Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Immergas Victrix X 2 v.2011-ustawienia,opinie,porady


adam998

Recommended Posts

Wiem Montixe, napisałem tak tylko żeby zobrazować możliwości. A czujnik temperatury, o którym pisałeś kosztuje w necie 3 zł + puszka wg własnej inwencji. Gotowy Immergasa 232 zł. Niezłe zdzierstwo. A poza tematem, wczoraj piec spalił mi 3,5 a dziś 6 m3. Czy obniżenie temperatury zewnętrznej do około 0stopni aż tak wpływa na spalanie a może ja mam coś źle ustawione. Temp na kotle to 32, zadana 22, rotametry na 2 l/min, histereza 0,2. Pozdrawiam.

 

Jest zimno, spala więcej. Będzie -10C spali jeszcze więcej.

Może ktoś w domu coś robił, otwierał drzwi, robił przeciąg i wychłodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie czy warto dopłacać do CAR2 czy wybrać Tyboxa?

 

Jeśli nie potrzebujecie okien czasowych na potrzeby CWU, i nie potrzebujecie dobrania dokładniejszej krzywej grzewczej (na CAR jest 99 krzywych+offset), to TYBOX w zupełności wystarczy, z innych funkcji typu "MODUL" i tak w zasadzie się nie korzysta, z funkcji chłodzenia pewnie też nie nigdy skorzystacie. Bez funkcji zdalnego podglądu różnych temperatur, też można się obejść.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Ja mam osobne sterowanie pętlami podłogówki oraz osobny sterownik do grzejników.

CAR kupiłem, żeby ustawić okresy grzania CWU, ale okazało się, że nie ma żadnej oszczędności w stosunku do grzania ciągłego.

Tak więc teraz CARa wykorzystuję co jakiś czas, żeby chwilowo zwiększyć temperaturę z 40st C do np. 60st C, przed jakąś większą kąpielą w wannie, bo przy ustawieniu 40st C kocioł nie wyrabiał się z dogrzewaniem wody.

Drugi raz bym CARa nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zimno, spala więcej. Będzie -10C spali jeszcze więcej.

Może ktoś w domu coś robił, otwierał drzwi, robił przeciąg i wychłodził.

 

Nikt nic nie robił gdyż jeszcze nie mieszkam. Ogrzewam, przewiozłem część mebli ale jeszcze nie zamieszkuję. Co rano sprawdzam licznik, Tybox stoi w tym samym pomieszczenie nie narażonym na słońce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna stałem się nowym użytkownikiem immergasa 12 kW

Był u mnie serwisant na 1 uruchomieniu, nie mam jeszcze sterownika do bojlera z zaworem 3 drożnym ani sterownika CAR v2 z sondą zew.

Serwisant poinformował mnie że ich montaż musi być wykonan przez autoryzowany serwis bo inaczej utrace gwarancję.

Czy faktycznie tak jest? Czy mogę sam je zamontować jak już je zamówie?

 

Na forum widziałem że można wykonać we własnym zakresie sondę temperatury. Co z siłownikiem zaworu 3 drożnego? Zestaw z siłownikem kosztuje 280 zł.

Jeśli chodzi o sterownik to też widziałem że tybox raczej powinnien wystarczyć, aczykolwiek w carze jest chyba więcej opcji regulacji a co za tym idzie jest suma summarum ekonomiczniejszy, tylko pytanie o ile i czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna stałem się nowym użytkownikiem immergasa 12 kW

 

Był u mnie serwisant na 1 uruchomieniu, nie mam jeszcze sterownika do bojlera z zaworem 3 drożnym ani sterownika CAR v2 z sondą zew.

Serwisant poinformował mnie że ich montaż musi być wykonan przez autoryzowany serwis bo inaczej utrace gwarancję.

Czy faktycznie tak jest? Czy mogę sam je zamontować jak już je zamówie?

 

Na forum widziałem że można wykonać we własnym zakresie sondę temperatury. Co z siłownikiem zaworu 3 drożnego? Zestaw z siłownikem kosztuje 280 zł.

Jeśli chodzi o sterownik to też widziałem że tybox raczej powinnien wystarczyć, aczykolwiek w carze jest chyba więcej opcji regulacji a co za tym idzie jest suma summarum ekonomiczniejszy, tylko pytanie o ile i czy warto?

