Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

niska temp spalin przy wysokim wsp mocy może oznaczać że kocioł jedynie na chwilę wchodzi na wyższą moc i nadmuch a złoże nie ma czasu się rozgrzać do temperatur "roboczych"

jakies zdjęcia wrzuć tego jak się ma sytuacja na palniku albo linka jeśli były wcześniej

 

Timon a co rozumiesz przez wysoki współczynnik mocy bo nie kumam. O jakim parametrze mówisz świadczącym o mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon, a myślałeś o takim pogotowiu piecowym ? Jedziesz do chętnego do domu, zerkasz, wyciągasz wnioski i radzisz na miejscu.

Oczywiście odpłatnie. Wg mnie byłoby trochę chętnych :D Sam bym skorzystał. Choć to pewnie byłoby realne tylko w pobliży miejsca twojego zamieszkania niestety. Ale fajnie byłoby pogadać, podyskutować i doradzić się na temat - ogólnie instalacji grzewczej z kimś kto widać nie tylko się zna ale pasjonuje też tym tematem. Instalatorzy to raczej wchodzą, podłączą i tyle ich widzieli. A większość użytkowników dopiero się uczy wogóle jak się węgiel wrzuca a co dopiero odnośnie poprawnego spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jak kolega mówi podłączona instalacja, rozpalone, a resztę sam przy pomocy waszej reguluje i ustawiam.

Ale przyznam że miałem pecha bo mi sterownik 450PID padł, zgłosiłem w serwisie i jutro dostaję nowy. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony serwisem, żadnych zbędnych pytań- po prostu dają nowy i kropka. W dzisiejszych czasach trudno spotkać się z tak fachową obsługą klienta jak w Sas i Tech:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon, a myślałeś o takim pogotowiu piecowym ? Jedziesz do chętnego do domu, zerkasz, wyciągasz wnioski i radzisz na miejscu.

Oczywiście odpłatnie. Wg mnie byłoby trochę chętnych :D Sam bym skorzystał. Choć to pewnie byłoby realne tylko w pobliży miejsca twojego zamieszkania niestety. Ale fajnie byłoby pogadać, podyskutować i doradzić się na temat - ogólnie instalacji grzewczej z kimś kto widać nie tylko się zna ale pasjonuje też tym tematem. Instalatorzy to raczej wchodzą, podłączą i tyle ich widzieli. A większość użytkowników dopiero się uczy wogóle jak się węgiel wrzuca a co dopiero odnośnie poprawnego spalania.

 

myślałem i ono działa(jest ogłoszenie w sieci) ale jakoś pacjenci chorować nie chcą i łóżko kurzem zachodzi:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda palnik. Na środku płomień z węglem poniżej poziomu retorty: IMG_20150120_185221891.jpg Widać na brzegach niedopały. Zawartość popielnika: IMG_20150120_185310556.jpg Zacząłem podejrzewać, że to wina węgla ale dziwne jest to że jak nie było nas w domu kilka dni i chodziła podłogówka i tylko czasem podgrzewał wodę i grzejniki u góry to spalał na popiół i to przy dużo wyższym wsp podawania. Zaczyna niedopalać jak leci większą mocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...