Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie 220 nigdy nie osiągnął najwięcej było 180, a z obserwacji zauważyłem że przy 140 optymalnie mi spalal dlatego zobaczyłem do 140 powyżej to tylko podawał węgiel i dmuchal stąd ciepło w komin

 

U mnie raczej nie zaobserwowałem wyższych temp. spalin niż 130*C, mimo że miałem w ustawieniach do 220*C.

Warto przy czyszczeniu czopucha przejechać czujnik jakąś szczotką i przeczyścić z sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie doczytałem że to tłokowy podajnik.

 

Co do spalania ekogroszku po ostatnich regulacjach wyszło mi 20kg przy temp. na dworze w dzień -11 w nocy -15.

Temperatura w środku 22,5. Kubatura 850m3 powierzchnia 220m2

 

Jak u was wygląda?

 

Kurde to masz kozackie spalanie luki powiedziałbym ze bardzo małe super.....

Edytowane przez pechozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,przypadkiem trafilem na youtobe taki piec jak opisujesz i sterownik pokojowy.W moim sasie 17 kw powierzchnia do grzania okolo190m spala okolo 15% na dobe,podajnik wystarcza na

prawie 7 dni.Ja wsypuje zawsze 5 workow 125kg ,przed mrozami wystarczalo na 10 dni w domu temperatura 22.Tez pale na PiD juz trzeci sezon i niema problemu,instakacja ma 1 zawor czterodrogowy z silownikiem a podlogowke podkrecam recznie trojdoznym,pompy pracuja bez wylaczania oprocz bojlera.

 

Wiesz ten filmik co trafiłeś to chyba mój :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie zaobserwowałem wyższych temp. spalin niż 130*C, mimo że miałem w ustawieniach do 220*C.

Warto przy czyszczeniu czopucha przejechać czujnik jakąś szczotką i przeczyścić z sadzy.[/QU

 

U mnie przy -16,-30 potrafił dmuchać do 180C, gdy chciał dogrzać ( to wymaga sporo obserwacji aby to zauważyć). Normalnie jak pisałeś spaliny oscylują około 90-130, ale gdy potrzebuje więcej mocy przy tych samych nastawach potrafi wyciagnać nawet 180C, tak jest przynajmniej u mnie, u ciebie może być jak piszesz.

Na razie palę z ograniczeniem do 140C i zobaczę ile spali- palę tak juz 3 dobę i wydaje mi się że 20kgnie przekroczył przy tych mrozach. Ale jutro dokładnie będę wiedział jak uzupełnię zasobnik i obliczę ( przez 3 doby były równe temp. w dzień -11, w nocy -15). Czujnik temp. czyszczę raz na tydzień- strasznie się oblepia sadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to masz kozackie spalanie luki powiedziałbym ze bardzo małe super.....

 

Chyba trafiłem w sedno z ograniczeniem temp spalin do 140.To dało taki rezultat, ale dokładnie napisze jutro ile wyszło jak uzupełnię zasobnik i obliczę za trzy dni bo były akurat takie same temp. -11,-15 ( mam nadzieję że moje oko mnie nie myli ale jak wyjdzie inaczej trudno- przecież nie bedzę oszukiwał siebie że pali mniej, a tym bardziej nie będę oszukiwał was że tak mało super mi pali) Jutro dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spalanie wyniosło 23kg ( 210m2, 830m3 kubatura) w warunkach dzień -11, noc -15 do-18. No cóż pomyliłem się, nie wiem czy dam rade więcej wycisnąć.

