Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

... Zastanawia mnie jednak jego moc minimalna (6,4 kW), czy przy moim zapotrzebowaniu to nie będzie za dużo i piec nie będzie taktował?

Mój kociołek ma moc minimalną = 7-8kW a potrzebuję mniej niż 3kW.

Też się martwiłem o taktowanie ale:

po pierwsze można zainstalować odbiornik ciepła( grzejniki lub podłogówka) o mocy = mocy minimalnej)

po drugie można zainstalować sterownik Euroster 2006 (okresy grzania są co 30 minut) aby móc dzielić moc minimalną przez 3lub 4) (30 minut grzania 60-90 minut wyłączenie pieca).

I po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

Witam,

Po modernizacji kotłowni.

Kilka pytań na wstęp. Czy, udało się komuś ustawić niższą temp C.W.U niżeli 50 st C ?

Mam zestaw ze sterownikiem Delta 200 ( grzejniki plus podłogówka) czy jest ustawienia czasowego ogrzewania C.W.U ? Np. dogrzewa tylko między danymi godzinami .

Reszta za kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W imieniu mojego taty, chciałabym zapytać o opinie na temat kotła victrix 12 2 I. Jest on tuż przed wyborem i skłania się ku temu modelowi lecz nie ma pewności, czy więc mogę prosić o opinię? Polecają Państwo/ odradzają? I dlaczego?

 

Z góry przepraszam jeśli w dyskusji pojawiło się podobne pytanie, bez bicia się przyznaję że nie czytałam bo to troche jak chińszczyzna dla mnie.

 

Będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go używam dokładnie od roku. Ale cóż można powiedzieć. Działać, działa. Oszczędny raczej jest (ale jak to porównać? Każdy raczej będzie...).

Kociołek jak kociołek. Mały zgrabny, z najniższą mocą minimalną (to ważne). Ogrzewam nim to co w podpisie, w największe mrozy chodził na ok. połowie mocy.

Mi się jeszcze nic nie zepsuło.

Za to nie działa antylegionella (zaraz będę miał przegląd to dopytam serwisanta).

Co do powyższego pytania - mojego nie da się ustawić na godzinowe grzanie cwu. Za to v.2011 - może tak. Nie wiem.

Za to ustawienie temp. cwu nawet 35st działało. A cały czas chodzi na 43st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

Wciąż się zastanawiam nad kotłem i mam dylemat między jednofunkcyjnym Victrix X 2 v.2011z oddzielnym zasobnikiem, a dwufunkcyjnym Victrix Zeus 26 1 I z wbudowanym zasobnikiem.

Plusem tego drugiego jest jego zwarta budowa i oszczędność miejsca. Miejsce w kotłowni na zasobnik się znajdzie, tyle, że będzie troszkę ciasno. Nie bardzo wiem który byłby oszczędniejszy z spalaniu gazu.

Jeżeli są użytkownicy tego drugiego to proszę o opinie o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ja mam Zeusa w wersji superior i jestem zadowolony. Zużycie gazu mam przyzwoite, przy długim używaniu cwu po opróżnieniu zbiornika kocioł przestawia się na grzanie przepływowe więc cwu nie zabraknie. Wydajność cwu-bez problemu można brać prysznic i korzystać z umywalki czy zlewu w tym samym czasie, dopiero po włączeniu 3 punktu poboru widać spadek ciśnienia ale można dalej korzystać. Ale czytałem gdzieś tutaj na forum że ktoś miał problemy z ciśnieniem cwu z Zeusem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem kolejnym posiadaczem Zeusa 26 kw 2l . Do kolegi wyżej , zastosować dwie pętle do ogrzewania podłogówki i grzejników osobno. Zastosować euroster i sterować kiedy gdzie ma być jaka temperatura.

 

Moja konfiguracja : na dole podłogówka u góry grzejniki . Domek 135 m2 ocieplony 12 cm styr + WM Z GWC . Wełny mam 20 cm. Nowy dom.

Na wodę potrzebowałem dla 4 osobowej rodzinki 45 l na dwa miesiące. Czekam na gaz ziemny , ale cały czas się zastanawiam nad podłączeniem.

