Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Agguli


Aggula

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 309
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie, nie planuję drewna ;)

A Ty na kiedy wyznaczyłaś sobie termin przeprowadzki?

 

Aggula, witam się i ja, wyśledziłam Cię u Bami a teraz jak Bami Ci poleciła "naszych" panów przybiegłam szybciutko :)

 

Bardzo fajnie się Ciebie czyta :)

 

I ja jak Bami poczułam Twój oddech na plecach, bo pędzisz aż miło :D Chyba powinnam się przeprowadzić pierwsza, ale kto wie, my już się "wykańczamy" od września..jedyny plus to że idzie to w miarę spokojnie i bez większych nerwów

 

pozdrawiam serdecznie i będę kibicować za dotrzymaniem planu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie planuję drewna ;)

A Ty na kiedy wyznaczyłaś sobie termin przeprowadzki?

 

To masz duże szanse, bo drewno nie lubi pośpiechu... Pomyśl tez o osuszaczach i nagrzewnicach - w tynkach i wylewce są tony wody...

Początkowo planowaliśmy przeprowadzkę w maju, ale to już nierealne. Powinnam przeprowadzić się w wakacje, bo Starszakowi trzeba zmienić szkołę. Ale nie będę nic robić na siłę, bo czeka mnie trochę obciążeń zawodowych i nie chciałabym "po drodze" się psychicznie zdekompensować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz duże szanse, bo drewno nie lubi pośpiechu... Pomyśl tez o osuszaczach i nagrzewnicach - w tynkach i wylewce są tony wody...

Początkowo planowaliśmy przeprowadzkę w maju, ale to już nierealne. Powinnam przeprowadzić się w wakacje, bo Starszakowi trzeba zmienić szkołę. Ale nie będę nic robić na siłę, bo czeka mnie trochę obciążeń zawodowych i nie chciałabym "po drodze" się psychicznie zdekompensować

 

Witaj, Lucka! :hug: Wpadłam właśnie do Twojego dziennika i przypomniało mi się, że już kiedyś Cię czytałam, ale po cichutku ;) Oj, jak ja marzę o Twoim etapie, balustrady Ci tylko brakuje i można się wprowadzać! :)

Wybrałaś już drzwi? My w obecnym mieszkaniu mamy Jagdor. Mija właśnie 7 lat i nic się nigdy z nimi nie działo, sa rewelacyjne :yes: Pamiętam tylko, że czekaliśmy na nie prawie pół roku, bo wszyscy pracownicy im do Irlandii uciekli ;) a w tym czasie mieliśmy piękne parawany w drzwiach ;)

 

Bami, no właśnie od kilku dni grzeje koza i tynkarze daja czadu z nagrzewnicami, wreszcie będzie jakiś rachunek za prad ;) Obiecali, że zostawia mi nagrzewnicę po tynkach, żebym sobie sama grzała, więc przenoszę się na bank z praca na budowę jak tylko skończa i będę dalej dawać czadu ;) Mam nadzieję, że jednak lato zacznie się lada tydzień i wszystko ładnie wyschnie. A za Twoja przeprowadzkę w wakacje trzymam wielkie kciuki, fajnie by było nie zmieniać młodemu szkoły w ciagu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, no właśnie od kilku dni grzeje koza i tynkarze daja czadu z nagrzewnicami, wreszcie będzie jakiś rachunek za prad ;) Obiecali, że zostawia mi nagrzewnicę po tynkach, żebym sobie sama grzała, więc przenoszę się na bank z praca na budowę jak tylko skończa i będę dalej dawać czadu ;) Mam nadzieję, że jednak lato zacznie się lada tydzień i wszystko ładnie wyschnie. A za Twoja przeprowadzkę w wakacje trzymam wielkie kciuki, fajnie by było nie zmieniać młodemu szkoły w ciagu roku.

 

Ty naprawdę przeprowadzisz się przede mną :)

pewnie damy radę w wakacje, bo jeszcze tylko jedna łazienka nie zrobiona, dogrywam projekt kuchni (cholerna chłodziarka na wino i Strategiczny zażyczył sobie również ekspres do kawy w zabudowie), gładzie wszędzie zrobione, schody "się robią"... Drzwi wybrane, wycenione, pomiar lada dzień - tylko czeka się na drzwi 8-10 tygodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wybrane, wycenione, pomiar lada dzień - tylko czeka się na drzwi 8-10 tygodni...

