Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Agguli


Aggula

Recommended Posts

Witaj, Zuzia!

W środku będą jakieś otoczaki właśnie :) Najbardziej podobają mi się (na zdjęciach) gabiony z pociętymi pieńkami drzew, ale jak sięgnę wyobraźnią dwa lata do przodu, to jednak wolę otoczaki ;) Ma to generować jak najmniej dodatkowej pracy.

Niestety, jak zostawimy ogrodzenie "na potem", to i ogród będzie leżał odłogiem i dzieci nie wypuszczę do samodzielnej zabawy, i obce psy będą mi biegały i coś innego robiły pod oknami. Nie widzę możliwości zostawienia ogrodzenia na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomek, zakończyłam temat na ALU w całym domu. Długo rozpatrywałam wersję plastików na górze, lecz moje okna na górze mimo, że są mniejsze niż na dole, to i tak mają 240cm wysokości i skrzydła otwierane mają po 100cm szerokości. Byli tacy, którzy przysyłali mi wycenę na takie plastiki, ale trafiło się kilku, którzy wyjaśnili, że nie da się zrobić takich połaci w plastikach z gwarancją, a już na pewno nie z aprobatą techniczną. Wtedy okna osiadają, nie domykają się, a ja czekam co chwilę tygodniami na serwisanta... Byłam przerażona na samą myśl ;)

 

Przeczytałam TWoje rozterki w dzienniku, pół roku temu miałam identyczne. Mój mąż napierał na podziały okien, świetliki na górze, cokolwiek, bo pierwsze wyceny powalały na kolana (mnie Internorm jeszcze bardziej powalił), ale byłam nieugięta ;) Najważniejsze było dla mnie zatrzymanie całej wysokości okien bez podziałów, nie było mowy o świetlikach, na parterze ze względu na funkcjonalność pomieszczeń i ciągi komunikacyjne też nie było mowy o rezygnacji z HSów. Stanęło na profilach Yawal, polskich, widziałam ich suwanki HS na targach budowlanych i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Byłam na dwóch realizacjach, sama sobie posuwałam i uznałam, że to jest to. Nie widzę żadnej różnicy wizualnej między droższymi profilami alu a naszymi polskimi. Powiem Ci, co więcej, kilka ofert tak wynegocjowałam, że w głowie się nie mieści, więc nie bój się zbijać cenę do bólu ;)

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam system Zenturo:cool: i gdy projektowałam swoje ogrodzenie był jedyną alternatywą jaką brałam pod uwagę:). Gratuluję wyboru:yes:.

A postępy na budowie znakomite i przestrzeń do pozazdroszczenia:D. Ogromnie jestem ciekawa Twojego akwarium:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekwa, metr bieżący ogrodzenia panelami Zenturo (razem ze słupkiem i mocowaniem) wychodzi wedlug cennika 144zl brutto. Od tego odejmuje sie rabat, to juz zalezy od negocjacji. Gabiony są droższe, ale nie mam wyceny na metry.

 

Lulla, mam mętlik w głowie, jeśli chodzi o elewację :( Niektorzy mnie przekonują, że muszę zrobić drewno tam, gdzie mam na wizualizacji, bo inaczej będzie brzydko. Ja się zapieram przed drewnem rękami i nogami, jakąś opcją jest dekordeska (http://www.dekordeska.pl). Z łupka zrezygnowałam, bo jednak będzie za ciemno, szczególnie od strony ogrodu. Teraz rozpoznaję pomysł zlicowania bramy i obłożenia jej tym, co bedzie dookoła niej, cokolwiek to będzie ;)

 

Jestem oficjalnie trupem, spalam dzis chyba 4h wszystkiego razem do kupy wzięte :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozpoznaję pomysł zlicowania bramy i obłożenia jej tym, co bedzie dookoła niej, cokolwiek to będzie ;)

 

to nie będzie takie proste- bramy segmentowej nie można niczym obkładać ( niczym ciężkim, a jesli już bedziesz to robić to musisz to powiedzieć na etapie zakupu bramy, żeby spreżyny i automat były dostosowane do wiekśzego ciezaru ale na 100% sprzedawca powie Ci wtedy, że nie bedziesz mieć gwarancji- każda ingerencja w bramę powoduje jej utratę- możesz też zobaczyć efekt obłożenia blachą u Poliny- według mnie nie jest on powalający-blacha sie powyginała od mocowań -drewno czy kamień nie wchodzą w rachubę) natomiast brama uchylna to również kiepski pomysł- ja da się obłożyć ale nie dość, że to przestarzały typ bramy to absolutnie nie trzyma parapetrów cieplnych w żadnym zakresie więc jeśli masz pokój nad garażem to pewne jest, że w zimę będzie w nim znacznie zimniej niż w pozostałych pomieszczeniach. możesz zorientować się ewentualnie w bramie segmentowej niczym nie obłożonej ale zlicowanej z murem-wtedy tylko poprzez taki montaż brama zawęża otwór światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aggula,

Ja kiedyś zgłębiałam temat obłozenia bramy, ale zaniechałam w końcu. Normstahl ma specjalny model pod drewno.

owszem ma ale to wlasnie brama uchylna- zobacz sobie ja u anuli( zreszta sama napisała ze zimno w garażu i nad nim) i ona ma ja oblozona drewnem. Koszt takiej bramy tez zdecydowanie większy niz segmentowej ( ja bym uchylnej bramy nie chciała nigdy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bami, a dlaczego zaniechałaś? Masz w końcu standardową bramę? A licowałaś ją? Ja mam na razie mętlik w głowie ;)

 

Bo nie znałam jeszcze docelowego koloru drewna na elewację. Mam standardową bramę, nielicowaną (mój dom nie ma modernistycznej bryły)

 

Słyszałam, ze będziesz miała piękne i nowoczesne ogrodzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...