Ogrzewam teraz w listopadzie dom , butla samochodowa za 110 zł tj. 43 l gazu wystarcza mi na 9 dni . Abonamentów brak, opłat przesyłowych brak. Piec faktycznie ma dużą minimalną moc i włącza się i wyłącza co chwile. Steruje eurosterem co półgodziny ma grzać, godzina przerwy . Nie wiem bo nie mam steronika CAR ( 1000 zł to przegięcie , Euroster 140 zł kosztuje ale ma ograniczone funkcje ) jak ustawić ten parametr DIM/INTERWAL czyli żeby czytał że za szybko dogrzewa i sam ma robić dłuższe przerwy . Chcę uzupełnić instalację w bufor 80 l zrobiony ze zbiornika wyrównawczego , wrzucę do niego grzałkę z termostatem 2kW , z licznikiem aby policzyć ile $$ kosztuje dogrzewanie w nocy ( powinno być taniej niż propanem ) Piec instalator przestawił ( przekręcił dysze za 50 zł na propan , czujnikiem sprawdził CO , skalibrował i tyle ) Piecyk chodzi bardzo cicho , kulturalnie nabiera temp na CWU , nie ma skoków temperatury na CWU , ale się rozpisałem . POzdrawiam Immergasowców , czekam na zużycie gazu u innych forumowiczów, sam też się pochwalę ( jak będzie czy się chwalić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam w swoim domu (180m2; po podłogach 250m2) założoną instalację CO (jeden obieg grzejniki + drugi obieg podłogówka 64m2) i C.W.U.

 

Podział jest następujący:

Parter: 80% podłogówka + grzejnik w pokoju 11m2 (bez podłogówki) + grzejnik drabinkowy w łazience 3m2 (jest podłogówka) + grzejnik w garażu

Piętro: wszędzie są grzejniki + dodatkowo w łazience 6m2 podłogówki

Na wszystkich grzejnikach docelowo będą zawory termostatyczne.

 

Instalacja zasilana jest z pieca Immergas VICTRIX X 24 2 I v.2011. Zasobnik C.W.U. 160L. Na wyjściu z pieca podłączone jest sprzęgło.

Za sprzęgłem następuje rozdzielenie na zasilanie grzejników i na zasilanie podłogówki.

W obiegu grzejników wstawiona jest pompa, a w obiegu podłogówki wstawiony jest zawór trójdrożny mechaniczny i za nim pompa.

 

Obecnie mam tylko sterowanie z pieca (nie mam założonego żadnego dodatkowego sterowania, pogodówki itp.)

 

Jakie urządzenia według Was powinienem dokupić, aby sterować ogrzewaniem w domu, czyli:

1. sterować temperaturą na parterze gdzie w większości jest podłogówka (jak sterować zaworem trójdrożnym)?

2. jak sterować pompami obiegowymi obiegu grzejników i podłogówki, aby nie pracowały bez przerwy?

3. czy do swojego pieca powinienem zakładać sterownik CARv2?

4. czy na pietrze powinienem zakładać jakiś czujnik, który będzie monitorował temperaturę w pomieszczeniach

5. czy na parterze, gdzie jest tylko podłogówka, powinien być jakiś czujnik temperatury, czy sterowanie temperaturą podłogówki powinno odbywać się za pomocą tzw. "pogodówki" (czujnika zewnętrznego)?

6. gdzie sterować temperaturą C.W.U., aby w określonych godzinach była cieplejsza a w innych momentach nie była dogrzewana

 

Uproszczony schemat swojej instalacji zamieściłem w załączniku (za piecem brakuje tylko sprzęgła)

Sporo tych pytań, ale pewnie u siebie macie to już rozwiązane. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc :)

 

 

Pozdrawiam,

sailor_man

2097876900_1352793897.jpg

Edytowane przez sailor_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, my również jesteśmy posiadaczami pieca Immergas VICTRIX X 24 2 I v.2011. Wybraliśmy ten model ponieważ pan z działu technicznego immergasa poinformował nas, że tylko do tego modelu (tzn z dwóch viktorixów) można zainstalować płytkę przekaźnikową, która to ma umożliwić grzanie dwustrefowe. Przyjechał pan serwisant, zamontował płytkę i dalej nie ruszył. Sterowniki powiedział, że TYBOX 710 wystarczą, więc takie kupiliśmy, a on dziś mówi, że możliwe, że jednak muszą być inne, czy tak może być, że na tych sterownikach to nie działa? Drugie pytanie (wybaczcie ale jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie) gdzie powinien być podłączony ten drugi sterownik, ponieważ logicznym wydaje się, że do pieca, ale hydraulik, który robił całą instalację kazał go wyprowadzić przy pompkach???