 

Mam ten kocioł i Tyboxa 137, sterownik montowałem sam i mam gwarancję. Sonda kosztuje w necie 230 zł a sam czujnik temperatury umieszczony w sondzie 3 zł, obudowa to już inwencja wykonawcy i nie przekroczy 10 zł. Szukaj typu czujnika temperatury w tym temacie forum. Jakieś kilkanaście stron wcześniej dokładnie opisał to użytkownik "montixe", jest to dobry człowiek, który zna się na rzeczy i udziela dobrych rad. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od niedawna stałem się nowym użytkownikiem immergasa 12 kW

Był u mnie serwisant na 1 uruchomieniu, nie mam jeszcze sterownika do bojlera z zaworem 3 drożnym ani sterownika CAR v2 z sondą zew.

Serwisant poinformował mnie że ich montaż musi być wykonan przez autoryzowany serwis bo inaczej utrace gwarancję.

Czy faktycznie tak jest? Czy mogę sam je zamontować jak już je zamówie?

 

Na forum widziałem że można wykonać we własnym zakresie sondę temperatury. Co z siłownikiem zaworu 3 drożnego? Zestaw z siłownikem kosztuje 280 zł.

Jeśli chodzi o sterownik to też widziałem że tybox raczej powinnien wystarczyć, aczykolwiek w carze jest chyba więcej opcji regulacji a co za tym idzie jest suma summarum ekonomiczniejszy, tylko pytanie o ile i czy warto?

 

no przecież zawór trójdrożny masz zamontowany w kotle:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak jak u Ciebie tylko, że mam całość podłogówkę. Dzisiejszy odczyt to 5 m3/dobę bez cwu. Histereza na Tyboxie 0,2 , temperatura zadana 22 a na kotle ustawione na 35 stopni.

 

I jak to się u was kształtuje za październik u mnie wyszło 8.2m3 na dobę z cwu

 

Czy ktoś posiada informacje oraz doświadczenie jak ustawić kocioł ze sterownikiem tybox137 na grzejnikach panelowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież zawór trójdrożny masz zamontowany w kotle:confused:

 

Zawór trójdrożny owszem,natomiast nie ma siłownika do tego zaworu. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Czujnik temperatury wiem już jak zrobić i jest to faktycznie bardzo proste, ale co z tym siłownikiem i sterowaniem temperaturą wody cwu? Można go osobno dokupić?

 

Czy mieliście do swojego Victrixa TT górną osłonę w kplecie?

 

U mnie była w komplecie, aczkolwiek jeśli piec nie wisi w jakimś pomieszczeniu wymagającym jego estetyki jest zupełnie niepotrzebna.

Piec mam w piwnicy, a estetyki pieca raczej tam nikt nie zauważy więc klapkę mogę odstąpić :)

 

 

Z tego co wiem w sterowniku CAR v2 można regulować temp wody na kotle i cwu. Jak jest z tyboxem? Czy jeśli dajmy na to Tybox wykryje mały spadek temperatury to będzie grzał do temp. wody ustawionej poprostu na kotle i wykrycia zadanej temperatury? Czy nie jest ekonomiczniej jeśli sterownik łagodnie załącza kocioł, korzystając tym samym lepszej kondensacji i dobija do zadanej temperatury? Czy tybox nie działa czasem tak jak najprostszy sterownik tego typu np. uniwersalny SALUS itp.

Dodatkowo czy jest możliwość ustawienia na sterowniku antylegionelli co np. tydzień?

 

Tybox - 280 zł

Car v2 - 570zł

czyli 300 zł różnicy, warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w sterowniku CAR v2 można regulować temp wody na kotle i cwu. Jak jest z tyboxem Czy tybox nie działa czasem tak jak najprostszy sterownik tego typu np. uniwersalny SALUS itp.

/QUOTE]

Tybox nie działa jak salus np nie pokazuje na głównym ekranie kiedy piec chodzi musisz przestawić w tryb info dopiero widać świeczkę nie ma informacji do cwu ani ustawień tylko do co to istotna wiadomość która przegapiłem. Nie ma odczytu na nim w którym momencie grzeje ci wodę pod cwu i jakimi tmp brak tych ustawien. Brak odczytu temp grzania co we/wy to moim zdaniem duży minus sterownika i takie dane powinien obsługiwać w tej cenie co zawiera car2. Bo niby sterownik jest ale jak zmieni się temp zewnętrzna lub potrzebna cieplejsze woda lub chcesz wiedzieć czy działa czy jakiś błąd to i tak do kotła lecisz (błędy na kotle tez brak informacji np ze ciśnienie spadlo- nie wiem czy car2 to pokazuje)

 

Tego właśnie mi instalator nie powiedział sam tez zdalem sie na jego sugestie nie doczytalem a za te 300zl ile razy będę musiał lecieć do garażu gdzie wisi kocial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYBOX, jest produkowany przez francuską firmę Delta Dore a nie przez Immergasa i nie jest typowym elementem automatyki Immergasa. CAR V2, też nie jest dedykowany do wszystkich kotłów, tak samo jak SuperCar i Mini CRD. Nawet jeśliby zadziałało połączenie, to i tak nie wszystkie funkcje bedą aktywne.