 

Bami, a gdzie w końcu kupujesz drzwi? U Wielgosza?

 

Co do ekspresu do zabudowy, to też się nad nim zastanawiałam, ale jest strasznie drogi no i potem trudniej go wymienić jeśli będzie już przestarzały...a Ty też wolisz taki do zabudowy czy wolnostojący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, a gdzie w końcu kupujesz drzwi? U Wielgosza?

 

Co do ekspresu do zabudowy, to też się nad nim zastanawiałam, ale jest strasznie drogi no i potem trudniej go wymienić jeśli będzie już przestarzały...a Ty też wolisz taki do zabudowy czy wolnostojący?

 

Tak, biorę Wielgosza, bo tylko on będzie mi "na piechotę" i starannie dobierał fornir do drzwi. Nigdzie nie mam takiej możliwości, nie mówiąc już o opasce w kolorze Raspberry Ice i skrzydle w kolorze frontów ;)

 

Pomysł z ekspresem doprowadził mnie do szału, bo od kilku lat mamy niezwykle udany model - Jura Impressa. Kawa jest pyyyszna. Tyle, że strategiczny postanowił, że na blacie w kuchni NIC nie będzie stało - nawet nasza kochana Jura mu przeszkadza. A tak naprawdę to chyba się zasadził, by tę Jurę zabrać do swojego biura :p. Jeżeli miałabym wybierać od nowa, to też raczej wybrałabym w zabudowie, one mają zazwyczaj standardową szerokość 60 cm, więc ewentualna wymiana jak w przypadku piekarnika czy mikrofali...

Edytowane przez bami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, biorę Wielgosza, bo tylko on będzie mi "na piechotę" i starannie dobierał fornir do drzwi. Nigdzie nie mam takiej możliwości, nie mówiąc już o opasce w kolorze Raspberry Ice i skrzydle w kolorze frontów ;)

 

Pomysł z ekspresem doprowadził mnie do szału, bo od kilku lat mamy niezwykle udany model - Jura Impressa. Kawa jest pyyyszna. Tyle, że strategiczny postanowił, że na blacie w kuchni NIC nie będzie stało - nawet nasza kochana Jura mu przeszkadza. A tak naprawdę to chyba się zasadził, by tę Jurę zabrać do swojego biura :p. Jak bym miała wybierać od nowa, to też raczej wybrałabym w zabudowie, one mają zazwyczaj standardową szerokość 60 cm, więc ewentualna wymiana jak w przypadku piekarnika czy mikrofali...

 

Też mam problem z ekspresem, ja z kolei od lat niezmiennie kocham Nespresso... Mam wolnostojący, przy czym marzę od wieków o takim pieknym zabudowanym właśnie na kapsułki Nespresso. Tylko że takie cudo robi tylko Miele i kosztuje to bodajże 8 tysięcy ;) Zostawię sobie chyba miejsce w zabudowie na przyszłość, a na razie wstawię tam mój wolnostojący ;)

 

Bami, a czy Wielgosz rzeczywiście wychodzi sporo drożej niż wszyscy inni? Czy to tylko takie ploty? Robią ukrytą ościeżnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z ekspresem, ja z kolei od lat niezmiennie kocham Nespresso... Mam wolnostojący, przy czym marzę od wieków o takim pieknym zabudowanym właśnie na kapsułki Nespresso. Tylko że takie cudo robi tylko Miele i kosztuje to bodajże 8 tysięcy ;) Zostawię sobie chyba miejsce w zabudowie na przyszłość, a na razie wstawię tam mój wolnostojący ;)

 

Bami, a czy Wielgosz rzeczywiście wychodzi sporo drożej niż wszyscy inni? Czy to tylko takie ploty? Robią ukrytą ościeżnicę?

 

W jakim sensie ukrytą, bo nie bardzo kumam? Bezościeżnicowe? zapodaj fotkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny, to zależy, z kim porównujesz... Lucuś będzie lepiej zorientowana, bo robiła dużo wycen.