A tak z innej beczki to ile Wam idzie teraz gazu na dobę? My mamy po całości podłogówkę 130m2, na podłogę idzie około 25, 26C (ciągle mąż coś zmienia), plus 120l zasobnik i kuchenka i idzie nam teraz około 5m3. Dużo to, czy może jednak w normie? Dodam, że to pierwszy sezon i w domu temp 22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Kocioł Immergas Victrix v2 12 ze 160l zasobnikiem i pogodówką grzeje okolo 100m2 domek parterowy, wentylacja grawitacyjna. Ustawiona temperatura to 21 stopni, a grzeje tak do 21,4 To jest nasz pierwszy sezon grzewczy i cały czas walczę z ustawieniami. Narazie jest ustawiony na tryb ręczny i stala temperatura 21 stopni. Krzywa grzewcza ustawiona na nr 1 a kocioł dalej sie wyłącza bo osiąga temp. zadaną. Większość instalacji to grzejniki Kermi i jeden Regulus w sypialni, jest tez podłogówka w kuchni oraz zrobiony powrót w łazience przez podłoge od grzejnika drabinkowego. u mnie od momentu uruchomienia kotła tj 15październik do dzisiaj 120m3 gazu poszło.

Na stropie mam tylko 20cm wełny i w planie mam dołożyć jeszcze jakies 15cm tylko wydaje mi sie że zużycie jest ok, więc czy jest sens takiej inwestycji ? co myślicie?

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kilka pytań dotyczących ustawienia CAR-a i podłogówki....Przejrzałem już forum i nadal nie wiem jak ustawić to ustrojstwo dlatego byłbym mega wdzięczny za pomoc..

Dom 145 m2(przerobiony z warsztatu stolarskiego po dziadku), na dole podłogówka ok 80m2na górze(4 pomieszczenia ) ogrzewane grzejnikami. Kocioł 24 KW z zasobnikiem. Posiadam sondę zewnętrzną i sterownik CAR. Od samego początku nie mogłem dojść do porozumienia z tym kotłem , najgorsze jest to że im więcej czytam tym mniej wiem.....Do sedna, na dole gdzie jest podłogówka jest duży salon z kuchnia otwarta ok 60, kolejne pomieszczeni to korytarz i łazienka, wszystkie pomieszczenia posiadają osobne sterowniki do podłogówki takie gdzie można nastawiać temperaturę pomieszczenia no i teraz problem pojawił się z ogrzewaniem łazienki.A mianowicie nie mogę ogrzewać samej łazienki nie grzejąc innych pomieszczeń w sensie korytarza, (przynajmniej tak mi się wydawało)....Gdy chciałem ogrzać samą łazienkę to zauważyłem że pompa , która jest przy rozdzielaczu nie załącza się, niby świecie się dioda(na listwie do która steruje siłownikami na rozdzielaczu-firma cosmo) i na sterowniku od podłogówki widać że niby grzeje ale podłoga nadal chłodna.....co więcej wydaje się że podłoga w korytarzu jest znaczeni cieplejsza, instalator tłumaczył mi że część pętli idzie z korytarza do łazienki co niby jest jakimś tam wytłumaczeniem ale ta sama pętle za ścianą korytarza (czyli już w łazience) jest zimna.....W zasadzie tylko raz udało mi sie nagrzać łazienkę, właśnie wtedy kiedy grzałem razem z korytarzem....Wracając jeszcze do nie załączania pompy przy rozdzielaczy, pan instalator przyjechał i okazało się że rzeczywiście kabelek od sternika od podłogówki nie był dobrze podłączony i dlatego pompa nie zaskakiwała....Myśląc że sprawa jest załatwiona, postanowiłem sprawdzić jak szybko nagrzeje podłogę w łazience i tutaj zdziwienia po prawie całej nocy podłoga w łazience nadal zimna, pomimo faktu że wg sterownika temp pomieszczenia to 20.5, natomiast podłoga w korytarzu mega ciepła(ok 70% podłogi.) gdzie z kolei nie grzałem podłogówką. PO część rozumiem że temp w korytarzu podniosła się ze względu na fakt że część pętli idzie przez korytarz ale czemu podłoga w łazience jest nadal zimna.....

Moje ustawienia to auto, auto- adaptacja on/build-20, reszta chyba się nie liczy bo kocioł sam dobiera (krzywa itd).