Immergas nie robi automatyki do wszystkich swoich produktów , ale jako dystrybutor produktów Delta Dore, oferuje je jako komponenty uniwersalne, głównie do zarządzania ciepłem i chłodem.

CAR jako dedykowany sterownik, komunikuje się z kotłem po innej lini danych niż Tybox, stąd jego możliwości są większe. Tybox działa jako zworka i może być zastąpiony innym sterownikiem uniwersalnym np STERR RTW101, SALUS itp., które też obsłużą wam tylko C.O.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TYBOX, jest produkowany przez francuską firmę Delta Dore a nie przez Immergasa i nie jest typowym elementem automatyki Immergasa. CAR V2, też nie jest dedykowany d

o wszystkich kotłów, tak samo jak SuperCar i Mini CRD. Nawet jeśliby zadziałało połączenie, to i tak nie wszystkie funkcje bedą aktywne.

Immergas nie robi automatyki do wszystkich swoich produktów , ale jako dystrybutor produktów Delta Dore, oferuje je jako komponenty uniwersalne, głównie do zarządzania ciepłem i chłodem.

CAR jako dedykowany sterownik, komunikuje się z kotłem po innej lini danych niż Tybox, stąd jego możliwości są większe. Tybox działa jako zworka i może być zastąpiony innym sterownikiem uniwersalnym np STERR RTW101, SALUS itp., które też obsłużą wam tylko C.O.

 

Montixe, każdy kumaty wie, że Tyboxy produkuje Delta Dore, na opakowaniu ten napis widnieje jak byk. Jest jedno ale, mianowicie Tybox (bynajmniej 137) zajebiscie wygląda i jego obsługa jest intuicyjna, wszelkie Eurostery, Techy itp wyglądają przy nim dość blado. Jesli ktoś kuma obslugę sprzętów elektronicznych domowego użytku, bez problemu obsłuży Tyboxa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w sterowniku CAR v2 można regulować temp wody na kotle i cwu. Jak jest z tyboxem Czy tybox nie działa czasem tak jak najprostszy sterownik tego typu np. uniwersalny SALUS itp.l

/QUOTE]

Tybox nie działa jak salus np nie pokazuje na głównym ekranie kiedy piec chodzi musisz przestawić w tryb info dopiero widać świeczkę nie ma informacji do cwu ani ustawień tylko do co to istotna wiadomość która przegapiłem. Nie ma odczytu na nim w którym momencie grzeje ci wodę pod cwu i jakimi tmp brak tych ustawien. Brak odczytu temp grzania co we/wy to moim zdaniem duży minus sterownika i takie dane powinien obsługiwać w tej cenie co zawiera car2. Bo niby sterownik jest ale jak zmieni się temp zewnętrzna lub potrzebna cieplejsze woda lub chcesz wiedzieć czy działa czy jakiś błąd to i tak do kotła lecisz (błędy na kotle tez brak informacji np ze ciśnienie spadlo- nie wiem czy car2 to pokazuje)

 

Tego właśnie mi instalator nie powiedział sam tez zdalem sie na jego sugestie nie doczytalem a za te 300zl ile razy będę musiał lecieć do garażu gdzie wisi kocial.

 

Tybox to sterownik on/off, nie oczekuj od niego cudów. Przed zakupem wystarczyło o nim poczytać na stronie internetowej. Ja go kupilem w pełni świadomy i te braki w wyświetlaniu, o których piszesz zupełnie mi nie przeszkadzają. Najważniejsze dla mnie jest to, że jest bezprzewodowy oraz posiada fajny design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od prawie początku miesiaca zjadł już ponad 180 m3, bez cwu i kuchenki.

 

Ile zjadł ci ogólnie za październik?

Powierzchnię masz mniejsza jepiej ocieplona wiec porównywalnie moje straty winny być w max 30% chociaż wydaje mi się ze mam gdzieś jakieś większe straty lub złe ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...