 

A jak u was wyszło spalanie - proszę podajcie wyniki w odniesieniu do powierzchni i kubatury ( nie chodzi o wyścigi kto więcej kto mniej ale porównanie)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie rozpoczynam przygode z pid jesli mogle liczyc na jakoes sugestie od czego i kakich wartosci zacząć no i jaka granulacja wegla. Powiedzcie prosze jeszcze gdzie macie podpiety czujni k podlogowki i do jakej wartosci minimalnej mozecie zjechac bo ja tylko do 30 stopni. Dodam ze posiadam zawor 4D bez silownika i 3D na podlogowke z zakresem od 1 do 6 gdzie 1 odpowiada 30 stopni tyle wychodzi na rozdzielacz podlogowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luki interesuje mnie to czy teraz jest lepiej na tej opcji drobny i -16 wsp wentylacja. Napisz dla mnie to ciekawa sprawa

 

Z moich obserwacji wynika że przy granulacji drobnej mniej podaje, a po drugie współczynnik wentylacji jest do -16, przy grubej jest do -12.

Przy granulacji grubej miałem dużo niedopałów i nie mogłem się ich pozbyć, chociaż teraz też z niedopałami walczę przy granulacji drobnej. Posugerowałem się opinią JULO23 i zwiększyłem wentylacje do -9 aby dopalić z tym że teraz mam sytacje że PID mi przebija o 10C.

Generalnie lepiej u mnie jest na granulacji drobnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że przy granulacji drobnej mniej podaje, a po drugie współczynnik wentylacji jest do -16, przy grubej jest do -12.

Przy granulacji grubej miałem dużo niedopałów i nie mogłem się ich pozbyć, chociaż teraz też z niedopałami walczę przy granulacji drobnej. Posugerowałem się opinią JULO23 i zwiększyłem wentylacje do -9 aby dopalić z tym że teraz mam sytacje że PID mi przebija o 10C.

Generalnie lepiej u mnie jest na granulacji drobnej

 

Powiem Ci, że ja do tych mrozów nie miałem spieków wogóle, teraz jakoś mi sie pojawiły, przestawiłem na drobną i zmniejszyłem do -16 wsp. went. i nie pomogło mi to za bardzo.

Gadałem raz z jednym człowiekiem co bierze u mnie na składzie tam gdzie ja około 10 ton węgla eko i powiedzioał że nie mógł palić tym najdroższym czytaj najmocniejszym - tym co ja teraz - ponieważ robiły mu się spieki, zamawia sobie teraz mieszany najdroższy z najtańszym i powiedział,że jest najlepiej.

Zastanawiam się czy faktycznie za rok nie zamówić tego średniego.

Musimy obgadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie rozpoczynam przygode z pid jesli mogle liczyc na jakoes sugestie od czego i kakich wartosci zacząć no i jaka granulacja wegla. Powiedzcie prosze jeszcze gdzie macie podpiety czujni k podlogowki i do jakej wartosci minimalnej mozecie zjechac bo ja tylko do 30 stopni. Dodam ze posiadam zawor 4D bez silownika i 3D na podlogowke z zakresem od 1 do 6 gdzie 1 odpowiada 30 stopni tyle wychodzi na rozdzielacz podlogowki

 

Witam widzę że nikt Ci nie napisał co i jak więc ja postaram się w miarę udzielić odpowiedzi.

Czujnik mam podpięty na zasilaniu zaraz za pompą podłogową. jeśli chodzi o zawór termostatyczny to ja posiadam zawór firmy esbe, zakres temp. 20–43. Min temp jaką mogę ustawić na zaworze to 25stopni (jest to min temp na piecu przy której pracuje pompa poniżej tej temp pompa się nie załączy). Wydaje mi się że masz zły zawór na podłogówkę skoro na 1 masz 30stopni. W domu grzeję już od połowy października i dopiero teraz przy tych mrozach ustawiłem temp na 34st a wcześniej miałem 27st. Ustaw sobie granulację drobną i obserwuj. Na pidzie masz tylko dwa parametry do ustawienia współ. went. i podawania. W chwili obecnej mam ustawione -4 went., -26 podawanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ja do tych mrozów nie miałem spieków wogóle, teraz jakoś mi sie pojawiły, przestawiłem na drobną i zmniejszyłem do -16 wsp. went. i nie pomogło mi to za bardzo.

