Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Hektor , nie przeżywaj, przecież nie zadrzesz płytek które zostały już położone żeby wygrzac posadzki. Ja z kim bym nie rozmawiał ( ludzie od wykończeń, hydraulik, posadzkarz ) nic sami nie wspominają o wygrzewaniu . Dopiero jak sam zapytam to mowia że ... no można by wygrzac. Także nie umartwiaj się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hektor , nie przeżywaj, przecież nie zadrzesz płytek które zostały już położone żeby wygrzac posadzki. Ja z kim bym nie rozmawiał ( ludzie od wykończeń, hydraulik, posadzkarz ) nic sami nie wspominają o wygrzewaniu . Dopiero jak sam zapytam to mowia że ... no można by wygrzac. Także nie umartwiaj się

 

może przesadzam, fakt. Najwyżej płytek nie będę fugował, zrobię wygrzewanie i dopiero później zafuguję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadzam, fakt. Najwyżej płytek nie będę fugował, zrobię wygrzewanie i dopiero później zafuguję...

 

Wg mnie to nie jest kwestia wygrzewania badz nie.

Bardziej chodzi ile minelo czasu od wylania wylewek do kladzenia plytek.

Posadzki powinny wyschnac co zaleznie od temp trwa to pewnie 8-10 tygodni.

Inna kwestia to sprawdzenie instalacji przed polozeniem plytek itd

ale to temat na inna dyskusje (nie mowie tu o probie szczelnosci, bo to jest MUS :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to nie jest kwestia wygrzewania badz nie.

Bardziej chodzi ile minelo czasu od wylania wylewek do kladzenia plytek.

Posadzki powinny wyschnac co zaleznie od temp trwa to pewnie 8-10 tygodni.

Inna kwestia to sprawdzenie instalacji przed polozeniem plytek itd

ale to temat na inna dyskusje (nie mowie tu o probie szczelnosci, bo to jest MUS :))

 

posadzki miałem robione końcem czerwca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posadzki miałem robione końcem czerwca...

 

wszystko zależy jakie posadzki, jeśli anhydrytowe, szczególnie zalecane do podłogówki ze względu na szybsze i efektywniejsze rozprowadzenie ciepła, to proces wiązania i schnięcia jest o połowę krótszy niż posadzek betonowych, których samo "wiązanie betonu" szacuje się na ok. 30 dni plus czas wyschnięcia zależny od temp. otoczenia i wilgotności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój dom to projekt z lat 90-tych i tu cytat z projektu "ogrzewanie bez przerwy lecz z osłabieniem w nocy , 3 strefa klimatyczna t2= -20 st.C, zaprojektowano ogrzewanie wodne , pompowe dwu rurowe z własnej kotłowni, parametry czynnika grzejnego 90/70 st.C, obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła Q = 11030 W i jak z tego mam obliczyć swoją krzywą, mieszkam już 16 lat i " czynnik grzewczy" nigdy nie zbliżył się nawet do 70 st.C w największe mrozy a temp. w pomieszczeniu 22 st.C /poprzedni kocioł Ariston t2/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łopatologicznie: jeśli wiesz z doświadczenia, jaka temp. zasilania wystarczy przy -20*C, aby utrzymać w domu zadowalającą temp. np 22*C , to przecięcie tych punktów jest punktem końcowym krzywej, teraz jeszcze musisz znaleźć temp. zasilania dla temperatury dodatniej na zewnątrz np +15*C i to będzie początek krzywej. Wtedy możesz sobie dopasować jedną z gotowych krzywych pokazanych w instrukcji kotła lub CAR, o ile nie zmieniałeś parametrów temp, minimalnej i maksymalnej zasilania kotła, ponieważ wraz ze zmianą tych parametrów następuje zmiana połażenia wszystkich krzywych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak łopatologicznie: jeśli wiesz z doświadczenia, jaka temp. zasilania wystarczy przy -20*C, aby utrzymać w domu zadowalającą temp. np 22*C , to przecięcie tych punktów jest punktem końcowym krzywej, teraz jeszcze musisz znaleźć temp. zasilania dla temperatury dodatniej na zewnątrz np +15*C i to będzie początek krzywej. Wtedy możesz sobie dopasować jedną z gotowych krzywych pokazanych w instrukcji kotła lub CAR, o ile nie zmieniałeś parametrów temp, minimalnej i maksymalnej zasilania kotła, ponieważ wraz ze zmianą tych parametrów następuje zmiana połażenia wszystkich krzywych