Teraz mam kilka pytań

1.Czy korzystając z programu auto możemy zmieniać temperaturę komfortową i ekonomiczną?Wg programu fabrycznego wynosi od 16 i 20 jeśli zmienię ja np na 19/21 to czy kocioł uwzględni to pomimo wyboru programy automatycznego(=fabrycznego??)

2.Sterownik CAR wraz z sterownikiem od podłogówki znajduje się z salonie i teraz pytanie zakładając że korzystam z programu automatycznego gdzie temp komfortowa wynosi 20 rozumiem że piec nie będzie grzał gdy tempe salony będzie taka sama bądź wyższa Idąc dalej, jeśli rzeczywiście tak jest to jak piec :"widzi" łazienkę gdzie np nastawiłem na sterowniku od podłogówki w łazience temperaturę wyższą niż ta która wynika z programu automatycznego np 22. Mam nadzieje że pytanie jest zrozumiałe, wiem że nic nie wiem dlatego ciężko czasami zadać pytanie we właściwy sposób. Rozmawiałem ze swoim instalatorem i on tłumaczył mi że piec widzi tylko salon jako że sterownik CAR i sterownik od podłogówki tam się znajduje, co mnie nie przekonuje bo jeśli za pomocą tego sterownika steruję kotłem to program który wybieram , w tym przypadku auto ma znaczenie dla wszystkich stref a nie tylko tam gdzie CAR jest zainstalowany.....Wydaję mi się że problem leży w podłączeniu do listwy (cosmo) która steruję siłownikami, chociaż wczoraj jak sprawdzałem to siłownika dla niby otwiera pętle do łazienki i nie zapowietrzenia....

Byłbym bardzoooooooo wdzięczny gdyby znalazł się ktoś z doświadczeniem i pomysłem jak to ogarnąć...

 

pozdrawiam:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - Tak możesz zmienić temperatury na CARze na takie jakie chcesz.

Ad 2 - Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, co dokładnie robią sterowniki podłogówki u ciebie? Sterują siłownikami przy rozdzielaczu? Czy masz jakąś centralkę która tym steruje? Np. Delta 600 czy jakąś inną? Jeżeli sterowniki otwierają tylko obiegi podłogówki a piec nie dostaje sygnału że ma grzać to to nie ma prawa działać jak należy. Jak np w sypialni temp ci spadnie to sterownik otworzy pętlę podłogówki, ale jeżeli w salonie gdzie jest car temp będzie powyżej zadanej to piec i tak się nie włączy bo nie wie że ma to zrobić, dostaje sygnał z cara że temp jest ok. Idealnie było by gdyby każdy ze sterowników był połączony z piecem i mógł dać sygnał do włączenia, do większości kotłów można podłączyć tylko 1 sterownik, stąd takie rozwiązania jak delta które sterują strefami.

A co do pętli w łazience sprawdź czy instalator się nie pomylił i nie podłączył sterownika z łazienki do pętli w korytarzu,

Np włącz grzanie w korytarzu na maxa ( nie zapomnij żeby piec dostał sygnał z cara w salonie ) i zobacz gdzie podłoga grzeje.

Edytowane przez ibizpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, dzięki za odpowiedź.

 

Odnośnie sterowników to mam centralkę przy rozdzielaczu która otwiera siłowniki za pomocą tych właśnie sterowników które są w każdym pomieszczeniu, czyli korytarz, salon i łazienka.....Podsumowując jeśli np CAR, który jest w salonie ma zadane 20 stopni i ta temperatura zostaje osiągnięta to piec wyłączy się pomimo fakty że np ustawie sterownik w łazience na 21 to siłownik się otworzy ale de facto piec nie będzie grzał jako że CAR widzi temperaturę tylko w pomieszczeniu w którym się znajduje......pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam kolejny problem od pewnego czasu pojawia się kod błędu 27-niewystarczajacy obieg.. piec pracuję mega głośno, jakby woda bulgotała, ale naprawdę głośno..nie do końca wiem co zrobić...serwisant nie odbiera, ziomek od instalacji też nie...wiem że może być problem z pompa obiegowa....ale nie chce nic sam ruszać ......na dole mam podłogówkę a na górze grzejniki które bardzo często są zamknięte i pytanie moje skoro obieg podłogówki jest otwarty to nie powinno być problemu z obiegiem CO. zwłaszcza ze grzejniki i podłogówka to jest jedna instalacja...nie ma żadnego sprzęgła czy coś takiego.....jakieś porady jak można na przyszłość uniknąć tego typu sytuacji Ostatnia prośba czy ktoś mógłby podzielić się swoimi ustawieniami pieca, na jakich parametrach pracuje najlepiej, wiem że to jest subiektywna sprawa ale myślę że ktoś z doświadczeniem może coś doradzić..Dzięki wielkie..pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów,