Gadałem raz z jednym człowiekiem co bierze u mnie na składzie tam gdzie ja około 10 ton węgla eko i powiedzioał że nie mógł palić tym najdroższym czytaj najmocniejszym - tym co ja teraz - ponieważ robiły mu się spieki, zamawia sobie teraz mieszany najdroższy z najtańszym i powiedział,że jest najlepiej.

Zastanawiam się czy faktycznie za rok nie zamówić tego średniego.

Musimy obgadać temat.

 

Chyba własnie przerabiam taką sytuację- wczesniej z tego samego sprawdzonego składu paliłem eko26MJ i się lepiej wypalał tzn, nie miałem niedopałów i spieków. Ale od początku grudnia palę na eko28MJ z tego samego składu i chyba dlatego że jest tak mocno kaloryczny wytwarza dużą temp. i przez to niedopala . Widzę że większość ma współczynnik wentylacji ma na około-5 , czy to ze wzgledu na lepsze dopalenie węgla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z osiągnięciem małego spalania.Moja aktualnie oscyluje kolo 40-50kg na dobę. SAS Multi 29 kw z sterownikiem Recalart Multifun.

Nie palę na PIDzie. Zapalił się popioł i notorycznie zagaszało piec zasypywaniem węgla.

 

Dom 250 m2 plus piwnice 90m2. Ogrzewanie podłogowe 40m2. Czujnik na zewnątrz

.

Aktualne manualne ustawienia jakie miałem

25s podawanie 120 s przerwa nadmuch 30% -- problem z utrzymaniem temperatury. Duże wahnięcia temperatury na wykresie z 55 st do 40 ... Długo musi się rozbujać. Ustawione czasowo podłogówka pompa działa od6-8 i18-22. Grzejniki od 4 do 21. Zadana temp na piecu 55st.

 

 

Teraz próbuje ustawienie:

12 s/ 40s nadmuch 40% -- spaliny mają 180 st. Nie wiem jak z spalaniem ale wykres bardzo równy. Jednak nie osiąga temperatury ciągle do 52 nie może dojść??? Spalanie na bank pewnie jeszcze gorsze.. bo nie ma podtrzymywania. Co robić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z osiągnięciem małego spalania.Moja aktualnie oscyluje kolo 40-50kg na dobę. SAS Multi 29 kw z sterownikiem Recalart Multifun.

Nie palę na PIDzie. Zapalił się popioł i notorycznie zagaszało piec zasypywaniem węgla.

 

Dom 250 m2 plus piwnice 90m2. Ogrzewanie podłogowe 40m2. Czujnik na zewnątrz

.

Aktualne manualne ustawienia jakie miałem

25s podawanie 120 s przerwa nadmuch 30% -- problem z utrzymaniem temperatury. Duże wahnięcia temperatury na wykresie z 55 st do 40 ... Długo musi się rozbujać. Ustawione czasowo podłogówka pompa działa od6-8 i18-22. Grzejniki od 4 do 21. Zadana temp na piecu 55st.

 

 

Teraz próbuje ustawienie:

12 s/ 40s nadmuch 40% -- spaliny mają 180 st. Nie wiem jak z spalaniem ale wykres bardzo równy. Jednak nie osiąga temperatury ciągle do 52 nie może dojść??? Spalanie na bank pewnie jeszcze gorsze.. bo nie ma podtrzymywania. Co robić??

 

Witam, u mnie też był problem z osiągnięciem zadanej temp i winą była właśnie wyłączająca się pompa podłogowa. Odkąd pompa pracuje cały czas nie wychładza tak pieca jak to było wcześniej. U mnie piec pracuje na PIDzie i teraz nawet wchodzi w stan nadzoru dawniej się to nie zdarzało. Wszystko też zależy jaką masz instalację oraz zawory mieszające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...