)

Jeszcze raz podziękował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...