W sobotę pierwszy raz uruchomiłem kocioł Immergas Victrix 24 v2 2011 + CARv2 + sonda zewnętrzna. Generalnie mam budynek w stanie deweloperskim i przez zimę mam zamiar utrzymywać temperaturę 10 st. Niestety będący przy rozruchu serwisant zakomunikował "pierwszy raz widzę ten model" po czym nic więcej ciekawego nie zrobił...

 

Po przestudiowaniu instrukcji, różnych wątków na forach poczyniłem następujące kroki:

1. Ustawiłem na kotle temperaturę maksymalną na 55st.

2. Na sterowniku ustawiłem krzywą grzewczą na 4,5 (chyba za wysoka?)

3. Zastanawiam się nad zmniejszeniem temperatury minimalnej z 25st do 20st. - dobry pomysł?

 

Dodatkowo nasuwa mi się kilka pytań:

1. Przeglądając wykres krzywych grzewczych zastanawiam się czy krzywe 5,6,7,8,9 będą kiedykolwiek wykorzystywane? Krzywa nr 9 już przy temp. zew = +5st osiąga maksymalną temperaturę na kotle

 

2. Czytałem, że przy współpracy kotła (immergas, ale inny typ) ze sterownikiem konieczne jest przełaczenie kotła w tryb pracy ON/OFF z modulowanego... Czy tak jest również w tym konkretnym modelu? Jeżeli tak to jak to zrobić?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam jedną dosyć ważną rzecz. Pompka obiegowa.

Jest w tym kotle dosyć mocna i prądożerna. Ustawiona standardowo na 3 bieg zżera 100W.

Na dobę wyjdzie 2,4kWh (moje dzienne zużycie wraz z indukcją to 9-10kWh więc ta cholerna pompka to 25% mojego dziennego zużycia).

Ale zmieniłem na 1 bieg (45W) i ku mojemu zdziwieniu pomieszczenia są dogrzewane i to nawet równiej (mniejsze różnice na w pełni otwartych obiegach).

Lekka regulacja i jest idealnie.

Więc co mnie cieszy to to, że pompka na 1 biegu daje radę z 600metrową podłogówką.

A dzienne jej zużycie to lekko ponad 1kWh. Ujdzie. Te 100W mnie tak bolało,... :)