 

niestety nie mam wiedzy jaką temp. grzał mój poprzedni kocioł, był nastawiony na"1" od jesieni do wiosny, w większe mrozy na "3" /nie mylić z nr. krzywych/ i tak szesnaście lat płaciłem rachunki jak za " zboże", więc nie mam konkretnego punktu zaczepienia, S5-20 S6-60 tak ustawił serwisant ja sam podłączyłem czujnik temp. zewn.nie posiadam CAR-a tylko zwykły termostat on/off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tydzień temu założyłem kocioł Victrix 12 TT Erp, aktualnie wygrzewam wylewkę anhydrytowa. Cała instalacja jest pchana przez pompkę w piecu do dwóch rozdZielaczy, całość ok 1100m rurki 16, najdłuższy obwód 90m.

Na rotametrach cały czas jest przepływ 0 ,dopiero jak pozakręcam wszystkie obwody to na 1 jest przepływ 5l/m.Czy to normalne ?

Na piecu mam aktualnie 45 stopni, w domu 22 a podłoga zimna... Czy tak ma byc cały czas ? Jeśli tak to w jaki sposób mam dobrze wygrzać wylewkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tydzień temu założyłem kocioł Victrix 12 TT Erp, aktualnie wygrzewam wylewkę anhydrytowa. Cała instalacja jest pchana przez pompkę w piecu do dwóch rozdZielaczy, całość ok 1100m rurki 16,

najdłuższy obwód 90m.

Na rotametrach cały czas jest przepływ 0 ,dopiero jak pozakręcam wszystkie obwody to na 1 jest przepływ 5l/m.Czy to normalne ?

Na piecu mam aktualnie 45 stopni, w domu 22 a podłoga zimna... Czy tak ma byc cały czas ? Jeśli tak to w jaki sposób mam dobrze wygrzać wylewkę ?

 

No to pojechałeś po całości. W sumie masz 1100 m rurki i pchasz to pompą kotła? Mam ten sam kociołek od około 3 miesięcy, całość podłogówka, dwa rozdzialacze 12 sekcyjne z pompami Vilo, 1700 m rurki. Pompa kotła tłoczy tylko na cwu i do rozdzielaczy. Wszystkie obwody otwarte na maksa bo dopiero zaczynam grzać dom. Po uruchomieniu wszystko rusza od razu. Obawiam się, że nie dodasz zdrowia pompie kotła jak zrzuciłeś wszystko na nią. Te pompy w modelach Erp są podobno sporo lepsze od poprzednich ale przetłoczyć ponad km rurki to jednak jest spora praca. Mój wykonawca c.o. powiedział mi, że bez dodatkowych pomp obiegowych będą niedogrzania. Mam spory metraż. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Dzisiaj przełączyłem CarV2 na tryb zima i nie mogę zmieniać temperatury, sterownik wogóle nie reaguje. W trybie letnim jest ok. Podłączyłem obie sondy, jedna jest pod DIM, druga pod kotłem. Jakieś pomysły, rady, reset nic nie daje?

Jakiej temperatury? Jak masz sondy to zmieniasz krzywą. Teraz jeszcze są dodatnie więc początki krzywych słabo reagują. Podnieś na CAR, min. temp. zasilania, to się zmieni temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie to znających sterownik CAR V2. jestem na etapie pociągnięcia okablowania od pieca w kotłowni do domu, żeby podłączyć sterownik. Połączenie pieca ze sterownikiem jest dla mnie zrozumiałe. Natomiast mam pytanie czy ktoś korzystał z podłączenia TEL (telefoniczne?), do którego trzeba pociągnąć dodatkowy 2-żyłowy przewód. Czy ktoś wie jak to działa? Gdzie się to podłącza i co można tym wysterować na piecu? Czy można na przykład zdalnie przełączać tryb LATO/ZIMA?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam wiedzy jaką temp. grzał mój poprzedni kocioł, był nastawiony na"1" od jesieni do wiosny, w większe mrozy na "3" /nie mylić z nr. krzywych/ i tak szesnaście lat płaciłem rachunki jak za " zboże", więc nie mam konkretnego punktu zaczepienia, S5-20 S6-60 tak ustawił serwisant ja sam podłączyłem czujnik temp. zewn.nie posiadam CAR-a tylko zwykły termostat on/off