Ja bym je jakościowo porównała raczej do najdroższych modeli Klimka i Klusia lub do włoskich Barausse. No i są od nich tańsze :)

 

Aggula, sporo droższe są :(

 

na moich 12 sztukach nawet jak się z nimi trochę potargowałam to i tak prawie 4tys. drożej, dla mnie na tym etapie to już dużo...

 

 

Ja będę zamawiała Dewro, bo bardzo mi się podobają, z tym że kolor muszę wybrać z próbek, mogą dobrać ale jest to już dużo droższe...No i na Dewro czeka się 10-12 tygodni, ale najwyżej na początku będziemy bez drzwi..Tylko wciąż nie wiem jaki kolor dać na górę :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, chodzi mi o coś takiego: http://www.piudesign.pl/nowosci-front/83-drzwi-ukryte.html

 

Lucka, bez drzwi też się fajnie mieszka ;) Tylko te ościeża surowe trochę wkurzają ;)

 

A kawa by się przydała swoją drogą, pewnie byśmy wypiły po kilka ;)

 

No mąż mnie dzisiaj oświecił że chyba drzwi na razie nie zamówimy, bo nie do końca wiemy ile wyniesie nas kostka a nie chcemy się totalnie spłukać, więc posłucham Bami, zrobię podłogę, schody, pomaluję, wprowadzę się i wtedy zobaczę co dalej :)

 

Dzisiaj oglądałam harmonijkowe w necie po 99zł i się zastanawiam czy by sobie takich 2 szt. do łazienek na okres przejściowy nie zakupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bami, chodzi mi o coś takiego: http://www.piudesign.pl/nowosci-front/83-drzwi-ukryte.html

 

Lucka, bez drzwi też się fajnie mieszka ;) Tylko te ościeża surowe trochę wkurzają ;)

 

A kawa by się przydała swoją drogą, pewnie byśmy wypiły po kilka ;)

 

Aggula, Ty widzę w wysoką półkę celujesz ;)

nie wiem, czy takie robią. Myślę, ze najlepiej zapytać...

 

a kawa w końcu być musi - u kogo będzie ogródek najwcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aggula, Ty widzę w wysoką półkę celujesz ;)

nie wiem, czy takie robią. Myślę, ze najlepiej zapytać...

 

a kawa w końcu być musi - u kogo będzie ogródek najwcześniej ?

 

u mnie ogródka nie będzie szybko, ale powinien być taras i kostka jak się zrobi ciepło, więc jest szansa że u mnie :)

 

Tylko jak będziecie chciały pyyyyszną kawę wypić to musicie ekspres przywieźć bo ja chwilowo sobie nie kupię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aggula, Ty widzę w wysoką półkę celujesz ;)

nie wiem, czy takie robią. Myślę, ze najlepiej zapytać...

 

a kawa w końcu być musi - u kogo będzie ogródek najwcześniej ?

 

Bami, nie mogę celować w wysoką półkę, budżet na drzwi zostawiłam bardzo mały, a wszystkie dziury na piętrze są w standardowych wymiarach - właśnie dlatego, żeby nie zapłacić za nie fortuny. Moja architektka twierdzi, że znajdzie mi stolarza, który zrobi mi drzwi z ukrytą ościeżnicą za "normalną" cenę, więc niech szuka ;)

 

Bardzo możliwe, że u mnie trawa wyrośnie zanim pierwszą toaletę zamontuję, obiecałam młodemu mecz urodzinowy w ogrodzie przed wakacjami ;)

Tylko kawę będzie trzeba dowieźć w kubkach termicznych. Ale w razie co toytoyka wynajęta do lipca :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo możliwe, że u mnie trawa wyrośnie zanim pierwszą toaletę zamontuję, obiecałam młodemu mecz urodzinowy w ogrodzie przed wakacjami ;)

Tylko kawę będzie trzeba dowieźć w kubkach termicznych. Ale w razie co toytoyka wynajęta do lipca :lol2:

 

No dobrze, to może ja Was skuszę - mam już zamontowanago Subwaya, żeby do toitoika nie chodzić :) z zaraz będę też miała Catalano ;)

O trawie i tarasie na razie nie myślę... Ale tak naprawdę to Lucek jest najbardziej zaawansowana...i Vitrę ma w łazience...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...