Z moich obserwacji wynika, że to co piszesz na temat pompki, to w zasadzie ma sens, ale .... są przypadki gdzie może pojawić się kłopot. Mam Immergas Victrix 24 v2 2011, skrzynka DIM v2 Wysoka / Niska temp.. U mnie dom po podłodze, to 320m2 i jest wszędzie podłogówka (obliczona na 38*C ) góra 10 pętli a dół 11 pętli, w sumie to daje ok 1750mb rurki, z tym że w sypialniach pętle co 20cm żeby nie przegrzać i w razie czego pomieszczenia te mają dogrzewać grzejniki, które są obliczone na 55*C . Grzejniki drabinkowe również w łazienkach, bo miło jest wycierać się suchym i ciepłym ręcznikiem. Czujka pogodowa niestety odłączona, bo się uszkodziła mechanicznie na samym początku i tak już zostało. Zgodnie z instrukcją kotła, podczas jego współpracy z rozdzielaczem DIM modulacja powinna być wyłączona, czyli OFF i tak właśnie mam ustawione. U mnie na kotle pompka chodzi na 1-szym biegu. Niby wystarczy, bo pokonuje tylko opory inst. wewn. kotła i odcinek instalacji zasilanie/powrót do skrzynki DIM, a ponieważ podciąga mniej wody z powrotu, to szybko uzyskuje maksymalną temp. na piecu i schodzi z mocą palnika do minimum. Ale skoro pompa mało pobiera, to i mało oddaje i w tym jest czasem problem. Gdy chodzi tylko jeden u układów - zazwyczaj grzejniki, bo podłogówka grzeje zazwyczaj 2-3 razy na dobę w zależności od temp. na zewnątrz, to wydajność pompy na 1szym biegu jest wystarczająca. Gorzej jest jak załączą się dwa obiegi, bo wtedy trochę brakuje ogrzanego czynnika i pompy obiegowe podbierają sobie ze sprzęgła, chłodniejszy czynnik z powrotu i w efekcie obniżają o ok. 8-10 *C temp. wody podawanej do układów. Przy temp. maksymalnej ograniczonej w moim przypadku do 55*C na kotle, to jeszcze nie jest tak źle, ale jakbym chciał w cieplejsze dni w celu zmniejszenia ilości spalanego gazu i restartów kotła, zjechać z temp. na kotle np. na 35*C, od tego odjąć straty na sprzęgle, to grzejniki mogą nie dogrzewać. Wtedy będę musiał pompę kotłową załączyć na wyższe obroty, aby jej wydajność była zbliżona do wydajności obu pomp obiegowych razem wziętych. Ale jeśli się okaże że jej wydajność jest wyższa, a tak na pewno będzie w przypadku gdy będzie chodził tylko układ grzejników, to z kolei będzie dość wysoka temp. na powrocie do kotła, bo będzie zbyt mały odbiór i kocioł i tak zacznie taktować, czyli znowu nie dobrze . Moja konkluzja jest taka, że jeśli ktoś zamierza mieć osobne obiegi wysokiej i niskiej temperatury i skrzynkę DIM V2, to powinien wybrać kocioł z automatyką SUPERIOR i sterownik Super CAR, bo tylko wtedy można w pełni wykorzystać automatykę w DIM ustawiając odpowiednio przełącznik S26;5 i odpowiednio zdefiniować temp. zasilania osobno dla każdej strefy, osobną pogodówkę na strefę wysoka i niską, włączyć modulację i wtedy to ma sens i jest oszczędniej. Przy kotle Victrix 24 v2 2011 i CAR V2 ten przełącznik (S26; 5) praktycznie nie działa. Więc co z tego, że mam podłogówkę policzoną na 38*C, a grzejniki na 55*C jak i tak nie mogę tego osobno ustawić. Jedynie mogę ograniczyć temp. zasilania podłogi na mieszaczu, ale kocioł i tak grzeje do maksymalnej wartości ustawionej ręcznie na CAR lub wynikającej z krzywej grzewczej, którą muszę i tak dobierać mając na względzie parametry układy grzejnikowego . Ogólnie nie podoba mi się to, ale kupując taki zestaw nie byłem tego świadomy i pewnie sprzedający też nie był za bardzo w temacie, bo to był wtedy nowy model. Teraz na stronie IMMERGAS już jest informacja, że przy rozdziale stref na wysoka/niska z użyciem DIM najlepiej stosować kotły z automatyką SUPEROIR, aby można było zróżnicować osobne krzywe grzewcze dla każdego obiegu. Przy wyłączonej modulacji MODUL OFF, bez względu na wartość ustawionego parametru bezwładności (DIMENS) kocioł zatrzymuje się po uzyskaniu 0,1 *C powyżej zadanej. Jeśli chodzi o start kotła, to niezależnie od ustawień bezwładności, oraz obojętnie czy modul ON czy OFF zaczyna się po spadku o 0.3*C poniżej zadanej, z tym że z włączoną modulacją najpierw zazwyczaj zaczyna chodzić sama pompa bez włączania palnika . Z włączoną modulacją, przy DIMENS 20 "stop" kotła jest 0.2*C powyżej zadanej. Przy modulacji i dimens 1 też stop jest powyżej 0.2*C, ale zgodnie z tym co pisze w instrukcji od CAR V2, grzeje niższymi temperaturami i w związku z tym zanim zastartuje palnik w kotle , to sama pompa dłużej mieli wodę w układzie pozwalając na większy spadek temperatury czynnika.

EDIT:

jakby komuś się zepsuła czujka pogodowa, albo chciał sobie zrobić sememu, to ta część która jest wewnątrz obudowy w oryginale, którą tylko trzeba połączyć z przewodem, to jest sensor KTY81/110, który kosztuje aż 2 PLN !!! A więc, można sobie zrobić czujkę samemu: dolutować do nóżek sensora kawałki przewodu i kostką połączyć z przewodem właściwym (w ten sposób nie trzeba skakać po drabinie z lutownicą) i to wszystko schować np. w natynkowej hermetycznej puszce elektrycznej.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...