Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

To nie zależy od krzywej, a od build.

Zmień na 5

 

no dobrze. czyli ustawienie krzywej to jest jak szybko piec będzie uzyskiwał zadaną temperaturę tzn im wyższa krzywa tym wyższą temperaturą piec może grzać? a jak to się ma do kondensacji i uzyskiwania najlepszych parametrów spalania - jak to najlepiej ustawić krzywa 2,0 może byś za nisko?

co do build to wszedzie pisze że przy podłogówce powinno sie ustawić na 20.... skoro mi przy 10 nagrzewa gdzieś do 0,4stopnia wiecej.... i włacza się 0,4 stopnia poniżej. I pytanie jak jest lepiej? żeby piec wączał się z niską mocą na dłużej? czy z wyższą na krócej za to częściej?

 

ale się rozpisałem;)

ale dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie o CARv2. Podłączyłem go pod kocioł. Ustawiłem temperaturę komfortową i ekonomiczną. Nie mam podłączonej sondy zewnętrznej temperatury. Ustawiłem temperaturę zasilania na 40 stopni. I sterownik w ogóle nie reaguje na temperaturę pomieszczenia. W celu sprawdzenia ustawiłem w trybie ręcznym temperaturę na 18 stopni. W pomieszczeniu jest 22 a pomimo tego piec grzeje grzejniki do 40 stopni i taką temperaturę utrzymuje. Czy ktoś wie o co kaman?

 

EDIT: Nawet jak mam ustawioną zadaną temperaturę na 18 stopni przy 22 w pomieszczeniu i zwiększę temperaturę zasilania do 50 stopni to piec grzeje do tej temperatury. Tak jakby w ogóle nie działała żadna regulacja. W ustawieniach serwisowych AMB mam ustawione na ON. A zamiana MODUL ON/OFF też nie wywołuje żadnego efektu...

Edytowane przez MD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na 8 i przestaje grzać 0.2C powyżej zadanej, zaczyna 0.1C poniżej.Krzywą mam 2.3, minimalną temperaturę zasilania CO ustawioną na 29C

 

Zastanawiające jest to co napisałeś, bo ja jakbym nie ustawił, to "Start" grzania mam zawsze 0,3*C poniżej zadanej, bez względu jak jest ustawiony MODUL.

Podając numer krzywej, powinno się podać zarówno minimalną temp. zasilania jaka jest ustawiona na CAR lub kotle oraz maksymalną temp. zasilania zaprogramowaną na płycie kotła . Bez obu tych danych podawanie numeru krzywej nie ma sensu, ponieważ jeśli ktoś będzie miał inaczej ustawione te parametry, to położenie krzywych będzie całkowicie inne.

Piszę o tym, bo jest wiele osób, którym nie chce się przeczytać tego tematu, nie zdają sobie sprawy z tej zależności, a pytają tylko o wielkość domu i numer krzywej.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mój problem to okazało się, że serwisant przy pierwszym uruchomieniu zostawił mostek 40-41 i piec miał sygnał ciągłej pracy. Problem rozwiązany :)

 

Skoro wcześniej CARa nie miałeś (w poprzednim poście napisałeś że podłączyłeś CAR pod kocioł), to nie miał wyjścia, inaczej kocioł by nie ruszył z CO

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uruchomienie kotła następowało z jednoczesnym podłączeniem CARa. Więc serwisant mógł spokojnie usunąć ten mostek.

Sam przecież napisałeś:

Mam pytanie o CARv2. Podłączyłem go pod kocioł

więc do tego się odniosłem.

Jeśli jednak podłączał serwisant, albo robił uruchomienie z już podłączonym CARem, to nie mógł, ale wręcz powinien usunąć ten mostek. Nawet w instrukcji użytkownika jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujkę pogodową podpinasz pod konkretne zaciski w kotle. Możesz nawet mieć czujkę pogodową nie posiadając żadnego dodatkowego sterownika pokojowego.

 

Wiem Montixe, napisałem tak tylko żeby zobrazować możliwości. A czujnik temperatury, o którym pisałeś kosztuje w necie 3 zł + puszka wg własnej inwencji. Gotowy Immergasa 232 zł. Niezłe zdzierstwo. A poza tematem, wczoraj piec spalił mi 3,5 a dziś 6 m3. Czy obniżenie temperatury zewnętrznej do około 0stopni aż tak wpływa na spalanie a może ja mam coś źle ustawione. Temp na kotle to 32, zadana 22, rotametry na 2 l/min, histereza 0,2. Pozdrawiam.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Montixe, napisałem tak tylko żeby zobrazować możliwości. A czujnik temperatury, o którym pisałeś kosztuje w necie 3 zł ? puszka wg własnej inwencji. Gotowy Immergasa 232 zł. Niezłe zdzierstwo. A poza tematem, wczoraj piec spalił mi 3,5 a dziś 6 m3. Czy obniżenie temperatury zewnętrznej do około 0stopni aż tak wpływa na spalanie a może ja mam coś źle ustawione. Temp na kotle to 32, zadana 22, rotametry na 2 l/min, histereza 0,2. Pozdrawiam.

 

Czujka zew. jest chyba w komplecie z CAR....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...