S5=20 to może być u ciebie za nisko, możesz mieć niedogrzane w okresach przejściowych, tym bardziej przy grzejnikach, efekt będzie taki że gaz spalisz a w domu bedzie zimno. Musisz eksperymentalne sobie przestawiać i obserwować. Jak przy zew. dodatnich za zimno to podnosisz S5, jak w ujemnych zewn. nie dogrzewa, to zmieniasz numer krzywej na wyższą (pokrętłem na kotle jesli nie masz CARa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej temperatury? Jak masz sondy to zmieniasz krzywą. Teraz jeszcze są dodatnie więc początki krzywych słabo reagują. Podnieś na CAR, min. temp. zasilania, to się zmieni temp.

 

Nie mogę zmienić temperatury żądanej w CAR, ani wejść w tryb ręczny. Nie reaguje w pozycji zima, w pozycji lato grzeje zasobnik. Czy jakieś specjalne zabiegi trzeba wykonać po podłączeniu dwóch sond zewnętrznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S5=20 to może być u ciebie za nisko, możesz mieć niedogrzane w okresach przejściowych, tym bardziej przy grzejnikach, efekt będzie taki że gaz spalisz a w domu bedzie zimno. Musisz eksperymentalne sobie przestawiać i obserwować. Jak przy zew. dodatnich za zimno to podnosisz S5, jak w ujemnych zewn. nie dogrzewa, to zmieniasz numer krzywej na wyższą (pokrętłem na kotle jesli nie masz CARa)

 

czyli na początek podnieść S5 ok. a czy S6 obniżyć czy ma to mniejsze znaczenie?

Edytowane przez kumorow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli na początek podnieść S5 ok. a czy S6 obniżyć czy ma to mniejsze znaczenie?

S6 na razie nie zmieniaj. W razie czego, podniesiesz sobie przy silnych mrozach, jeśli się okaże że 60°C nie wystarcza. Ja mam S5 ustawione na 27°C, ale ja nie stosuję ciągłej pracy kotła, ja grzeję ON/OFF i mam wszędzie podłogowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pojechałeś po całości. W sumie masz 1100 m rurki i pchasz to pompą kotła? Mam ten sam kociołek od około 3 miesięcy, całość podłogówka, dwa rozdzialacze 12 sekcyjne z pompami Vilo, 1700 m rurki. Pompa kotła tłoczy tylko na cwu i do rozdzielaczy. Wszystkie obwody otwarte na maksa bo dopiero zaczynam grzać dom. Po uruchomieniu wszystko rusza od razu. Obawiam się, że nie dodasz zdrowia pompie kotła jak zrzuciłeś wszystko na nią. Te pompy w modelach Erp są podobno sporo lepsze od poprzednich ale przetłoczyć ponad km rurki to jednak jest spora praca. Mój wykonawca c.o. powiedział mi, że bez dodatkowych pomp obiegowych będą niedogrzania. Mam spory metraż. Pozdrawiam.

 

Pompa nawet poprzedniego Victrixa bez problemu obsłuży taką instalację (1100m po max 90m), tym bardziej, że pętli jest sporo.

|Albo rotametry kiepskie, albo średnice dobiegów do rozdzielaczy za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zmienić temperatury żądanej w CAR, ani wejść w tryb ręczny. Nie reaguje w pozycji zima, w pozycji lato grzeje zasobnik. Czy jakieś specjalne zabiegi trzeba wykonać po podłączeniu dwóch sond zewnętrznych?

Sonda w DIM steruje tylko zaworem mieszającym, ani CAR ani kocioł nawet nie wie, że taka sonda jest podłączona.

Wcześnie już CAR pracował w trybie "zima"? Na zmianę ustawień temp. CWU reaguje? W trybie "Automatycznym" można zmieniać nastawy, albo wejść w "Wymuszony"? Może odłączenie by pomogło, ale musiało by trwać ponad 8 godzin, bo tyle trwa podtrzymanie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...